Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

son kararı vermek istiyorum son kez soruyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    artık sadece nx 250... uslandım
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben eski bir scootercı olarak "silwerving 600" sana şunu diyim kim sana scooterla al başla demişse o motordan anlamıyordur bunu bil..

1) scooter tekeri ufakdır mıcırda çukurda çok büyük riskler yaşarsın. (bununda çözümleri var ama masraflı scooterlar içinde cross enduro tipi lastikler var kalın dilli ama çok pahalı)

2)Scooterla yan yattınmı virajda falan normal motora göre komple yatma riskin çok yüksekdir buda ustalık tecrübe ister sıfır yatıp çıkanlarda var ama yılların motorcuları

3)Scooter yüksek süratlerde deli gibi yan rüzgarları yer acemiysen motor bir o yana bir buyana gider böyle çok fazla düşen arkadaşlarda var..

4)Scooter motorların bütün tranmisyonları otomatikdir yani analog manuel bir motora göre çok daha fazla bakım ister çok daha fazla üstüne düşmen gerekir
    düşmessen ne olur şu olur bu forumdaki yüzlerce konu gibi bir konuda sen açarsın arkadaşlar çin malı scooter aldım yolda kaldım başıma dert aldım falan filan diye..

şimdi crossa gelelim

cross sürmesi daha basit hakimiyeti daha rahat daha keyifli ve o amaca hizmet eden bir motor zaten esas motor sürmeyi öğreniceksen 125 yada 150 cc lik bir cross başlangıç için çok ideal rahat rahat sürersin üstünde pişersin zaten cross tipi motorlarda 250cc nin üstü makbul değildir.. onun üstü enduroya girer enduroda da aynen yukarki fotoğrafdaki arkadaşın yapdığı gibi hoplayıp zıplayıp eylenemessin

Arkadaş Gayet Güzel Demiş Neyini Anlamadınız Bu yazının

arkadaşın yazdıklarını iyicene bir okursanız gözünüzle tahminim anlıycaksınız dediklerini..

scooter tekeri ufakdır mıcırda çukurda çok büyük riskler yaşarsın. demiş scooter tekeri ufakdır yolda çukura düşersin dememiş ve bunun çözümüde var demiş kaliteli lastik alırsan sorunun kalmaz demiş..

Scooterla yan yattınmı virajda falan normal motora göre komple yatma riskin çok yüksekdir buda ustalık tecrübe ister demiş bunada altına imzamı atarım dikkat ediniz ustalık ve tecrübe ister demiş kime demiş ??? motora ilk başlıycak henüz hiç motor sürmemiş arkadaşa

bazı arkadaşlarda jawss atlamışlar yok ben yatarım kalkarım diye sen yaparsında bu arkadaş yapabilirmi ..

Kısaca bir şeyide doğru okuyup doğru cevap verin doğru yazılan şeyleride çarpıtmayın

Neyse arkadaşın yazdıkları tamamen doğru ben crosscuyum çok motor kullandım racing enduro chopper kendimi cross da buldum çok zevk keyif alıyorum imkanın varsa sky team yada japonla başla çok büyük keyif alırsın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    hay diline saglık ne güzel özetledin hocam öyle ya

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    http://www.sahibinden.com/super_bir_...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/satilik_te...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/modifiye_k...XQQdisplayitem

BU MOTORLARI Bİ İNCELE DERİM.Skyteam diğer çinliler gibi değil.Biraz incelersen farkı farkedersin.Bu fiyatlara alabılecegın en iyi makıneler bunlar.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    onlardan biri süpermoto ama ben lastik bulur takarım diyorsan süpermoto al az yıpranmış oluyor onlar

bide aşk olsun bende laf olsununa motorumu koymuştum oraya hiç listeye koymamışsın benim motorum kötümü şimdi hıh:D

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı motocross adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş Gayet Güzel Demiş Neyini Anlamadınız Bu yazının

arkadaşın yazdıklarını iyicene bir okursanız gözünüzle tahminim anlıycaksınız dediklerini..

scooter tekeri ufakdır mıcırda çukurda çok büyük riskler yaşarsın. demiş scooter tekeri ufakdır yolda çukura düşersin dememiş ve bunun çözümüde var demiş kaliteli lastik alırsan sorunun kalmaz demiş..

Scooterla yan yattınmı virajda falan normal motora göre komple yatma riskin çok yüksekdir buda ustalık tecrübe ister demiş bunada altına imzamı atarım dikkat ediniz ustalık ve tecrübe ister demiş kime demiş ??? motora ilk başlıycak henüz hiç motor sürmemiş arkadaşa

bazı arkadaşlarda jawss atlamışlar yok ben yatarım kalkarım diye sen yaparsında bu arkadaş yapabilirmi ..

Kısaca bir şeyide doğru okuyup doğru cevap verin doğru yazılan şeyleride çarpıtmayın

Neyse arkadaşın yazdıkları tamamen doğru ben crosscuyum çok motor kullandım racing enduro chopper kendimi cross da buldum çok zevk keyif alıyorum imkanın varsa sky team yada japonla başla çok büyük keyif alırsın...
    valla çok saolun en sonunda verdim kararımı kesin kes cross çünkü izinli günümde kesin çamur taş toprak araziye çıkarım dayanamam tabi öğrenince o da ayrı konu yorum yapan herkese teşekkürler
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Kararın hayırlı olsun.

Motosikleti
    Cok Yakında
    scooter tehlikeli alet.ilk başlayanlarda ayaklar önde olduğu için motorla virajlarda zorlanırsın.ama bi cross'ta bu asla olmaz.dağ,tepe,kum,çakıl,taş,toprak.durma git al cross'unu keyfine bak.motosiklet meslek gibidir sevmediğin bi mesleği yapamassın.e doal olarak sevmediin bi alete binmek olmaz
    gönlün hangisini istiyosa onu al
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

Motosikleti
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararın hayırlı olsun.
    saolasın kral

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..

Motosikleti
    Cok Yakında
    tebrik ederim.çok güzel bi yazı

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu arkadaşım başlık yok mu artıran başlığı gibi olmuş

şaka bir yana cross benim de hep hoşuma giderdi ama inan insan yarım metreden sekince vücudunda kütürdemeyen eklem kalmıyor gerçi biz biraz yaşlıyız onun da etkisi var ama.. inan bana bu işlerin eğitimsiz olmuyor. cross almayla crosscu olunmuyor onu söyleyeyim.

birde eğer biraz fazla ayırabiliyorsan 2,5 civarı falan honda xlr125 lere bak. yani alt sınırı ama yine de belli olmaz iyi birşey denk getirebilirsin. temizini bulursan hiç bir çin malı yarısını edemez haberin olsun. 150 lik 200 lük farketmiyor.

Motosikleti
    Cok Yakında
    aynen ya.bende atlamaya zıplamaya gelemem(henüz çok genç olmama rağmen)motor dediğin düz yolda vvııızzZZZzz

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    Alıntı North_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D:D:

scooter derim ben !!!

BWS100 alabilirsin mesela!!!
    BVS HIZLI MOTOR ADAMIM BENCE ACTİVA TAM ONA GÖRE
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

Motosikleti
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaşım başlık yok mu artıran başlığı gibi olmuş

şaka bir yana cross benim de hep hoşuma giderdi ama inan insan yarım metreden sekince vücudunda kütürdemeyen eklem kalmıyor gerçi biz biraz yaşlıyız onun da etkisi var ama.. inan bana bu işlerin eğitimsiz olmuyor. cross almayla crosscu olunmuyor onu söyleyeyim.

birde eğer biraz fazla ayırabiliyorsan 2,5 civarı falan honda xlr125 lere bak. yani alt sınırı ama yine de belli olmaz iyi birşey denk getirebilirsin. temizini bulursan hiç bir çin malı yarısını edemez haberin olsun. 150 lik 200 lük farketmiyor.
    gencay abim seninde çok başını ağrıttım ama kusura bakma sözünü dinliyeceğim 1-1.5 ay daha erteleyip para ekliyip ole alıcagım

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    baş ağrıtmak ne demek, burada herkes birbirinden bişeyler öğreniyor. dürüstçe söylemek gerekirse benim tek girme amacım öğrenmek.. ama zaten bildiğim azıcık şey var. onu da paylaşmazsam ayıp yani..

Motosikleti
    Artık Yok...
    cross bam başka bir segment diğerleri gibi değil

crosscu adamın ne uzun yolla ne süratle nede konforla keyifle işi olur cross katıksız eylence tam adrenalin bol macera çamura giriceksin balçığa dalıcaksın tepeden hoplıycaksın zıplıycaksın bol bol gülüceksin eyleniceksin tabi tam korumalarınla yapıcaksın bunları gecede üstün başın leş gibi ama büyük bir keyifle evine dönüceksin.

cross bence budur o yüzden crosscu adamın kendini diğerlerinden ayırması lazım..

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    canın ne istiyorsa onu al yoksa hiç bişey alamıyacaksın ... sonlara doğru çıldırıo insan kararsız oluyor... yok şu çok ucuz yok şunun rengi çok güzel daha havalı v.s v.s...
    ...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)