Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Trafik - Cezalar - Kurallar - Yasalar ile ilgili herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Mrb Bende 16 Yaşinda Ybr Kullanicisiyim.yakalnirsam Ceza Ne Kadar?peki Ehliyet 17 Yaşina Girincemi Aliyoruz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bahara bi fazer olurmu ki acaba ?? : )
    Alıntı ...:::BiKeR&BoYz:::... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb Bende 16 Yaşinda Ybr Kullanicisiyim.yakalnirsam Ceza Ne Kadar?peki Ehliyet 17 Yaşina Girincemi Aliyoruz?
    sanırım 17 yasından gun aldıgın zaman a2 ehliyeti alabiliyorsun ..eger ehliyetsız yakalanma gibi bi durum olursa bırak motoru git ...gerekli işlemleri yaparlar ..

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    merhaba a2 ehliyetim wardı alkollu araç kullandığım için ehliyetime el konuldu 5 ay kadar önce 1 ayı kaldı tekrar almam için şuan elimde b sertifikamda war ama ehliyet çıkarmam için a2 yi almam gerektiğini söylemişlerdi... sorum şu ki şu anda motor kullanırken yakalanırsam ehliyetsiz kullanmaktan dolayımı ceza alıcam yoksa onceden ehlıyetıme el konulduğu için farklı bi cezai işlemi war mı ?

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Tek ehliyette B ve A2 olduğuna gore, diyelim ki alkollu araba kullanmaktan ehliyetinizi aldılar. Bu durumda sadece araba kullanmaktan men mi edilirsiniz, A2 hakkı saklı kalır mı? ya da tam tersi.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek ehliyette B ve A2 olduğuna gore, diyelim ki alkollu araba kullanmaktan ehliyetinizi aldılar. Bu durumda sadece araba kullanmaktan men mi edilirsiniz, A2 hakkı saklı kalır mı? ya da tam tersi.
    buna ben cewap werip yardımcı olmak açısından, birinden yakalanman ilk sefer için 6 aylık hiç bir aracı kullanmaman için yeterli bi gerekçe oluşturmaktadır.

ben de bi soru sorayım duru-durlmaz dedınız ya ihbar olmadık ca pekı durdurdu diyelım ne hakkımız var polisa karşı izmitte var bi tane gelıp önüne kırıyo bide motoru ben ne diyebılırım hiç bişi yazamazsa egzostun orjinal degıl diyip ceza kesıyomuş standart egzozsta dahi

Motosikleti
    ARN TUNİNG 125CC classifying!Special Keeway/Kazaze

sıgorta

arkadaslar benım bır sorum olacak.sıgortadan arkadas bır ceza yedı.ehlıyetı yoktu a2 benı cagırdı.benım uzerıme 55 ytl ceza yazıldı.bu kac ceza puanıdır.bu puanlar uzerımden ne zaman duser?motoru bagladılar cıkarmak ıcın bana gerek varmı?bu para malıyeye yatmadıgı zaman otomatık olarak benım uzerımemı devır edılır?baska bır gun bu motor suca ıstırak ettıgı zaman.benımle alakası olurmu?polısler bu sorulara cevap vermıyorlar.benım ne yapmam gerek?ne olur.artısı,eksısı nedır.bıraz ayrıntılı adamımdır.bunu sorun yaptım.cevaplar ıcın cok tesekkurler

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ooo oleu oley super bu konu tam benlik yaa bn ceza yemişdi,m ehliyet olmadığından şimdi bn ödemedim şuan cezam ne kadar yada varmı yokmu nasıl öğrenebilirim??

Motosikleti
    yellowrock crown
    hocam yanıtlar için teşekürler benimde bir sorum olacak motorda 2 kişi olursak kullanan kask takar arkadaki kask takmazsa ceza kesilirmi........?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    evet, arkada oturanın en az koruma gözlüğü takması lazım diye biliyorum..
    ayrıca sigortası bittiği için ceza gerektiren durumda, ceza puanı yok
    ceza puanı alkollu kullanım, kırmızıda geçme, trafik kazası gibi kabahatler de uygulanıyor

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo oleu oley super bu konu tam benlik yaa bn ceza yemişdi,m ehliyet olmadığından şimdi bn ödemedim şuan cezam ne kadar yada varmı yokmu nasıl öğrenebilirim??
    sen sahrayıcedid te mi çalışıyodun?
    cezayı ödemediysen, bir an önce vergi dairesine git durumu araştır, kadıköy halitağa caddesinde (boğa heykelinin oralarda) vergi dairesi var.

burock1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba yada motorda alkollu yakalanırsan zaten ehliyetini 6 ay elinden alıyorlar. ehliyetin olmuyo kısaca. a sı b si ne demek. sadece ruhsatla takılırsın.. nebicim soru bu biraz mantık.....

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba a2 ehliyetim wardı alkollu araç kullandığım için ehliyetime el konuldu 5 ay kadar önce 1 ayı kaldı tekrar almam için şuan elimde b sertifikamda war ama ehliyet çıkarmam için a2 yi almam gerektiğini söylemişlerdi... sorum şu ki şu anda motor kullanırken yakalanırsam ehliyetsiz kullanmaktan dolayımı ceza alıcam yoksa onceden ehlıyetıme el konulduğu için farklı bi cezai işlemi war mı ?
    ya ne bicim sorular bunlar ya =) kardes bekle 1 ay gelsin ehliyetin b de a2 inde olsun 1 ay binmeyi ver. yakalanırsan direk ehliyetsizlikte bi 800ytl ceza yiceksin kullandıgın arac cekilecek. zamanı dolmadıgı icin gibi bisey yok. eger ehliyetsiz olarak birdaha alkollu yakalanırsan bu sefer hem 800ytl hemde 2.kez alkollu yakalandıgın icin ekstra ceza ceza alacaksın.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    yk bn pendikliyim ve pendikde çalışıyorum başkasıyla karışdırdınız sanarsam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı prifo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . ama bana denk gelirsen bişey yapmam forumdaşıma. en iyisi biraz sabret...
    Aman hocam,açık etme her şeyi.İnsanlığın gereğini yaptım,insanlık ettim demek kurtarmaz başı beladan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    benim de bi sorum var.
    ben motoru aldım fakat satışı yapmadım. ruhsat da yok.
    ama murat abi bana ruhsatın resmini yolladı netten. onu bastırsam renkli çıktı alsam çevirmede bi sorunla karşılaşır mıyım ? kanunen bi geçerliği var mı?

Motosikleti
    Honda-İnnova
    İNEGÖLDE OTURUYORUM. EHLİYETİM YOK ESKİŞEHİR'E GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.. YAKALANIRMIYIM? teşekkürler

sedatss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Pcx 125
    Alıntı Swashbuckler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İNEGÖLDE OTURUYORUM. EHLİYETİM YOK ESKİŞEHİR'E GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.. YAKALANIRMIYIM? teşekkürler
    Yok yakalanmazsın

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Swashbuckler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakalanırsın.
    Şu ana kadar İnegöl'de oturp Eskişehir'e giden tüm arkadaşlar yakalandı.
    Fakat Devlet İstatistik Enstitüsüne göre,
    İnegöl'de oturup, Afyon'a giden kimse yakalanmamış.
    Bence Afyon'a git.

Oturduğu yerden başka bir yerleşim merkezine gitmek ve yakalanma riski olup olmadığını öğrenmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten durumlarını öğrenebilirler.

AŞAĞIDAKİ LİNK

Linke tıkladığınızda açılan sayfada üstte bulunan linklerden BİLGİ TALEBİ
    linkine tıklayın.
    Aşağı doğru iki sekmeli bir menü gelecek.
    Bu menülerden BİLGİ EDİNME linkine tıklayın.

Açılan sayfada alt alta linkler göreceksiniz.
    Bu linklerden TÜZEL KİŞİLER İÇİN İNTERNETTEN BAŞVURU FORMU yazılı linki tıklayın.

Açılan sayfada sorulan bilgileri eksiksiz doldurun.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Konuyu Detaylarıyla Yazınız
    bölümüne şunları yazın.

Ben ....... şehrinde oturuyorum ve ehliyetsizim.
    .......... şehrine gitmek istiyorum.
    Yolda yakalanırmıyım?
    Bununla ilgili istatistik sonuçlarının tarafıma gönderilmesini arz ederim.
    Saygılarımla.....

(Yukarıdaki noktalı yerlerden birincisine bulunduğunuz yeri, ikinci noktalı yere de gitmek istediğiniz yeri yazacaksınız.)

Gönderilen cevapları buraya yazarsanız bizi de çok mutlu edersiniz.....

Dikkat formun en altında bulunan gerçek veya tüzel kişi radyo düğmelerinden Tüzel kişiyi işaretleyin.
    Gerçek kişi kısmını işaretlerseniz kimse inanmaz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Hoşgeldin arkadaşım burada kesinlikle bir polis arkadaşın olması gerekiyordu zaten Gördüğün gibi bir anda topic canlandı.

Motosikleti
    TVS Scooter 2006
    Öncelikle siteye üye olma sebebim bu soruyu sorabilmek içindi, bu hizmet için teşekkür ederim.

Dün bir kaza geçirdim Kamyonete yan arka kısmından çarparak kısmen yaralandım. Sağ bilek, sol omuz ve kalçada zedelenme çok şükür ucuz atlattım. Şu anda bu yazıyı düşünüp yazabilecek kadar iyiyim :D

8 kusurda kamyonda bulundu kavşakta hak ihlali yaptığı için. Ama benim B sınıfı ehliyetim 74 cc TVS scooter ı kullanmak için yetersiz olduğunu öğrendim ve yarın mahkeme var. Yasalar da son durum nedir 200 ytl civarı para cezasının yanında 1-2 ay arasında değişen hapis cezası varmış, sizce ne olur hapis yatarmıyım. Tırsıyorum açıkcası. 1 ay sonra Almanyaya gitme durumu var dil sınavını verebilirsem sicil durumları, engel teşkil edermi ? Aydınlatırsanız memun olurum.

İSt-Pendik

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    [QUOTE=stratejist;1117775]Öncelikle siteye üye olma sebebim bu soruyu sorabilmek içindi, bu hizmet için teşekkür ederim.

Dün bir kaza geçirdim Kamyonete yan arka kısmından çarparak kısmen yaralandım. Sağ bilek, sol omuz ve kalçada zedelenme çok şükür ucuz atlattım. Şu anda bu yazıyı düşünüp yazabilecek kadar iyiyim :D

8 kusurda kamyonda bulundu kavşakta hak ihlali yaptığı için. Ama benim B sınıfı ehliyetim 74 cc TVS scooter ı kullanmak için yetersiz olduğunu öğrendim ve yarın mahkeme var. Yasalar da son durum nedir 200 ytl civarı para cezasının yanında 1-2 ay arasında değişen hapis cezası varmış, sizce ne olur hapis yatarmıyım. Tırsıyorum açıkcası. 1 ay sonra Almanyaya gitme durumu var dil sınavını verebilirsem sicil durumları, engel teşkil edermi ? Aydınlatırsanız memun olurum.

İSt-Pendik[/QUOTE

şimdiye kadar bu suçtan hapis yatan yok, hapis cezası para cezasına dönüştürülür. ehliyetsiz olman %100 suçlu olman anlamına gelmez.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler