Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Trafik - Cezalar - Kurallar - Yasalar ile ilgili herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Scooter 2006
    Yüreğime su serptin ben iyice kendimi hazırlamay başlamıştım içeri girmek için psklojik hazırlık yapıyodum. Sağol. Yarın mahkeme sonrası sonucu yazarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    eğer hiç ehliyetin olmasaydı sadece para cezası olurdu, böylede saçma sapan bir sistem. benim arkadaş köprüde yakalandı 2 sene evvel. B var A2 yok. mahkemeye çıkmış, yani sadece savcıya veya nöbetçi hakime bir ifade veriyorsun, o da cezayı kesip yolluyor, hatta 12 taksit yapıyorlar. dilersen hepsini peşin ödersin, indirimli olur. belki ceza da kesmez. bu tür olaylara adi suçlar denir..

Bende bir soru sormak ıstıyorum
    Şimdi ben yolda gıdıyorum polıs cevırdı ehlıyet ıstedı yok ruhsat ıstedı var dedıkı motoru baglıycam bende desem abı yanlıs parktan baglasan dıe oda kabul eder mı yada sızce bole bıse olur mu?

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı ByPaTr10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir soru sormak ıstıyorum
    Şimdi ben yolda gıdıyorum polıs cevırdı ehlıyet ıstedı yok ruhsat ıstedı var dedıkı motoru baglıycam bende desem abı yanlıs parktan baglasan dıe oda kabul eder mı yada sızce bole bıse olur mu?
    yanlış park etmekten araç bağlanmaz, sadece otoparka çekilir. araç bağlamanın başlıca nedenleri şunlardır :
    1. araç çalıntı olmalı
    2. yetersiz ehliyet
    3. trafik sigortası yok
    4. periyodik muayene yok

eğer ehliyetin yoksa, başka suçtan işlem yapabilmesi için yine ehliyet lazım olduğundan senin başka şansın kalmaz. bir an önce ehliyet al.

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış park etmekten araç bağlanmaz, sadece otoparka çekilir. araç bağlamanın başlıca nedenleri şunlardır :
    1. araç çalıntı olmalı
    2. yetersiz ehliyet
    3. trafik sigortası yok
    4. periyodik muayene yok

eğer ehliyetin yoksa, başka suçtan işlem yapabilmesi için yine ehliyet lazım olduğundan senin başka şansın kalmaz. bir an önce ehliyet al.
    06,02,2010 bu tarıhden once alamıyorum ne yazık kı

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakalanırsın.
    Şu ana kadar İnegöl'de oturp Eskişehir'e giden tüm arkadaşlar yakalandı.
    Fakat Devlet İstatistik Enstitüsüne göre,
    İnegöl'de oturup, Afyon'a giden kimse yakalanmamış.
    Bence Afyon'a git.

Oturduğu yerden başka bir yerleşim merkezine gitmek ve yakalanma riski olup olmadığını öğrenmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten durumlarını öğrenebilirler.

AŞAĞIDAKİ LİNK

Linke tıkladığınızda açılan sayfada üstte bulunan linklerden BİLGİ TALEBİ
    linkine tıklayın.
    Aşağı doğru iki sekmeli bir menü gelecek.
    Bu menülerden BİLGİ EDİNME linkine tıklayın.

Açılan sayfada alt alta linkler göreceksiniz.
    Bu linklerden TÜZEL KİŞİLER İÇİN İNTERNETTEN BAŞVURU FORMU yazılı linki tıklayın.

Açılan sayfada sorulan bilgileri eksiksiz doldurun.

Bilgi Edinmek İstediğiniz Konuyu Detaylarıyla Yazınız
    bölümüne şunları yazın.

Ben ....... şehrinde oturuyorum ve ehliyetsizim.
    .......... şehrine gitmek istiyorum.
    Yolda yakalanırmıyım?
    Bununla ilgili istatistik sonuçlarının tarafıma gönderilmesini arz ederim.
    Saygılarımla.....

(Yukarıdaki noktalı yerlerden birincisine bulunduğunuz yeri, ikinci noktalı yere de gitmek istediğiniz yeri yazacaksınız.)

Gönderilen cevapları buraya yazarsanız bizi de çok mutlu edersiniz.....

Dikkat formun en altında bulunan gerçek veya tüzel kişi radyo düğmelerinden Tüzel kişiyi işaretleyin.
    Gerçek kişi kısmını işaretlerseniz kimse inanmaz.

abi süpersin yaa koptum valla

Motosikleti
    TVS Scooter 2006

sonuç

600 ytl para cezası kesildi. 15 gün içerisinde ödersem 450 ytl olabilirmiş.
    Buda bana ders olsun 150 liralık küçük ehliyet eklentisinden kaçarken 1000 liralık motora 500 lira masraf çıktı artı para cezası yedim.

Arkadaşlar ehliyetim olmadığı için karşı tarafın sigortası benim masrafları ödemeyecek büyük ihtimal. Şimdi etik olarak bu adamlara en azından motorumun masraflarını karşılamalarını istemem yanlış olurmu. Sonuçta önüme çıkmasalardı ne motoruma ne bana nede bişey olmayacaktı ve ekstra ehliyet cezasıda. Bütün kusur onlarda, başıma ilk kez geldiği için tecrübeli isimlerden destek almak istedim siz ne dersiniz bu işe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    benim de bi sorum var.
    ben motoru aldım fakat satışı yapmadım. ruhsat da yok.
    ama murat abi bana ruhsatın resmini yolladı netten. onu bastırsam renkli çıktı alsam çevirmede bi sorunla karşılaşır mıyım ? kanunen bi geçerliği var mı?

Motosikleti
    Honda pcx125
    ruhsat evrakında soğuk damga olması lazım.

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    bi faydalı konu daha =) emeği geçenler saolsun

-

Motosikleti
    as t1
    yorum yok saygılar...
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

prifo arkadaş en son 25 / 04 / 2006 tarihinde cevap yazmış acaba 24 / 07 / 2008 tarihi için soru sorsak cevabını alabilirmiyiz kendisinden veya bu tip konulara hakim bir arkadaştan ?

Motosikleti
    kawasaki EN500
    hocam.. haydar dümen gibi olmuş burası yaaa...
    bende sorulara bir cevap vermek istiyorum müsadenle..
    arkadaşlar motor kullanıyoruz araba değil.. arabası olanlarda bilir. motor kullananlara pek te bizim açımızdan bakmazlar. demem o ki, heran herşey olabilir. bizim ceza yememiz değilde, ehliyetsizken herhangi bir suç işlesek kanunen hiç bir şey diyemeyiz. kazada sigorta ve benzeri şeylerden yararlanamayız.. allah korusun birisine çarpsak yicemizin haddi hesabı yok.. umarım bunları unutmazsınız ve ilk fırsatta ehliyet alırsınız. ben kaza yapmam demeyin sakın... )

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    Merhaba, ben bir chopper kullanıcısıyım. bu gece genel trafik kontrolü vardı. Memurbey önce egzozdan yakındı, bende pek itiraz etmedim tabi, "haklısınız ama bu motorların sevilme nedenlerinin en başında sesidir, sonuçta haklısınız " dedim.
    "Bu motorun hiçbirşeyi orjinal değil dedi" özellikle gidonu kastederek. Bende doğru dedim. İsteğe göre pek çok şeyi değiştirildi" dedim.
    "Ruhsatta kırmızı gözüküyo, ama komple alev desenli " dedi. "evet, doğru dedim" dedim. noter satışını göstererek "satışını henüz aldım, ruhsat değiştirirken değiştirilmesini istiycem" dedim.
    "Alkol varmı?"dedi. "Evet, bir bira içtim, isterseniz üfleyebilirim" dedim.
    Sonra evrakları verdi. "tamam devam et" dedi. İnsiyatif kullandığının farkındayım tabi.

Ben şunu sormak istiyorum. Egzoz ve renk haricinde tabi, motorsikletteki diğer aksesuarlar (yüksek gidon ve yüksek sisibar, sis lambası vs. gibi) ve diğer isteğe bağlı değişiklikler neden sorun oluyor? Bütün sinyalizasyon ve gerekli unsurların tamamı çok iyi çalışır durumda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YZF R1
    diyelimki kaza yaptık veya bi direğe yada şarampole motoru vurduk
    sen bize kaza raporu düzenleyebilirmisin

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi soru benden.

Motosikletlerin otobanda vs. son hızları belli. 90 km/h falandı yanlış hatırlamıyorsam. Ama SS ler basıyo da basıyo polisler neden bise demiyo

Motosikleti
    Cok Yakında
    yha benimde bi sorum var.motosiklet ehliyeti 17 yaşında mı 17.bitince mi alınıyo???
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

Motosikleti
    Satılık 2009 .. Mondial UKH 100..
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi soru benden.

Motosikletlerin otobanda vs. son hızları belli. 90 km/h falandı yanlış hatırlamıyorsam. Ama SS ler basıyo da basıyo polisler neden bise demiyo

sana katılıyorum dostum.. bnm bi polis akrabam var otabanda giderken (çeşme aydın otabanı) bi tane ss 140 170 gibi hızlarda kopmuş gidiyodu.. dediki ammada gidio şunlarda ya,ne zevklidir.. dedi bende ceza yazmıonuzmu dedim bunlara bana dediki yok napcan yazıp tutmak bi dert plakayı almak bi dert

olay bu yani kardeşim fazla düşünme.. küçükler ezilir yani hep
    OO biliyor biliyor biliyorrrrrrrrrrrrrr:P:P:queen:

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ehliyette gözlükle / lensle yazıyor benim..Şimdi polis çıkar bakayım lenslerini göster mi diyecek bana? hiç karşılaşmadım ama çok merak ediyorum bunu..

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    osborne bence insyatif olur o. bakimm bi demez. çünkü sen iddalaşınca mort olcağını kıl tüy içinde bü işlere girmez. ama aynı polis bida ha başka bişiden yakalarsa....

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler