Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Genç bir arkadaşı daha kaybettiğimizi öğrenince bu başlığı açmadan edemedim doğrusu.

Süper Sport (Racing) motosikletleri normal trafiğe sokmamak, sadece pistlerde kullanmak gerektiğine inanıyorum.

Diğer tarz motosikletlerde kaza olmuyor mu sanki diye itiraz edenleri duyar gibiyim ama bu kadar fazla olduğunu ve öldürücü olduğunu sanmıyorum.

Racing motoru kullanan ister istemez yarışlardaki gibi virajlara girmek isteyecek, hız limitlerini zorlayacaktır.

İbrenizde en fazla kaçı gördünüz tarzında başlıkların açıldığı bir ortamda biz istediğimiz kadar bilinçli olmaya davet edelim birbirimizi.
    Güzel Şale bunu beğendi.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Her kişinin düşüncesine saygım vardır,,fakat kesinlikle doğru olmadığını düşündüğüm ve kabul edemeyeceğim bir fikir.Süper sport makinalar gösterişili ve albenili makinalar ..ben bu makinalara gösterişi ve sesi için biniyorum..seyretmeyi seviyorum..Zaten şehir içinde 1 ve 2 ci viteslerde binebilirsin..Gazlamak isteyen zaten yola çıkıyor..

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    insanların bilinçlendirilmesine çaba harcanmalı, makinaların kaldırılmasına değil bence..
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ülkemizde RACING motoru zaten gösteriş için ve hız için binmiyorum diyen yalan söyler,
    kaldı kii,bu motoru aldıktan sonra 100km/s hızxın üzerine çıkmayanı al aşağı eder halkımız,
    ''maden yavaş gidecektın gösteriş sevmıyordun neden o kadar para verdın''
    gibi laf atılır,

unutmayın kii,sadece motosikletler kaza yapmaz,
    araçlarda gelir ve vururlar.

Herkes Bilinçli Olması Gerekiyor,
    Motosiklet Kullanıyoruz,
    Bırakın Arabaların Vurmasını,
    Belirli Bir Hız Sonrası Martı Dahi Çarpsa Takla Atacak Makinelerden Bahsedıyoruz,

''Lütfen Dikkat''
    Trafikte 20000 Hayat...
    weirdo1 bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    bence bunda üreticilerinde suçu çok nedense hep 100 beygirlik makinaların albenisi çok, bana yetecek makina 250 cc bir makina ama bir r6 konan albeni bir ninja 250 veya st kanuniye konmuyor( hyosong yapısı benziyor ama onada her gün bişey çıkartıyorlar). Touring ( fjr 1300 ve k1200 gt gibi olanlar) var 1200 cc den aşa yok millet ne yapacak gidicek albenisi daha yüksek özellği daha fazla olan a modelinin 600 cc veya 1000cc motorunu alcak.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç bir arkadaşı daha kaybettiğimizi öğrenince bu başlığı açmadan edemedim doğrusu.

Süper Sport (Racing) motosikletleri normal trafiğe sokmamak, sadece pistlerde kullanmak gerektiğine inanıyorum.

Diğer tarz motosikletlerde kaza olmuyor mu sanki diye itiraz edenleri duyar gibiyim ama bu kadar fazla olduğunu ve öldürücü olduğunu sanmıyorum.

Racing motoru kullanan ister istemez yarışlardaki gibi virajlara girmek isteyecek, hız limitlerini zorlayacaktır.

İbrenizde en fazla kaçı gördünüz tarzında başlıkların açıldığı bir ortamda biz istediğimiz kadar bilinçli olmaya davet edelim birbirimizi.

Sizinkisi tam bir RTÜK mantığı, ya da Youtube'yi kapatan mahkeme mantığı

Race motorların trafiğe çıkmasını önlemek yerine, örneğin;

1-Race motor kullanacaklara GÜVENLİ SÜRÜŞ dersi alma mecburiyeti getirilebilir,
    2-Race motora binecekler için, önce 150 cc vb. sonra 250 cc sonra 500-650 cc vs. zorunluluğu getirilebilir.

Doğal olarak race benzeri, performansı ondan biraz düşük, ama, race olmayan motorlar da var.Mesela CBF500, mesela GT 650 gibi, Bu motorlara trafik serberst, racelere yasak olursa; haksızlık olmaz mı?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu makineleri üreten firmalar (özellikle 4 japon) kime satacak o zaman

Bırakın Türkiye'yi ,Dünya çapında bu motosikletlerin en fazla %3-4'ü piste giriyor.Geri kalanları piste hiç girmiyorlar.

Evet insan hayatı hiçbir değeri kıyas olarak kabul etmemeli bu görüşe katılıyorum.Ancak insanlar bu motosikletleri kullanmak istiyorlarsa nasıl engel olunabilir ki ?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    yanlışım varsa düzeltin ancak bildiğim kadarıyla ss ler trafikte diger motosikletlere göre daha zor kaza yapıyo. diğer motosikletlere göre lastiklerinin kalın olması yolu daha rahat kavramasına neden oluyor. aynı zamanda daha hızlı ve araçlardan çok daha seri bir şekilde kaça biliyo. düşük cc motosikletler ss ler kadar kolay manevra yapamıyo. buda kaza riskini arttırıyo.
    tabiyki bu benim görüşüm...
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda Cbr 600rr
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinkisi tam bir RTÜK mantığı, ya da Youtube'yi kapatan mahkeme mantığı

Race motorların trafiğe çıkmasını önlemek yerine, örneğin;

1-Race motor kullanacaklara GÜVENLİ SÜRÜŞ dersi alma mecburiyeti getirilebilir,
    2-Race motora binecekler için, önce 150 cc vb. sonra 250 cc sonra 500-650 cc vs. zorunluluğu getirilebilir.

Doğal olarak race benzeri, performansı ondan biraz düşük, ama, race olmayan motorlar da var.Mesela CBF500, mesela GT 650 gibi, Bu motorlara trafik serberst, racelere yasak olursa; haksızlık olmaz mı?

gereksiz bi başlık
    it's just living and leaving::145::

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    düşük cc ile 3000-5000 bin km yol tecrübesiyle SS selesine oturmak eğitim vermeden bir kişiyi jet pilotu koltuğuna koymakla aynı şey, benm şahsi kanaatim böyle..

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    Maverick35 kesınlıkle cok dogru solemıs...bu tur makınalara bınenlerı ıyıce zorlamak ve testı gectıgınde caddede bınmesıne ızın vermek mantıklı...ama bu bence scooterden tutunda baska motorlara kadar hepsıne uygulanmlı ama zorluk derecesı artırılmalı...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Doğal seçilim iş başında işte. Açık değil mi?
    Üç boyoz bir kola

alperiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn, cbr 600f
    kesinlikle katılmıorum.. bunu sölemek subaru evo ferrarileri trafikten kaldırmaya benzer.. ikisinde de ana etken kullanan kişi ve kendi iradesidir.. kendini bildikten ve bilinçli olduktan sonra (dış etkenler hariç) bi sorun olduğunu sanmıorm. fakat ss motor üstündeki arkadaşlar (sözüm meclisten dışarı) kendilerini bişi sanıp gaz açarak, bi iki hareket yaparak hava istemeseler böle sorunlar olmaz... bende ss tarzı bi motor kullanıorm ama inanın scooterımdan daha hızlı gitmek ülkemde; heleki istanbulda yemio açıkcası....

Motosikleti
    Honda 600RR Hannspree
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışım varsa düzeltin ancak bildiğim kadarıyla ss ler trafikte diger motosikletlere göre daha zor kaza yapıyo. diğer motosikletlere göre lastiklerinin kalın olması yolu daha rahat kavramasına neden oluyor. aynı zamanda daha hızlı ve araçlardan çok daha seri bir şekilde kaça biliyo. düşük cc motosikletler ss ler kadar kolay manevra yapamıyo. buda kaza riskini arttırıyo.
    katılıyorum cok kıvrak makina. düzgün ve dikkatli kullandığın sürece sorun yok. zaten sesten dolayı da senin geldiğini görmese bile duyup farkedebiliyor
    ilk göz ağrım: Kawasaki ER6F
    ikinci göz ağrım: Honda 600RR
    bakalım 3ncü ne olacak? :)

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Bu tartışmaya açık bir konu.Benim fikrime göre örneğin 10000 km yol yapmış bir SS motor bu yolun 8000 kmsini hız,sollama... bir çok yasağı çiğneyerek yapmıştır. Motor için ş.dışı azami hızı 90 a çıkarsalar, gene SS motorlara az gelir.Yasalara göre trafiği ve kendilerini tehlikeye atmaması için sürekli 1. veya 2. vites gitmeleri gerekiyor.
    Profesyonel pilotlar ve pistler için dizan edilmiş hasas bir makineyi hele ki Türkiye şartlarında kaza yapmadan kullanmak sabır ve ustalık ister.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Honda Cbr 600rr
    çok büyütüyosunuz ss makinayı

ss le kaza yapan adamın altına elektirikli scooter versen yine kaza yapar olay kişinin kendisinde biter. makinanın suçu yok. niye yasaklansın yaw
    it's just living and leaving::145::

Motosikleti
    Aprilia RSV Mille 1000 R
    Kusura bakma arkadasim ama sana katiyetle katilmiyorum. Bana bundan sonra sadece pistde kullanabilirsin deseler yakarim bütün öbür araclari motorlari. Arkadas elini kontrollü kullanamiyorsa benim sucum ne? 16 yildir ya 900 veya 1000 ccm kullandigimida belirtmek isityorum...ve yasiyorum, hemde turp gibiyim... Demek ki kullanis tarzi önemli...

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper Sport Motosikletleri Normal Trafiğe Sokmamak Lazım.
    gerçekleşen kazaların beygirgücü ile bir alakası olduğuna inanmıyorum.

Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çok haklısın, ben şu an trafikte zaman zaman yeri geldiğinde, altımdaki motorla (cbr 125 ) seri hızlanamamanın, kalın tekerleğin, cüssenin ( şoförlerin bakış açısına etkisi açısından ) ,120'yi geçemememin ve çift fren diskinin (zınk diye durabilmek için ) özlemini hissediyorum... çünkü farkettim ki, akan trafiğin seyrinden sadece +10 km hızlı olman bile, diğer bütün araçların sabit gibi gözükmesine sebep olup, bizim gibi kıvrak, seri ve küçük varlıkları 1-0 öne geçiriyor. kaporta istediğiniz kadar vücudumuz olsun, gerisi büyük oranla motosiklet sürücüsünün yeteneği ve tecrübesiyle tolere oluyor kanısındayım.
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    geçen yıl ki iki kazayı hatırlatıcam..
    isim vermicem hatırlicaksınız..
    birisi 20 km süratle oldu, kaskın vizörü yüze saplanması sonucunda bi abimizi kabettik..
    diğeri 250 km süratle oldu motor 2 ye bölündü, kazadan 20 dakika soora bostancıda dürüm yedi arkadaş..
    en yavaş motor bile 50 km yi geçmekteyken kimse ss motorlar trafiğe çıkmasın demesin, her motor kaza esnasında ölümcül olabilir, bilinçsiz kullanmak öldürür.. pistte olsa bile..
    sinan sofuoğlunun ne şekilde ve neden öldüğünü hepimiz biliyoruz..
    bilmeen varsa o gün piistte olup yarışlara giren arkadaşlarımız anlatsın..

GKN
    i.V.i.B.i

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Pist varda bizmi gidip girmedik ????

Pistteki acılarımızda çok taze değilmi zaten ?

Biraz kadere inanmak lazım sanırm öle yada böyle hayatımızın sonlanması için bi sebep lazım gerçekler acıdır..
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)