Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

600 tl ceza yedim:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum frene basan kim ki fren diosun. neyse artık uzatmak istemiorum herkes kendi yanlışını yapsın egzozumuda açtırdım gayet güzel abart yaptırdım miss gibi biniyorum egzozu yaptırıp gelirkende üstüne kapandım bu seferde 145. dedi ister inanın ister inanmayın beni balamaz artık orası. 2 ve 4 zamanlı işine gelince 47 cc 2 zamanlı olsa ne olmasa ne oyun yapmadıktan sonra 60 ı geçmez.
    arkadaş böyle diyordu zamanında
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    kımse fazla falan gitmemiş zaten arkadasın profiline girip bakarsanız hep su motor hızlı mı yok duzde 125 egildim 135 gibi seyler var konuları bu şekilde

bakın belki bu arkadaşla aynı yaştayım fakat 1 motor 1 araba kazası gecirdim benların cok buyuk etkisi oldu bana oncedende cok dikkat ederdim ama şimdi daha fazla dikkat ediyorum

soylemek istedigim arkadaşlar gençler kaza yapmadan bu işin bilincine varmalı buda egitimden gecer

en onemlisi oncelikle okul mudurlerine seslenıyorum
    okula motorla gelen ogrencileri sıkıştırın kasksız gelenın motorunu okulun bahcesine sokmayın ısrarla vurgulayın egitin

sonra motor satan bayıler

ehliyetsiz kişilere motor satmayın bunlara dikkat edın iki kuruş fazla kazanmak için bu cocugun vebalıni ustlenmeyın

trafik polisleri

bu tur motor suren kişileri yakalayın uyarın velisine durumu guzelce anlatın

ayrıca gecen gordum bi adam arkada iki tane cok tatlı cocugu var ve kucuk kaskı ise aynada asılı bunada yazın yok cocugumun rızkı falan derler bırakın bunları cocugunu dusunen o kaskı aynaya değil basına takar

bu konuda herkese gorev dusuyor arkadaşlar

anneler babalar cocuk taktir tesekkur getirdi diye motor almak yerıne ehliyete yazdırın ingilizce bilgisayar v.b kurslarına gonderin cocugunuzun istegini değil gelecegını dusunerek hareket edın

sonra polis teşkilatı

yok polis gunu kutlaması sonra su gunu kutla falan filan bunlara 10 harcayacagınıza 7 harcayın kalan 3 ile egitim seminerleri verın zor değil bunlar turkiyemızım milletımızın bizim paralarımız hiç yoktan baştakı ınsanların cebi yerine bu tur seylere gitsin

cok kızgınım benımde bircok bu şekilde arkadasım var beno cok cagırırlar gezelım diye neden gideyım kı ben ailemı dusunurum arkamdan egzoz acık diye kufur yemek istemem onlar yuzunden

sonra bunu cok vurgulayarak soylemek istiyorum

buyuk motor sahipleri gruplaşmalarınız var guzel geziler toplantılarınız var bunlara 4 silindirden başkalarını almamak sacmalık bu motorculukda yok motorcu olduguna inandıgınız kişilerle ilgilenın eger siz ilgi gostermezsenız bu taraz şeyler yaparlar

arkadaşlar soylenecek cok sey var ama bu kadar yeterli bence

bu tarz şeyler egitim aile yapısı karakter sosyal cevre ahlakı durumu hersey onemli bunlara herkes dikkat etsın

tekeriniz duz bassın
    saygılar fatih sevım
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    r6
    motoru aldığımda plaka çıkartılmış arka oturacak içinde duruyordu bende taktırmadım.Acaba polis çevirse plakagözükmediği için ceza yazabilirmi yada nerde plakan dese çıkartıp bagajdan göstersem bişi deme hakkı olurmu?
    Ciddi sorudur bilenlerin yardımlarını bekliyorum(öle gezme böle gezme muhabbeti yapmayalım lütfen)

Motosikleti
    mobiletim var
    cana geleceğine mala gelsin
    Saatte 300km/h ile diyorum. Azrail hala peşimde...

Motosikleti
    Runner St 200
    Umarım Akıllanmışsındır. Bende Yedim Ceza. 2. Cezada Ehliyetsizlikten Yakalanırsan 1.200 Ytl Ceza Borcu

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı whendark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldığımda plaka çıkartılmış arka oturacak içinde duruyordu bende taktırmadım.Acaba polis çevirse plakagözükmediği için ceza yazabilirmi yada nerde plakan dese çıkartıp bagajdan göstersem bişi deme hakkı olurmu?
    Ciddi sorudur bilenlerin yardımlarını bekliyorum(öle gezme böle gezme muhabbeti yapmayalım lütfen)
    ---

Yahu bu nasil bir soru , tabiki plakan var ise onu takicaksin.Keyfe keder gosteris olsun diye takmiyorsan suc isliyorsun.

Bence bu soruyu yoneltiyor olman bile dusundurucu.

Birde arkadas baslik ibret olsun diye acmis millet cosmus gibisinden yazmis , milletin costugu yok artik insanimiz sIKIldi bu tip olaylari burda konusmaktan.

Bence ceza yemese motosikleti baglanmasa bugunde ayni haltlari yemeye devam edecekdi.

Sahsi fikrim bu.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Runner St 200
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---
    Bence ceza yemese motosikleti baglanmasa bugunde ayni haltlari yemeye devam edecekdi.
    .

++++ 1

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Insan olmanin zorunluluklari vardir , kimse kendi keyfi icin baskalarinin mal ve can guvenligini tehlikeye sokacak gorevler ustlenemez , mesajinda sayet benzinim olsa idi polis memurlarindan kacabilirdim yazmis , bu ne demek yahu ? ya kacarken kendinin disinda baska insanlarinda canlarini yakarsan , mallarina zarar verirsen bunun yukumlulugu dahami iyi ? isin bu boyutu kacmaya kadar gelmis , yahu hem suc isledigini ve sonunda bi sekilde caninin yanacagini bilecen sonrada bu isleri yapmaya devam edicen ?

Bu tip dusunceleri anlamakta zorlaniyorum bile bile lades olmazki arkadasim.

Umarim ders alir , tekrarini yapmazsin.
    First Day Of My Life

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay ve şu 130-140 yapan cup polise yakalandı demek..
    ustamın dediği
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    tüm sayfaları okudum ve ortadaki sorumsuzluk hakkında yorum yzamaya bile gerek yok ancak benim anlayamadığım bağka birşey daha var;

SAĞLIKLI BİR İNSAN BEYNİ NASIL OLUR DA KASK OLMADAN YOLA ÇIKAR ???
    İŞ ZATEN TEHLİKELİ, TAMAM BUNUN DA FARKINDAYIZ AMA KASK TEK GÜVENCEMİZKEN NASIL OLUR DA HAYATTAN VAZGEÇİLİR ????

BENCE KASK TAKMAYAN İNSANIN KENDİSİNE SAYGISI YOKTUR, KENDİNE HAYRI OLMAYANIN DA BAŞKASINA ZATEN HAYRI OLMAZ...

KASKSIZ GEZENLERE 1000TL CEZA VE İKİNCİSİNDE 6 AY TRAFİKTEN MEN OLMASINI İSTİYORUM.

İNSAN YAZARKEN BİLE SİNİRLENİYOR.

Bu tip kişiler yüzünden "motorcu" dendiğinde "serseri" çağrışımı yapılıyor, bunlar yüzünden insanlar bize önyargılı...
    Geçenlerde her zaman arabamla gittiğim ve önünde park ettiğim (yoksa bile bana yer açılan) bir dükkanın önüne motorla geldim, park etmek istedim,
    adamlar kafamda KASK olduğu için beni tanımayınca "bas karedeşim burada yer yok" dediler, kaskımı çıkarınca da bin özür vs.
    Niye böyle yaptınız deyince de sürekli motorculardan muzdarip olduklarını, sesli, saygısız olduklarını filan anlattılar, bende iki saat öyle olmadığımızı anlattım....

Kaskınızı takın hanımlar ve beyler, bu işin şakası yok...
    selamlar

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    öncelikle yazan BÜTÜN arkadaşlara teşekür ediyorumki biliyorum benim ve bizim daha doğrusu benim gibi yapanların iyiliğini düşünüyorlar ve çevrenin tabiki. Aama bide şu var ben kendimi bildim bileli etrafımda herkes motoru böyle kullanıyor bide genç oldugumuz için kanımız kaynıyor. bana kızıyorsunuz kask yok korumalık yok die ama burda kask takanla dalga geçen bi çevrem var bunuda düşünün lütfen. şehir içinde takmıyorum bi tek kaskı ben. plakaya gelince motor daha 20 günlük 1 ay süresi var galiba öle dedi polisler şuan param yok bi yerden alacağım var 5 güne gelecek onu bekliyordum plaka için. bütün belgeleri hazır. kaçma konusuna gelince. bi arkadaşım kaçtı çarparak durdurdu polisler benle aynı cezayı yedi. biri yakalandı geçenlerde ehliyet yok onunda(kask falan zaten yok belirtmeye bile gerek yok aslında) çocuk motoru verdi imza falan atmadı 2 gün sonra motoru verdi polisler ve 1 tl bile ödemedi. benim ilk defa oldugu için ne dedilerse yaptım polis dur dedi durdum imza at dedi attım cezayı yedim biliyorum hakettim ama durmasam kaçsam sonra yakalasalar ben imza atmasam para ödemicektim öle polisler var işte her yakalanan para ödese ben nie kaçmak isteyimki. ayrıca yanlıış anlama olmuş 1 motorda 3 kişi deil 3 motor 3 kişi yakalandık. arkadaşlarım kaçıyordu ben durun dedim benzin olmaması o işin şakası. bazı arkadaşlar çok kızmış ama olsun. ders aldınmı aldım tabi zaten ibret olsun die yazdım ben bunu. inşallah bu sefer beni anlarsınız. bide o bastıgımız yer boş yol yani insan falan yok araç arada bi geçiyor şehir içi falan 40-50 gidiyoruz başkalarının canını tehlikeye atmıyoruz. SAYGILAR İYİ GÜNLERRR. not: gençler sakin kullanın akıllı olun sonunuz benim gibi veya daha kötü olur.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    dalga geciyorlar demek sizde uyuyormusunuz bu apacilere sizin oralar cok cahil sanırım umarım akıllanırlar yoksa bir gün kafasını yere carpıp kafatası catlayıp beynı dısarı fırlamıs insanlar görmek olası sacın bozulmasından ve garıp gorunmekten daha iyi sanırımm dalga gecıldıgıne göre..sen dersını almıssan buna sevınırım ancak bır gun dahi kasksız motora bınersen bu sıteye ve bu foruma yazma bırak mıllet takmasın herkesın canı kendıne degılmi...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    arkadaşlar olay dün başıma geldi 3 arkadaş (üçümüzdede ehliyet yok kask yok bende plaka yok) geziyoduk bastık biraz amir görmüş şikayet etmiş 3 devriye sıkıştırdı bizi bende benzin yoktu yoksa kaçardık. nüfus cüzdanlarını aldılar sonra devriyelerin arasında karakola gittik aldılar motorları anahtarları tutanak tuttular ( eğer imzalamasaydık para vermeden alıyoduk geri ama işte ilk oldugu için ne yapacağımızı bilemedik) bugünde savcı 600 tl yazdı ilk 15 gün ödersek 450 ye düşüo. benim motoruda plaka çıkartamadan vermiyorlar. kötüü oldu
    Bence az bile yazmışlar...kanun dedinmi böyle olmalı basacansın cezayı..

arkadas birde yapmıs olduğun marifetleri buraya yazıyorsun iyi halt etmişsin.
    motorcu olunmaz,motorcu dogulur.

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    kardeş sende de motor haricin de hiçbir şey yokmuş ! yine insaflı davranmış polis dua et sen bence..yine de geçmiş olsun
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    vallaha geçmiş olsun diyemiycem hatta ooooooooohhhhhh iyi olmuşşşş iyikide yakalamışlar sizi ki bi daha yapmassınız belki
    i.V.i.B.i

Motosikleti
    keeway superlıght 150
    haketmişsin. senin gibiler yuzunden kımse motorcuları takmıyor araya gir tersten cık makas yap dandik motorlarla

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    öncelikle yazan BÜTÜN arkadaşlara teşekür ediyorumki biliyorum benim ve bizim daha doğrusu benim gibi yapanların iyiliğini düşünüyorlar ve çevrenin tabiki. Aama bide şu var ben kendimi bildim bileli etrafımda herkes motoru böyle kullanıyor bide genç oldugumuz için kanımız kaynıyor. bana kızıyorsunuz kask yok korumalık yok die ama burda kask takanla dalga geçen bi çevrem var bunuda düşünün lütfen. şehir içinde takmıyorum bi tek kaskı ben. plakaya gelince motor daha 20 günlük 1 ay süresi var galiba öle dedi polisler şuan param yok bi yerden alacağım var 5 güne gelecek onu bekliyordum plaka için. bütün belgeleri hazır. kaçma konusuna gelince. bi arkadaşım kaçtı çarparak durdurdu polisler benle aynı cezayı yedi. biri yakalandı geçenlerde ehliyet yok onunda(kask falan zaten yok belirtmeye bile gerek yok aslında) çocuk motoru verdi imza falan atmadı 2 gün sonra motoru verdi polisler ve 1 tl bile ödemedi. benim ilk defa oldugu için ne dedilerse yaptım polis dur dedi durdum imza at dedi attım cezayı yedim biliyorum hakettim ama durmasam kaçsam sonra yakalasalar ben imza atmasam para ödemicektim öle polisler var işte her yakalanan para ödese ben nie kaçmak isteyimki. ayrıca yanlıış anlama olmuş 1 motorda 3 kişi deil 3 motor 3 kişi yakalandık. arkadaşlarım kaçıyordu ben durun dedim benzin olmaması o işin şakası. bazı arkadaşlar çok kızmış ama olsun. ders aldınmı aldım tabi zaten ibret olsun die yazdım ben bunu. inşallah bu sefer beni anlarsınız. bide o bastıgımız yer boş yol yani insan falan yok araç arada bi geçiyor şehir içi falan 40-50 gidiyoruz başkalarının canını tehlikeye atmıyoruz. SAYGILAR İYİ GÜNLERRR. not: gençler sakin kullanın akıllı olun sonunuz benim gibi veya daha kötü olur.
    Utandirdin beni yahu.
    O kadar da hiyarin teki degilmissin.
    En azindan bu mesajin oyle gosteriyor.

Biraz sert davrandim, kendi adima ozur dilerim.
    Keske biraz daha net yazsaydin.
    Duygularini daha açik ifade etseydin.

Fakat bu seni hakli çikarmiyor.
    Yaptigin buyuk hata.

Bu hatayi maddi kayipla atlatman senin için bir sans.
    Can kaybiyla da atlatabilirdiniz.
    Kaçarken polis kursunlarina hedef olabilirdiniz.

Turk polisi kaçan bir motosikletli gordumu, hemen ayagi kayip yere dusuyor.
    Bu sirada da tabancasi patliyor.
    Mermide nedense hep motosikletlinin kafasina denk geliyor.

Polise, kaymayan bir bot, er ya da geç aliriz.
    Ama seni geri getiremeyiz.

Kaskini tak.
    Ehliyetini al.
    Motosikletine bin.

Seninle alay edenlerle sen de alay et.
    Gul geç.
    Hayat senin hayatin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

arkadaşlar kimse kusura bakamasın ama 1 haftadan beri bu arkadaş gibilerine savaş açmış durumdayım sevdiğim birisine arkadan çarpıp düşmesine hatta sürüklenmesine neden oldular o gğn bu gündür kurulmuş durumdayım yolda falan denk gelirse (özellikle adaya giderken çok oluyorlar) direk yolun dışına atıcam başka türlü akıllanmıyolar çünkü....

Ceza çok güzel olmuş hatta az bile olmuş iyi olmuş hoş olmuş...

Birde kalkıp geçmiş olsun diyorsunuz neyine geçmiş olsun???? aklı başında adam olsaydıda akıllı uslu kullansaydı bence az bile olmuş

Saygılar...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    O kask takmayan ve takanlarla dalga geçip "piyasa ruhu 0" diyen salak arkadaşlarına ben hiç değilse polis gördüğüm zaman 3,5 atmıyorum dersin.Evet kask takmayınca daha şekil duruyorsun kabul ediyorum ama düşüp kafanı bigün kaldırıma vurunca ve ömür boyu felç kaldığını düşün sadece gözlerini oynatabildiğini şöyle 5-10 dk hayal et veya dene istersen.Kafaya alınan darbe öyle ucuz atlatılmıyor malesef öldürmüyor genelde süründürüyor
    Az da ağzın laf yapsın ki kask takmıyanları göt et laf çok konuşmasını bil yeterki Antalya'dada var bu tiplerden geceleri dolaşılar ortalıkda gündüzleride kasksız gezerler lafta ama şehir içine gelmezler sanayide dolaşırlar ücra köşelerde mahalle arlaarında kasksız gezioz die havalnırlar gel bakim şöyle şehir merkezine yap artistliğini görelim

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Utandirdin beni yahu.
    O kadar da hiyarin teki degilmissin.
    En azindan bu mesajin oyle gosteriyor.

Biraz sert davrandim, kendi adima ozur dilerim.
    Keske biraz daha net yazsaydin.
    Duygularini daha açik ifade etseydin.

Fakat bu seni hakli çikarmiyor.
    Yaptigin buyuk hata.

Bu hatayi maddi kayipla atlatman senin için bir sans.
    Can kaybiyla da atlatabilirdiniz.
    Kaçarken polis kursunlarina hedef olabilirdiniz.

Turk polisi kaçan bir motosikletli gordumu, hemen ayagi kayip yere dusuyor.
    Bu sirada da tabancasi patliyor.
    Mermide nedense hep motosikletlinin kafasina denk geliyor.

Polise, kaymayan bir bot, er ya da geç aliriz.
    Ama seni geri getiremeyiz.

Kaskini tak.
    Ehliyetini al.
    Motosikletine bin.

Seninle alay edenlerle sen de alay et.
    Gul geç.
    Hayat senin hayatin.
    başş amirr ehliyetinizde olsa plakanız ruhsatınızda olsa egzozunuz kapalıda olsa yavaşda gitseniz artık sizi motora bindirmem diyor sıkıyosa binin diyo
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler