Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsatı nerden alacağız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    1 hafta önce motorumuzu karşılıklı olarak bir arkadaşla takas ettik.

devir işlemlerini yaptırdığımız noter altunizade'de üsküdara bağlı.

yeni yasa gereği ruhsatı nüfüs kaydımızın bulunduğu ilçe trafik şube müdürlüğünden almamız gerekiyor ben böyle biliyorum.

ben Ümraniye
    diğer arkadaş Maltepe'ye kayıtlı olduğumuz halde

ÜSKÜDAR ilçe emniyet müdürlüğünden 15 gün içinde almamız gerektiğini belirten bir yazı var,geçici ruhsatta

her ikimizin evrağında'da bu şekilde yazıyordu.

mayıs ayında aldığım motorumun tescil işlemlerini ümraniye tescilden halletmiştim.

şimdi ben ruhsat yaprağını almaya Üsküdara mı gideceğim Ümraniye'ye mi?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Coşkun abim hayırlı olsun evvela, ama bildiğim kadarıyla adresine postalanıyor ruhsatın değişen yaprağı.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coşkun abim hayırlı olsun evvela, ama bildiğim kadarıyla adresine postalanıyor ruhsatın değişen yaprağı.
    15 güne kadar almazsam postalanacak,adresler zaten karman çorman bizim mahallede yarın gidiyim alıyım diyorum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Ruhsat

Ruhsat artık işlem yapılan noterin bağlı olduğu ilçe trafik tescilinden alınıyor.Sizin durumunuzda Üsküdar Trafik tescile gideceksiniz.Elinizdeki geçici ruhsatın,kimliğinizin ve sizdeki diğer ruhsat sayfasının fotokopilerini çektirin.Geçici ruhsatı alıkoyuyorlar.Kullanmanız gerekirse yanınızda olsun.Kendi adınıza trafik sigortası yaptırmayı unutmayın.Sabah erken gidin,bazen akşama yetiştiriyorlar ama daha sonrayada kalabiliyor.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat artık işlem yapılan noterin bağlı olduğu ilçe trafik tescilinden alınıyor.Sizin durumunuzda Üsküdar Trafik tescile gideceksiniz.Elinizdeki geçici ruhsatın,kimliğinizin ve sizdeki diğer ruhsat sayfasının fotokopilerini çektirin.Geçici ruhsatı alıkoyuyorlar.Kullanmanız gerekirse yanınızda olsun.Kendi adınıza trafik sigortası yaptırmayı unutmayın.Sabah erken gidin,bazen akşama yetiştiriyorlar ama daha sonrayada kalabiliyor.
    abi noterden işlemi yapalı 8 gün oldu,sanırım çıkmıştır.

değişen yaprağı almadan önce

sigortayı yaptıracağım
    elimdeki ruhsat parçasının fotokopisini çektireceğim

doğru anlamışmıyım?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi noterden işlemi yapalı 8 gün oldu,sanırım çıkmıştır.

değişen yaprağı almadan önce

sigortayı yaptıracağım
    elimdeki ruhsat parçasının fotokopisini çektireceğim

doğru anlamışmıyım?
    Motoru kullanıyorsan sigortayı hemen yaptırmalısın.Eski Trafik sigortasının hükmü satış anında bitiyor.Ben Şişli'ye 13 gün sonra gittim,daha sıraya bile girmemişti.Bu arada geçici ruhsat bilgilerini kontrol et iyice.Benimkinde koltuk sayısı 5 yazıyordu.Polise verirken uyardım.Nüfus cüzdanı fotokopisi,ruhsat eski tip ise sende kalan parçanın fotokopisi ve geçici ruhsatı alıyorlar.Motoru kullanıyorsan noterin verdiği geçici ruhsatın da fotokopisini çektirip yanında bulundurman gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Noterin verdiği, geçici ruhsat ve yeni yapılmış sigorta poliçesi ile müracat ettikten sonra 15 gün içinde kendin alırsın aksi taktirde adresine posta yolu ile geliyor..

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigortan ve muayenen varsa 15 günden sonra evine yollarlar...
    eksiğin varsa gidip sen alacaksın tabi eksikleri tamalayarak...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Comet
    sonuç:

Ruhsatı işlemi yaptığınız noterin bağlı bulunduğu ilçe trafik tescil büro amirliğinden alacaksınız

sigorta soran yok

şunun bunun fotokopisini çektir getir derdi yok

satış sözleşmesini gösteriyorsunuz size yeni ruhsat yaprağı veriliyor,teslim aldığınıza dair imza atıyorsunuz o kadar

topic amacına ulaşmıştır kitlenebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)