Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Telsiz kulaklık (Bilgi ihtiyacı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadım ama kullananlardan da olumlu yorum alamadım. ben artçımla işaret diliyle anlaşıyoruz. tavsiye ederim hemde zevkli oluyor
    Ben bir Albrecht ae500 tip Intercom cihazı kullanıyorum ve gayet memnunum.
    Artçım ile muhabbet edebiliyor,Radyo ya da mp3 dinleyebiliyor,Cep görüşmelerini kabul ya da ret edebiliyor, PMR tip telsiz bağlayarak diğer motosikletler ile görüşebiliyorum.
    Müzik dinlerken,telefon kabul ya da telsiz konuşmalarında ve muhabbet edecek olursak müzik otomatik olarak kesiliyor ve bitirince de tekrar devam ediyor.

Şu anda Albrect ae600 BT bluetooth bir sistem araştırmaktayım.Almanya fiyatı 169.-E

Bu tarz sistemler son derece kullanışlı ve rahat olmakla beraber motosiklet keyfini bir kez daha artırıyor muhabbet ederken
    Seyir esnasında artçılar aniden kolunuzu çeker ya da aniden kol uzatırlar bir şey göstermek ya da dikkat çektirmek için....bunlar da zaman zaman tehlikeli olabiliyor malesef
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı MithatKILIÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çeşitli tip ve modelde kask içi haberleşme ürünleri kullandım.
    Ancak en pratik ve ulaşılması kolay olan halk bandı , marketlerde dahi bulunan, genelde çifti 100.ytl gibi olan el telsizleridir.
    Telsizle kask bağlantısı kablo yolu ile olur.
    Boğaz mikrofonları karaköyde telsiz satan yerlerde çeşitlerine bakarak alabilirsin.
    Bu tür mikrofonların üzerine fular sararak kullanman şiddetle tavsiye olunur
    merhaba bende aselsan mt 975 telsizlerden almıştım.gırtlak mikrofonunu karaköyde aradım ama bulamadım.aselsanın telsiz bayilerinden birinden sipariş verdik.geldi ama benim mt 975 in girişi tek jaklı bu gelen setin çıkışı çift jaklı geri gönderdim jakı teke çevirip göndericekler ayrıca interkom özelligi olan telsizler için birde küçük bir kablo var interkom kablosu bunu tek telsize takıyorsun kulaklıklarıda buna böylece tek telsizle artçınla görüşebiliyorsun diger telsizde varsa diger motordaki arkadaşa kulaklıklar gelince deneyip sizede biligi veririm.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende aselsan mt 975 telsizlerden almıştım.gırtlak mikrofonunu karaköyde aradım ama bulamadım.aselsanın telsiz bayilerinden birinden sipariş verdik.geldi ama benim mt 975 in girişi tek jaklı bu gelen setin çıkışı çift jaklı geri gönderdim jakı teke çevirip göndericekler ayrıca interkom özelligi olan telsizler için birde küçük bir kablo var interkom kablosu bunu tek telsize takıyorsun kulaklıklarıda buna böylece tek telsizle artçınla görüşebiliyorsun diger telsizde varsa diger motordaki arkadaşa kulaklıklar gelince deneyip sizede biligi veririm.
    Sonunda bende MT 975 e karar verdim. kulaklık konusunda aynı sorunu yaşadım. Bayii yardımcı olmaya çalışıyor.getirecekler. Ancak interkom kablosu diya birşeyden haberim yoktu. Şimdi onu da araştırıcam.
    Selamlar.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    HONDA CBF250
    Merhaba
    Bende kendi motorumda kullanmak için arıyordum.
    Midland'ın Alan 456R modeli bu iş için ucuz bir cihaz.1 adet telsize sürücü ve artçının kulaklık mikrofon kabloları ayrı ayrı bağlanabiliyor.
    Konuşmak için motor üzerine bir buton bağlanıyor.
    Kablolu ve butonlu fakat çok uygun bir cihaz.Telsiz 115 USD+KDV
    Ayrıca 1 adet sürücüiçin kulaklık (MA46 model) sanırım 23 USD+KDV, 1 adet yolcu için kulaklık (MA46 B model) sanırım 18 USD+KDV almanız yeterli.
    Böylece hem yolcunuzla hemde gruptaki diğer arkadaşlarınızla telsiz üzerinden haberleşmeniz mümkün oluyor. Bir taşla iki kuş yani...
    Ayrıntıları aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.
    http://www.tekzan.com/index.php?do=c...product&pid=26

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Zonta haber bekliyorum.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Alıntı KEMALKOMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zonta haber bekliyorum.
    Ben kulaklığı buldum. Gerekli modifikasyon yapıldı. Şu anda çalışıyor.
    Yer : ASELSAN
    Abide_i Hürriyet Cd. No: 57 Şişli

Yalnız intercom kablo yu bulamadım. Onuda bulunca bakarız.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    GT 250RR

Yalnız intercom kablo yu bulamadım. Onuda bulunca bakarız.
    valla bravo kardeşim ben hala bekliyorum.sanki aselsandan füze rampası istedik.senin aldıgın yerbayii falanmı yoksa aselsanın kendi yerimi? sana kulaklıklar kaça mal oldu mt975 in jakını nasıl yapmışlar.birde denemişsindir mutlaka performans nasıl hadi bakalım haberler sende
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyacını tam olarak anlayamadım.

Telsiz olarak zaten bluetooth özelliği olan tek bir model var. Midland 445 BT. Ben kullanıyorum son derece yeterli. Benim gibi kablodan nefret eden birisi için ideal.

Eğer kulaklık soruyorsan, kask markalarının kendi orjinal sistemleri haricinde piyasada satılan 2 tip var.

Ben çok araştırdım ve "Cellular line" marka olanını aldım. Ses kalitesi harika. Pil ömrü de öyle...

Ayrıca başka bir alete ihtiyaç duymadan aynı model ile direk kablosuz bağlantı kurma özelliği de var. Sanırım 40-50metrelik bir kapsama alanı için geçerli. bu özelliği test edemedim. Çünkü aynısından başkasında yoktu.

ben ve artçım cellular line ile iletişimdeyiz
    oldukça kullanıuşlı ve her ne kadar 100 m mesafe dese de 100 m mesafe de bağlantı kopuyor
    ama rahatlıkla 50 m nin üzerinde net bir ses ile iletişime devam edilebiliyor
    özellikle benzincilerde çok işe yarıyor

ama şimdi başka arkadaşta da aynısında var ve grup sürüşünde telsiz ile haberleşelim diyorduk

ledo; doğru mu anladım
    sende Midland 445 BT telsiz var ve bunu bluetoothdan direkt olarak cellular line a bağladın ve mikrofon kulaklık kask içinde ki cellualr line ın kendi mikrofon kulaklığı ve rahat bir şekild ekullanabiliyorsun
    eğr böyleyse süperrr
    ben de istiyorum bir tanee

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    valla bravo kardeşim ben hala bekliyorum.sanki aselsandan füze rampası istedik.senin aldıgın yerbayii falanmı yoksa aselsanın kendi yerimi? sana kulaklıklar kaça mal oldu mt975 in jakını nasıl yapmışlar.birde denemişsindir mutlaka performans nasıl hadi bakalım haberler sende
    Aselsanın kendisi. Jakını piyasadan sağladığı cihaza uygun bir jakla değiştiriyor. Yani orjinal jakı kablodan kestikten sonra yenisini monte ediyor. Ayrıca tek giriş için orjinal ürünlerde gelecekmiş ama 6 aydan fazla sürer diyor.

İnterkom kablosunu bulursan haber ver lütfen.
    www.gezginayaklar.com

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ledo; doğru mu anladım
    sende Midland 445 BT telsiz var ve bunu bluetoothdan direkt olarak cellular line a bağladın ve mikrofon kulaklık kask içinde ki cellualr line ın kendi mikrofon kulaklığı ve rahat bir şekild ekullanabiliyorsun
    eğr böyleyse süperrr
    ben de istiyorum bir tanee
    Evet doğru anlamışsın.

Motora bindiğimde hiçbir yerimde kablo yok. Sadece telsiz ile mandalı arasında portatif olarak gidona cırtcırt ile bağlanan bir kablo söz konusu...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    GT 250RR
    ledo bu alete aynı anda iki tane bluetooth aygıt tanıtamıyorsun degilmi?ya sadece telsiz yada telefon?peki midland445 bt yi tanıtttın diyelim vox çalışıyormu yoksa illaki mandallamak şartmı?bende biara bu alet üzerine yogunlaştım ama malum ekonomik kriz yüzünden daha ucuz sistemlere yönelmek zorunda kaldım
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    ledo bu alete aynı anda iki tane bluetooth aygıt tanıtamıyorsun degilmi?ya sadece telsiz yada telefon?peki midland445 bt yi tanıtttın diyelim vox çalışıyormu yoksa illaki mandallamak şartmı?bende biara bu alet üzerine yogunlaştım ama malum ekonomik kriz yüzünden daha ucuz sistemlere yönelmek zorunda kaldım
    Hayır, birden fazla bluetooth aynı anda olmuyor.

Ancak albrecht AE-600 BT diye başka bir alet var. Eğer onu da kullanırsan o zaman oluyor.

Ancak o alet bende yok.

Detay için google a "AE-600 BT" yazıp, arat. Bilgi bulursun.

Diğer soru : Ben mandal kullanıyorum vox özelliğini zaten sevmem. O yüzden bilemiyorum
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Bluetooh kulaklıklarından intercom yapanlar var. Normal cep telefonu 2 bluetooth kullaklığına bağlanıyor ve cep telefonu hub görevini yapıyor. Tahminime göre fiyatı 2xbluetooh kulaklık + cep telefonunda çalışan program olur sadece. Programı nereden bulursun ve hangi modellerde çalışıyor bilmiyorum.

Motosikleti
    GT 250RR
    ledo teşekkürler aes 600 bt yi biliyorum.mandallama işide bana çok ters geliyor solakım sag elimi çok az kullanıyorum birde acayip bir alışkanlıgım var sol elimde 3 parmak sag elimdede işaret parmagım devamlı manetlerde oldugu için mandallama işini birtürlü senkronize edemedim bir de tabi denemelerim sırasında e-5 de akşam trafigine saplanınca dikkatim tamamen dagılmıştı.euro biraz düşerse bende almak isterim bu cellular lineden. yanlız bilidigim kadarıyla butür aletlerde tamir falan olmuyor herhangi bir sorun çıkarsa karşımızda bir muhatab bulabilecekmiyiz birde o var degilmi çünkü az buz para degil
    ali777 kardeşim peki böyle bir sistemde buletooth kulaklıgı nasıl kaskın içine sokacaz kocaman şey güzel yurdumun güzel insanları bunada bir çare bulmuşlarmıdır bilgin varsa bizimlede paylaşırsan sevinirim.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Telsiz olarak zaten bluetooth özelliği olan tek bir model var. Midland 445 BT. Ben kullanıyorum son derece yeterli. Benim gibi kablodan nefret eden birisi için ideal.

Eğer kulaklık soruyorsan, kask markalarının kendi orjinal sistemleri haricinde piyasada satılan 2 tip var.

Ben çok araştırdım ve "Cellular line" marka olanını aldım. Ses kalitesi harika. Pil ömrü de öyle...

Ayrıca başka bir alete ihtiyaç duymadan aynı model ile direk kablosuz bağlantı kurma özelliği de var. Sanırım 40-50metrelik bir kapsama alanı için geçerli. bu özelliği test edemedim. Çünkü aynısından başkasında yoktu.

Bir de "Scala rider" markalı diğer alternatif var. Bu biraz daha ucuz. Ama kullananlardan aldığım bilgiye göre, diğeri kadar performanslı değil. Fakat iş görüyor.
    Ledo bu Midland 445 BT modelini hiç bir yerde bulamadık. Bildiğin bir yer var mı? Sanırım eski bir model. Eğer muadili yeni bir model varsa oda olur. Midland ın sitesinden baktım ama BT li bir yeni model de bulamadım.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Ledo bu Midland 445 BT modelini hiç bir yerde bulamadık. Bildiğin bir yer var mı? Sanırım eski bir model. Eğer muadili yeni bir model varsa oda olur. Midland ın sitesinden baktım ama BT li bir yeni model de bulamadım.
    Eski bir model olduğunu zannetmiyorum. Geçen yıl daha yeni çıktı piyasaya.

Ozan isimli bir arkadaştan almıştım. Buz Motor'a sorup telefonunu falan öğrenebilirsin.

Eğer onda da yoksa yurtdışından getirtebilirsin.

Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Eski bir model olduğunu zannetmiyorum. Geçen yıl daha yeni çıktı piyasaya.

Ozan isimli bir arkadaştan almıştım. Buz Motor'a sorup telefonunu falan öğrenebilirsin.

Eğer onda da yoksa yurtdışından getirtebilirsin.
    Teşkkürler Ledo. Ozan ı tanıyorum. Yarın hemen görüşeceğim.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Bu arada kablosuz telsiz kullanımı için bir başka çözüm daha var.

Daha önce unutmuşum yazmayı...

Yine Albrecht marka "BPA 100" bluetooth adaptörü. Yani normal telsizi buna bağlayıp, bluetooth kulaklık ile kablosuz iletişim sağlıyorsun.

Bu alet Albrecht, Alan, Midland ve bir çok telsiz ile uyumu çalışıyor. Yani kablolu bağlantıyı telsize çeviriyor.

Almanya fiyatı yaklaşık 90 €.

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    motorola mt750 aldık bır de gırtlak mıkrofonu ege akdenız turunda test ettık gayet basarılı.. her turlu surat test ettık (aydın otobanı) gayet basarılı eger bır gırtlak mıkrofonu daha alırsan sendekı telsıze ciftleyici bir aparatla(elektronıkcılerde var 1 ytl falan) aynı telsız ustunden artcınla da konusabılırsın yani intercom olayı da var fakat bluetooth kulaklıklardaki gibi
    aynı anda konusamazsınız sen mandala basıp konuscan o dınlıcek sonra o basıp konuscak sen dinliceksin ( bu arada bu yontem super eger artcın hanımınsa dırdır yapamıo mutlaka senı dınlemek zorunda heheheh)..

mandalı da gırtlak mıkrofonuna baglı kucuk bı dukme cırtcırtı var kendınden, gıdona bı yere sabıtleyebılıosun

dez avantajları dıger suruculerle aranız acıldıkca ses kalıtesı duser...
    pili bitebilir uzun sure kullanımda
    telsız kullanımına alısık olmanız lazım cunku ılk kez telsız kullananlar telsızden ne dendıgını anlayamıyolar ( mesela ben) fakat bı sure sonra baya baya anlasılıyo yabancı dıl ogrenmek gıbı bısey bıraz alısmak lazım

gonul ıster bluetooth kulaklık takımı ama cok pahalı be hocam yaaa

motorola yazmısım yahu aselsan mt 750 özürdilerim

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Bu bilgi çok iyi oldu. sağol.
    Fiyatını da yazar mısın?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler