Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Karanlıktan korkmaya başladım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Arkadaşlar, nedense son zamanlarda bi korku aldı beni. Akşam hava karardıktan sonra çok huzursuz oluyorum motorumun üstünde.

Dün akşam saat 22:00 gibi Ümraniye'den ikinci köprü yoluna girdim, girmez olaydım. Tırlar, kamyonlar, otobüsler tam gaz gidiyor. Arabaları söylemiyorum bile. Hepsi yarışıyor sanki. Ben de onlara ayak uydurmaya çalışıyorum. 140-150 km. lere kadar çıktım ki hiç hoşlanmıyorum bu süratlerden. Hele karanlıkta... Biraz daha yavaşlasam tırlar kamyonlar tepeme çıkacak diye korktum. Okuya okuya köprüye kadar geldim, ordan da Levent ayrımından hemen E5'e kaçtım. Rüzgar da o biçimdi zaten.

Önceden bu kadar ürkmezdim, nedense kazadan sonra ve kaza haberlerinden sonra daha da korkar oldum. Korumalarım her zaman tamdır, sadece yazın pantalon giymem. Gerçi o süratte öyle bir trafikte düşsem o korumalar ne işe yarar ayrı mevzu.

Yani dün resmen ölümle yaşam arasındaki o ince çizgiyi hissettim diyebilirim. Bu korkuyu aranızda da yaşayan var mı? Sinirlerim bozulmaya başladı benim iyice. Yakında sadece aydınlıkta kullanıcam galiba motoru.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Walla ben de alaca karanlıkta çok huzursuz oluyorum. Havanın yeni kararmaya başladığı saatler beni çok huzursuz ediyor motosiklette. Gece sıkıntı çekmiyorum. Psikolojik midir nedir bu konular

Motosikleti
    Regal Raptor 250E-9B
    :( ben yeni olduğumdan dolayı korkuyorum e5te bomboşken, ama senin durum psikolojik bence biraz kendine zaman ayır, sakinleş.. güzel şeyler düşün. geçicektir..
    find yourself

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    aslında karanlıkta görme ve görülme olasılığımız daha yüksek, tabiki aydınlatmalarımız sağlıklı çalışıyorsa. tem otoyolunda araçlar oldukça hızlı giderler, şehir içi trafiğinden bunalan vatandaş boş yolu buldumu altındakinin sınırlarını zorlamaya bayılır bunların altında hızlarda seyretmek yani yavaş gitmek, hızlı gitmekten daha tehlikeli olur, o yüzden sizde basın basabildiğiniz kadar büyük makina işte bu zamanlarda gerekli..

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    500'lük makinede olsa scooter ile özellikle rüzgarlı havada hıza karşıyım. Tavsiyem TEM'i çok mecbur kalmadıkça kullanmamak yönünde.

Yağış olmadığı sürece gece görünme sorunumuz olduğunu sanmıyorum, bu konuda kendini strese sokma.

Motosikleti
    asya 19a
    ben zaten oldum olası korktum

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla ben de alaca karanlıkta çok huzursuz oluyorum. Havanın yeni kararmaya başladığı saatler beni çok huzursuz ediyor motosiklette. Gece sıkıntı çekmiyorum. Psikolojik midir nedir bu konular
    Zannedersem psikolojik. ben de alacakaranlıkta pek rahatsız olmuyorum ama hava kararmaya başladı mı sanki kimse beni görmüyormuş gibime geliyor. Arkamı kollamaktan önümü görmediğimi falan düşünmeye başlıyorum.

Alıntı Berna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :( ben yeni olduğumdan dolayı korkuyorum e5te bomboşken, ama senin durum psikolojik bence biraz kendine zaman ayır, sakinleş.. güzel şeyler düşün. geçicektir..
    E5 te pek problem olmuyor. Trafik 80-90 gibi makul hızlarda ilerliyor. Sen de öğrendikçe atarsın bu fobini üstünden. Güzel şeyler düşüneyim bakiyim ben de bu akşam. Belki işe yarar.

Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında karanlıkta görme ve görülme olasılığımız daha yüksek, tabiki aydınlatmalarımız sağlıklı çalışıyorsa. tem otoyolunda araçlar oldukça hızlı giderler, şehir içi trafiğinden bunalan vatandaş boş yolu buldumu altındakinin sınırlarını zorlamaya bayılır bunların altında hızlarda seyretmek yani yavaş gitmek, hızlı gitmekten daha tehlikeli olur, o yüzden sizde basın basabildiğiniz kadar büyük makina işte bu zamanlarda gerekli..
    Aydınlatmalar sağlıklı da insanların gözleri pek sağlıklı değil galiba. Görmüyolar nedense. Kaç tane araç teğet geçti dün yaa, ödüm patladı 2-3 kere... Ben bastım baya, daha da basardım da çok korktum. Arkamda yusufta vardı artçı olarak. Beni hiç yalnız bırakmadı sağolsun.

Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500'lük makinede olsa scooter ile özellikle rüzgarlı havada hıza karşıyım. Tavsiyem TEM'i çok mecbur kalmadıkça kullanmamak yönünde.

Yağış olmadığı sürece gece görünme sorunumuz olduğunu sanmıyorum, bu konuda kendini strese sokma.
    Genelde Şile yolundan 1. köprü yoluna girerdim. Bi de bu yolu denemek istedim ama bir daha asla denemem heralde. Gündüz pek sorun değil de gece gerçekten çok tehlikeli oluyor...

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece karanliktir ve de dingindir butun renkleri icinde barindirir. geceleyin ortaya cikar pek cok sey gece de bilincaltidir netekim. gece sokaklar kopeklerindir. geceyi bekler pek cok insan ve gece geldiğin de bizi uyku tutmaz bi de insanlari wardir ki gecenin onlar icin zevktir gece keyiftir coğu zaman . gece rahatcana alir kollarina ve hazirliyicidir sabaha ...
    Hepsi psikolojik en kısa zamanda geçer umarım
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir içinde değil ama uzun yolda gece motosiklette olsa arabada olsa korku bende de var.. aslında korku değilde sevmiyorum yani içimden gelerek kullanamıyorum. geceniz her daim aydınlık olsun
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Bence motoru sat araba al.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Atlantikcim, korku iyidir. Seni uyanık tutar. Salgıladığın adrenalin seni tehlikelere hazır tutar.

İstanbul'daki trafik şartları hakikaten kabus gibi. En iyi çözüm motoru bırakmak, ya da şehri değiştirmek...
    Üç boyoz bir kola

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon far taktır,görüşün çok daha iyileşecek,tavsiye ederim

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlantikcim, korku iyidir. Seni uyanık tutar. Salgıladığın adrenalin seni tehlikelere hazır tutar.

İstanbul'daki trafik şartları hakikaten kabus gibi. En iyi çözüm motoru bırakmak, ya da şehri değiştirmek...
    +++++++++++++++++++++++++++++++++

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    o korku banada lazım.çünkü sonum hiç hoş değil.alacakaranlıkta saniyelik far kapama atraksyonuna bile giriyorum.lanet olsun.benim adam olmam lazım
    Orgazma Dudak Büktürür

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    bu korkuyu yenmen dilegiyle.Bende şimdiye kadar hiç gece karanlık korkusu olmadı ve olacagını zannetmiyorum.Bu korkuyu sadece 1 hafta karanlıkta motor kullanırsan yenersin ..Arkadaşım bu taktigi kullandı ve şimdi gayet iyi ama anlattıgın yer cok tehlikeli oldugu için kokman dogal.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

senin korkun karanlıkla ilgili değil anladığım kadarıyla dediğin gibi yavaş giddiğin zaman bazı sürücüler nerdeyse üstüne çıkacak gibi oluyo bazen gazlamakta fayda var ama 140 çok fazla 90 ı geçme derim çok daralırsan ii ce yavaşla aşırı hızdan bu daha iidir bence

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de dün 4 tane korku filmi izledim Sonra uyuyamadım gece Oturduğum yerde ses duymaya basladım Sen de film mi izledin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı gokhand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece karanliktir ve de dingindir butun renkleri icinde barindirir. geceleyin ortaya cikar pek cok sey gece de bilincaltidir netekim. gece sokaklar kopeklerindir. geceyi bekler pek cok insan ve gece geldiğin de bizi uyku tutmaz bi de insanlari wardir ki gecenin onlar icin zevktir gece keyiftir coğu zaman . gece rahatcana alir kollarina ve hazirliyicidir sabaha ...
    Hepsi psikolojik en kısa zamanda geçer umarım
    Şiir gibi olmuş, eline sağlık.

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde değil ama uzun yolda gece motosiklette olsa arabada olsa korku bende de var.. aslında korku değilde sevmiyorum yani içimden gelerek kullanamıyorum. geceniz her daim aydınlık olsun
    Gece uzun yolda araba büyük keyif veriyor bana. Hatta daha da rahat ediyorum ama motosikletle ıııh ııhhhh!

Alıntı modelxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motoru sat araba al.
    Tamam öyle yapıyım. Sen nasıl istersen.

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi, korku bi yere kadar iyi tabi de benimki aşırı bir tedirginlik halini alıyor. Şehri değiştiremeyeceğime göre motoru bırakıcam galiba yakında. O da nasıl olcaksa artık...

Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon far taktır,görüşün çok daha iyileşecek,tavsiye ederim
    Uzun kısa xenon zaten. Görünürlüğümü arttırmak için hiç bir masraftan kaçınmadım. Bi de tepe lambası mı taksam acaba?

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o korku banada lazım.çünkü sonum hiç hoş değil.alacakaranlıkta saniyelik far kapama atraksyonuna bile giriyorum.lanet olsun.benim adam olmam lazım
    Deme yaa? Aman dikkat kardeşim benim. Korkutma bizi...

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu korkuyu yenmen dilegiyle.Bende şimdiye kadar hiç gece karanlık korkusu olmadı ve olacagını zannetmiyorum.Bu korkuyu sadece 1 hafta karanlıkta motor kullanırsan yenersin ..Arkadaşım bu taktigi kullandı ve şimdi gayet iyi ama anlattıgın yer cok tehlikeli oldugu için kokman dogal.
    Valla orası dediğin gibi çok tehlikeli. Mecidiyeköy - Bakırköy arası E5 üzeri o kadar ürkütücü gelmiyor mesela ama yine de gündüz kadar rahat hissettiğim söylenemez. Çivi çiviyi söker diyosun o zaman sen?

Alıntı kaskşart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin korkun karanlıkla ilgili değil anladığım kadarıyla dediğin gibi yavaş giddiğin zaman bazı sürücüler nerdeyse üstüne çıkacak gibi oluyo bazen gazlamakta fayda var ama 140 çok fazla 90 ı geçme derim çok daralırsan ii ce yavaşla aşırı hızdan bu daha iidir bence
    Haklısın. Ben dün daraldıkça gazladım, gazlıyım da bi an önce bitiriyim şu yolu şu eziyeti dedim resmen. Halbuki daha çok tehlikeye attım kendimi. Bu güzel bir tavsiyeydi, teşekkür ederim.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dün 4 tane korku filmi izledim Sonra uyuyamadım gece Oturduğum yerde ses duymaya basladım Sen de film mi izledin
    Hıhı evet. İsmi "Trafik canavarları" idi. Çok korkunçtu. Böyle büyük büyük canavarlar vardı, çok hızlı koşuyolardı falan.

Alıntı autobanrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten oldum olası korktum
    Dikkat et kardeşim benim, çıkma geç saatlerde.

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    pisikolojik manyak
    kuzen bence kazadan sonra kalmıştır bu korku sende
    dün gerçekten acayip etkili bir rüzgar vardı ara sokak da bile etkiliyodu beni
    ben bile way be bu nasıl rüzgar dedim.

ama biraz sakinleş olurmu başka eyler düşünmeye çalış ama dikkatini yola ver
    dağılma ok.
    altındaki motorun neler yapabildiğini benden daha ii biliyorsun bence korkmana gerek yokkk

bu arada ümraniyeye kadar geliyosun bi ugramıyosun alacağın olsun
    hadi şimdi mışıl mışıl uyu uyku saatin geldii senin
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı erdincpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pisikolojik manyak
    kuzen bence kazadan sonra kalmıştır bu korku sende
    dün gerçekten acayip etkili bir rüzgar vardı ara sokak da bile etkiliyodu beni
    ben bile way be bu nasıl rüzgar dedim.

ama biraz sakinleş olurmu başka eyler düşünmeye çalış ama dikkatini yola ver
    dağılma ok.
    altındaki motorun neler yapabildiğini benden daha ii biliyorsun bence korkmana gerek yokkk

bu arada ümraniyeye kadar geliyosun bi ugramıyosun alacağın olsun
    hadi şimdi mışıl mışıl uyu uyku saatin geldii senin
    psikolojik taklitçi

Kardeş valla dün fena rüzgarlıydı. Çok savruldum. Hatta ikinci köprüde rüzgar olmuyo diye o yoldan gidiyim dedim ama yağmurdan kaçıyım derken doluya tutuldum resmen.

Ben ümraniyeye sık sık geliyorum merak etme. Ararım geldiğimde. Uyku saatim de geliyo hakkaten. Gözlerim kaymaya başladı. Fenerin maçını dinliyorum, bitsinde ufak ufak abbas yolcu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler