Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Telsiz kulaklık (Bilgi ihtiyacı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    TELSİZ KULAKLIK ???
    Artçı ve diğer sürücülerle irtibat sağlayabilen bir telsiz kulaklığa ihtiyacım var. Site içerisinde arama yaptım ama konu ile ilgili bilgi bulamadım. Varsa da ben bulamadım. Telsiz kullanıcısı yada konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Marka :
    performans:
    ücret :
    nerede bulunur :
    önerilen ürünün artıları eksileri:
    diğer bilinmesi gerekenler :

Şimdiden teşekkürler.
    www.gezginayaklar.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Beverly 500
    Alıntı KEMALKOMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TELSİZ KULAKLIK ???
    Artçı ve diğer sürücülerle irtibat sağlayabilen bir telsiz kulaklığa ihtiyacım var. Site içerisinde arama yaptım ama konu ile ilgili bilgi bulamadım. Varsa da ben bulamadım. Telsiz kullanıcısı yada konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Marka :
    performans:
    ücret :
    nerede bulunur :
    önerilen ürünün artıları eksileri:
    diğer bilinmesi gerekenler :

Şimdiden teşekkürler.
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...yacim-var.html

Eski bir konu ama yinede yardımcı olacaktır. Nette intercom olarak arasan bir sürü marka ve model bulabilirsin. İntercom kullanan sitedeki arkadaşların yorumunu göz önüne alarak tercih yapabilirsin.
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    kullanmadım ama kullananlardan da olumlu yorum alamadım. ben artçımla işaret diliyle anlaşıyoruz. tavsiye ederim hemde zevkli oluyor
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Teşekkürler. Özellikle gurup sürüşlerinde telsiz kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa iyi olur. Hem bundan sonra merak eden yada ihtiyaç duyan olursa onlar içinde kaynak olur.
    www.gezginayaklar.com

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tek onerim , klasik cobra gibi telsizlerden alma. cunku motor uzerinde kullanilmasi imkansiz. Ses sensorlu mikrofunu da zaten gelen ruzgardan dolayi surekli acik durumda kaliyor.Feyzioglunda vardi diye hatirliyorum.Birde motomax ta gormustum sanki.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek onerim , klasik cobra gibi telsizlerden alma. cunku motor uzerinde kullanilmasi imkansiz. Ses sensorlu mikrofunu da zaten gelen ruzgardan dolayi surekli acik durumda kaliyor.Feyzioglunda vardi diye hatirliyorum.Birde motomax ta gormustum sanki.
    Teşekkürler zeda3000. Anlaşılan el telsizlerini sildik kafamızdan.
    Gurup sürüşlerinde diğer motorlarla bağlantı sağlayan aletlerden kullananlar varsa onların da bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.
    Teşekkürler.
    www.gezginayaklar.com

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Türkiye de aşırı pahalıdır. Ebay den aratıp sipariş ver, paypal ile de ödemesini yap. 20-30 gün beklersin ama çok ucuza gelir.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    İhtiyacını tam olarak anlayamadım.

Kablosuz (Bluetooth) kulaklık mı istiyorsun, yoksa kulaklığa bağlantısı da kablosuz olan telsiz mi ?

Belki de her ikisi....

Telsiz olarak zaten bluetooth özelliği olan tek bir model var. Midland 445 BT. Ben kullanıyorum son derece yeterli. Benim gibi kablodan nefret eden birisi için ideal.

Eğer kulaklık soruyorsan, kask markalarının kendi orjinal sistemleri haricinde piyasada satılan 2 tip var.

Ben çok araştırdım ve "Cellular line" marka olanını aldım. Ses kalitesi harika. Pil ömrü de öyle...

Ayrıca başka bir alete ihtiyaç duymadan aynı model ile direk kablosuz bağlantı kurma özelliği de var. Sanırım 40-50metrelik bir kapsama alanı için geçerli. bu özelliği test edemedim. Çünkü aynısından başkasında yoktu.

Bir de "Scala rider" markalı diğer alternatif var. Bu biraz daha ucuz. Ama kullananlardan aldığım bilgiye göre, diğeri kadar performanslı değil. Fakat iş görüyor.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyacını tam olarak anlayamadım.
    Motosiklette hem artçı hem guruptaki diğer motosikletlerle hareket halinde iken konuşa bileceğim, elimi kullanmayı gerektirmeyen, sürüşü bozmayan, iletişim performansı yüksek bir alete ihtiyacım var.
    Selamlar.

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telsiz olarak zaten bluetooth özelliği olan tek bir model var. Midland 445 BT. Ben kullanıyorum son derece yeterli. Benim gibi kablodan nefret eden birisi için ideal.
    Bu aletide şimdi araştırıyorum. İlginiz için teşekkürler.
    www.gezginayaklar.com

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    bence bu linki bi incele işini görecektir.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bende Aselsan ın kobra telsizi var. Bunun kulaklıklı olanlarını alırsan işini görür. Cift olarak satılıyor. aynı frakansı kullanan herkesie konusabilirsin. Motor üzerinde kullanımı biraz zor ama ben tam olarak aktif sekilde kullanamadım. üstelik arazi sartlarına göre 5 km ye kadar kapsama alanı var. Cok da ekonomik telsizi bir defa alıyorsun tamam. Cep tel gibi degil yani... aselsan.com dan araşıtrabilirsin...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    Louis de satilan kucuk bi alet var. Daha cok motor ici haberlesme icin.Sanirim bostancıdaki buz motoda bu cihaz var. Birde Ozan adinda bi arkadas var o bu tip cihazlari satiyor.
    maili:ocagman@gmail.com
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer

280 ytl
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

280 ytl
    Emeğin için teşekkürler zeda3000. Ürünü inceledim. Ancak bahsettiğim ürün değil. Fevzioğlu ile de konuştum. Daha ziyade kendi telefonunla irtibat kurmak için geliştirilmiş bir ürün. Diğer motosikletlerle haberleşemiyor.
    Yine de sağol.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Yamaha 535 virago,Yamaha 600 FZR,Kawasaki zr7s
    Ben aldim fena degil ama fazla hizli olunca rüzgar sessi buzuyor 80Km kapali kaskla konusa biliyorsun. Bir bak aynisini türkiyede vardir arastir ben cok ucuza aldim.Ha bu sirf kendi arkada oturan partnerinle görüsmek icin.
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...m=120352378929

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Ben bu işi iyi bilirim diyen biri gelecek sonunda.
    www.gezginayaklar.com

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    PBR el telsizleride kullanılabilir. VOX özelliği olanlar sese duyarlı olarak devreye girip çıkıyor. Ancak mikrofonun rüzgardan etkilenmemesi için süngerle izole edilmesi gerekir. Kaskın içinde rüzgardan muhafazalı bir yere yerleştirilmeli.
    Eğer yine sorun devam ederse vox özelliği kullanılmayıp mandaldan bir kablo gidona uzatılarak kullanılabilir.( yada mikrofon kablosuna seri olarak bir mandal girilip Vox özelliği açıkken konuşmak için mandala basılıp devre tamamlanabilir)
    Tabi sadece bu iş için yapılmış profesyonel ürünlerde var. Ancak bu ürünler grup sürüşlerinde etkili olmayabilir çünkü marka farklılıkları bribirleriyle iletişime geçmelerini engelliyor. PBR telsizlerde ise böyle bir sorun yok. Ayrıca açık alanda çok uzun bir menzile sahipler. İntercom cihazları 400-500 m. menzile sahipken telsiler 3-5 km. menzile sahipler.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bogaz mikrofonu da kullanabilirsin , asla elini birakman gerekmez. tum telsiz lere uyumlu pahali olmayan bir aparattir. e-bay da olduguna eminim.

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Bogaz mikrofonu da kullanabilirsin , asla elini birakman gerekmez. tum telsiz lere uyumlu pahali olmayan bir aparattir. e-bay da olduguna eminim.

Hımm. olabilir. telsizle bağlantı kablo yardımı ile mi sağlanıyor.
    www.gezginayaklar.com

MithatKILIÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250 abs
    Çok çeşitli tip ve modelde kask içi haberleşme ürünleri kullandım.
    Ancak en pratik ve ulaşılması kolay olan halk bandı , marketlerde dahi bulunan, genelde çifti 100.ytl gibi olan el telsizleridir.
    Telsizle kask bağlantısı kablo yolu ile olur.
    Boğaz mikrofonları karaköyde telsiz satan yerlerde çeşitlerine bakarak alabilirsin.
    Bu tür mikrofonların üzerine fular sararak kullanman şiddetle tavsiye olunur
    Mithat KILIÇ
    R1200GS

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler