Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hırsızlar Denemede - Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın yanlış anlaşılma olmasın ama bir sorum olacak. tüm bu önlemler mondial 150 zat içinmi ? yani bana garip geldi biraz.
    hırsız kapıya dayandı, böyle beklersem %99 çalınacak. ayrıca sizin için az bi paramı bilmiyorum ama 2000tl saydım motoru alırken. ki 100 lira olsa ne farkeder

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 AM ----------

Alıntı johnson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların daha kolayı var daha nezihbir semt te tasınman en mantıklısı
    10 yıldır babama anlatmaya çalışıyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    1 adet PIR dedektör(hareket algılayıcı) al. Mesela bu insan gördüğünde lamba yananlar var. Al onlardan bitane. Koy kapının arkasına. Ona paralel birde zil çek içeri. PIR dedektör biri gördüğünde hem ışık yanar hemde içerdeki zil çalar koşarsın dışarı aydınlıkda ap açık olan hırsızı alırsın aşşarı ;) bundan iyisini bulabilceni sanmıyorum
    [B][I]-Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruattır.
    [/I][/B]
    [I] M.K Atatürk[/I]

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Kemalist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 adet PIR dedektör(hareket algılayıcı) al. Mesela bu insan gördüğünde lamba yananlar var. Al onlardan bitane. Koy kapının arkasına. Ona paralel birde zil çek içeri. PIR dedektör biri gördüğünde hem ışık yanar hemde içerdeki zil çalar koşarsın dışarı aydınlıkda ap açık olan hırsızı alırsın aşşarı ;) bundan iyisini bulabilceni sanmıyorum
    buldum galiba

PIR dedektörü evimdeki lambaya bağliyicam, böylece hareketlenmeyi öğrenicem. ama kedi, yaprak, vs olabileceği için birde ucuzundan kamerayı bilgisayarıma bağlicam, ışık yandığı an bakıcam aşağıda noluyo kim kıpırdıyor. şanslı kişi orda ise kayıt tuşuna basıp aşağı inicem videoyu burayada koyarım artık.
    toplam 40tl+kablo parası tutucak gibi

(ha bu arada niye kamera, çık balkona bak dersenizde, aşağıda çardak gibi bişe var ve üstü sarmaşıkla kapalı, bahçenin üstü kapalı yani gözükmüyor burdan aşağısı)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lanet olasıca mahalleme döndüm 4 yıl sonra ve korktuğum başıma gelmeye başladı. Önce motoru söküp bırakmıştım birkaç dakika, döndüğümde yan kapağı çalınmıştı ama bu sefer harbiden motoru götürmeye çalışmışlar.
    Motoru evimizin bahçesine alıyorum, disk kilidini takıyorum, arada birde kalın zincirle direğe bağlıyorum. Raylı bahçe kapısınıda yine zincirle açılmayacak şekilde demirine bağlıyorum. İşte bu bahçe kapısındaki zinciri zorlamışlar. Bikaç gün önce üzerindeki plastiğin zorlamayla kırıldığını farkettim. Bugün baktığımda ise bayağı zorlanmış olduğunu ve zincirin içinden geçen çelik halatın gözüktüğünü gördüm. Şimdi kara kara düşünmeye başladım, iyice dadandılar buraya. Bu zincir tutarmı o kapıyı, kesebilirler sanırım. Başka nası bi çözüm olabilir, kapıya elektrik vermek bile geçti aklımdan Fikir ve yardım bekliyorum
    yapıcağın en son şey polisleri arıyorsun böyle böyle motorumun çalınma durumu var kilitlerimi söküyorlar zorluyorlar diyosun ve saat başı ekip arabası kapının önünden geçer buda bir çare en azından

Motosikleti
    -
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buldum galiba

PIR dedektörü evimdeki lambaya bağliyicam, böylece hareketlenmeyi öğrenicem. ama kedi, yaprak, vs olabileceği için birde ucuzundan kamerayı bilgisayarıma bağlicam, ışık yandığı an bakıcam aşağıda noluyo kim kıpırdıyor. şanslı kişi orda ise kayıt tuşuna basıp aşağı inicem videoyu burayada koyarım artık.
    toplam 40tl+kablo parası tutucak gibi

(ha bu arada niye kamera, çık balkona bak dersenizde, aşağıda çardak gibi bişe var ve üstü sarmaşıkla kapalı, bahçenin üstü kapalı yani gözükmüyor burdan aşağısı)
    kaliteli birşeyler kullanırsan belirli bir kütle olmadığı sürece sana ikaz vermez. mesela DSC gibi markaları araştır. en fazla 15 20tl fark eder. Kedi,köpek,yaprak gibi kıpırdamalarda alarm vermez.
    [/I][/B]
    [I] M.K Atatürk[/I]

Motosikleti
    Var
    Bu güzel bir fikir ama kedi yada bir köpek geldigindede yanacak..
    isin yoksa disari kos dur koca gece.. Yoksa harika bir fikir..

Motosikleti
    -
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu güzel bir fikir ama kedi yada bir köpek geldigindede yanacak..
    isin yoksa disari kos dur koca gece.. Yoksa harika bir fikir..
    cihazlar parasına göre muamele yaparçok para verirsen kedi köpek kuşu görmez olur biter
    [/I][/B]
    [I] M.K Atatürk[/I]

Motosikleti
    Var
    cihazlar parasına göre muamele yaparçok para verirsen kedi köpek kuşu görmez olur biter
    Kedi de yanmayabilir belki ama kocaman bir it gelirse?????

Motosikleti
    -
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedi de yanmayabilir belki ama kocaman bir it gelirse?????
    Onunda çaresi var. Vicut ısısına karşı duyarlı olanlar var. İnsanlar ve hayvanların her zaman ısıları farklıdır ve %99.99 sonuç verir. Zati hiç bir güvenlik elemanıda %100 sonuç vermez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:09 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:08 AM ----------

hem kocaman bi itin, kocaman bahce kapısından atlayıp içeri gircek kadar sıçrayabileceğini sanmıyorum
    [/I][/B]
    [I] M.K Atatürk[/I]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hareket dedektörünün lambasını odana bağlarsan eğer , gereksiz kıpırtılarda da yanarak seni sürekli rahatsız edecek.

Hareket dedektörünü uygun biryere koyduktan sonra motoruna doğrultacak ve kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde bir spot bağlayabiliyorsan bağla , sorun olduğunda ver ışığı tepesine.

Bu sistemi , arka bahçemize kurduk. Fakat bazen kedi geçerken de yandığı için , spot yüzünden komşular rahatsız oldu, normal ampul takmak zorunda kaldık.

Yine de bütük ölçüde yararı oldu , ki bir seferinde yanan ışık sayesinde arka bahçede 2 tane hırsız yakaladık.
    "Ne arıyorsunuz burada!" sorusuna karşılık cevapları "Yolumuzu kaybettik" olmuştu.
    Sonra kaçıp gittiler.

Semt olayı da sorunu pek çözmüyor merak etme.
    Nezih bir semt olmasına rağmen bizimkisi , yaklaşık 6 kere hırsız girme girişiminde bulunuldu (2 tanesinde hırsızla burun buruna geldik). Evimizde alarm sistemleri üzerine bayağı tecrübe edindik.

Neyse uzun lafın kısası , ortama göre korunmanı kendin düşünüp kuracaksın.
    Ama en sağlıklısı , mümkünse otoparka veya tanıdığın garajına bırakacaksın.

Bu arada aklıma takıldı. Bu "elektrik verme" mevzu her hırsız konusunda açılır.
    Bunu yapabilecek kadar düşüncesiz olabilir misiniz?
    Elektrik verilen yere küçük bir çocuğun dokunma ihtimali hiç mi yok...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sakın yanlış anlaşılma olmasın ama bir sorum olacak. tüm bu önlemler mondial 150 zat içinmi ? yani bana garip geldi biraz.
    bu cümleyi şiddetle kınıyorum...
    isterse çürük bir dilim domates olsun, o benim ise kimsenin ona el sürmeye hakkı olmamalı. hele hele ki, gücüm veya zevkim neye elveriyorsa o benim en kıymetlimdir. dünyanın en zengin adamı ya sizin 10-20 milyarcık tutan motorunuz için ( kimisi için meze parasıdır bilirsiniz)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    bende kapıyı kalın zincirle kilitliyorum artı yere demir çaktım birde demirekilitliyorum gerisi allaha emanet düşmana kilit dayanmaz kilit dost içindir
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Evimin bahçesine çekiyorum demişsin .O zaman ufak bir garaj yapabilirsin bahçeye tuğlalardan.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

selamlar arkadaşlar ben bişey merak ettim

bu aletlere kasko yada onungibi çalınmaya karşı siğorta yapılmıyormu?
    Kimse butür bir önlemden bahsetmemiş yoksa çokmu pahalıya geliyormerak ettim

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 liraya bir tane alarm taktırıyorsun olay bitiyor..tabi hırsızın niyeti motosikletse..

Neye niyet neye kısmet
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    tak bir alarm stresten kurtul.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:04 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:00 AM ----------

aradaki saat farkı ne kadar bilmiyorum lakin ne çektin o saatte merak ediyorum. ne demek zat. adam para vermiş almış koruma önlemi arayacak elbet.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    mondial 151 rs
    arkadaşıum coğu sitede caydırıcı kameralar var 25 tl falan olması lazım al icine 2 kalem pil koyuyorsun ısık veriyo calıstığına dair ama sadece görüntü onun üzerine masterlock yada multilock kilitler var asma kilit şifreli falan cok kaliteli bise onlardan al tak kapına eğer oda olmadı benim gibi 2 tane doberman alıp salıcan bahçeye bakjımı biraz fazla ama iyi köpekler yanii

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:09 AM ----------

Alıntı fenerliufuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar ben bişey merak ettim

bu aletlere kasko yada onungibi çalınmaya karşı siğorta yapılmıyormu?
    Kimse butür bir önlemden bahsetmemiş yoksa çokmu pahalıya geliyormerak ettim
    ben iiy halli 2006 151rs me yaptıracaktım sigorta şirketinin sahibi yakın bi aile dostu olmasına bile 1100 tl senelik fiyat bicmişlerdi..

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Madem korkuyorsun kasko yaptır olsun bitsin.

Motosikleti
    henüz beklemede
    bence en güzeli odanda onada yer açmak..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler