Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

kaza anında ( özellikle erkek sürücüler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet gercekten cok onemli bi konu , şimdi okuyana kadar , motora sıkıca yapışma olarak cewap werirdim , fakat şimdi fikrim deisti, ama o an ne kadar basarılı olunabilir bilemem ama....

birde cup'ta ne yapmak gerek ,, depo yok fakat ayaklarda acıkta :(
    haydaaaaa....
    bunu mantiken şöyle çözeriz, darbe gelen yönün aksi tarafa atacaksın kendini.

( sanırım )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak doğu sporu ile ilgilenen arkadaşlar bilirler,kuki denen bir korumalık mevcuttur.

her uzvumuzu korumak için birşeyler giyiyoruz,neden kuki takmayalım

bayan kullanıcı arkadaşlar kusura bakmasınlar konu biraz onlara ters fakat ciddi bir mesele
    kuki çok iyi yaa. Maçlarda az korumadı uzuvlarımı. Hatta maç esnasında kukisi kırılan arkadaşlarım bile var

Konuyu açan yürekçe arkadaşıma teşekkür ederim.Çok güzel bir ayrıntı ve "şeytan ayrıntıda gizlidir" 1 haftada 2 ciddi kaza atlatmış biri olarak kazayı hissettiğiniz anda kendinizi motordan uzaklaştırmak gerçekten en akıllıcası. Kütle X hız kötü sonuçlar doğuruyor. Aman dikkat.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuki çok iyi yaa. Maçlarda az korumadı uzuvlarımı. Hatta maç esnasında kukisi kırılan arkadaşlarım bile var
    nerden bulucaz bu kukiyi?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spor malzemeleri satan yerlerde olması lazım,kasık koruyucu olarakta bilinir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Eğer istanbul da isen birkaç yer tarif edebilirim. Ancak daha önce kullanmış biri olarak motor üstünde pek rahat ettirmeyeceği kanısındayım.

esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Bende son 2 haftada çalıştıım pızza şırketının motoruyla 2 defa kaza geçırdım zaten motorlar honda actıvaydı onun ıçın ayağa kalkmak yerıne yürekçe abımın dedığı gıbı darbe gelen yerın aksı yonunde kendımı motordan attım ve ıkısınde de sıyrık bıle yoktu Ama sakın elınızı dırseğınızı yere koymaya kalkmayın bence en sağlamı kolu vücuda yapıştırıp omuza doğru darbe almak kafada da kask olunca sorunsuz atlatılabılıyo kazalar
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna bir örnek verim hemen gecen sene benim birader bi arkadaşının motoruna artıcı olarak binmiş sonra 3 motor kapışıyolarmış herneyse yolun ortasına karşıya gecmek istiyen bir araç çıkmış ve bu motor duramamış kardeşim carpıcagını anlayınca o bahsettigin peglere abanmış ve hafif ayaga kalkmış arabaya ortadan girmişler kardeşim 10mt fln ucmus bir bayan evinin camından görmüş havada kardeşimi ve koruması fln da yok aynen düştügü yerden kalkmış ve bi kac adım sonra gözleri kararmış dogru hastaneye ben kafa üstü düştügünü duyunca dedim devlet hastanesi olmaz memoryl a götürelim oraya sevk ettik fln Allahtan birşey çıkmadı yani işin özü kazanın oluşumuna göre ayaga kalkmak hayat kurtarır yada tam tersi o an beynin en mantıklı gördügü şeyi yapmak lazım eger ayaga kalkmasaydı siz düşünün nolurdu
    Özellikle bu uçma olaylarında yere düşüş konusunda nacizane bir-iki fikir vermek isterim. Profesyonel bir uzakdoğu sporcusu ve bu sporun akademisini okumuş biri olarak. Motordan uçma olayları özellikle sabit bir kütleye çarpıldığında motorun üstünden çarpma hızının etkisiyle gerçekleşir. bu olayda düşüş esnasında eğer başımızın üstüne doğru düşüyor isek; önce kollarımızı hafif dirseklerden kırık olarak yere temas ettirmeliyiz, sonrasında baş gelir ve (en hayati uzvumuzdur) başımızı iyice göğsümüze çekerek sırtımızın kambur kısmıyla yere temas edip, bir top misali yuvarlanarak ya da takla atarak diyeyim, şiddetli düşüşten en az hasarla kurtulabiliriz. Eğer baş değilde omuz üzerine falan düşüyorsak yerde kaymak yerine yuvarlanarak düşmek hem sürtünmeden meydana gelebilecek yanma soyulma vs. durumlar minimum olacaktır hem de darbe daha az hissedilecektir. Bu yuvarlanma esnasında kollar ve bacaklar mümkün olduğunca vücudumuza yakın olmalıdır.Göğüs kafesimizi ve iç organlarımızı korumak adına. Aklıma gelenler şimdilik bunlar umarım faydalı olur.

Alıntı esp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende son 2 haftada çalıştıım pızza şırketının motoruyla 2 defa kaza geçırdım zaten motorlar honda actıvaydı onun ıçın ayağa kalkmak yerıne yürekçe abımın dedığı gıbı darbe gelen yerın aksı yonunde kendımı motordan attım ve ıkısınde de sıyrık bıle yoktu Ama sakın elınızı dırseğınızı yere koymaya kalkmayın bence en sağlamı kolu vücuda yapıştırıp omuza doğru darbe almak kafada da kask olunca sorunsuz atlatılabılıyo kazalar
    Omuza alınacak bir darbe tüm kolunu kullanamamana sebep olacaktır. Eller ve kollar kasların ve eklemlerin yardımıyla darbe anında süspansiyon görevi göreceklerdir. Ha eğer elinde eldiven, kolunda da dirseklik yoksa yırtılmalar olması söz konusudur.

esp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er-5
    Kevın dostum çok teşekkür ederım yanlış bılgımı düzelttığın ıçın Ama ışte elde eldıven yok maalesef çok sürat de yapmıyoruz zaten max 60 Ama yıne de söyledıklerını aklıma not ettım tekrar teşekkür ederım
    ''Sen bana bakma, ben senin baktığın yönde olurum...''

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı ahmet-325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterlardada geçerlimi peki bu ????
    gözümün önünde gerçekleşen bir kazada scooter arabaya yandan girdi arka tekerleğe çarptı ve eleman üzerinden uçtu, ayağa kalktığında kıvranıyordu, hangi tür motorda olursanız olun kafadan bir yere giriyorsanız ayağa kalkmak testislerinizin sağlığı açısından iyi olacaktır..

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak doğu sporu ile ilgilenen arkadaşlar bilirler,kuki denen bir korumalık mevcuttur.

her uzvumuzu korumak için birşeyler giyiyoruz,neden kuki takmayalım

bayan kullanıcı arkadaşlar kusura bakmasınlar konu biraz onlara ters fakat ciddi bir mesele
    Bi Ara Wushula Uraşıyorum kuki Dediginiz Gibi İyi Koruma Yapan Sert Plastik Ama Motorun Üzerinde Nekadar Rahat OturaBiliriz Onu Söyliyemem
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı esp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kevın dostum çok teşekkür ederım yanlış bılgımı düzelttığın ıçın Ama ışte elde eldıven yok maalesef çok sürat de yapmıyoruz zaten max 60 Ama yıne de söyledıklerını aklıma not ettım tekrar teşekkür ederım
    ne demek... faydalı olabildim ise ne mutlu..

Motosikleti
    bu kuki denilen ekipman anlaşıldığı kadarıyla pek motosiklete uygun değil.
    birzamanlar bu kross motorcular için koruyucu bir şort tarzı bişey görmüştüm. ön yarafı protectli.
    böyle bir üründen haberdar olan var mı?

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi Ara Wushula Uraşıyorum kuki Dediginiz Gibi İyi Koruma Yapan Sert Plastik Ama Motorun Üzerinde Nekadar Rahat OturaBiliriz Onu Söyliyemem
    Ben söyleyeyim murat, yumurtalar yuvarlaktan olipse çok hızlı bir biçimde yol alır ve motor sürerken oturarak değil ayakta yol almak zorunda kalınır

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    bende soyle bi tecrube belirtmek istedim.. oldu da dustunuz ve yerde kaymaya basladiniz.. aman diyim durdugunuzdan emin olana kadar asla ve asla ayaga kalkmayin.. cunku siz durdugunuzu zannedip ayaga kaltiginizda aslinda durmadiginiz ve ivmeniz devam ettigi icin aninda takla atmaya basliyorsunuz ve saginiz solunuz (en tehlikelisi boynunuz) kirilabiliyor.. yerde kayiyorsaniz ve onunuzde carpacaginiz birsey yoksa birakin kayin aman yavaslayayim diye ayaginizi yere koymayin ve tekrar ediyorum emin olmadan ayaga kalkmayin!!
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    bu kuki denilen ekipman anlaşıldığı kadarıyla pek motosiklete uygun değil.
    birzamanlar bu kross motorcular için koruyucu bir şort tarzı bişey görmüştüm. ön yarafı protectli.
    böyle bir üründen haberdar olan var mı?

Evet Kıyafetin Kendine Ayit Kuki Koruması Var Ama Bunu SüperBike İçin Giyebilirmiyiz ? Cross Motorları Daha Farklı Şekillerde Cünkü
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Motosikleti
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende soyle bi tecrube belirtmek istedim.. oldu da dustunuz ve yerde kaymaya basladiniz.. aman diyim durdugunuzdan emin olana kadar asla ve asla ayaga kalkmayin.. cunku siz durdugunuzu zannedip ayaga kaltiginizda aslinda durmadiginiz ve ivmeniz devam ettigi icin aninda takla atmaya basliyorsunuz ve saginiz solunuz (en tehlikelisi boynunuz) kirilabiliyor.. yerde kayiyorsaniz ve onunuzde carpacaginiz birsey yoksa birakin kayin aman yavaslayayim diye ayaginizi yere koymayin ve tekrar ediyorum emin olmadan ayaga kalkmayin!!
    evet, düştükten sonra kendinizi dinleyip ayağa öyle kalkın.
    benim halaoğlu gibi krık bacakla kalkıp yürümeye başlayıp düştüğünüzde kırık kemik uçları damarlar başta olmak üzere parçalıyor ve bu çok büyük risk oluşturuyor

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    haydaaaaa....
    bunu mantiken şöyle çözeriz, darbe gelen yönün aksi tarafa atacaksın kendini.

( sanırım )
    tesekür ediyorum abi , ama o ara mantıken ne kadar düşünebilirim o baska ama ....
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    testis önemli abi kim ne dersen desin allah muahafaza
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet gercekten cok onemli bi konu , şimdi okuyana kadar , motora sıkıca yapışma olarak cewap werirdim , fakat şimdi fikrim deisti, ama o an ne kadar basarılı olunabilir bilemem ama....

birde cup'ta ne yapmak gerek ,, depo yok fakat ayaklarda acıkta :(
    bizim yiğen ve dayısının oğlu cumartesi akşam senin avatardaki gibi 100 lük motorla kaza yaptılar. karşı yönden gelen kamyon onları görmemiş sol taraftaki tali yola girmiş. bizimkilerde kamyonu ne kadar kurtaralım deselerde arka tekere vurmuşlar. yiğende bir şey yok, dayısının oğlu felaket. kasığın orası derin açılmış atar damar kesilmiş kütahyaya sevkettiler 5 saat ameliyatta kaldı. biz birtek ayağı kırık sanıyorduk.doktorlar Allah tan ümit kesilmez inşallah sabaha çıkar deyince şok olduk. gece sabaha karşı kanama dinmemiş eskişehire havale ettiler. eskişehirde tekrar ameliyata almışlar. idrar kesesi patlamış, bağırsakları dışarı almışlar. bacağı baldırın ordan kırık daha alçıya bile almamışlar, bekliyorlar. yoğun bakımda. çocuk 17 yaşında. korumada olsa farketmeyecek düşmesini de bilmek gerekiyor. ama aniden önüne çıkan bişeyede yapabilecek birşey kalmıyor demekki. kulağımız telefonda iyi haberlerini bekliyoz inşallah iyi olur

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yürekçe çok önemli bir konuya değinmiş.
    Gerçekten de kaza anında böyle bir risk çok yüksektir.
    Hatta şöyle söyleyeyim. Eğer yakınınızda büyük kaza geçiren biri varsa bilirsiniz.
    O kadar şiddetli çarparsınız ki vurarak bile yamultamadığınız motosiklet deposu çarpılan yerden yamulur...

Internette araştırma yaparsanız kaza yüzünden testislerinde büyük sorunlar meydana gelmiş bir çok insan bulabilirsiniz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)