Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

kaza anında ( özellikle erkek sürücüler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben sünnet kıyafeti imalatı yapıyorum cocuklar için snnet kulotu var bunun büyükler için olanı yapılabılır kesınlıkle süper olur .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorun eski sahibi bu konuda kendi çapında şöyle bişey yapmış.
    işte benim depo testisliği
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

murat0642 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak doğu sporu ile ilgilenen arkadaşlar bilirler,kuki denen bir korumalık mevcuttur.

her uzvumuzu korumak için birşeyler giyiyoruz,neden kuki takmayalım

bayan kullanıcı arkadaşlar kusura bakmasınlar konu biraz onlara ters fakat ciddi bir mesele
    kardeşim erkekler icin kuki var . ben kıck bokscuyum . bayanlar icinde kukiler mevcut . ve onlarında korunması lazım ..!!!

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    ön takımlar için koruma varsa almak isteirm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön takımlar için koruma varsa almak isteirm

ben dedim herkes dalga geçti hor gördü küçük düşürdü
    yürekçe bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kafadan bir arabaya giren motorcu arkadaşımızı görmüştüm. hiçbir yerini değil sadece testislerini tutuyordu. sıkışmış depoya.
    ciddiye alınması gereken bir durum.
    yürekçe bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dalga geçenlerin bir gün başına gelirse ne yaparlar merak ediyorum
    yürekçe ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bende cup var onda ne yapmalı bizim depo altta. Bide direksiyona yada gösterge paneline çarpma ihtimali nedir? Allah kimseye kaza vermesinde başımıza bu gelirse ne yapmalı?

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu durum çarpacağınızı önceden farkederseniz geçerli yani anlık kazalarda bunu yapabilmek beceri ve şans ister, ayaklıklara abanıp hareket halindeki motosiklette ayaga kalkıp çarpışma anının sertliğinden kurtulup uçmak doğru sizi ilk çarpmanın zararından koruyor tabi yere düzgün düşebilirseniz, ama bu önlem için görebilmek lazım yani çok ani olan kazalarda kullanılabileceğini düsünmüyorum, kaymalarda da benzerdir, yanma ve sürtünmeden sakınmak için bir süre motorla üstte kalabilecek şekilde kayarsın baktın çelik bariyere gidiyor bırakırsın motoru bu seni yavaşlatır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aman dikkat edin de oranıza taktığınız şey faydadan çok zarar vermesin... Malum, herhangi bir güvenlik standardı yok. Kaza esnasında evdeki hesap çarşıya uymayabilir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman dikkat edin de oranıza taktığınız şey faydadan çok zarar vermesin... Malum, herhangi bir güvenlik standardı yok. Kaza esnasında evdeki hesap çarşıya uymayabilir.
    Bence dot snell sharp gibi firmalarca onaylı bişeyler lazım oraya...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durum çarpacağınızı önceden farkederseniz geçerli yani anlık kazalarda bunu yapabilmek beceri ve şans ister, ayaklıklara abanıp hareket halindeki motosiklette ayaga kalkıp çarpışma anının sertliğinden kurtulup uçmak doğru sizi ilk çarpmanın zararından koruyor tabi yere düzgün düşebilirseniz, ama bu önlem için görebilmek lazım yani çok ani olan kazalarda kullanılabileceğini düsünmüyorum, kaymalarda da benzerdir, yanma ve sürtünmeden sakınmak için bir süre motorla üstte kalabilecek şekilde kayarsın baktın çelik bariyere gidiyor bırakırsın motoru bu seni yavaşlatır
    Ben ilk büyük kazamda bunu yapmak ile yapmamak arasında kaldım baya. Çünkü önümde içinde ne olduğunu bilmediğim kapağı açık bir kamyonet vardı. E 5 te duruyordu. <2 saniye içerisinde buranın Türkiye olduğunu ve peyzaj çalışmasını e5 te sağ şeride(emniyet değil) kontrolsüz parkederek yapabilecekleri aklıma gelmedi. Gelseydi de içeride kürek, tırmık vardır diye yine atlamazdım herhalde. Frenleri hiç bırakmadım. Anca 80 den 72ye düşebilmişim. İki bilek kırığı ve bacakların morarması ile atlattık çok şükür. Buna rağmen bacaklardaki kaba et sayesinde testislere darbe gelmemesi şaşırtıcı idi.
    rEnE bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    bende sert frende bile bayagı acı yasamıstım. kaza olsaydı düsünemiyorum bile agrısını.
    rahmetli barkın abi videolarında mt07 falan gibi agresif motorlara birden geçmeyin derdi hep. onun da etkisiyle iyi ki 500cc almısım diyorum yoksa mt07 yada er6 düşünüydm. eger mt07 olsaydı altımda halim duman olurdu.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Öncelikle Allah kimseyi bu uyarıları uygulamak zorunda bırakmasın ...
    Çok faydalı bir paylaşım olmuş geçen gün bir arkadaş yzf R25 motoru ile taksiye çarparak kaza geçirmişti testislerini tepoya vurarak motorun üzerinden uçmuş ve yaklaşık 3 hafta kadar şişik kalmış çok kötü ve acı verici bir durum oldugunu anlattı...
    Tekrardan teşekkürler paylaşım için..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Madem konu hortladı, geçen başına gelen olayı söyleyeyim.

İşten çıktım motora cici cici bindim gazi açtım ve çaaat, disk kilidini unutmusum , dalga depoya çarptı, yaklaşık 15-20 dakika küfür eşliğinde kıvrandım...

Umarım emanete birşey olmamıştır.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sevgili yürekçe,
    aradan geçen bunca yıldan sonra hâla aynı fikirdemisin merak ettim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Depo ve sele yüzünden olmasın bi acılar? 2 defa kaza geçirip hastaneye gittim, onda bile hassas bölgelerde hiç bir sorun olmadı. Sert fren vs. hiç sorun değil zaten. Bu tür acı verici olayları yaşadığınız motosiklet marka ve modelleri nedir?

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bence cok dogru ve mantikli.Yillardan beridir bunu her motor kullanna soylerim. Hatta bu forumda bir ara bi konuda boyle yapin diye de yazmistim. 1997 de bir aracla kafa kafaya carpistim. Ayağa kalktim ve uzun bir uçuş yere. Hic bir sey olmadi. ufak tefek cizikler haric. Mototsiklet pert oldu ada ayri konu. Ayağa kalkinca darbeyi emmiyoruz.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)