Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu ülke motor sevgisinide alır elinden

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor mu 17 milyar yazık günah paraya vallah

İşte buyur kaç para kendin gör. Aslında bu motor vergilreden arındırılmış hali 9000TL. Bu paranın 500-1000 Tl gibisi satıcıya kar olarak kalıyor. Sonra bu paradan devlet diyorki sen kar elde ettin bana bu karın %20 sini gelir vergisi olarak vereceksin :-))
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika nasil hala en zengin ulkesi olabiliyor... kisaca buna deginmezsem olmaz, bi tarafim siser..

bir kac madde yazayim sadece..

1. dunya uzerindeki nakit miktari belirli olmayan tek para olan amerikan dolarinin sahibi olarak ve amerika disindaki askeri bolgelerdeki asliverislerini ve tedariklerini (milyarlarca dolar) fazla para basarak (kongreden savas icin aldigi paralari baska bir tarafa kaydirip, resmi kaydi olmayan para basip)...

2. yillardir, dunyanin her yerinde ic ve dis savas cikartip, yeri gelip yeteri kadar savas cikartamayinca, kendi savas acip, silah uretip silah satarak.. yani kisaca insan oldurerek...

3. petrol calarak, petrolunu vermeyeni ezmeye calisarak...

vs.vs...

ama amerika artik zengin bir ulke degil aslinda..
    Sadece oyle gorunmeye devam ediyor.. bir gun patlayacak..
    ama sanirim biz gormeyiz....

aynen katılıyorum arkadaşım..ağzına sağlık...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    durumun düzelmesi temennisinde bulunan arkadaşlara teşekkürler.ama dostlar böylesi bir sistemde olduğumuz için hiç bir zaman düzelmeyecek.sokaklarda 3-4 milyon sadece resmi kayıtlı işsiz var birde sigortasız çalışıp kayıt dışı kalan işsizleri düşünün.işsizliğin böylesi had safhada olduğu bir ülkede biz çalışanlar olarak ne yazık ki insanca yaşayacak en azından ay sonunu getirecek bir ücret talebinde bulunamıyoruz, çünkü adam seni dışardaki milyonlarca işsizle tehdit ediyor.Bu ülkede artık hiç birşeyin garantisi yok örnek ankarada 50 gündür hak alma mücadelesi veren tekel işçileri.sosyal devlet haa güleyim barii sigortalı olmakla övünürdük,farkındamısınız her hastaneye gidip muayene olduğunuzda çalışanlardan 8 lira katılım payı kesiliyor.ah ah yazacak o kadar çok şey varki...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durumun düzelmesi temennisinde bulunan arkadaşlara teşekkürler.ama dostlar böylesi bir sistemde olduğumuz için hiç bir zaman düzelmeyecek.sokaklarda 3-4 milyon sadece resmi kayıtlı işsiz var birde sigortasız çalışıp kayıt dışı kalan işsizleri düşünün.işsizliğin böylesi had safhada olduğu bir ülkede biz çalışanlar olarak ne yazık ki insanca yaşayacak en azından ay sonunu getirecek bir ücret talebinde bulunamıyoruz, çünkü adam seni dışardaki milyonlarca işsizle tehdit ediyor.Bu ülkede artık hiç birşeyin garantisi yok örnek ankarada 50 gündür hak alma mücadelesi veren tekel işçileri.sosyal devlet haa güleyim barii sigortalı olmakla övünürdük,farkındamısınız her hastaneye gidip muayene olduğunuzda çalışanlardan 8 lira katılım payı kesiliyor.ah ah yazacak o kadar çok şey varki...

Benim anlamadığım o kadar dernek ve kuruluşlar var, neden onlardan bu konularla ilgili bir ses çıkmıyor

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım o kadar dernek ve kuruluşlar var, neden onlardan bu konularla ilgili bir ses çıkmıyor
    valla arkadaşım emin olki birşeyler yapanlar var var am bizler onları görüyormuyuz,görüp bir destek biz veriyormuyuz.hepimiz tutturmuşuz bu halktan birşey olmaz iyide bizde o halkın bir parçası değilmiyiz.yani bu halk bizlerden oluşmuyormu bizler kişisel olarak hangi sıkıntının karşısında sesimizi çıkardık.mesela keşke ankaradaki mt dostları toplansalar uzun bir konvoy halinda tekel işçilerini ziyarete gitseler bu ülkenin sorunlarına duyarlı motorcularında olduğunu gösterseler fenamı olur..

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    durum özetle şu: Avrupa'da ve ABD' de devlet millet için var, bizde ise millet devlet için var.

Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,umarım kısa bir zamanda kendini toparlarsınız .
    Her söylediğinize yürekten katılıyorum.
    Yaşaması çok zor olan bir ülke de yaşıyoruz.
    yarınımız bu günümüzden asla daha iyi olmayacak.... buna inanıyorum.
    Her gün soframıza Allah a Şükrederek oturuyoruz ve yine şükür ederek kalkıyoruz.
    Allah Cümlemizin yardımcısı olsun.
    Çok selamlar.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:38 ----------

+++++++++++++
    araba ma aldığım lpg nin litresi 1.90 tl . -
    rafineri çıkışı litre fiyatı 0.40 krş imiş..
    1.50 tl den de bayi karı +vergi ödüyorum...
    Lpg olmasa evime gidp gelemiyecem ....
    yazıklar olsun diyorum.
    2011 de bunları yine seçinde hepimiz burada daha çok yakınalım...
    diğerleri çok mu değişik üstat milletimizin dediği gibi düzen değişiyorda düzülen ne zaman değişecek töbe töbe
    4 Teker Bedenimi [B]İKİ[/B] Teker Ruhumu Taşır :farao:

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    harika kelamlar usta...ama benden alamadı...neden alamadı çünkü tercihim düşük cc yönünde oldu...

en azından TC Hökümatlarına inat halen köprüden kaçak geçmekteyim...

asi çocuk mete handro...

hep tokatmı yicez bi tokatda biz atalım devlet babaya...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

QUOTE=mete_han;1943989]harika kelamlar usta...ama benden alamadı...neden alamadı çünkü tercihim düşük cc yönünde oldu...

asi çocuk mete handro...

hep tokatmı yicez bi tokatda biz atalım devlet babaya...[/QUOTE]

+++++++++++++++++++++++++++

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    [QUOTE=mete_han;1943989]

QUOTE]

e bende onu didim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:20 ----------

Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]

+++++++++++++++++++++++++++
    hemen değiştirdin mesajınıı hee....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika kelamlar usta...ama benden alamadı...neden alamadı çünkü tercihim düşük cc yönünde oldu...

asi çocuk mete handro...

hep tokatmı yicez bi tokatda biz atalım devlet babaya...
    dur bakiyim senin gezi forumlarından plakanı alayımda bildireyim, bu şahıs kaçak geçmektedir diye, hem az önce ümmet abiye söylediklerimden dolayı beni eleştirmişsin daha yeni gördüm, cevap verme hakkını sadece kendinde mi buluyorsun?

mete -han ...
    sen "mert ve dobra" bir arkadaşsın..
    ben o kadar " kallavi " olamıyorum....
    çok selamlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar zaten yasal değil. Araç alım satımında karşınıza borç bile çıkmıyor. ? Nerede KGS faturası ? ödediğimiz paraya karşılık fatura bile vermiyorlar ki. Açın ANA YASA'ya bakın. Devlet Alternatif ücretsizini sunmadığı bir hizmetten para alamaz. 1 köprü paralı 1 köprü parasız olsa tamam tercih senin. Ama ikiside paralı Ben şimdi cebimde köprü parası yok diye evime gidemeyecek miyim

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    aaaaaa sizler köprüye paramı ödüyorsunuz

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aaaaaa sizler köprüye paramı ödüyorsunuz
    işte bu
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

hep devleti suclamak olmaz arkadaslar luklerı bıle yok ne ulkeler var aclıktan kırılıyo kı ozgurluklerı bıle elınden alınıyo bence sukredelım cok ıyı durumdayız ayrıca pahalıda degıl bende sıradan vatandasım...sızın gıbı ama bır sıkayetım yok hersey usulunce ıslıyo her defasında devlete yuklenmemek gerekır..ayrıca arkadasımın basına gelende uzucu ama asıl uzucu olan arabanın yol vermemesı ve anlayıs gostermemesı.....

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    sevgili arkadaşlar,
    2000 li yılların başında araçlar 1.000 tl iken motosiklet yarısı idi. sonrasında motosikleti araçla bir tutmaya başladıklarından beri motosiklet sürücüleri protesto ettiler ruhsatlarına ceza yazıldı. bozuk paralar ile gişeden geçip trafiği tıkadılar derken motosiklet sürücüleri gişelerden kaçmaya başladı sonrasında önüne geçemediler.

diver1069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Arkadaslarin sitemlerine ve soylediklerine katilmamak elde degil. Yanliz duygusal bir millet oldugumuz varsayimindan hareketle biraz abartma payi oldugunu da dusunmekteyim.

Kim nasil, neyi, nerede abartmis turunden yorumlara hic girmeyecegim. Su kadarini soyleyeyim. Omrunun uzun sayilabilecek bir bolumu yurtdisinda gecmis birisi olarak soyleyeyim, yurtdisinda yasamak oyle gorundugu, hatta bazi yurtdisinda yasayanlarin lanse ettigi kadar cazip degil. Avantajlari yok mu, var elbette. Ote yandan, belki hayatinda bu tur bir tecrubesi olmamis cogumuzun aklindan bile gecmeyecek bir cok problem var.

Nedir bunlar diye soranlariniz olacaktir. Arkadasin birisi ABD ile ilgili aciklama yapmis madde madde. Katilmamak elde degil. Ben buna hasbel kader bir kac ilave yapayim. ABD dunyanin ic ve dis bocu ve kisi basina borc oraninin en yuksek oldugu ulke. Son yillarda teror vs. bahanesi ile insan haklarini iyice kisitlamaya, ayaklar altina almaya basladilar. Bizde Polisin sert ve yanlis uygulamalarindan yakiniyoruz hakli olarak. Orada Polis cekip vuruyor adami ve haksiz bile olsa az bir ceza ile veya hic ceza almadan durumu kurtariyor.

Gelelim Avrupa'ya. Yukarda ABD icin yazdiklarimin cogu aslinda nerede ise butun Avrupa ulkeleri icin de gecerli. Ek olarak Avrupa'da her sene artan oranda irkcilik var. Bir de Islam korkusu, hatta dusmanligi.

Ilaveten, burada forumlarda arkadaslarin yaptiklarini acik acik yazdiklari olaylari Avrupanin her hangi bir ulkesinde yapsaniz ya iyi bir ceza yersiniz veya mahkemelik olup hapsi boylarsiniz, ornegin kirmizi isikda gecmek, kopruden biletsiz gecmek, ehliyetsiz motor kullanmak vs.

Ozetle soylemek istedigim su. Dogru, ulkemizin eksikleri ve almasi gereken mesafe cok ama umutsuzluga kapilmak yanlis.

Ben 40 yasimdayim ve cogunuzun benden daha genc oldugunuzu dusunuyorum. Genc bir insanin bu kadar karamsar dusunmesi beni uzdugu icin de muhtemelen yorumumu bu kadar uzattim.

Herkese selamlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı diver1069 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslarin sitemlerine ve soylediklerine katilmamak elde degil. Yanliz duygusal bir millet oldugumuz varsayimindan hareketle biraz abartma payi oldugunu da dusunmekteyim.

Kim nasil, neyi, nerede abartmis turunden yorumlara hic girmeyecegim. Su kadarini soyleyeyim. Omrunun uzun sayilabilecek bir bolumu yurtdisinda gecmis birisi olarak soyleyeyim, yurtdisinda yasamak oyle gorundugu, hatta bazi yurtdisinda yasayanlarin lanse ettigi kadar cazip degil. Avantajlari yok mu, var elbette. Ote yandan, belki hayatinda bu tur bir tecrubesi olmamis cogumuzun aklindan bile gecmeyecek bir cok problem var.

Nedir bunlar diye soranlariniz olacaktir. Arkadasin birisi ABD ile ilgili aciklama yapmis madde madde. Katilmamak elde degil. Ben buna hasbel kader bir kac ilave yapayim. ABD dunyanin ic ve dis bocu ve kisi basina borc oraninin en yuksek oldugu ulke. Son yillarda teror vs. bahanesi ile insan haklarini iyice kisitlamaya, ayaklar altina almaya basladilar. Bizde Polisin sert ve yanlis uygulamalarindan yakiniyoruz hakli olarak. Orada Polis cekip vuruyor adami ve haksiz bile olsa az bir ceza ile veya hic ceza almadan durumu kurtariyor.

Gelelim Avrupa'ya. Yukarda ABD icin yazdiklarimin cogu aslinda nerede ise butun Avrupa ulkeleri icin de gecerli. Ek olarak Avrupa'da her sene artan oranda irkcilik var. Bir de Islam korkusu, hatta dusmanligi.

Ilaveten, burada forumlarda arkadaslarin yaptiklarini acik acik yazdiklari olaylari Avrupanin her hangi bir ulkesinde yapsaniz ya iyi bir ceza yersiniz veya mahkemelik olup hapsi boylarsiniz, ornegin kirmizi isikda gecmek, kopruden biletsiz gecmek, ehliyetsiz motor kullanmak vs.

Ozetle soylemek istedigim su. Dogru, ulkemizin eksikleri ve almasi gereken mesafe cok ama umutsuzluga kapilmak yanlis.

Ben 40 yasimdayim ve cogunuzun benden daha genc oldugunuzu dusunuyorum. Genc bir insanin bu kadar karamsar dusunmesi beni uzdugu icin de muhtemelen yorumumu bu kadar uzattim.

Herkese selamlar.
    Çok teşekkür ederim objektif bir bakış açısı ile yazdıklarınız için. Yazdıklarınızdan kendimce alabildiğimi aldım. Ayrıca 20li yaşlarımın sonundayım genç sayılırım evet, karamsar olmamak için neler yapıyorum bir bilseniz, ne kadar kabullenmeye çalışıyorum herşeyi bilemezsiniz. Dün param kalmayınca ve o araba şöförünün arabadan inip bana hakaret etmesine dayamadım, param kalmadı yanınızdan geçebilir miyim dememe rağmen -seni polise şikayet ederim vs demesi yerle bir etti beni. Üstüne üstlük birde köprü cezası ile günü kapamam Vurun Kahpeye filmi gibi beni duygusala bağladı

Evliyim ve bir kızım var, yazılım işi ile uğraşıp vergilerimi ödüyorum, tek lüksüm motosikletle işe gitmek, Dün bundan vazgeçtim ya işte en çok o acıtıyor içimi

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vergiler konusunda sana katılıyorum. Aslına bakarsan toplumun belkide %90'ı katılır bu görüşlerine. Ancak, giderler gene %47 oyla iktidar yaparlar bu adamları.

fakat köprüde yaşadığın duruma dair serzenişlerine katılmıyorum.
    çünkü YANLIŞ yapmışsın.
    bir şekilde kaçak geçmeye çalışmakta suç.
    otomobil sürücüsü sana izin vermek zorunda değil, doğru olanda izin vermemesi.
    ama "kuralsızlığı" kural olarak görmeye çalışan bir millet olduğumuzdan mütevellit, böyle yanlışları bile meşru görme - gösterme uğraşındayız.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler