Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Banka Kredilerine dikkat.......

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DL 650
    arkadaşlar biraz araştırdım ve görüyorumki bir çok arkadaş kredi çekip moto almak istiyo veya çekmiş ve almış, yada başka bişey için çekmiş. kiminin telefonuna kiminin mail ine gelen banka kredi reklamları etkili olmuş. kredi alacagınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. bunlardan en önemlisi hepinizin bildigi gibi faiz oranıdır, bununla birlikte dosya işletim masrafı adı altında alınan ücrettir bu ücret bütün bankalarda degişir mutlaka ögrenilmesi gerekir dosya masrafının nekadar oldugu. birbaşka masrafta hayat sigortasıdır bu sigortayı kredi çektiginiz bankadan yaptırmak zorunda degilsiniz aslıda ama bunu asla söylemezler,işinizegelen en uygun sigorta şirketinde yaptıra bilirsiniz. birbaşka masrafta hesap işletim ücretidir yani size bir hesap açılır ve kredi taksitlerinizi bu hesaba yatırırsınız bazı bankalarda bundan ekstra bi ücret alır aylık yada yıllık olarak ama bazen bunu farketmiye bilirsiniz ve bu olay yasal degildir fakat gözyumulur neyazıkki. kısaca dikkat etmemiz gerekenler faiz oranı, dosya masrafı ,sigorta masrafı ve hesap işleti ücreti alıyolarmı almıyolarmı.

birçok arkadaşımız faiz düşük diye atıyorum b bankasından kredi çekiyo fakat işletim ücretiydi sigortaydı dosya masrafıydı astarı yüzünü geçiyo aman dikkat edin kimse zordurumda kalmasın. saygılar.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hayat sigortası zorunlu değildir, zorla yaptıramazlar, onu da siz isterseniz yapabilirler...

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ben hayat sigortasının zorunlu olmadığını bilmiyordum. Ayrıca hesap işletim ücretininde yasal olmadığını !
    Okan ACAR

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hesap işletim ücreti yasaldır... Zira kart aidatı da öyle...

Motosikleti
    DL 650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hesap işletim ücreti yasaldır fakat kredi geri ödemeleri için açılan hesapta bu ücret alınmaz alınması yasal olsaydı bütün bankalar alırdı arkadaşlar.

ayrıca kart aidatı kaldırıldı fakat çıkarılan yasa henüz onaylanmadı birçok banka aidatı iptal etmektedir. ben kart aidatı hiç ödemem. çevremdeki birçok arkadaşımda arayıp iptal ettirdi. 1 kaç banka zorluk çıkarıyor hala.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Bugün itibariyle Merkez Bankası borç verme faizini %2 düşürdü. Merkez Bankası faizleri bankaların kredi faizlerini neredeyse doğrudan belirler halde. Kredi çekmeyi düşünenlere önerim bir hafta, on gün beklemeleri. Merkez Bankası'nın bu önemli faiz indirimi bu süre içinde hemen hemen tüm bankaların kredi faizlerini düşürmesine yol açacak nitelikte. Yarın öbürgün kredi çekip haftaya faizler düşünce üzülmeyin.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    bankaların kendilerine dikkat etmek lazım aslında
    ben mesela ihtiyacım olduğunda bankalarla muhattap olurum

parola belli: gel diyorlarsa gitmeyeceksin
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    GT250R
    mesela şuan 5-6bin lira için kredi en uygun nerde var?
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Dragstar 650
    İş bankası 4 4lük kredi...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden kredi çekerseniz çekin, tek yapmanız gereken zamanında ödemek.. Zamanında ödemezseniz asıl sorun bundan sonra başlıyor demektir.
    Ayrıca kart aidat ücretinin yasal olmadığı basında yazılıp çizildi.. Mahkeme kararları açıklandı.. Hala neye dayanarak aidat ücretinin yasal olduğunu söylediğinizi belirtirseniz sevinirim..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden kredi çekerseniz çekin, tek yapmanız gereken zamanında ödemek.. Zamanında ödemezseniz asıl sorun bundan sonra başlıyor demektir.
    Ayrıca kart aidat ücretinin yasal olmadığı basında yazılıp çizildi.. Mahkeme kararları açıklandı.. Hala neye dayanarak aidat ücretinin yasal olduğunu söylediğinizi belirtirseniz sevinirim..
    Kredi Kartları kanununda , kart ücreti alınabileceği sözleşmede belirtildiyse alınabileceği yazmaktadır. Basın yayın organlarında kart ücreti iptal oldu falan şeklinde çıkarılan haberlerin hepsi popülizm ve tiraj-reyting kazanma amaçlıdır. Kart aidat iptali yapılan mahkeme sonuçları ise, ne yazık ki sözleşme uyumsuzluğu, sözleşmelerin 12 punto olmaması ve diğer koşulların belirtilmemesidir. Eğer sözleşme uygunsa paşa paşa öderseniz, mahkemede kaybedersiniz ya da bankanın kaybetmeyi göze alamayacağı bir müşteri iseniz paşa paşa iade olunur ;) Bu işlerin takibini yapan bir müşteri ilişkileri servisinin amiri olarak bu sözlerimi yazıyorum. Kanunen sözleşme geçerli ise aiday harç ücret vs... her şey alınır. Ayrıca şunu belirtmek tende kaçamayacağım , bu satırları yazmak için kullandığım tel hattında sadece adsl bağlı ve sıfır görüşmem var ama ayda sabit 15 ytl ödüyorum - yıllık çarpalım bakalım ne çıkacak-, diyeceğim şudur ki hşzmet aldığınız kurumların aidat harç ücret alması çok doğaldır. yurtdışında bankalar ile çalışanlarınız varsa ne dediğimi çok iyi anlıyacaktır, Türkiye'de ücretsiz olarak yaptığınız tüm işlemlerin ücretli olması ve her işleminden para kesilmesi, ama yurtdışında banka kanalı dışında işlem yaparsanız hapiste de bulabilirsiniz kendinizi

Ve son not: Alışveriş işlemleriniz için KDV ödersiniz, Finans kurumlarında bunun karşılığı BSMV dir, Normalde BSMV yi faiz ve ücreti alan taraf öder, ancak imzalamış olduğunuz sözleşme ile ödediğiniz faiz ve ücretlerin vergisi olan BSMV ve KKDF de sizin tarafınızca ödenir...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çözüm basit o zaman.. Ben bu ücreti ödemiyorum, kredi kartımı da iptal ediyorum dediğinizde hemen yelkenleri suya indirip, paranızı iade ediyorlar. Bunun için bankanın hatırlı müşterisi olmanızda şart değil, zaten alınan faizlerle alamadıkları kart ücretini fazlasıyla çıkarıyorlar hepimizden. Ya da şunu deneyin, bağlı olduğunuz GSM şirketinin çağrı merkezini arayıp hattınızı kapatmak istediğinizi belirtin.. Bakalım neler olacak..
    Ayrıca yine basından takip ettiğim kadarıyla, ADSL yakın zamanda farklı bir hizmet türü olarak sunulup, telefon zorunluluğu ortadan kaldırılacak.. Bu da alınmış bir mahkeme kararıydı. Tabiki yine ben basının yalancısıyım..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

http://www.finzoom.com.tr

Bu adreste alacağınız krediyi ödeme seçenekleri ve kesintileri ile birlikte görebiliyorsunuz. Tavsiye ederim.
    Bir de motosiklet kredisi yerine bireysel ihtiyaç kredilerine bakın, motosiklet kredisine göre çok daha uygun oluyor.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki Kredi çektiğimiz zaman bankaların bize kendilerinin yaptığı bu Hayat sigortasının ortalama tutarı nedir acaba? Yani bankalar bu sigortayı fahiş bir fiyattan mı yapıyorlar bize, kendimiz yaptırdığımız takdirde ne kadar daha ucuza mal etmemiz mümkün? Bir de bu sigorta her sene yenileniyor bildiğim kadarıyla, ben ortalama yıllık 80 YTL civarı bir para ödüyorum.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela şuan 5-6bin lira için kredi en uygun nerde var?
    www.kocfinans.com.tr buradan 5 dakikada almıştım üstelik honda bayisinden oturduğum yerden onaylandı ertesi gün ruhsatımıda teslim alarak marşa bastım gittim.

5.500 tl ye 24 ay toplam 7.400 tl :(
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ziraat bankasından, sağlıkçılar için yaptığı kampanyadan aldım.
    hayat sigortası 30 ytl, masraflar diğerlerine göre çeyrek fiyattı.
    7000 ytl için 9000 ytl / 36 ay... diğerleri arasında 800ytl fark etmişti o zaman...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine dediğim konuya geliyoruz mahkeme kararları sadece kanunun öngördüğü şekil şartlarını taşımayan sözleşmeler için geçerli, şekil şartlarını taşıyorsa bal gibi alınır, Kriz öncesi Kredi Kartı satmak bankaların en büyük hedefi idid şu an ise mevduat toplamak ön planda, dolayısı ile aylık en az 750-1000 ytl lik harcama yapmıyorsanız kartınızla, banka açısından değerli müşteri değilsinizdir. Bu yüzden çok fazla kartınız varsa size tavsiyem en fazla 2 adete indirmenizdir...

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Bıktım vallahi şu bankalardan. Onlara çalışıyorum resmen. Ama az kaldı kurtulacağım hepsinden birer birer.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Arkadaslar bircok bankada kendilerinden kredi alicaksaniz hayat sigortasinida prosedur geregi yapmak zorunda olduklarini soyluyorlar zira kredi alamiyorsunuz. bunuda bilin ben gecen sene kullanmisdim kredi oradan biliyorum
    ....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)