Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ehliyet Kursu Direksiyon Sınavı Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bizim sürücü kursu iyicve sömürmeye başladı sınava giriş belgesi için 15 lira istemişlerdi canımı sıktılar neyse verdik girdik sınava şimdi 8ağustostaymış direksiyon sınavı onun için bir belge gerekirmi dedim benden 40ytl istiyorlar yasal olmadığını düşünüyorum şimdi yüzyüze görüşecem bu adamlarla eğer illaki isterlerse ne yapabilirim şikayet mi edeyim bu adamları yani?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    direksiyon sınavı için bende 40 tl verdim yapacak pek birşey yok galiba.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    vallahi direksiyon ücreti bizim kursta istiyo, verdim de. aslında resmi değil direksiyon ücreti ama fiyatı makul diye yazılıyosun kursa o da sana böyle tefarruatlar çıkartıyo. artık bayılacaz başka çaresi yok.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

Anlamadım şimdi bunu herkez mi veriyor yani resmi birşey mi kursun cebine gidicek büyük ihtimalle bende zaten kurs ücretini toplayacam diye bütün kış para biriktirdim eğer heryerde olmayan birşeyse vermem?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 PM ----------

Peki ben neden 8ağustostaki ikinci direksiyon sınavına giricem bana öyle söylediler herkez bu haftasonu giricekmiş?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    ewet arkadaşım girdiğin test sınavı için ve ayrıyettten direksiyon sınavı için 40 tl bedel alıyorlar bunu ama elden değil banka hesabına yatırıyorsun.. birini halk bankasına birinide vakıf bankasına yatırmıştım ama ehliyet kursunun eline ne geçer bilmiyorum.

Yani B sınıf ehliyeti olan biri motor sınavına 40 + direksiyona 40 lira toplanda 80 lira bayılmak zorunda kalıyor.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadım şimdi bunu herkez mi veriyor yani resmi birşey mi kursun cebine gidicek büyük ihtimalle bende zaten kurs ücretini toplayacam diye bütün kış para biriktirdim eğer heryerde olmayan birşeyse vermem?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 PM ----------

Peki ben neden 8ağustostaki ikinci direksiyon sınavına giricem bana öyle söylediler herkez bu haftasonu giricekmiş?
    vallaha kardeş bugün kursa gittim direksiyon parasını verdim(30tl), hoca bana sınava cumartesi mi pazar mı girmek istediğimi cuma günü kursu ara bildir dedi. seninkide bu hafta olması lazım. şöyle düşün istersen, eğer bu direksiyondan kalırsan telefi sınavına felan giremiceksin ama bu haftasonu girersen kalsan bile 8 ağustos ta tekrar girme şansın var. bence bunu kursla konuş halletmeye bak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 PM ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet arkadaşım girdiğin test sınavı için ve ayrıyettten direksiyon sınavı için 40 tl bedel alıyorlar bunu ama elden değil banka hesabına yatırıyorsun.. birini halk bankasına birinide vakıf bankasına yatırmıştım ama ehliyet kursunun eline ne geçer bilmiyorum.

Yani B sınıf ehliyeti olan biri motor sınavına 40 + direksiyona 40 lira toplanda 80 lira bayılmak zorunda kalıyor.
    bizden parayı elden alıyorlar.

Bizdende elden alıcaklar ama neden bana 8 ağustosta dediler ki neyse ben bi ara konuşurum kursla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar kursa ucuz yazıldık cin gibiyim falan fistan diye geçinirken , sınav parası direksiyon parası bilmem ne parası o parası bu parası derken adamlar sömürüyor bizi haberiniz yok kursa yazılırken hersey dahil yazılmalısınız , bastan anlasın pesin pesin ...

Kurs bu çıkacak masrafların hepsini önceden biliyordur. O yüzden kaydolurken tüm herşey dahil kaydolun. Sonradan para istediklerinde söylersiniz.

Motosikleti
    söylesek ne farkedicek ki, adamlar alışmış yüzsüzlüğe.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bende gidicem bendede isterse bunları bacısını düzeltirim Bunların affedersiniz..Her şey dahil fiyat konuşmuştuk sadece 52 lira ehliyeti almaya giderken vereceksiniz demişlerdi Her şey hayırlısı bakalım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ARKADAŞLAR BEN DE BİR KURS SAHİBİ OLARAK YAZIYORUM! RİZE DE de AYNI DURUMu UYGULAYAN KURSLAR MEVCUT; KESİNLİKLE DİREKSİYON SINAVINA GİRİŞ ÜCRETİ DİYE BİRŞEY YOKTUR.
    Rize'dekiler de 30 TL gibi bir rakam alıyor; üstelik hesap açmıslar; MEB hesabı diye buna yatırtıyorlar...Elimizden geldiği kadar vatandaşları uyandırmaya calısıyoruz ama adamlar 250 liraya ehliyet veriyor; daha cazip geliyor; sonra da böyle şikayetler cıkıyor ortaya... ASTARI YÜZÜNÜ FAZLASIYLA GECİYOR...

Ehliyet konusunda; sadec 40 lira bankaya yatırıyorsunuz; ehliyet sınav ücreti olarak; yazılı sınav için; evrağa felan ücret ödenmiyor...Direksiyon sınavı ise kesinlikle ücretsizdir...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ben baştan sordum yapcam birşey varmı die yok bişey yapmıycaksın pazar sınava gel yeter dediler sonra ben şehir dısında olduğumdan abime şu surucu kursunu bi ara dedim oda konusmus 25 lira istemişler abimden ( abim aramasa istiycekleri yok sanırsam ) abim tekrardan beni aradı bende tamam dedim yarın gidip sürücü kursuna parayı verecek diğer bir sürücü kursu arkadaşımdan 40 lira istemiş sanırsam cebe gidicek ama kayıt olurken bunu bana söylemişlerdi. 15 lira sınav giriş belgesinde seni uflemişler bundada 25 lira beni ufleycekler Edirne de olsam o parayı vermemde şimdi atarlar beni 2 hafta sonraya bende ondan dolayı 25 ytl yi veriyorum
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bizim buradaki kurslar neyin ne kadar tutacağını kartlarına yazarak veriyorlar ve o fiyatlarda hiç değişiklik olmuyor.

Fazladan para talep etseler o kartı göstererek hakkını savunabilirsin. G.BEREKET kardeşim sen kursa yazılırken fiyatlarla ilgili döküman vermedilermi sana?

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    banada demısler kursa yazılırken dıger kurslar cazıp fıyat verıyo ole dıyo bole dıyo sonradan cıkıyor kokusu bızde fıyatlar bu ılk dıreksıyon parasını bız karsılıyoz kalırsan ıkıncıyı senden alıyoz ama yınede para talep edıyolar herkez bır yol cızmıs

Motosikleti
    cbf 150
    banada baştan bir kağıt verdiler söylediler de direksion kurs parası alacağız diyerek kağıtta 40 yazıyodu 25 istediler abim 1-2 saate kadar götürecek .direksion sınavında içime kurt düştü dün konustuğumda 26 sında dediler bugun bir arkadaş forumdan gittiği sürücü kursu 1 ağustosta Türkiye genelinde demiş babama sordum Edirne de yoğunluk varsa 2 haftaya bölmüşlerdir dedi umarım öyle olur.. abim parayı vermeye gittiğinde yeniden soracak

Direksiyon parası koca bir yalan. Arkadaşlarında dediği gibi baştan ücreti düşük gösteri daha sonra yok belge parası yok direksiyon sınavı parası gibi şeyler adı altıda yasal olmayan paralar talep ediyorlar.Sadece yazılı sınaviçin MEB'e para ödersiniz.Onuda zaten sınavdan önce bankaya yatırdınız.Şimdi direksiyon sınavından sonra kursun hazırladığı belgeleri(ki ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur.Kurs ücretini bu işler için veriyoruz zaten) alıp emniyete gideceksiniz.Sınıfınıza göre harcı yatırıp bir de kart parası(40 lira idi 15 temmuzdan itibaren 50% zamla 60 lira oldu) vererek ehliyetinizi alabilirsiniz.Bende öğrenci olduğum için İstanbul dışındayken almak istedim ama 4 farklı kursa sordum hepside sanki aralarında sözleşmiş gibi benden 80 lira evrak parası istediler.Ne evrakı bu da 80 lira tutuyor diye sorduğumda da cevap veremiyorlardı.Mecburen yaz tatilini bekleyip burada işini adam gibi yapan bir kursa yazıldım.Sİze tavsiyem bu soygunculara kesinlikle paranızı kaptırmayın.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    benden yazılı sınav giriş belgesini vermek için 50 tl istediler verdim bugun aradılar bu cuma egitim var cumarteside direksyon sınavı var eğer isterlerse ücret ödemiyeceğim çünkü bana alacakları ücretleri listelemişlerdi bende verirken itiraz etmedim ama ekstra ücret isterlerse hiç bi şekilde alamazlar...
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benden yazılı sınav giriş belgesini vermek için 50 tl istediler verdim bugun aradılar bu cuma egitim var cumarteside direksyon sınavı var eğer isterlerse ücret ödemiyeceğim çünkü bana alacakları ücretleri listelemişlerdi bende verirken itiraz etmedim ama ekstra ücret isterlerse hiç bi şekilde alamazlar...
    dostum eminsin dimi c.tesi yanı sınav

Benim yazıldığım kursta da 40 lira direksiyon sınav ücreti istiyorlar.Ancak yazıldığım kursun 50 lira fazlasına bir kurs buldum direksiyon sınav ücreti almıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler