Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ve artık zamanı geldi (bana göre...) 600 cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Konuyu sadece gaza basıp basmamak olarak görenler var. Bence küçük hacimli motorla trafikte karşılaşabileceği bütün pozisyonlarla karşılaşmadan büyük motora geçmek tehlikeli olacaktır. Bu iş kursa gidip eğitim almakla da olacak birşey de değil. Elbette eğitim gerekli birşey, eğitimde temel olarak sahip olman gereken kullanım alışkanlıkları ve teknikler kazandırılabilir ama yol tecrübesi başka birşey. Hayatında gözünü eğitimle açmış ve 600 cc'den aşağı motora binmemiş kişiler iki defa grup gezisi yapınca hocanın da aferinini aldıktan sonra kendilerini büyük motorcu olarak görmeye başlıyorlar. Küçük motorun lastiklerinin yol tutmamasından, sollama için gücünün yetmemesinden, onlar için önemsiz çukurların nasıl sorun yaratacağından bihaber mutlu mesut yaşıyorlar.

Neyse konuyu dağıttım, şehir içi, şehir dışı yeterli yol tecrüben varsa al.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı EmoTHEp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrumu yaptım bilemem ama, az bir tecrübe ile(bir depo benzin yakacak kadar yaklaşık 200 km scooter kullandım, bir de sürücü kursundaki 125 lik mondial i) 696 lık bir naked aldım. ben kendimi henüz hazır hissetmiyorum yüksek hızlar için... günlük kullanımım hem şehir içi hem şehirler arası olduğundan ne kadar tecrübe alabilirim diye bakıyorum marşa basarken... ama altımdaki makinenin biraz fazla yüklensem altımdan kaçabilceğinin farkındayım, ve en önemlisi milletin beni asla görmediğinin... senin durumuna yakın buldum kendimi o yüzden bunları anlatayım dedim... ben yavaş sürüyorum arkadaşım çünkü kendime güvenmiyorum, 250 km yol ile bu makine öğrenilmiyormuş... pişman mıyım?? hayır çünkü gaza dokunduğumda çıkan sesten görüntüden ve gücün titreşiminden haz alıyorum, dünyayı unutuyorum... sen kendine güveniyorsan sürebilirim ÖLMEM diyorsan al ve hakkını ver... Allah kaza nazar vermesin ve lütfen haberlere çıkıpda " bak motorcuyu gör" dedirtip, beni bizimkilerle papaz etme...
    eve güveniyorum kendime yeterince allahın izniyle güzel olacak herşey...
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Şimdi güzel kardeşim şöyle düşünelim 600cc lik 1000cc lik makinalarda neden ölünüyor,neden kaza yapılıyor,neden,neden,neden....

Şimdi güçlü ve seri bir makina ''gaza getiren teknoloji'' bunların 1. vitesinde 100km/s hızı görüyorsun,sesi,görüntüsü,makyajı,milletin sana bakışları,hepsi bir araya geldiği zaman insanın uzayıp gidesi geliyor,işte buna yenik düştüğün zaman,ya ölüyorsun yada sakat kalıyorsun,şanslıysan ucuz atlatıyorsun...

Hayır ben bunları aştım,tecrübeme güveniyorum dersen,hiç durma alderim.Ama hayır ben bunlara sahip değilim henüz ama kendimi firenlerim dersen,emin ol kendini kandırırsın...

Söyliceklerim bu...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    al olm al. kaç yıl beklicen daha
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al olm al. kaç yıl beklicen daha
    hacı nerdesin ya :D telin kapalı makina bul bana :D:D

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı KuweytLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı nerdesin ya :D telin kapalı makina bul bana :D:D
    bmw verelim sana
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yamaha r6
    bmw verelim sana
    yok hacı :D 600 rr yada zx 6 :D yada r6 :D

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    yok hacı :D 600 rr yada zx 6 :D yada r6 :D
    haziranda mersindeyim.ayarlarız yahu yorma kafanı.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdi güçlü ve seri bir makina ''gaza getiren teknoloji'' bunların 1. vitesinde 100km/s hızı görüyorsun,sesi,görüntüsü,makyajı,milletin sana bakışları,hepsi bir araya geldiği zaman insanın uzayıp gidesi geliyor,işte buna yenik düştüğün zaman,ya ölüyorsun yada sakat kalıyorsun,şanslıysan ucuz atlatıyorsun...

Hayır ben bunları aştım,tecrübeme güveniyorum dersen,hiç durma alderim.Ama hayır ben bunlara sahip değilim henüz ama kendimi firenlerim dersen,emin ol kendini kandırırsın...

Söyliceklerim bu...
    aynen katılıyorum. güzel konuşmussun ellerine saglık. ben bunlara asla yenik düşmem.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    aynen katılıyorum. güzel konuşmussun ellerine saglık. ben bunlara asla yenik düşmem.
    ben yenik düşüyorum.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yamaha r6
    ben yenik düşüyorum.
    sen manyaksın ondan :D hadi makina bulalım bana :D

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    sen manyaksın ondan :D hadi makina bulalım bana :D
    kaç paran var
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yamaha r6
    kaç paran var
    10 bin falan cok zorlarsak 12 falan olabilir. 2003 rr istiyorum özellikle

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    10 bin falan cok zorlarsak 12 falan olabilir. 2003 rr istiyorum özellikle
    istersen 2005 f var bitane. yada hazirana kadar sabret mersine gelince ayarlarız
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    yamaha r6
    istersen 2005 f var bitane. yada hazirana kadar sabret mersine gelince ayarlarız
    acelem yok zatende f cok buldumda kesmedi hacı ya :D kawasaki yamaha honda :D 3 den biri :p

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    1000 rr yada r1 al sen bence

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı qenc_motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 rr yada r1 al sen bence
    sende tam öldürdün bizi :D:D:D kefenimide al bari :D

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 yıldır CBR 125r kullanıyorum suanda 4000 km de ve bi kaç gün önce kaza yaptım motoru 1 yıl sonra değiştirip büyük cc almak istiyordum ama kazadan sonra fikrim değişdi büyümeyi bekleyecegim en azından tecrübelerimde benimle birlikde büyümüş olucak
    Dikkat edersen sana kazaya kadar fazer alma alma dedim
    Kaza yaptığın gün artık fazer alabilirsin hala istiyosan dedim hatırlıyosundur umarım

Benim hiç 600'lük düşünücek halim olmadi..
    Benimde yaş 20 fakat 150-250 cc sınıfı motorlarda ben oldum demek doüru değil fakat 600'lüğüm olsa onunda altından kalkarım bundan eminim..

Ama hem maddi durum olsun hem yaptığım kazalar olsun.
    İçimden geçen sesi değilde mantığımı dinliyorum ve 3-4 sene daha 250 cc en çok 5oo cc kategorisinde devam et diyo ve ben şuan cbf almak için uğraşiyorum
    He istesem 600'lüğede geçerim ama 4 senede 4 motor değiştirmeyle üstüne dominosta 40bin 50 bin yapmayla alakası yok bu işin

Yukardakiler kendi adıma düşündüklerimdir..
    Yazdım ki seninde o kadar tecrübeyle 600'lüğe geçmen doğrumu yanlışmı belki ufaktan bi yardımcı olur..
    Sağlıcakla kal

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edersen sana kazaya kadar fazer alma alma dedim
    Kaza yaptığın gün artık fazer alabilirsin hala istiyosan dedim hatırlıyosundur umarım

Benim hiç 600'lük düşünücek halim olmadi..
    Benimde yaş 20 fakat 150-250 cc sınıfı motorlarda ben oldum demek doüru değil fakat 600'lüğüm olsa onunda altından kalkarım bundan eminim..

Ama hem maddi durum olsun hem yaptığım kazalar olsun.
    İçimden geçen sesi değilde mantığımı dinliyorum ve 3-4 sene daha 250 cc en çok 5oo cc kategorisinde devam et diyo ve ben şuan cbf almak için uğraşiyorum
    He istesem 600'lüğede geçerim ama 4 senede 4 motor değiştirmeyle üstüne dominosta 40bin 50 bin yapmayla alakası yok bu işin

Yukardakiler kendi adıma düşündüklerimdir..
    Yazdım ki seninde o kadar tecrübeyle 600'lüğe geçmen doğrumu yanlışmı belki ufaktan bi yardımcı olur..
    Sağlıcakla kal

Motosikleti
    Yamaha R1
    1994ten beri motora biniyorum. sayısız motora binmişliğim vardır. çünkü motor ustası olarak uzun zaman çalıştım. defalarca kaza yaptım. kimi zaman küçük sıyrıklarla atlattım kimi zaman ayağımı kırdım, kimi zaman kolumu. kaza yaptığım aletlerin çoğu 250ccnin üstündeydi. ben sana direkt kaza yaparsın demem ama o makinanın üstüne binince seni saran duygu dışardan anlatılamaz. eğer bindiysen farketmişsindir. saatte 320-340 kilometreye kadar çıkabilen motosikletler sadece tecrübesi olmayanlara değil tecrübeli biniciler için bile tehlikelidir. ama diyorsan ki bende irade var, 4 silindirin büyüsüne kapılmam o zaman al. tabii ki sonuçta takdir senindir kardeşim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)