Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İngiltere'de yaşayan motosiklet.net üyeleri(yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Arkadaşlar İşimden ayrıldım ve ingiltere'ye gitmeye karar verdim.
    Londra'da hem dil eğitimi hem de çalışacağım hatta uzun bir süre Türkiye'ye dönmeyeğim.
    Bazı sorularım olacak.
    1-Motosiklet almak için şartlar nedir?(Ehliyet, fiyat vb.)
    2-Orada kalmak için ne yapmam gerekiyor?
    3-Siz nasıl gittiniz?
    4-Sizde Londra yaşamak için doğru bir seçim mi?
    5-İş bulabilir miyim? En dandik işte ne kadar kazanırım?(asıl mesleğim gazetecilik)

Bir sürü araştırma yaptım ama tecrube sahibi arkadaşlardan bilgi almak daha mantıklı geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dream Rider
    Sana dost tavsiyesi ingiltereye gitme. Zaten hali hazırdaki halin ile vize almak çok zor. İşin yok vs vs. Ancak orada bir dil okuluna kayıt yaptırıp onların göndereceği davetiye ile vize alabilirsin. O da öğrenci vizesi olur çalışma iznin olmaz. Haftalık cüzi bir ücret karşılığı ancak 2 gün çalışırsın. Vs vs.. Yani çok zor. En sağlamı gider gitmez 80-90 kiloluk bir ingiliz hatunu ayarlamak nikahı basmak. Oturma ve çalışma izni alırsın.

Fakat Avustralya, Yeni Zellanda ya gitmek istersen bu işler çok daha kolay ve her ikiside ingiliz devletler topluluğu üyesi olduğu için vatandaşlıklarını aldığın an İngiltereye de elini kolunu sallayarak girebilirsin. İkisi de yüzölçüm olarak büyük ancak nüfus olarak az olduklarından kalifiye göçmen ihtiyacı duyuyorlar bunun şartlarını da konsolosluklarından öğrenebilirsin.

Motosiklet alma şartlarına gelince. Eğer burada ehliyetin var ise en yakın Touring Kurumuna gidip ehliyetinin yurtdışında geçerlilik belgesini almalısın. Az buz bir para değildir bu. Bizim ehliyetlerin üzerinde ingilizce yazı olduğuna bakmayın orada geçmezler. Motorlar arabalar ucuzdur orada. Ancak vergileri çok fazladır. Londra nın göbeğine araçla girmek için her gün para ödemek zorunda kalırsın. Kısacası metro dan başka birşey kullanmaz hale gelirsin.

Motosikleti
    Dil okuluna kayıt yaptıracağım. Hem eğitim hemde çalışma imkanı olan kurslar var. Ben gazeteciyim ve daha önce vize alırken freelance çalıştığımı söylemiştim ve referans vermiştim önemli bir derginin yöneticisinden. Ama bu kez dönememek üzere gidiyorum
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. ama ingiltere'yi tercih etmemin nedeni hem km olarak yakın hemde başka bir yerde başlayıp sonra İngiltere'ye gitmek zor gibi geldi.

Motosikleti
    Dream Rider
    Ha şu da var, Avustralya ya da Yeni Zellanda ya gidersen ingiltere ye dönmeyebilirsin de Oraları gördükten sonra ne işim var ülen benim 300 gün yağmurlu bu kavsetli ülkede demen çok olası

Motosikleti
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha şu da var, Avustralya ya da Yeni Zellanda ya gidersen ingiltere ye dönmeyebilirsin de Oraları gördükten sonra ne işim var ülen benim 300 gün yağmurlu bu kavsetli ülkede demen çok olası

Herkes bundan bahsediyor. Haziranda kazak giymek zor gelir diyor.
    Sen gittin mi İngiltereye??

Motosikleti
    Dream Rider
    Gidince görürsün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler