Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

kaza anında ( özellikle erkek sürücüler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürekçe çok önemli bir konuya değinmiş.
    Gerçekten de kaza anında böyle bir risk çok yüksektir.
    Hatta şöyle söyleyeyim. Eğer yakınınızda büyük kaza geçiren biri varsa bilirsiniz.
    O kadar şiddetli çarparsınız ki vurarak bile yamultamadığınız motosiklet deposu çarpılan yerden yamulur...

Internette araştırma yaparsanız kaza yüzünden testislerinde büyük sorunlar meydana gelmiş bir çok insan bulabilirsiniz.
    eskiden kıskançtezgahtar isimli bir üyemiz vardı,bu yüzden çocuğunun olamayacığını filan belirtmişti
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    bencede arkadaşlar ayağa kalkmak iyi bundan iki sene önce biz halı sahada mac ederken ana yolda hemen yanında arkadaşım motoruyla süratlı gidiordu ve bi araba yola girdi dönmek istedi cocuk durduramadı motoru motora yaslandı kendini yani egildi falan motor yan yattı cocuk arabanın altında kaldı öldü allah rahmet eylesin ... o yüzden babam bna motor almak istemiodu

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bisikletle çok tecribe ettim bunu

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar güzel bir konu açmışlar..
    fakat birşeyi atlamışlar sanırım.. ayağa kalktıktan ve (muhtemelen) havalandıktan sonra cenin pozisyonu almaya bakın... tabii tüm korumalarınız yerindeyse! Insanın en güvenli ve sağlam pozisyonudur bu. ve yere düşüşte kask + diğer koruyucular en dışta kalacağından mümkün olan en az hasarla atlatırsınız kazayı..

yinede temennimiz Allah kimseye bu durumları deneyimleme imkanı vermesin, vucudunuz asfalt görmesin!

=======================

Birde testis konusu açılmışken size ilginç bir araştırmadan bahsediim:

Avrupa genelinde yapılan bir araştırmaya göre yoğun bakımdan çıkan erkek hastaların ilk önce (bilinçsizlik haliyle) vucutlarının hangi bölgesini kontrol ettikleri araştırılmış.. Avrupa genelinde erkeklerin çok büyük çoğunluğu önce kafasını kontrol ederken italya ve türkiye'de büyük çoğunluk önce testislerini kontrol ediyormuş..

-Testis önemli aga, korumak lazım!

Ben fakültenin yalancısıyım..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Geçen sene bir arkadaş, kimdi hatırlamıyorum, bir kazasından sonra depoda tam orada meydana gelen eziğin sebebinin ne olduğunu hatırlamadığını yazmıştı. Birkaç kez de servisteki kazalı motorlarda gördüm depo eziklerini. İnsanın içi parçalanıyor

Ha galiba Ertech idi...
    Üç boyoz bir kola

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    [QUOTE=[COLOR="Red"]NoVaRiX[/COLOR];1334887]arkadaşlar güzel bir konu açmışlar..
    fakat birşeyi atlamışlar sanırım.. ayağa kalktıktan ve (muhtemelen) havalandıktan sonra cenin pozisyonu almaya bakın... tabii tüm korumalarınız yerindeyse! Insanın en güvenli ve sağlam pozisyonudur bu. ve yere düşüşte kask + diğer koruyucular en dışta kalacağından mümkün olan en az hasarla atlatırsınız kazayı..

yinede temennimiz Allah kimseye bu durumları deneyimleme imkanı vermesin, vucudunuz asfalt görmesin!

Yukarıda ki açıklamamda bu bahsettiğin konuyu irdelemeye çalışmıştım. Senin ki daha açıklayıcı oldu teşekkürler
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Evet naapmiiicçek mişiiz???..Motora abamiçekmişiz... Yoksa scrotumlar( Tıp dilinde testis dimek miş ) Tavada yumurta... Faydalı bir bilgiyi paylaşmanızdan dolayı tebrik ederim..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    teşekürler sencer bizimle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bence forumda açılan son zamanların en faydalı topiclerinden

her zaman bu şekilde olsa keşke
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Super sport kullanan arkadaşlar daha iyi bilir...Oturduğunuz sele tutuşacak gibi olur bazen.Bu da sperm sayınızın düşmesine ve ileride çocuk sahibi olmanıza engel olur.Eski motorcular bunu çok iyi bilir ve motorlarını bir yaşa gelince hemen satarlar.Bu başlık altında bunu da bilesiniz istedim.Zaten Enciclopedia larousso de la 'haya' adlı makalede bunlarla ilgili tüm bilgiler mevcuttur.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bir arkadaş, kimdi hatırlamıyorum, bir kazasından sonra depoda tam orada meydana gelen eziğin sebebinin ne olduğunu hatırlamadığını yazmıştı. Birkaç kez de servisteki kazalı motorlarda gördüm depo eziklerini. İnsanın içi parçalanıyor

Ha galiba Ertech idi...
    yerdin mi, övdün mü anlayamadım.
    depodelici ertech
    ya da sahanda ertech
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    inşallah öyle bir durumla karşılaşmayızda ayağa kalkmak zorundada kalmayız
    Hissettiğin gibi yaşa...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    valla benzer bi hikayeyi eski çalıştığım şirkette bir amirim de anlatmıştı. hadım oluyordum aman dikkat et diye. unutmuş gitmiştim. hatırlatma için sağol

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok önemli bir konu, hiç kaza yapmasanız bile uzun süre binenlerde selenin dolayısıyla testislerin ısınması durumunda kısır kalma durumu bile oluşabiliyormuş.

Bekar arkadaşlar motorları satıyoruz, idealimizdeki çocuk sayısına ulaşınca tekrar alıyoruz.

Testis korumalı pantalonlar pek yok gibi, Kendin Yap olayına girip iç çamaşırlara koruma uydurmak gerek, orta sertlikte süngeri iç çamaşırında malum bölgeye dikmek gibi, avantajı yanında dezavantajı da olabilir tabi ama sağlık işte katlanacağız.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

onur_NX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 150 - CBF 500 - Fazer 600 - R25 - TNT 250
    Konu cok ilgimi cekti ve gercektende kacınılmaz bir olayın önceden bilinc altına alınabilmesi için çok guzel acıklamalar okudum. Tecrübe ve bilgilerini paylasan tüm arkadaslara çok tesekkur ederim. Bişeyler daha ögrendim..
    Kendi tecbubemden de ben bir ornek vereyim...Chopper tarzı motorumla birkac kez yan yattım bunları hasarsız sıyrıksız atlattım. Duserken yaptıgım ilk once carpma siddetini azaltmak icin sadece arka frene asıldım mesafe kısalınca kendimi motoru uzerinden attım...

Belki ben biraz sanslıydım ama bir sonrakini kimse bilemez..Kazasız sürüşler...
    No FeaR NeveR

Motosikleti
    Alıntı onur_NX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu cok ilgimi cekti ve gercektende kacınılmaz bir olayın önceden bilinc altına alınabilmesi için çok guzel acıklamalar okudum. Tecrübe ve bilgilerini paylasan tüm arkadaslara çok tesekkur ederim. Bişeyler daha ögrendim..
    Kendi tecbubemden de ben bir ornek vereyim...Chopper tarzı motorumla birkac kez yan yattım bunları hasarsız sıyrıksız atlattım. Duserken yaptıgım ilk once carpma siddetini azaltmak icin sadece arka frene asıldım mesafe kısalınca kendimi motoru uzerinden attım...

Belki ben biraz sanslıydım ama bir sonrakini kimse bilemez..Kazasız sürüşler...
    arkadan araç gelmemesi en büyük şansınmış....

benzer kaza videolarını bulan varsa buraya ekleyebilir mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Ben de Kickbox yaptığım için kuki'm var. Merak edenler için şekli önden ve yandan şöyledir:

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Eyt beaa! Müsabık zamanlarım aklıma geldi. Hey! gidi günler heyy!

Motosikleti
    bu kukiyi kukumuza mı takyoz şimdi

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Aynen öyle. İç çamaşırının üstüne giyiyorsun.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)