Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

son kararı vermek istiyorum son kez soruyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    scooter neden tehlikeli arkadaşlar şunu bi açıklayın önce hüküm giydirip kafa bulandırmayın!
    gayette zevkli dir scooter kullanımı keyifli ve kolaydır, bu yüzden ilk scooterla başla diyolar ,
    benim fikrim bu değil tabi bir çok insanda vitesli ile başlıyor, ayrıca cross bambaşka bir tutkudur gerçekten gönlünden geçtiği gibi cross al keyfini sür. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben eski bir scootercı olarak "silwerving 600" sana şunu diyim kim sana scooterla al başla demişse o motordan anlamıyordur bunu bil..

1) scooter tekeri ufakdır mıcırda çukurda çok büyük riskler yaşarsın. (bununda çözümleri var ama masraflı scooterlar içinde cross enduro tipi lastikler var kalın dilli ama çok pahalı)

2)Scooterla yan yattınmı virajda falan normal motora göre komple yatma riskin çok yüksekdir buda ustalık tecrübe ister sıfır yatıp çıkanlarda var ama yılların motorcuları

3)Scooter yüksek süratlerde deli gibi yan rüzgarları yer acemiysen motor bir o yana bir buyana gider böyle çok fazla düşen arkadaşlarda var..

4)Scooter motorların bütün tranmisyonları otomatikdir yani analog manuel bir motora göre çok daha fazla bakım ister çok daha fazla üstüne düşmen gerekir
    düşmessen ne olur şu olur bu forumdaki yüzlerce konu gibi bir konuda sen açarsın arkadaşlar çin malı scooter aldım yolda kaldım başıma dert aldım falan filan diye..

şimdi crossa gelelim

cross sürmesi daha basit hakimiyeti daha rahat daha keyifli ve o amaca hizmet eden bir motor zaten esas motor sürmeyi öğreniceksen 125 yada 150 cc lik bir cross başlangıç için çok ideal rahat rahat sürersin üstünde pişersin zaten cross tipi motorlarda 250cc nin üstü makbul değildir.. onun üstü enduroya girer enduroda da aynen yukarki fotoğrafdaki arkadaşın yapdığı gibi hoplayıp zıplayıp eylenemessin

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Kesinlikle Scooterle başlama sonra benim gibi olursun
    Vitesli motorda daha iyi frenleme mesafesi daha çok motoru yatırma daha uzun yol
    Ama scooterle bunları pek yapamazsın
    Bende scooter var bak daha 3 gün önce mıcır yüzünden çok salak bi şekilde motor altımdan gitti kesinlikle Vitesli bir motorla başla
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    logaritmaya şiddetle katılıyorum. 9 yaşımdan bu yana vitesli motor kullanırım ömrü hayatımda 1 kez scoottera bindim we tövbe ettim bi daha binmemeye.
    bir crosscu olacak aramızda senide görmek isteriz derim kardeşim

bu arada saxofon iskenderundan we çevresinden tanıdıgın crosscu warmı:D

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritmaya şiddetle katılıyorum. 9 yaşımdan bu yana vitesli motor kullanırım ömrü hayatımda 1 kez scoottera bindim we tövbe ettim bi daha binmemeye.
    bir crosscu olacak aramızda senide görmek isteriz derim kardeşim

bu arada saxofon iskenderundan we çevresinden tanıdıgın crosscu warmı:D
    Sadece Mustafa abiyi tanırım hyosung u var kırmızı Ama siteye üye değil
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    hımmms peki saol

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    scooter tehlikesi küçük tekerleri diyosunuz artık bütyük lastikli scooterlar da piyasada mevcut mesela kymco 200, sym hd200 , keeway outlook150 , aglity city 125 v.s.
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    hocam adam zaten crosscu cross motora adapte olamamazsın sen scooter al önce demişler elemanın kafasını bulandırmışlar onun için bizde diyoruzki gidip scooter alıp ona alışacam diye ugraşma. ki scootera alışırsa crossa bindiginde çok sıkıntı çeker ilk başlarda al sen cross motorunu bin babalar gibi onun üzerinde ögren kardeşim bırak gerisini ya

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    cross alacaksan önce:

cross kaskı,
    full koruma,
    özel kros botu,
    cross eğitimi,
    özel eldiven alman gerekir.

hakkını vererek kullanacaksan cross motor mekapla safebed kaskla binilecek makine değildir.

kaygan zeminde kullanmak da asfaltta kullanmaya benzemez.

cross lastikleri de asfaltta tehlikelidir, kayar !!!!

ne istediğini bilerek istemen, kol-bacak kemik bütünlüğün açısından önemli.

ufak teker gerçekten tehlikeli olsa paten ve kaykayları yasaklarlar.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam adam zaten crosscu cross motora adapte olamamazsın sen scooter al önce demişler elemanın kafasını bulandırmışlar onun için bizde diyoruzki gidip scooter alıp ona alışacam diye ugraşma. ki scootera alışırsa crossa bindiginde çok sıkıntı çeker ilk başlarda al sen cross motorunu bin babalar gibi onun üzerinde ögren kardeşim bırak gerisini ya
    yunus bende zaten scooter alsın diye uğraşmıyorum dikkat ettiysen ama scooter tehlikeli denmesi yanlış, tehlikesi her motor kadardır , yok yolda çukura girse felan gibi kelimeler sarf eden arkadaşlar bmw f 650 otobanda girdiği çukurda jant parçaladı hemde scooter lastiği yoktu doğal olarak ,
    viraj larda yatmaz diyen arkadaş gelsin motorunu benim kadar yatırsın sizde jüri olun. ..

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yunus bende zaten scooter alsın diye uğraşmıyorum dikkat ettiysen ama scooter tehlikeli denmesi yanlış, tehlikesi her motor kadardır , yok yolda çukura girse felan gibi kelimeler sarf eden arkadaşlar bmw f 650 otobanda girdiği çukurda jant parçaladı hemde scooter lastiği yoktu doğal olarak ,
    viraj larda yatmaz diyen arkadaş gelsin motorunu benim kadar yatırsın sizde jüri olun. ..
    virajı gorulmustur.10 tam puan verilmiştir.tecrube ile sabittir.

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    atv al bence. kafana göre takıl düşe kalka öğrenirsin
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

dj_604 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda-cbf 150
    Birader her şey senin kafanda bitio sen milletin yok süremessin edemessin dediğine bakma gönlün hangi motora hak diyosa onu al sonradan pişman olma derim ben ....

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Başlangıç motoru olarak scooter tavsiyesi ilk defa duyuyorum. Temel prensip hakim olabileceğin küçük hacimli bir motordur. Scooter motosikletten farklı sürüş teknikleri gerektiren bir alettir. Motor seçimiyle ilgili ayrıntılı prensipleri aşağıdaki linkte bulabilirsin :

http://donald.hypermart.net/Teori/GIRIS.htm

Motosikleti
    Kawasaki KDX 200
    Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atv al bence. kafana göre takıl düşe kalka öğrenirsin
    hahaha daha önce hiç ATV gibi ATV den düştün mü?? Düşünce kalkması zor oluyor benden söylemesi
    Dağa bayıra çıkmak istiyorum diyorsan alacaksın tabi ki bi offroad makina gidip de scooterla başlamak senin offroad tekniğini geliştirmez,ama yok ben işe gidip gelicem arada bir de haftasonu turu yapıcam dersen scooter al...Tabi ki ne alırsan al kendi kapasitene,tecrübene uygun motor hacminde bir motor al..Yok sen cross süremezsin diyenlere bakma hangisi kafana yatarsa onu al diyenlere söyle söyleyeyim bu arkadaş bir Xt600 veya KLR 650 aldırırsak bu arkadaş bu motorun altında kalır,motorculuğu da bırakır

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    yok yok arkadaşın zaten yaklaşık 2000lirası warmış dogal olarak cross diyince başlangıç için bi model alacak arkadaş sonradan büyütür artık kendini geliştirdikce

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadaşım kross enduro tarzı motor sürmek her baba yiğidin hakkı değildir ama gerçektende öle heleki hiç motor sürmeyen biriysen hiç değildir scooter filan bak dicem ama tarzın değil hayırlısı neyse o olur bak o paraya 2.nci el çok güzel suzuki an125 alırsın bide siyah olur:;););)

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    bırak sen onu gel ben sana 250lik yapılmış canavar gibi bi skyteam wereyim o paraya yok yok wermem gerçi o parayada:D

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bencede istedigin motoru yani Cross almalısın. Acemiyim diyorsun. Korumalarını tam takarak ufak tefek dusmelerle ustalaşırsın. Yapıları itibari ile cross motorlar düşmelere karşı dayanıklıdır. Oyle hemen cıt kırılmaz... Birde unutmadan söyliyim. Düşmeden motor surmeyi ogrenmiş kimse yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Scooter alırsan kısa bir sürede sıkılacağını düşünüyorum. Parayı verecek olan sensin. Alabiliyorsan cross al. Ama cross alırsan korumalara daha fazla önem göstermen gerekiyor.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)