Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu ülke motor sevgisinide alır elinden

Motovento
    REKLAM ALANI
    zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    üstad bu motor 500 cc mi
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergiler konusunda sana katılıyorum. Aslına bakarsan toplumun belkide %90'ı katılır bu görüşlerine. Ancak, giderler gene %47 oyla iktidar yaparlar bu adamları.

fakat köprüde yaşadığın duruma dair serzenişlerine katılmıyorum.
    çünkü YANLIŞ yapmışsın.
    bir şekilde kaçak geçmeye çalışmakta suç.
    otomobil sürücüsü sana izin vermek zorunda değil, doğru olanda izin vermemesi.
    ama "kuralsızlığı" kural olarak görmeye çalışan bir millet olduğumuzdan mütevellit, böyle yanlışları bile meşru görme - gösterme uğraşındayız.

Peki kendini benim yerime koy ve izleyeceğin yolu bildir lütfen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 ----------

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bu motor 500 cc mi
    :-)) Üstad dışarda yanıma gelip bu motor 500 lük mü ? diye soranlar la karşılaştığımdaki hisleri yaşadım bi an. ! Dışardan bakıldığında belli olmuyor 150 lik sanıyorsun Büyük bir Şasisi de yok. Ancak bu canavar alet tam 40 Beygir gücünde ve 500cc

Buyrunuz tanıtım yazım:
    http://www.motosiklet.net/forum/test...enimlerim.html
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı cros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep devleti suclamak olmaz arkadaslar luklerı bıle yok ne ulkeler var aclıktan kırılıyo kı ozgurluklerı bıle elınden alınıyo bence sukredelım cok ıyı durumdayız ayrıca pahalıda degıl bende sıradan vatandasım...sızın gıbı ama bır sıkayetım yok hersey usulunce ıslıyo her defasında devlete yuklenmemek gerekır..ayrıca arkadasımın basına gelende uzucu ama asıl uzucu olan arabanın yol vermemesı ve anlayıs gostermemesı.....
    Valla diyecel birşey bulamıyorum..yani sen diyorsun ki orda ölüm var sıtmaya razı ol ya arkadaşım neden daha insanca bir yaşam istemek açgözlülük oluyor.ben kendime yatlar katlar villalar istmiyorum istiyorum ki bu ülkede emeği ile geçinenler insanca ay sonunu getirebilsinler ve insanca yaşam koşullarına sahip olsunlar.sıradan vatandaşsın ama sana hiçbirşey pahalı gelmiyor ne güzel ben asgari ücretliyim ama asla ve asla ay sonunu getiremiyorum.ayın 15 inden sonra borçla yaşamaya başlıyorum.valla bende sıradan bir vatandaşım.eşim üniversite mezunu ve bir yıldır iş bulamıyor.devlet heray benim maaşımdan yüzde bilmem kaç vergl alıyor bu vergileri ne için alıyor sence devlet sosyal bir devlet olsun diye ben bu vergiyi veriyorum.ee hastalanınca hastaneye gidip her muayenede 8 lira veriyorum.borç harç bir motor aldım ama benzin o kadar pahalıki binmek için bütün gece düşünüyorum.ama tabii sen sade vatandaşsın sana koymuyor.ya ayrıca nedir bu herşeyi devletten beklemeyin anlayışı ya ya arkadaşlar devlet ne için var .toplumun,yani halkın yaşamını düzenlemek içn var insanca bir yaşamın kurulması içn var.neden bu devlet birlieri banka batırınca o paraları karşılıyorda ben insanca yaşama isteğim söz konusu olunca " aaa herşeyi devletten bekleme canım sende""oluyor.bekliyorum kardeşim varmı devletten insanca yaşamaya yetecek kadar asgari ücret talep ediyorum
    devletten ücretsiz toplu ulaşım talep ediyorum
    devletten parasız sağlık parasız eğitim istiyorum.
    devletten temel tüketim maddelerinde dikkat edin lüks tüketim değil "temel tüketim maddelerinden aldığı faiş vergileri kaldırmasını bekliyorum.
    devletten işsizlere iş bekliyorum.
    bekliyorum anasını satayım çünkü ben vergi veriyorum

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    valla şaşırdım ya hakkaten ..güzelmiş motorun
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    haa bu arada evet dünyanın tümünde bir adaletsizlik söz konusu
    amerikada hiçmi evsizler yok evet var ama diğer taraftan evindeki köpeği için yılda milyon dolarlar harcıyan insan müsveddileride var
    afrika açlıktan kırılırken dünyanın zenginleri çantaya cüzdana carta curta milyon dolarlar harcıyor.oturup şükürler olsun diyeceğimize bu adaletsizlik nerden kaynaklanıyor bunu sorgulayın birazda neden dünya böyle açlık,sefalet neden bitmiyor.bunları sorgulayın yahu devletten beklemeyin diyeceğinize..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla diyecel birşey bulamıyorum..yani sen diyorsun ki orda ölüm var sıtmaya razı ol ya arkadaşım neden daha insanca bir yaşam istemek açgözlülük oluyor.ben kendime yatlar katlar villalar istmiyorum istiyorum ki bu ülkede emeği ile geçinenler insanca ay sonunu getirebilsinler ve insanca yaşam koşullarına sahip olsunlar.sıradan vatandaşsın ama sana hiçbirşey pahalı gelmiyor ne güzel ben asgari ücretliyim ama asla ve asla ay sonunu getiremiyorum.ayın 15 inden sonra borçla yaşamaya başlıyorum.valla bende sıradan bir vatandaşım.eşim üniversite mezunu ve bir yıldır iş bulamıyor.devlet heray benim maaşımdan yüzde bilmem kaç vergl alıyor bu vergileri ne için alıyor sence devlet sosyal bir devlet olsun diye ben bu vergiyi veriyorum.ee hastalanınca hastaneye gidip her muayenede 8 lira veriyorum.borç harç bir motor aldım ama benzin o kadar pahalıki binmek için bütün gece düşünüyorum.ama tabii sen sade vatandaşsın sana koymuyor.ya ayrıca nedir bu herşeyi devletten beklemeyin anlayışı ya ya arkadaşlar devlet ne için var .toplumun,yani halkın yaşamını düzenlemek içn var insanca bir yaşamın kurulması içn var.neden bu devlet birlieri banka batırınca o paraları karşılıyorda ben insanca yaşama isteğim söz konusu olunca " aaa herşeyi devletten bekleme canım sende""oluyor.bekliyorum kardeşim varmı devletten insanca yaşamaya yetecek kadar asgari ücret talep ediyorum
    devletten temel tüketim maddelerinde dikkat edin lüks tüketim değil "temel tüketim maddelerinden aldığı faiş vergileri kaldırmasını bekliyorum.
    Dostum seni gönülden anlıyorum ve yazdıklarının aynen katılıyorum. Umarım bi gün bu yazdıklarımıza gülecek gelir seviyesine milletçe ulaşırız.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kendini benim yerime koy ve izleyeceğin yolu bildir lütfen.
    KGS ile geçerdim. Kredisi bitsede eksiye düşebiliyor. Hadi diyelim bunu bilmiyordunuz. Herhangi bir kurye arkadaşımıza rica edebilirdiniz. Eminimki anlayışla yardımcı olurdu.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum dediğin gibi öyle. Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda toparlarsınız durumları. Çalışıp kazandığımız paralar artık her kuruşu devlete gidiyor. Feda olsun gitsin karşılığını alıp adam gibi hizmetlerle yüzümüzü güldürsünler feda olsun.

Ancak böylede olmuyor. Amerikadaki arkadaşım diyorki sizin orada 100milyarlık araba burada 10.bin dolar üstelik 2 aylık maaşımla alabiliyorum ve depoyu 20dolara dolduruyorum. 3 katlı villada oturuyorum ve 600dolar kira ödüyorum diyor.

Şimdi Amerika vatandaşlarından benzinden %70 vergi almıyor herşey uygun vergiler %1 seviyelerinde ama yinede dünyanın en zengin ülkesi bu nasıl mümkün olabiliyor ?

Bu evin bi odasinda mi kaliyor komple ev mi onun?
    600 dolara nerdeymis boyle ev bende gideyim yav.
    Texas diyicem en ucuz yer orasi ama kardan dolayi diyemiyorum.

Geri kalan dediklerin konusunda sana katiliyorum...
    Ama bu ulkede 70 milyon yasiyoruz ne yazik ki, herkes katilmadigi surece parazit yapmaktan baska bir olayimiz olmuyor.
    We are many...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu evin bi odasinda mi kaliyor komple ev mi onun?
    600 dolara nerdeymis boyle ev bende gideyim yav.
    Texas diyicem en ucuz yer orasi ama kardan dolayi diyemiyorum.

Geri kalan dediklerin konusunda sana katiliyorum...
    Ama bu ulkede 70 milyon yasiyoruz ne yazik ki, herkes katilmadigi surece parazit yapmaktan baska bir olayimiz olmuyor.

bana söylediğine göre tamamı.
    Yer Boston'da

Motosikleti
    ilk ile müstakbel arası yaya
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen istediğin kadar yırtın, istediğin kadar da söylediklerin doğru olsun. Değişmeyecek bir şey var ki; bu düzende bir azınlık da var ki halinden bir hayli memnun. iktidar sayesinde devlet ihalelerini alan, yiyen, içen malı götüren...şimdiki hükümet işte bu tabanı geniş tuttu, öncekiler gibi çok sınırlı bir kesime değil epey bir yandaşına yedirdi içirdi bizim 70 milyonun hakkını. O yüzden durumumuzun iyi olduğunu söyleyenlere kızma, ben hep aileme kızıyorum, bizleri bu kadar apolitik yetiştirdikleri için. Bak hakkımızı arayabiliyor muyuz. İşte TEKEL işçilieri, sonunda terörist de ilan ettiler.Destek veren yok. Bu kadar vergi ödüyoruz. vermiyorum diyen yok. sıkıysa biraz eleştir. işinden ederler aşından ederler. kuzu gibi boyun eğmekten başka çare bırakmazlar. Ben de üniversite mezunuyum. Yakın çevremin çoğu da yine de kişi başına eğitim düzeyinin 3,2 sene olduğu ülkemde şaşırıyorum. Eğitimle çıkılacak bu çıkmazdan ama mill eğitim de bunların elinde yök de. Fasit halkayı oluşturmuşlar yani. 1950'den beri iyi çalıştılar. Ektiler ektiler şimdi biçiyorlar. sen ekemedikçe seni ve senin gibileri de biçecekler. RESTART lazım bu ülkeye. Biryerden başlamak lazım 1980'lerde ve öncesinden beri pıstırılmış ailelerimiz gibi bir ülke bırakmamamız lazım çocuklarımıza. Bir yerlerde tanıdığı olduğu için değil, gerçekten orayı hakettiği için eğitim ve birikimleriyle oraya gelebilecekleri bir dünya bırakalım.
    Yıldızlara ulaşmak için zıplamalısın.ulaşamasan da ayakların yerden kesilir...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ben bunu hep anlatıyorum heppp.vergi vergi vergi kimsede buna birşey diyeyim bu konu hakkında konuşayım demiyorya ona uyuz oluyorum.motorlada 80 km le giderken arkamdan tır gelip beni tehtid edip geçiyoya ölüm korkusuyla yüzleşiyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Merhabalar,

Bir arkadaş Amerika yı örnek vermiş, vergiler bu kadar düşükken nasıl olur da ülke daha zengin olur diye sormuş.

Diğer ülkelerde devletin tek geliri vergi değil. Bizde de devlete ait çok karlı kurumlar vardı ama özelleştirmelerle bu kurumlar elden çıkartıldı. Daha da kötüsü yabancılara satılarak kurumların karının ülke ekonomisinden ayrılmasına neden oldular. Bu kurumların çok çok azı Türk firmalara satıldı. Son 7 yılda özelleştirilen (satılan) kurum sayısı 700 arkadaşlar...(özelleştirme dairesinin sitesinde bilgileri mevcut)
    Çoğundan haberimiz bile olmuyor. Bu özelleştirmelere rağmen sadece son 7 yılda yapılan dış borçlanma 1990 a kadar yapılan dış borca eşit.

Yani arkadaşlar, bizim işimiz çoookk zor. Daha ne vergiler göreceğiz kim bilir.

Bu arada şunu da söylemeden edemiyeceğim, bildiğiniz gibi maaşlarımızı alırken içerisinden gelir vergisi düşülüyor. Yani aslında peşin peşin vergisini ödememize rağmen maaşımızın, birde yaptığımız her alış verişte aldığımız şeyler için de vergi ödüyoruz..

Alıntı tikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen istediğin kadar yırtın, istediğin kadar da söylediklerin doğru olsun. Değişmeyecek bir şey var ki; bu düzende bir azınlık da var ki halinden bir hayli memnun. iktidar sayesinde devlet ihalelerini alan, yiyen, içen malı götüren...şimdiki hükümet işte bu tabanı geniş tuttu, öncekiler gibi çok sınırlı bir kesime değil epey bir yandaşına yedirdi içirdi bizim 70 milyonun hakkını. O yüzden durumumuzun iyi olduğunu söyleyenlere kızma, ben hep aileme kızıyorum, bizleri bu kadar apolitik yetiştirdikleri için. Bak hakkımızı arayabiliyor muyuz. İşte TEKEL işçilieri, sonunda terörist de ilan ettiler.Destek veren yok. Bu kadar vergi ödüyoruz. vermiyorum diyen yok. sıkıysa biraz eleştir. işinden ederler aşından ederler. kuzu gibi boyun eğmekten başka çare bırakmazlar. Ben de üniversite mezunuyum. Yakın çevremin çoğu da yine de kişi başına eğitim düzeyinin 3,2 sene olduğu ülkemde şaşırıyorum. Eğitimle çıkılacak bu çıkmazdan ama mill eğitim de bunların elinde yök de. Fasit halkayı oluşturmuşlar yani. 1950'den beri iyi çalıştılar. Ektiler ektiler şimdi biçiyorlar. sen ekemedikçe seni ve senin gibileri de biçecekler. RESTART lazım bu ülkeye. Biryerden başlamak lazım 1980'lerde ve öncesinden beri pıstırılmış ailelerimiz gibi bir ülke bırakmamamız lazım çocuklarımıza. Bir yerlerde tanıdığı olduğu için değil, gerçekten orayı hakettiği için eğitim ve birikimleriyle oraya gelebilecekleri bir dünya bırakalım.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bir arkadaş Amerika yı örnek vermiş, vergiler bu kadar düşükken nasıl olur da ülke daha zengin olur diye sormuş.

Diğer ülkelerde devletin tek geliri vergi değil. Bizde de devlete ait çok karlı kurumlar vardı ama özelleştirmelerle bu kurumlar elden çıkartıldı. Daha da kötüsü yabancılara satılarak kurumların karının ülke ekonomisinden ayrılmasına neden oldular. Bu kurumların çok çok azı Türk firmalara satıldı. Son 7 yılda özelleştirilen (satılan) kurum sayısı 700 arkadaşlar...(özelleştirme dairesinin sitesinde bilgileri mevcut)
    Çoğundan haberimiz bile olmuyor. Bu özelleştirmelere rağmen sadece son 7 yılda yapılan dış borçlanma 1990 a kadar yapılan dış borca eşit.

Yani arkadaşlar, bizim işimiz çoookk zor. Daha ne vergiler göreceğiz kim bilir.

Bu arada şunu da söylemeden edemiyeceğim, bildiğiniz gibi maaşlarımızı alırken içerisinden gelir vergisi düşülüyor. Yani aslında peşin peşin vergisini ödememize rağmen maaşımızın, birde yaptığımız her alış verişte aldığımız şeyler için de vergi ödüyoruz..
    özelleştirme konusunda sonuna kadar haklısın
    Mustafa Kemal Atatürk

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Arkadaşlar zorunlu trafik sigortamı yapmaya gittim üstüme aldığım yeni motorum için;2007 model 250 cc lik bir motosiklet.Tabii giderken 2010 da rayiçlerin değiştiğini bilmiyordum.
    140 ytl ödedim.
    Bıktırdılar artık.
    Kolpa Adamları

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu ülkedeki en büyük soyguncu herzaman devlet olmuştur.. 75 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz birçok imkan elimizn altında potansiyel çok fazla ama soyulan kazıklanan hep biziz halkın ta kendisi ve bizi düdükleyende devletimiz seçerek başa getirdiğimiz insanlar topluluğu.
    Türk milleti çalışkandır türk milleti zekidir ama bir o kadarda saftır malesef..her denilene inanır hiç karşı koymaz hiç itiraz etmez.. Yukarıdaki bir mesajda benzinden sigaradan gıdadan alınan vergiler yazılmış. insanın inanası gelmiyor..haraç keser gibi acaba bu vergiler daha makul alınsa şu anki mutluluk seviyemizi düşünemiyorum bile.
    şu anda gerekirse bir an bile düşünmeden vatanım için savaşır ve canımıda seve seve veririm aynı atalarımızın kurtuluş savaşında yaptığı gibi karşılıksız ve menfaatsiz.. Bize bunumu reva görülyorlar biz bunumu hak ediyoruz. Bence hak etmediğimiz şekilde muamele görüyoruz..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

reiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bi konu kime nasıl vereceğini herkes daha ii bilir ama bu hükümetimn icraatları belli sorunlar belli cezasıda belli seneye seçim olacak seçim zamanı bunları tekrar aklımıza getirip öle oy atmamız lazım zira en iyi çözüm ve eylem budur övündükleri milli iradeyi göstermek gerek
    . bu arada burda böle bi konun tartışılması bile bence sorunun büyüklüğünü açıklamaya yeter saygılar

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı reiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bi konu kime nasıl vereceğini herkes daha ii bilir ama bu hükümetimn icraatları belli sorunlar belli cezasıda belli seneye seçim olacak seçim zamanı bunları tekrar aklımıza getirip öle oy atmamız lazım zira en iyi çözüm ve eylem budur övündükleri milli iradeyi göstermek gerek
    . bu arada burda böle bi konun tartışılması bile bence sorunun büyüklüğünü açıklamaya yeter saygılar
    ewet reis..Bize yapılan yanlışları çabuk unutup o anki havaya göre oy veriyoruz..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

reiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet reis..Bize yapılan yanlışları çabuk unutup o anki havaya göre oy veriyoruz..
    hayırlısı bakalım ben czalarını kestim umarım diğer hakkı olan vatandaşlarda bunları görürler umarım

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıktık bu kalleş vergilerinden;

otoya, motora, benzine, tüpgaza, doğalgaza, telefona, internete özel tüketim vergisi....

ekmeğe, suya, sebze-meyveye, ilaca katma değer vergisi....

para kazanırken maaşından gelir vergisi, para biriktirirken faizinden gelir vergisi, krediyle bir şey alacaksan henüz kazanmadığın paranın vergisi...

başını sokacak evine emlak vergisi, ayağını yerden kesen aracına taşıt vergisi...

pırlantanın vergisi SIFIR. yatın vergisi SIFIR.

bunlar yetmiyormuş gibi bir de HARAÇlar var; ehliyet haracı, pasaport haracı, tapu haracı....

köprüden geçtin, kaldırıma park ettin, nüfus cüzdanını değiştiricen, üniversite sınavına giricen, doktora gidicen, velhasıl bahanesi bol; maliyeye, belediyeye, katma bütçeye, döner sermayeye, koruma derneğine, yaşatma cemiyetine .... binbir farklı yere, binbir farklı isim altında PARA.

Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.

Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslarin sitemlerine ve soylediklerine katilmamak elde degil. Yanliz duygusal bir millet oldugumuz varsayimindan hareketle biraz abartma payi oldugunu da dusunmekteyim.

Kim nasil, neyi, nerede abartmis turunden yorumlara hic girmeyecegim. Su kadarini soyleyeyim. Omrunun uzun sayilabilecek bir bolumu yurtdisinda gecmis birisi olarak soyleyeyim, yurtdisinda yasamak oyle gorundugu, hatta bazi yurtdisinda yasayanlarin lanse ettigi kadar cazip degil. Avantajlari yok mu, var elbette. Ote yandan, belki hayatinda bu tur bir tecrubesi olmamis cogumuzun aklindan bile gecmeyecek bir cok problem var.

Nedir bunlar diye soranlariniz olacaktir. Arkadasin birisi ABD ile ilgili aciklama yapmis madde madde. Katilmamak elde degil. Ben buna hasbel kader bir kac ilave yapayim. ABD dunyanin ic ve dis bocu ve kisi basina borc oraninin en yuksek oldugu ulke. Son yillarda teror vs. bahanesi ile insan haklarini iyice kisitlamaya, ayaklar altina almaya basladilar. Bizde Polisin sert ve yanlis uygulamalarindan yakiniyoruz hakli olarak. Orada Polis cekip vuruyor adami ve haksiz bile olsa az bir ceza ile veya hic ceza almadan durumu kurtariyor.

Gelelim Avrupa'ya. Yukarda ABD icin yazdiklarimin cogu aslinda nerede ise butun Avrupa ulkeleri icin de gecerli. Ek olarak Avrupa'da her sene artan oranda irkcilik var. Bir de Islam korkusu, hatta dusmanligi.

Ilaveten, burada forumlarda arkadaslarin yaptiklarini acik acik yazdiklari olaylari Avrupanin her hangi bir ulkesinde yapsaniz ya iyi bir ceza yersiniz veya mahkemelik olup hapsi boylarsiniz, ornegin kirmizi isikda gecmek, kopruden biletsiz gecmek, ehliyetsiz motor kullanmak vs.

Ozetle soylemek istedigim su. Dogru, ulkemizin eksikleri ve almasi gereken mesafe cok ama umutsuzluga kapilmak yanlis.

Ben 40 yasimdayim ve cogunuzun benden daha genc oldugunuzu dusunuyorum. Genc bir insanin bu kadar karamsar dusunmesi beni uzdugu icin de muhtemelen yorumumu bu kadar uzattim.

Herkese selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler