Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

600 tl ceza yedim:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar olay dün başıma geldi 3 arkadaş (üçümüzdede ehliyet yok kask yok bende plaka yok) geziyoduk bastık biraz amir görmüş şikayet etmiş 3 devriye sıkıştırdı bizi bende benzin yoktu yoksa kaçardık. nüfus cüzdanlarını aldılar sonra devriyelerin arasında karakola gittik aldılar motorları anahtarları tutanak tuttular ( eğer imzalamasaydık para vermeden alıyoduk geri ama işte ilk oldugu için ne yapacağımızı bilemedik) bugünde savcı 600 tl yazdı ilk 15 gün ödersek 450 ye düşüo. benim motoruda plaka çıkartamadan vermiyorlar. kötüü oldu
    Iyi olmus....

Senin ve arkadaslarinin bir suçu yok aslinda.
    Sorun sizi yetistiren ailelerinizde.
    O durumda altiniza motosiklet verip, sokaga salacak kadar sorumsuz bir anne babaya sahipsiniz.

5 dakika zevk yapip sonra bebek yapmayi hayvanlar bile beceriyor.
    Onemli olan o bebegi yetistirmek.

Insanin hayvandan farki burada.

Polislere degil anne ve babalariniza kizin.
    Bizi niye boyle yetistirdiniz, bizim egitimimizle neden ilgilenmediniz diye yakalarina yapisin.

Dunyaya çocuk getirmenin bir takim sorumluluklari oldugunu ogrenir belki anne ve babalariniz.

Yoksa sizin ne suçunuz varki?
    Siz dunyaya gelirken anne ve babanizi seçme hakki taninmadi.

Bu olay size ders olur.
    Belki siz çocuklarinizi adam gibi yetistirirsiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay ve şu 130-140 yapan cup polise yakalandı demek..
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    Ehliyet yok kask yok plaka yok, kask yok, Az vermişler. 3 kişi bimişsiniz. 3 müzde ehliyet yok diyosun. Ne gerek var kullananda olsa yeter zaten :D.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    arkadaşım senin yediğin cezayı bende arabayla ehliyetsizken yemiştim, dikkat et ikinci kez yakalanma ceza ikiye katlıyor 15 gün içinde ödersen %25 indirimi var, ama ben ödemem dersen ödeme bekle 3 yıl yada 4 yıl sonra sana bildiri gelir aynı cezayı ödersin, çünki mahkemenin yazdığı cezalara faiz işletilmez

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Çok iyi olmuş, nefret ediyorum sizin gibi motor kullanan tiplerden.
    Ne plaka var ne ehliyet.
    Kendine zararsın onu geçtim, ama millete niye zarar veriyorsun.

mahkemeyede sevk ederler inşallah "ehliyetsiz motor kullanmaktan" orda söylersin hakime cok pişmanım bida yapmicam diye.

Çok iyi olmuş, bizler enayimiyiz, o kadar para veriyoruz plaka çıkartmak için + ehliyet almak için.
    Enayimiyiz, o kadar zaman harcıyoruz bunlara?

kask kullanmana hiç cvp. bile vermiyorum naparsan yap banane. ama Bizi enayi yerine koyma.

Tek söyleyeceğim polisler yasaları uyguluyor suç sende, kimseye dert yanma, Çünkü olması gerektiği gibi oldu.
    Soda Ayran Cool

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Birdaha benzinsiz gezme, bak kaçamamışsın
    Geçmiş olsun, ama hak etmişsin bilader
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar olay dün başıma geldi 3 arkadaş (üçümüzdede ehliyet yok kask yok bende plaka yok) geziyoduk bastık biraz amir görmüş şikayet etmiş 3 devriye sıkıştırdı bizi bende benzin yoktu yoksa kaçardık. nüfus cüzdanlarını aldılar sonra devriyelerin arasında karakola gittik aldılar motorları anahtarları tutanak tuttular ( eğer imzalamasaydık para vermeden alıyoduk geri ama işte ilk oldugu için ne yapacağımızı bilemedik) bugünde savcı 600 tl yazdı ilk 15 gün ödersek 450 ye düşüo. benim motoruda plaka çıkartamadan vermiyorlar. kötüü oldu
    Yoo, gayet iyi olmuş. Hatta az bile olmuş demeliyim. Ne olmasını bekliyodun? Tabi burası türkiye, az daha imzalamadan çıkabilirdin ona yanıyorsun dimi? Ben polis olcaktım ki bak ozman görcektin sen. Yine iyi, plakasız vermiyceklermiş... İnşallah tabi. Bide utanmadan çıkmış burda pişkin pişkin anlatıyorsun. Yani ders aldım falan desen neyse diycem tutacam kendimi ama daha bide yok ceza kestiler kötü oldu. Sistem adam gibi işlese senin gibileri "toplum içinde tehlike oluşturmaktan" yargılarlar aslında da...

Moderatörler neden böyle kötü örnek teşkil eden konulara müdahale etmiyorlar. Ben forumda böyle yaşanmış bir olayı bu şekilde anlatan insanların kabul edilmemesini beklerdim. En azından bir uyarı filan. Sonra hepimiz aynı sanıyor sokaktaki polis filan.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Paryalık yapmışsınız..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    bence bu konudan plakasız kasksız ruhsatsız ehlıyetsız bınen arkadasların ders alması gereken bır durum var .inşallah kısa zamanda kavusursun ıkı tekerıne
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

geçmiş olsun ,
    umnarım aklını başına alırsın....

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    geçmiş olsun ama hata sende
    Yüksek Kalite Üstün Performans

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    hemen sattınız adamları yha..

iyi olmuş denirmi ayıp denen bişiy var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:50 AM ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi olmus....

Senin ve arkadaslarinin bir suçu yok aslinda.
    Sorun sizi yetistiren ailelerinizde.
    O durumda altiniza motosiklet verip, sokaga salacak kadar sorumsuz bir anne babaya sahipsiniz.

5 dakika zevk yapip sonra bebek yapmayi hayvanlar bile beceriyor.
    Onemli olan o bebegi yetistirmek.

Insanin hayvandan farki burada.

Polislere degil anne ve babalariniza kizin.
    Bizi niye boyle yetistirdiniz, bizim egitimimizle neden ilgilenmediniz diye yakalarina yapisin.

Dunyaya çocuk getirmenin bir takim sorumluluklari oldugunu ogrenir belki anne ve babalariniz.

Yoksa sizin ne suçunuz varki?
    Siz dunyaya gelirken anne ve babanizi seçme hakki taninmadi.

Bu olay size ders olur.
    Belki siz çocuklarinizi adam gibi yetistirirsiniz.
    biraz yawaş gelseydin..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Adam başlıgı açtıgına acagına pişman olmus. Sanırım yazılanlar okuduktan sonra birda ha yazamamış... Olayda bi ara delinin attıgı taşa benzemiş. Üç motorlumuydu, yoksa bir mmotorda Üç kişimiydi....falan filann. Sabit olan bişi var. Kurallara uymamış ve cezasını cekmiş...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen sattınız adamları yha..

iyi olmuş denirmi ayıp denen bişiy var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:50 AM ----------

biraz yawaş gelseydin..
    Sen şimdi konuyu açan kişinin yazdıkları yanında, yukardaki arkadaşa "biraz yavaş gelseydin mi diyosun!!! Ne diyelim hakkatten kötü olmuş mu diyelim. "Ya gerçekten ağır ceza yemilşsin, motorun masraflarını geçmiş, polise yakalanmışsın, bi ton uğraşcaksın, benzinin de bitmiş; bunların hepsi kötü olmuş... Ama kafanı gözünü yarsaydın, kasksız 130la gitmeye çalıştığın için geberip gitseydin, ama daha öncesinde birilerine çarpıp onların da canını yakasydın, yada park halindeki bir araca çarpıp kaç100 milyonluk hasar yarattıktan sonra plakasız olduğun için bunlar yanına kar kalsaydı; bunlar iyi olurdu heralde... Polis olayın girmiyorum bile. Bu anlattıklarıma abartıyo demeyin sakın, hepsi hikayenin içinde mevcut. Göremeyen ve görmek istemiyenler utansın!!

Böyle olaylar hergün gözümün önünde yaşanıyo bizim buralarda da. Peki neden bukadar çok yazıyorum? Adam bide bunları, "lafta" saygın bir motor forumunda, utanmadan bişey olmamış gibi anlatıyor! Peki yorumlarda ne yazıyo? "Aman dikkat et, allah kazadan korusun"... En çok "kulağına küpe olur" filan... TAbi iyi niyetliyiz ya, öncelikle allah kazadan korusun?? ee gerisi nerde? Gerisine gerek yok, yazmıyoruz. Ulan kazanın önde gideni sensin be! Nerde bu forumun saygınlığı, motorcu ruhu, KİŞİLİĞİ?? Düşüncelerimiz çoğunlukla "beyfendinin" yediği cezalar ve yaşadığı macera mı ?? Ben böyle insanlarla aynı kefeye konulmak istemiyorum. Ama sayelerinde caddelerde hepimize aynı kötü muamele yapılyor. Bu konuda adam gibi tepkisini, duruşunu burada! ortaya koymayanlar, yarın birgün başka konularda çıkıp siz motorcumusunuz, yok motor hız yada hava atmak için alınmaz! sevgidir aşktır, öyle kullanılmaz böyle kullanılır, bilmem kaç yıllık şöförüm hatta yarışlara katılıyorum diye karşımıza çıkmasınlar. Daha da yazıcaklarım çok ama kafamı toparlıyamıyorum gerçekten. Çok üzüldüm ve sinirlendim tüm bu yorumları okuduktan sonra. Hakkatten yazıklar olsun...(lafımı kimlere söylediğmi anlıyan anlamıştır bu saate kadar...)

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    bide utanmadan burdan yazıyorsun
    kötü örneksin işte
    az bile kesmişler

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Böyle başlıklar ve yorumlar kanunları hiçe sayanlar için bayaa faideli.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    bu başlık hiç açılmasa daha iyi olurdu

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Ikide tokat atmadan birakdiyda polis memuru yaziklar olsun.

Bundan su sonuc cikiyor demekki burda ne kadar bi tarafimizida yirtsak insanlarin duzenli guvenli motosiklet yasamlarini surdurmek icin , genede yazdiklarimizdan en kucuk bir ders cikartamayan tipler var.

Kalkmis birde yavas gelseydin yazmis adam, coq kisaca yolda gordugumde boyle tipleri aklimdan gecirdiklerimi cok iyi dille ozetlemis.

Birde utanmadan motosikleti hayatinin bir parcasi haline getirmis binlerce uyesi olan bir motosiklet sitesinde bu tipde bir basligi acmis.

Marifetmis gibi devletin polisinden benzin olaysi kacardimda bilmem ne , nasil hayatlar yasiyor insanimiz gercekten cok yazik.
    First Day Of My Life

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    kasksız gezdiğin için hak etmişin kusura bakma daha dikkate t

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Ohoo millet coşmuş yine. Çocuk belki ibret olsun başkaları yapmasın aynı hatayı diye bir başlık açmış olabilir konuyu çocuk nasıl yetiştirilmeli boyutuna getirmişsiniz. Ayrıca ebeveynlerin suçu günahı ne? Bir insan yapmak istediği birşeyi kafaya koymuşsa yapacaktır kimse engelleyemez.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler