Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Telsiz kulaklık (Bilgi ihtiyacı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı istanbulda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben İstanbul Telsiz Merkezi Yöneticisiyim

Telsiz ve kulaklık ie ilgili konularda sizlere yardımcı olabilirim

Özellikle Transalp kullananlar ( bizim gibi ) için gidon mandalı daha rahattır

İstediğiniz konuda bilgi almak için web sitemize ( bilgi paylaşım )
    not bırakabilirsiniz

İstanbul içinde sürekli olduğumuzdan
    PMR Telsizlerle ilgili çalışma yaptığımızdan ancak akşamları cevap yazabiliriz

Saygılarımla
    Aziz
    İstanbul Telsiz Merkezi
    www.istanbulda.com

Merhaba,
    Ben İstanbul Telsiz Merkezi Yöneticisiyim

Telsiz ve kulaklık ile ilgili konularda sizlere yardımcı olabilirim

DİKKAT : Mikrofonunuz kesinlikle Rüzgara açık olmasın

Özellikle Transalp kullananlar ( bizim gibi ) için gidon mandalı daha rahattır

İstediğiniz konuda bilgi almak için web sitemize ( bilgi paylaşım )
    not bırakabilirsiniz

İstanbul içinde sürekli olduğumuzdan
    PMR Telsizlerle ilgili çalışma yaptığımızdan ancak akşamları cevap yazabiliriz

Saygılarımla
    Aziz
    İstanbul Telsiz Merkezi
    www.istanbulda.com
    http://www.istanbulda.com/forum/forum_posts.asp?TID=37
    Bu sayfadaki yazı sizin midir?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ARORA ZRX 200

Motorsiklet üzeri telsiz iletişimi

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile yola gelmeyenin hakkı kötektir.

bu değil

bu bizim

Asiye Şahin
    İstanbul Telsiz Merkezi

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı istanbulda adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu değil

bu bizim

Asiye Şahin
    İstanbul Telsiz Merkezi
    Asiye hanım:
    Bu zaten benim imzam kısmında yazıyor. konuyla alakası yok.

linkteki yazınızda, fikir alışverişinde bulunan, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapan bizlere "geri zekalı" demişsiniz.
    sonra da buraya gelip bu "geri zekalılara" yardımcı olmayı teklif ediyorsunuz.
    Farkında mısınız?

Bu nasıl pişkinliktir, anlamadım.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bu Hanım bize klavuzluk yapacaksa...Pehhh...

Diyor ki:-"Artçıyla konuşmak için telsiz gerekmez"

Ve, bize intercom benzeri bir araç tavsiye ediyor.

Biz, o araçları biliyoruz 160-200 TL arası fiyatla satılıyor, radyolusu bile var

Bu hanım bilmiyor ki, biz telsizi sadece artçımızla konuşmak için değil, gruptaki diğer motosikletlilerle de konuşmak için istiyoruz.

Neyse, buna, iyi niyetli bir tavsiye diyelim ve geçelim.

Motosikleti
    ARORA ZRX 200
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asiye hanım:
    Bu zaten benim imzam kısmında yazıyor. konuyla alakası yok.

linkteki yazınızda, fikir alışverişinde bulunan, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapan bizlere "geri zekalı" demişsiniz.
    sonra da buraya gelip bu "geri zekalılara" yardımcı olmayı teklif ediyorsunuz.
    Farkında mısınız?

Bu nasıl pişkinliktir, anlamadım.
    MERHABA BEN AZİZ
    ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEYEYİM
    SİZİN ŞAHSINIZA AİT BİR CÜMLE VEYA YAZI VARMI
    BU YAZI SİZ BU KONUYU YAZMADAN ÖNCE BİR BAŞKA MOTOR SİTESİNDEN GELEN USER İLE YAZILAN KONUDAN GELDİ

ama şunu anladıkki

kendinize ait olmayan konuları üzerinize aldığınız için
    siz kendi arkadaşlarınızdan destek almaya devam edin
    biz bu foruma bir daha girmeyelim
    BİZ MOTORCULUK EĞER BÖYLE İSE İSTEMİYORUZ
    1968 den beri motor kullanıyoruz
    ama bu kadar terbiyesiz bir cevap görmedik..

ADMİN'den ricamız
    ACOOUNT umuzu silin
    bir daha bu foruma ve başka motorculara ait forumlara girmeyeceğiz ve kesinlikle hiç bir motorcuya yardım ve destek vermeyeceğiz

HOŞÇAKALIN
    İYİ YOLCULUKLAR YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Aziz Bey
    Forumların amacı paylaşımdır. paylaştığınız bilgiyi onaylayan olacağı gibi karşı fikir öne sürende olacaktır.hiçbirimizin eğitimi , bakış açısı ve düşüncesi aynı olmayacağı için böyle bir tepki gelmeside gayet normaldir.ancak bu kadar kırılgansanız sorulan ilk soruda bu tepkiyi veriyorsanız.ve sitenize motorculara bundan sonra Teknik destek vermiyoruz şeklinde birifadede kullanıyorsanız. Bence hiç bir şekilde internet ortamlarında fikir belirtmeyin. hatta iyisimi her ne biliyorsanız kendinize saklayın.
    .

Motorculara sakın ama sakın destek vermeyin. Motorcu, eğer telsiz iletişimine ihtiyaç duyarsa ne yapar eder ihtiyaçlarına ve bütçesine göre , gerek araştırarak ve gerikirse deneye yanıla ve en uygun sistemi bulur ve TECRÜBELERİNİ HERKEZLE PAYLAŞIR. Motorculuğun özü dayanışmadır.

Sitenizi yeterince inceledim. anlayabildiğim kadarıyla doğal afet gibi bir felakette , koordinasyonu sağlamak maksadıyla telsize dayalı bölgesel merkezler ve bu bölgelerden gelen bilgilerin toplandığı genel bir merkez kurmak ve bölgesel iletişim istasyonları oluşturmak isteyen gönüllüleri bir araya toplamak gibi bir niyetiniz var.

Telefon ve internet sisteminin çökeceği böyle bir durumda bu gerçekten iyi niyetli bir girişim. kurmayı planladığınız oluşumla bir doğal afette öncelikli ihtiyaç olan , ilaç , doktor , kan ve diğer insani yardım malzemelerinin , hangi bölgelerde ne kadarına ihtiyaç duyulduğu bilgisinin, bir merkez altında toplamak ve yetkili merciilere bu bilgiyi ulaştırmak istiyorsunuz.

Peki böyle bir afette ulaşımın nasıl olacağına dair bir fikriniz varmı ? diyelimki bir mahalleye ilaç , kan ve doktor lazım. bilgiyi yöresel istasyondan aldınız . Bunlar Nasılihtiyaç sahiplerine ulaştaracak ? ben iletişimi sağlarım , valiliğe veya diğer yetkilere bildiririm. gerisine karışmam mı diyeceksiniz. ? ya o ihtiyaç sahibi olan siz iseniz ?

Yalovada ,2007 yılında , Gönüllü motorcuların kurduğu ve valiliğe bağlı MAT ( Motorize Afet Timi ) oluşumundan haberiniz varmı ? Düşünün yollar yarılmış , köprüler yıkılmış , enkazdan her yol kapanmış. MAT timine bağlı motorcu çantasına atar ilacı , kanı , doktoru'da ardçı yapar. Enkazın içinden de ,dereden tepeden de geçer , bir karış yenişliğinde kalas atar yarıktan da geçer. ne yapar ne eder ihtiyaç duyulan malzemeyide, doktora ihtiyaç duyulan yere gider. yani sizler tarafından edinilen bilgiye göre ihtiyaç malzemeleri afet ortamında , en hızlı ulaştırabilecek vasıta motorsiklettir. onuda kullananların bazıları geri zekalıdır. zaten sizde bundan sonra motorculara hiç bir şekilde yardım etmeme kararı aldığınız için bu aslında sizin için çokta önemli değilidir.

İstanbul valiliği böyle bir ihtiyaç karşısında duyuru yapsa ,hatta bırakın valiliği,internet iletişimi sağlam ise bu sitedeki motorcular kendi ölgelerindeki ihtiyaçları belirten başlıklar açarak duyuru yapılsa , Hiç merak etmeyin Aziz bey , İstanbuldaki tüm motorcular ve bazı geri zekalı motorcular koşa koşa ve seve seve verilen görevi bir karşılık beklemeksizin yapar.

Siteniz hayırlı olsun Aziz bey . çok kıymetli bilgilerinizi güle güle ve motorcu olmayan herkezle paylaşın.Her ne faaliyet yapıyorsanız aynen devam edin. Sizinde yolunuz açık olsun.Biz geri zekalılar burada kendi Telsiz çözümümüzü öyle veya böyle , bir şekilde buluruz..

-----------------------
    Not: Motor sahibi olmakla motorculuğu birbirine karıştırmayın. Motorda tecrübe, kaç yıl motor kullandığınıza göre değil motorla kaç km yaptğınıza göre değerlendirilir.

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    kimse kimseye gerizekalı demesin lütfen kaç yaşında insanlarız ayıp değilmi bide çocuk gibi kırılmalar falan.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Aslında yukardaki "geri zekalı" tartışması bana göre gereksiz.

Fakat benim merak ettiğim konu "istanbulda" adlı üyenin kaç kişi olduğu ?

Çünkü yazısında hep birinci çoğul şahıs olarak bahsetmiş kendilerinden
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başta yer yer güzel mesajlar verilmesine rağmen,
    Artçınızla diafon yerine telsizle konuşmayı düşünmenin gerizekalılık olarak nitelendirildiği ve bu eylemin en başta verilen mesajlardaki "ölüm" le bağdaştırıldığı,
    sonra da kendi internet sitesinde "biz yıllardır şunu yaptık bunu yaptık" diye ahkam kesip burada yazılanlara cevap veren (körler sağırlar birbirini ağırlar) zihniyetin, nasıl rahatsız bir zihniyet olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum.

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Aziz Bey
    Forumların amacı paylaşımdır. paylaştığınız bilgiyi onaylayan olacağı gibi karşı fikir öne sürende olacaktır.hiçbirimizin eğitimi , bakış açısı ve düşüncesi aynı olmayacağı için böyle bir tepki gelmeside gayet normaldir.ancak bu kadar kırılgansanız sorulan ilk soruda bu tepkiyi veriyorsanız.ve sitenize motorculara bundan sonra Teknik destek vermiyoruz şeklinde birifadede kullanıyorsanız. Bence hiç bir şekilde internet ortamlarında fikir belirtmeyin. hatta iyisimi her ne biliyorsanız kendinize saklayın.
    .

Motorculara sakın ama sakın destek vermeyin. Motorcu, eğer telsiz iletişimine ihtiyaç duyarsa ne yapar eder ihtiyaçlarına ve bütçesine göre , gerek araştırarak ve gerikirse deneye yanıla ve en uygun sistemi bulur ve TECRÜBELERİNİ HERKEZLE PAYLAŞIR. Motorculuğun özü dayanışmadır.

Sitenizi yeterince inceledim. anlayabildiğim kadarıyla doğal afet gibi bir felakette , koordinasyonu sağlamak maksadıyla telsize dayalı bölgesel merkezler ve bu bölgelerden gelen bilgilerin toplandığı genel bir merkez kurmak ve bölgesel iletişim istasyonları oluşturmak isteyen gönüllüleri bir araya toplamak gibi bir niyetiniz var.

Telefon ve internet sisteminin çökeceği böyle bir durumda bu gerçekten iyi niyetli bir girişim. kurmayı planladığınız oluşumla bir doğal afette öncelikli ihtiyaç olan , ilaç , doktor , kan ve diğer insani yardım malzemelerinin , hangi bölgelerde ne kadarına ihtiyaç duyulduğu bilgisinin, bir merkez altında toplamak ve yetkili merciilere bu bilgiyi ulaştırmak istiyorsunuz.

Peki böyle bir afette ulaşımın nasıl olacağına dair bir fikriniz varmı ? diyelimki bir mahalleye ilaç , kan ve doktor lazım. bilgiyi yöresel istasyondan aldınız . Bunlar Nasılihtiyaç sahiplerine ulaştaracak ? ben iletişimi sağlarım , valiliğe veya diğer yetkilere bildiririm. gerisine karışmam mı diyeceksiniz. ? ya o ihtiyaç sahibi olan siz iseniz ?

Yalovada ,2007 yılında , Gönüllü motorcuların kurduğu ve valiliğe bağlı MAT ( Motorize Afet Timi ) oluşumundan haberiniz varmı ? Düşünün yollar yarılmış , köprüler yıkılmış , enkazdan her yol kapanmış. MAT timine bağlı motorcu çantasına atar ilacı , kanı , doktoru'da ardçı yapar. Enkazın içinden de ,dereden tepeden de geçer , bir karış yenişliğinde kalas atar yarıktan da geçer. ne yapar ne eder ihtiyaç duyulan malzemeyide, doktora ihtiyaç duyulan yere gider. yani sizler tarafından edinilen bilgiye göre ihtiyaç malzemeleri afet ortamında , en hızlı ulaştırabilecek vasıta motorsiklettir. onuda kullananların bazıları geri zekalıdır. zaten sizde bundan sonra motorculara hiç bir şekilde yardım etmeme kararı aldığınız için bu aslında sizin için çokta önemli değilidir.

İstanbul valiliği böyle bir ihtiyaç karşısında duyuru yapsa ,hatta bırakın valiliği,internet iletişimi sağlam ise bu sitedeki motorcular kendi ölgelerindeki ihtiyaçları belirten başlıklar açarak duyuru yapılsa , Hiç merak etmeyin Aziz bey , İstanbuldaki tüm motorcular ve bazı geri zekalı motorcular koşa koşa ve seve seve verilen görevi bir karşılık beklemeksizin yapar.

Siteniz hayırlı olsun Aziz bey . çok kıymetli bilgilerinizi güle güle ve motorcu olmayan herkezle paylaşın.Her ne faaliyet yapıyorsanız aynen devam edin. Sizinde yolunuz açık olsun.Biz geri zekalılar burada kendi Telsiz çözümümüzü öyle veya böyle , bir şekilde buluruz..

-----------------------
    Not: Motor sahibi olmakla motorculuğu birbirine karıştırmayın. Motorda tecrübe, kaç yıl motor kullandığınıza göre değil motorla kaç km yaptğınıza göre değerlendirilir.
    KONU EN GÜZEL ŞEKİLDE BAĞLANMIŞ. BUDUR İŞTE. DELİ ÇERKES SENİ ÇOK SEVİYORUM.
    www.gezginayaklar.com

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı olive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Bır cıhaz aldım ve kullanma kıtapcıgını kaybettım..:( Cıhaz ıle telefonum arasındakı bagı kurdum fakat ıkı kask arası ıletısımı kurmamda bana yardım edebılecek kımse varmı.. Cıhazın markası Calluler Line... Şimdiden teşekkur ederım.
    http://www.cellularline.com/filemana...PHONE_last.pdf
    31. sayfa

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bogaz mikrofonu da kullanabilirsin , asla elini birakman gerekmez. tum telsiz lere uyumlu pahali olmayan bir aparattir. e-bay da olduguna eminim.

bu mikrofonun benzeri aşağıda resimleri olan gırtlak mikrofonu kullanılmamıştır soketi farklı olduğundan satıyorum.tanesini 40 tl ye vericem 2 adet mevcut
    05336852995 ve
    05322656215 telefonlardan ulaşabilirsiniz

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Midland 445 B telsize ihtiyacım var. Bilen, satan, olursa hemen görüşelim.
    çok temiz kullanılmış sa ikinci el olabilir.
    Çok teşekkürler.

NOT:
    e-bay adresi falan vermeyin.
    yurtdışından getirtebilirsin önerilerinde bulunmayın.
    iki
    www.gezginayaklar.com

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yukardaki "geri zekalı" tartışması bana göre gereksiz.

Fakat benim merak ettiğim konu "istanbulda" adlı üyenin kaç kişi olduğu ?

Çünkü yazısında hep birinci çoğul şahıs olarak bahsetmiş kendilerinden

Aynene katılıyorum ve diyorum ki.
    Bilgi ve paylaşımı kendilerine ilke edinmiş insanların oluşturduğu bu siteyi terk edin sizin de talep ettiğiniz gibi

Nasıl afet konuları ile iştikal eder bu tarz zihniyetler pek anlamıyorum

Alıntı KEMALKOMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Midland 445 B telsize ihtiyacım var. Bilen, satan, olursa hemen görüşelim.
    çok temiz kullanılmış sa ikinci el olabilir.
    Çok teşekkürler.

NOT:
    e-bay adresi falan vermeyin.
    yurtdışından getirtebilirsin önerilerinde bulunmayın.
    iki
    Amma ben Ebay.de den aldım ve çok iyi...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada eski artçım da motorlandığı için telsiz aldıktan sonra elimizde bulunan 2 adet cellular line intercom cihazını elden çıkaracağız, ihtiyacı olan varsa

ürüne ait açıklama

Cellular Line Universal Bluetooth Kulaklık
    Cellular Line Cityphone Bluetooth Kulaklık
    Kaskınız icin kablosuz bluetooth kulaklık
    Kaskınızı ve telefonunuzu çıkarmadan telefon ile
    konuşma
    İster artçınızla isterseniz başka bir motorcu
    ile konuşabilme özelliği
    500 metre mesafeye kadar konuşabilme özelliği
    Bluetooth® teknolojisi
    Her türlü kaska takılabilir ve istenildiginde
    çıkarılıp baska bir kaska da monte edilebilir
    Bluetooth özelliği olan her telefonda
    kullanılabilir
    180 km/h hıza kadar mükemmel performans
    Su geçirmez
    9 saate kadar konuşma süresi
    700 saate kadar bekleme süresi
    Gelen çağrıları ister tek bir tuş ile isterseniz
    ses ile cevaplandırabilme özelliği
    Hıza ve gürültüye bağlı olarak kulaklık sesini
    otomatik olarak artırıp/azaltma
    Yüksek hızlarda da maxiumum ses seviyesi
    GPS bağlantısı
    110/220 V şarj adaptörü
    Lityum pil
    Cellular Italia
    Paket içeriği: 1 adet bluetooth kulaklık + 1
    adet mikrofon

kendi tecrübelerimiz ise
    benzinlikte, fotoğraf çekimi için durduğumuzda, herhangi bir sebepten durduğumuzda, hareket halinde iken (160 km hıza kadar sorun yok daha üst hızlarda yusuf parazit yapıyor ) kısaca konuşmak istediğimiz her zaman sorunsuz bir şekilde konuşulabiliyor

cep telefonu da bağlanabiliyor ama ben sürüş esnasında tel ile konuşmak istemediğim için hiç bağlamadım ama bağlantısı mümkün
    cepten mp3 dinlemek için de kullanılabilir

özetle oldukça kullanışlı

iki adet verilecektir
    sahibinden de ve feyizoğlunda http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45407
    sıfırının tek fiyatı 350 YTL dir
    bizde kine ağustos 2008 den buyana türkçe konuşmayı öğrettiğimiz için çiftini 555 e vereceğiz

oldukça kullanışlı
    eksikliğini hissetmeyecek değiliz ama artık kısmetse ayrı motorlarda olup telsizle iletişime geçeceğimiz için ihtiyacımız kalmadı

arkadaşlar bahsi geçen zımbırtı ise aşağıdaki gibi gözüküyor

en son gezimizde de 2 ayrı motorda kullandık
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...n-bati%5D.html

her ne kadar 500 m dese de 300 m ye kadar cızırtısız ve sorunsuz iletişim sağlıyor 300 m den sonra cızırtı başlıyor

ihtiyacı olana tek yada çift satılacaktır
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler