Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @efendy_iso
    Bide yıllardır ss kullanan bi arkadaşımız,200 üstü süratlerde ss'leri manevra kabiliyeti yok,lastik kalın yeteneksiz manevra yapar zorlaşır felan demiş... Halt etmişsin sen...
    Manevra kabiliyetini o süratlere çıkamayan biri bilemez tabi, normaldir. 200 km/h süratlerde başka hangi motorun manevra kabiliyeti varmış ki? SS dışındaki çoğu motor zaten bu hızları göremiyor bile.. Yıllardır SS kullananların nasıl SS kullandığını da çok iyi biliyoruz.. İnsanlar boş konuşmayı bilgili olmak sanıyor bu forumda, yazık ki bunca senedir bunu değiştiremedim..
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var; türkiyede motor kazaları ile ilgili bir istatistik tutan bir kurum, kuruluş var mı? Yayımlanmış bir rapor mevcut mu?

Bilmediğimden soruyorum , varsa bizimle paylaşır mısınız?
    Yoksa eğer logaritma ve efendy_iso işkembeyi kübradan sallamış olmuyorlar mı? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş olmuyorlar mı?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merak ettiğim bir şey var; türkiyede motor kazaları ile ilgili bir istatistik tutan bir kurum, kuruluş var mı? Yayımlanmış bir rapor mevcut mu?

Yoksa eğer logaritma ve efendy_iso işkembeyi kübradan sallamış olmuyorlar mı? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş olmuyorlar mı?
    tabiki türkiye kaza istatistikleri diye bir şey var Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine kaynaklarına girersen görürsün
    hatta bir arkadaşda ordan alıntılar yapmışdı aşağıdaki adresde

http://www.motosiklet.net/forum/moto...istikleri.html

eyer istersen kitabını bile satıyorlar hemde epey detaylı arabaların cinsine motorun cinsine kadar var kitapda

http://www.die.gov.tr/yayin/23_4.htm

Buda Aylık İstatistik Bilgileri

http://www.egm.gov.tr/teadb/istatistikler/orta.htm

2-Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile imzalanan protokol gereğince; 2003 yılından itibaren Trafik Kaza İstatistik Yıllıkları, koordineli olarak hazırlanmakta ve TÜİK bünyesinde basım işlemi gerçekleştirilerek, ortak yayın mahiyetinde hizmete sunulmaktadır. Bu yayın hakkında http://www.tuik.gov.tr internet adresindeki, “ULAŞTIRMA VE HABERLEŞME” ana başlığı altında bulunan “Trafik İstatistikleri” bölümünden bilgi alınabilecektir.

Sanırım Bu Kadarı Yeterlidir sallımıyomuşuz dimi kübra işkembeden dersen bu istatistikden race scooter cruiser ayrımı varmı evet detaylısıda var araçların cinsine modeline kazanın şekline kadar olanıda var...

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki türkiye kaza istatistikleri diye bir şey var...
    Sayın logaritma verdiğiniz linklerde motosiklet cinslerine göre kaza istatistiklerini bulamadım.Biraz daha yardımcı olursanız sevinirim, eğer dedikleriniz doğruysa özür dilemeye hazırım.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    http://www.tuik.gov.tr/yillik/Ist_gostergeler.pdf

Heryer scooter dolu ama siz yinede istatistik istiyosunuz,şaşırdım....

Acaba türkiyede her 5 kişiden birinde süper sport motosiklet varda,benmi görmüyorum...

Söylediklerime mualif olacak bilgi ve tecrübeniz varsa yazınız lütfen,yoksa bilgi almak en doğru karar,tabi en doğru üslupla....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sayın logaritma verdiğiniz linklerde motosiklet cinslerine göre kaza istatistiklerini bulamadım.Biraz daha yardımcı olursanız sevinirim, eğer dedikleriniz doğruysa özür dilemeye hazırım.
    sevgili arkadaşım sana adresler veriyorum kitapı bile var diyorum hayla doğruysa diyorsun özür dilemene gerek yok ama muhalefet olmak için muhalefet olmanında anlamı yok

orda kazalar oranlarına cinslerine oluş şekillerine göre verilmiş ve bu bilgiler halka açık isteyen kurum alıp bu bilgileri kendi kriterlerinde değerlendire biliyor mesela motorsiklet federasyonu bu motorsiklet kazalarını scooter race enduro gibi verileri kendine göre derleyip kendi istatistiklerini çıkarabilir.. vardırda ararsan bulursun onuda senin için arayamam kusura bakma tüik görevini yapmış genel bir istatistik çıkartmış..

burda ortalama fiziksel kanunlara göre konuşuyoruz 60-70 yapan bir scooterla 200 yapan bir race in kazası ve kazanın neticesi bir olurmu görünen köy kılavuzmu ister...

Motosikleti
    R1_8
    Yazım biraz sert olabilir,fakat umrumda değil,sıkıldım artık bu muhabbetten...

O pist için uygun bilmem ne dediğiniz motosikletler,200 km ile giderken ,100 km ile giden bir scooterdan daha önce durur,kullananlar bunu çok iyi bilir...( Kullanıyorum ,bende vardı,arkadaşların var,istediğimde alıyorum deyip sallayanlar hariç )

Siz sanıyormusunuzki,SS motosikletler sadece hız için yapılıyor,sadece çok güçlü olsun ,deli gitsin diye tasarlanıyor...

Sürüş pozisyonu rahatsız olabilir,buda kimseyi ilgilendirmez,kullanan adam ondan rahatsız olmuyodur ki kullanıyodur...

Hep kullanıp dünya para verip hemde çok rahatsız diyen adama rastlamadım...

Ülkemizde SS motorlar,enduro rahatlığı vaad edilerek satılıyoda haberimizmi yok...

Ama ben biliyorum kuyruk acısını...

İsteyipte ulaşamamak,yada ulaşma imkanı olupta kullanacak kabiliyeti ve cesareti kendinde bulamayanlar,SS kötü,manevrası yok,ölüm makinası,türkiyede kullanılmaz bilmem ne....

Kullanma kardeşimm,seni zorla ss'yemi yapıştırıyorlar...

Enduro kullanacağım dedinde,devlet protestomu etti...

Sanane kullandığımız motor kategorisinden,Otobanda yanından 250 ile geçince zorunamı gidiyo...

Yada bizim motorlara daha çok ilgi var diye kıskanıyormusun...

Neymiş ülkemizdeki ss kullanıcılarının çoğu hava atmak için alıyomuşş...

Sanane...

Parayı vermiş adam,ister hava atar ister benzin döker yakar,vergisini senmi veriyorsun...

Bende hem hız adrenalin sevip hemde hava atmak için kullanıyorum,bu neyi değiştirir,motosiklet kültürüne vakıf olmadığım anlamınamı gelir...

bırakın milletin seçeneklerini,beğenirsin yada beğenmessin o senin sorunun,kimsenin hayatına yaşam zevklerine karışmaya hakkınız yok,adam tutkusu uğrunda ölecekse onada yapacak bişey yok,aldığına göre biliyodur tehlikesini,bilmiyorsada zamanla öğrenecektir...

Bende bu işe ss ile başlayıp,kask takan insanlara acayip bakanlardandım,şimdi kasksız çıkmıyorum...

Yasaklamakmı çözüm,Öğretmekmi..?

Eğitim vermekmi...?

Bende bütün scooter ve chooper'ların trafikten kaldırılmasını istiyorum,çok iğrenç sesleri var çünkü...

hımmm...

Bunu istemeye hakkım yok sanırım...

Sizinde tutkunu olduğum seçeneklerimiz konusunda ileri geri konuşmaya hakkınız yokk....

Kusura bakmayın logaritma üstteki mesajınızı tekrar okuyunca aslında benzer şeylerden bahsettiğimizi farkettim. Fakat sizin de yanıldığınız bir nokta var, verdiğiniz hiç bir linkte türkiye'de motor türlerine göre, oluşmuş kaza istatistiği yok. Siz şimdi bana göre en çok kazayı scooter yapıyor dersinizi diğeri bana göre cruiser der. Bu yüzden önceki sayfalardaki raporu koymuştum buraya. İncelemediyseniz bakmanızı tavsiye ederim. Keşke ülkemizde de bunun gibi çalışmalar olsa da biz de onların üzerine konuşsak

Sayın efendy_iso verdiğiniz pdf nedir? 704 sayfalık bir pdf ve neredeyse içeriği bizi hiç ilgilendirmeyen konular. Bir konu iddaa ettiniz ve yanlış olduğunu dile getirdim. En çok ölümlü kaza scooter kullananların değil SS sürenlerin başına geliyor. Eğer topici baştan itibaren takip ediyor olsaydınız konulan verileri göz ardı etmezdiniz.

Saygılar.

Motosikleti
    R1_8

Sayın efendy_iso verdiğiniz pdf nedir? 704 sayfalık bir pdf ve neredeyse içeriği bizi hiç ilgilendirmeyen konular. Bir konu iddaa ettiniz ve yanlış olduğunu dile getirdim. En çok ölümlü kaza scooter kullananların değil SS sürenlerin başına geliyor. Eğer topici baştan itibaren takip ediyor olsaydınız konulan verileri göz ardı etmezdiniz.

Saygılar.
    ( verdiğiniz grafikleri gördüm şimdi,çok şaşırdım,ülkemizde o kadar motosiklet kazası oluyor,ama en çok öldürenin ss olması çok garip geldi ne yalan söyleyim...)

Şöyle bi caddeye çıkın yaşadığınız şehri gezin,kaçtane ss ve kaç tane diğer motosikletlerden göreceksiniz....

Her 10 motosikletten 1 tanesi bile ss değildir bence...

O kadar yazı yazmışım,sadece scooter bölümünü alıp mualif oldunuz,ilk sayfalarda tekeri kalın,manevrası yok,diye karnından konuşanlar haklı,benim scooterlar daha çok kaza yapıyo dememmi yalnışş...

SAYGILAR

Bu topicteki istatistiki bilgilerden son postum...TIKLA

SS hakkında topic başından beri hiç yorum yapmadım, çünkü buradaki çoğu insandan daha az tecrübem olmuştur. Sadece sorular sordum. Amacım kimseye durup dururken muhalefet olmak değil. Ama bilime inanan bir insan olarak bazı şeyleri göz ardı edemedim ve burada herkesle paylaştım. Size de sayılara inanmanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    R1_8
    Mesajımı düzelttimmmm....

Konu benim tarafımda kaza oranı ,sizin tarafınızdan ölümlü kaza oranı olarak algılandığı için bu tür bi karşıt görüş oluştuğunu düşünüyorum...

frdndl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saygılar.
    üstte istatistik bi kurum var mı diye soran ve bulamayan bi arkadaş nasıl olurda 2 msj sonra ss lerin scooter lardan daha fazla kaza yaptığını savunabiliyo anlamadım
    kendi ilim hakkında konuşacak olursam ss ler deil scooter lar cup lar ve mobiletler daha fazla ölümlü kaza yapıyorlar ve efendy_iso ya sonuna kadr katılıyorum
    sen kal aşk ben giderim buralardan

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Yaw büyük site harbiden burası hiç duymadım şeyleri burda okuyorum

Biri bi taş atıyo kuyuya çıkar çıkartabilirsen...

SS tehlikeli der puff puff sigarayı tüttürür en çok ölüm sigaradan oluyo kardeşim neden içyosun ??

Bu tarz konularda çekememezlik maksat topik açtı oluyum başka bişi değil

Bilgili olan arkadaşlar zaten belli ediyo kendini çoğu boş yorum zaman kaybı
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Motosikleti
    az kaldı, az...(:
    Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw büyük site harbiden burası hiç duymadım şeyleri burda okuyorum

Biri bi taş atıyo kuyuya çıkar çıkartabilirsen...

SS tehlikeli der puff puff sigarayı tüttürür en çok ölüm sigaradan oluyo kardeşim neden içyosun ??

Bu tarz konularda çekememezlik maksat topik açtı oluyum başka bişi değil

Bilgili olan arkadaşlar zaten belli ediyo kendini çoğu boş yorum zaman kaybı
    katılıyorum valla mert arkadaşımıza
    boş bi konu olmuş bencede
    [I]" aşamadığım tek engel; [COLOR="Red"][B]ZAMAN[/B][/COLOR]... "[/I] :P

Motosikleti
    CBR 1000 RR.
    müziği dinlemediki silsin topiği

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İsteyen istediği motora binsin yahu Ben chopper hastasıyım ama gözüm bi aprillia rs 125-250 ye bir zen 125 e de takılıyor, garajım olsa o iki motoru da koyarım, Dragstarımın yanına Motora binen hangisinden keyif alıyorsa onu sürsün ama eğitimini de alsın, deneyimini de kazansın. Ben trafikte kamyon, halk otobüsü ve minibüslerin yasaklanmasını istiyorum mesela, araba sürücülerine de 2 sene tosbağa sürdükten sonra başka araba kullanmalarını istiyorum , yeniyetmenin birinin jeepiyle ben tanrıyım şeklinde beni sıkıştırmalarından nefret ediyorum keza diğer modifiyemsi arabalarında öyle...

Motosikleti
    mondial 150 zat
    Eğitim şart
    Satılan Mal Geri Alınır AmaSorun ÇIkartırız:queen:

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Bu tip motosikletleri kullanmanın , trafiğe formula 1 aracıyla çıkmaktan hiçbir farkı yok bence.

Motosikleti
    R1_8
    İşte sence öyle abimm,bence değil...

Çünkü senin tarzın farklı benim tarzım farklı...

öyle değilmi...

Şimdi chooper kullanmanın,trafiğe traktörle çıkmaktan farkı yok desem,olurmu olmazzz.....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    amma çok s.s. meraklısı varmış milletin aklı gidiyor s.s. diyince yaw
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)