Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ehliyet Kursu Direksiyon Sınavı Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI
    sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    arkadaşlar ben bugün girdim sınava kazandım allahaşükür artık bi derdim kalmadı fakat öğrenmek için kursu aradığımda benim borcum olduğunu söylediler ne borcu diye sorunca direksyon sınavı ücreti adı alrında bendende 50 tl istediler gidip biraz tartışacağım en son olmadı veririz neyapalım..
    81VATAN__54MEKÂN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bugün girdim sınava kazandım allahaşükür artık bi derdim kalmadı fakat öğrenmek için kursu aradığımda benim borcum olduğunu söylediler ne borcu diye sorunca direksyon sınavı ücreti adı alrında bendende 50 tl istediler gidip biraz tartışacağım en son olmadı veririz neyapalım..
    Sen sınavı geçmişsin borcun olsa ne olucak.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen sınavı geçmişsin borcun olsa ne olucak.
    arkadaşım sınav kolay bir iki deneyimin varsa cok rahat geçersin
    81VATAN__54MEKÂN

Zaten bize scooter kullandırtacaklar geçerm diye düşünüyorum parayıda vermeyecem daha babam maaşını almadı derim sonra birdaha beni bulurlarsa.

ya arkadaşlar bahane bulmanıza gerek yok bu para yasal değil adamlar sizden haksız yere alıyor vermeyin illlaha daverecez diyorsanız kursun numarasını verin ben telefonla konuşayım parayıda bi fukaraya verin ALLAH rızası için.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bize scooter kullandırtacaklar geçerm diye düşünüyorum parayıda vermeyecem daha babam maaşını almadı derim sonra birdaha beni bulurlarsa.
    Ne kadar yüzeysel yaklaşıyorsunuz olaylara...

Araştırmadan etmeden kaydolurken veya yüzeysel olarak bakıp "aa en ucuzuymuş" derken değil de sonradan bu klasik şeylerle karşılaşınca mı sorun oluyor?

Parayı vermemek çözüm mü? Sertifikan olmayacak mı sonuçta ellerinde?
    Neyse, hayallerindeki dolandırıcılık hayatında başarılar...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerine göre oraya gelen öğreticilere veriyorlar 2 tane sınav görevlisi var 50 kişiden 50 TL topluyorlar toplamda 2.500 ytl yapar bu kişilerin ödemesini nasıl oluyorda direk olarak kurslar yapıyor hadi yaptılar diyelim bu kişilerin 1 günlük ücreti 1.250 tl mi. Resmen hırsızlık başkada birşey değil
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

bak kardeşim ben öğretmenim ve orada görevli olanlarda öğretmen bu görev için bir öğretmen yaklaşık 70 tl alıyor ve bu parayı kurs değil milli eğitim ödüyor. kursların topladığı bu para avanta sadece. sakın ama sakın vermeyin ben vermedim ehliyetimide aldım.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    şimdi bunlar dosya parasıda isteyicekler bizden geçen diyordu dosyalarını hazırlayıcaz filan dedim ben daha ne kadar vercem bu iş için 30 dosya parası dedi ben güldüm kurs parasını ben peşin verdim dedim yetkili yoktu sustu bişey demedi
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

direksiyon sınav ücreti muamması

Öcelikle herkese Merhaba arkadaşlar...

Direksiyon sınavı için alınan ücret yasadışıdır. İşte size kanunlara, resmi evraklara dayanarak ispatı...Lütfen dikkatle okuyunuz ve hakkınızı arayınız...

Direksiyon sınavı ile ilgili ücret ilk olarak 02/07/1964 tarihinde
    492.sayılı Harçlar kanununda "9.Sayılı Tarife" başlığı altında Trafik Harçları bölümünde III. maddede düzenlenmiştir. Ta ki ne zamana kadar bu harç yasaldı. 30/12/2004 tarihine kadar.

5821 saylı kanunun 11. maddesi 01.01.2005 tarihinden itibaren trafik harçları başlığında bulunan III. maddede yer alan sınav harçlarını kaldırmıştır. İlgili metin aşağıda:

""MADDE 11. - 492 sayılı Kanuna bağlı (9) sayılı tarifenin "Trafik Harçları" bölümünde yer alan; "II-Sürücü belgesi harçları:" bölümü ile "IV-Sürücü belgesi vize harçları:" bölümü aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, "III-Sınav harçları:" bölümü yürürlükten kaldırılmıştır.""

Bu konuda mağdur olan tüm arkadaşların dikkatine...

NOT:sınavları Milli eğitim yapmakta ve milli eğitim mevzuatlarında yukarıdaki madde ve kanunlara aykırı bi açıklama bulunmamaktadır.Varsa MEB de aksi bir yönetmelik madde kanun yazın arkadaşlar...

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    valla ben kursa 300 lira verdim paşalar gibi herşeyimi hallettiler başka para istemediler
    Love mods hate racism

Yasalmış..!

arkadaslar ben aradım milli eğitim müdürlüğünü direksiyon sınav ücreti yasaldır dediler.

Motosikleti
    Henüz yok,yakındır.
    Direksiyon sınavını ocaktan itibaren normal vitesli motorla yapıyorlarmış doğru mu?

merhaba direksiyon harç ücretleri yasal mı bugün beni arayıp direksiyon giriş belgemi almak için 25 tl getirmemi söylediler ve yazılanları okuyunca ödeyip ödememe arasında kaldım sizce ne yapmalıyım ?

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Arkadaşlar yani ehliyetmi alıyoruz ama yani verdiğimiz paraların limiti oldukça yüksek
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok arkadaş sadece bi sınav harcı yatırıyorsun onuda ya kayıt olurken anlaşmanıza bağlı olarak ya kurs sizin adınıza yatırıyor yada siz gidip bankaya kimlikle beraber gidip yatırıyorsunuz bu yıl ki meblağ 84 müydü 48 miydi öyle bişi yatırılıyor bankaya yani sizin o 25 lira avanta ödemesenizde olur yani

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oha benden direksiyon sınav ücreti olarak 50 lira aldılar. sizce bunu kursa söylemelimiyim?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler