Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Karanlıktan korkmaya başladım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Gündüz gözüyle saygı göremezken gece çarpsalar yerden kaldıran da olmaz! İnsanlık nereye gidiyor anlamıyorum.Korku dikkatini tetiklediğinden iyidir.Allah korusun kazalarda kaybettiğimiz kardeşlerimiz korumalıydılar. Trafikte bilinç altına yer etmek için etkili bir sloganı bez afişlerle trafik ışıklarının olduğu yerlerde,trafik teşkilatından izinli olarak kullanmanın etkili çözüm olacağı düşüncesindeyim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündüz gözüyle saygı göremezken gece çarpsalar yerden kaldıran da olmaz! İnsanlık nereye gidiyor anlamıyorum.Korku dikkatini tetiklediğinden iyidir.Allah korusun kazalarda kaybettiğimiz kardeşlerimiz korumalıydılar. Trafikte bilinç altına yer etmek için etkili bir sloganı bez afişlerle trafik ışıklarının olduğu yerlerde,trafik teşkilatından izinli olarak kullanmanın etkili çözüm olacağı düşüncesindeyim.
    Yerden kaldıranı bırak görmezler bile. Öyle bir otobanda kaza yapanın kurtulması imkansızdan da öte zaten. Allah kimseye göstermesin. Bir daha kesinlikle girmem karanlık saatlerde.

Bu bez afişte faydalı bir eser olacaktır ama hiç kimse destek olmaz diye düşünüyorum.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    http://www.justin.tv/matedoor
    fenerin maçını burdan canlı olarak izleyebilirsin cicim
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı erdincpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.justin.tv/matedoor
    fenerin maçını burdan canlı olarak izleyebilirsin cicim
    Sağol kardeşim yaa valla süper oldu bu.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bez afiş tasarısını biz mersinde düşündük.Belediye ile ve emniyetle görüştük.Sosyal hizmet mantığıyla uygulamaya geçireceğiz.Birşeyler yapmak sessiz kalmaktan daha iyidir derim.
    Sizce güzel olmuşmu?
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bez afiş tasarısını biz mersinde düşündük.Belediye ile ve emniyetle görüştük.Sosyal hizmet mantığıyla uygulamaya geçireceğiz.Birşeyler yapmak sessiz kalmaktan daha iyidir derim.
    Sizce güzel olmuşmu?
    Harika olmuş. İşte bu şekilde insanların kafasında yer eder motosiklet kültürü. Umarım hayata geçer ve başarılı olursunuz.

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 cc
    senin korkunu normal karşılıyorum ama bu arçlardan sadece gece değil gündüzde korkmak gerek
    MURAT KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    gayet normalsin, iliklerine kadar hissedersin biliyom. yeşilde geçerken bazen geliyo aklıma şu tosbaalardan biri kırmızıda basıp geçse nice olur halim diye. korkma, bişey olmaz diyenlere kulak asma. motosiklet gerçeği bu. hep tetikte, hep temkinli olmak lazım. gerisi ilahi takdir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Gece kullanmak bence çok zevkli ama tenha yerlerde geçerli bu söylediğim.O kadar yoğun trafikte üstelik gece kullanmak korkutucu ve zor olur heralde.Galiba yoğun trafiğin olduğu yerlerde gece kullanmamak gerekiyor.Ama dediğim gibi tenha trafikte gece kullanmanın zevki ayrıdır bence.Kazasız sorunsuz sürüşler dilerim her zaman olduğu gibi.Saygılarımla.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı murat gürgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin korkunu normal karşılıyorum ama bu arçlardan sadece gece değil gündüzde korkmak gerek
    Gündüz de korkuyorum tabi de öyle bi korku değil. Olması gerektiği gibi yani.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet normalsin, iliklerine kadar hissedersin biliyom. yeşilde geçerken bazen geliyo aklıma şu tosbaalardan biri kırmızıda basıp geçse nice olur halim diye. korkma, bişey olmaz diyenlere kulak asma. motosiklet gerçeği bu. hep tetikte, hep temkinli olmak lazım. gerisi ilahi takdir.
    Yeşilde geçerken bile kontrollü olmak lazım. Her an herşey olabilir. Her türlü kuralsızlık var yollarımızda...

Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece kullanmak bence çok zevkli ama tenha yerlerde geçerli bu söylediğim.O kadar yoğun trafikte üstelik gece kullanmak korkutucu ve zor olur heralde.Galiba yoğun trafiğin olduğu yerlerde gece kullanmamak gerekiyor.Ama dediğim gibi tenha trafikte gece kullanmanın zevki ayrıdır bence.Kazasız sorunsuz sürüşler dilerim her zaman olduğu gibi.Saygılarımla.
    Tenha yerlerde bence de çok zevkli Bi görsen akşam gittiğim yolu... O saatte felaketti ömercik kardeş. Sana da kazasız sürüşler.

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    valla atlantik bende senin tam tersi bi durum var gece motor sürmeye bayılıyorum etraf karanlık yolda görebildiğim sadece 5 metre ilerisine kadar önümden akan beyaz şerit çizgleri ve karşıdan gelen arabaların ışıkları buna bayılıyorum acayip bi haz uyandırıyo bende adeta kafa dinliyorum
    ya sev ya terket...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeş sen nexusla yaşıyorsun bu korkuyu ya ben ne yapayım innova ile temde 120 ile sağ şetirte gidiyorum kamyon yanımdan geçiyor yada yol istiyor kaçla gidiyor bu tır bu kamyon otomobiller desen aynı sonuna kadar seni anlıyorum ve hak veriyorum o kazalar haberklerde izlediğimzi o ölümler nasıl oluyor sanıyorsunuz bizim görgüsüz insanlarımız yüzünden oluyo görgüsüz ve muzır insanlarımız
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, nedense son zamanlarda bi korku aldı beni. Akşam hava karardıktan sonra çok huzursuz oluyorum motorumun üstünde.

Dün akşam saat 22:00 gibi Ümraniye'den ikinci köprü yoluna girdim, girmez olaydım. Tırlar, kamyonlar, otobüsler tam gaz gidiyor. Arabaları söylemiyorum bile. Hepsi yarışıyor sanki. Ben de onlara ayak uydurmaya çalışıyorum. 140-150 km. lere kadar çıktım ki hiç hoşlanmıyorum bu süratlerden. Hele karanlıkta... Biraz daha yavaşlasam tırlar kamyonlar tepeme çıkacak diye korktum. Okuya okuya köprüye kadar geldim, ordan da Levent ayrımından hemen E5'e kaçtım. Rüzgar da o biçimdi zaten.

Önceden bu kadar ürkmezdim, nedense kazadan sonra ve kaza haberlerinden sonra daha da korkar oldum. Korumalarım her zaman tamdır, sadece yazın pantalon giymem. Gerçi o süratte öyle bir trafikte düşsem o korumalar ne işe yarar ayrı mevzu.

Yani dün resmen ölümle yaşam arasındaki o ince çizgiyi hissettim diyebilirim. Bu korkuyu aranızda da yaşayan var mı? Sinirlerim bozulmaya başladı benim iyice. Yakında sadece aydınlıkta kullanıcam galiba motoru.
    Merhaba Atlantic,
    Kaza sonrası seninle bunları konuşmuştuk.Gel yeni sezona birer kros yada enduro motosiklet alalım bu zevki kedere dönüştürmeden off-road yada istanbul dışı uzun yolda yaşayalım.İnan çivisi çıkmış İstanbul trafiğnin.Sana tek tavsiyem olur gece kullanmak zorunda kalırım diyosan bizim trafikte kural tanımayan milletimiz inan adam öldürmekten korkmaz polisin mavi lambasından korktuğu kadar.
    Taktır Nexusun arkasına birer mavi çakar yada dönen mavi lambalardan motorun kıçına giren sayısı oldukça azalacaktır.

Motosikleti
    hyosung gv 249
    22 yıldan beri otomobil kullanıyordum, ufak tefek kazalar yaptım. ve inanın otomobille kaza yapmaktan hiç korkmam. 2 aydan beri motosiklet kullanıyorum, 360 derece full dikkat kesiliyorum trafikte. ödüm kopuyor. gece ve gündüz. rahatlarım, korkum geçer diye korkuyorum aslında. çünkü o korku gidince, eminim o rahatlıkla diğer sürücülere dikkat etmeyip kaza yaparım. o yüzden o korku hep olmalı bence. ama dikkatimi çeken bir saptamam var, sen şeritinde anormal yavaş gitmezsen kimse sana bulaşmıyor. özellikle kamyon şoförlerine kendine güven hissini gösterebilirsen, adam gibi gidiyorlar. sen kork ama belli etme. bendeki felsefe bu. yoksa korktuğunu belli edersen, emniyet şeridinde bile dibinden geçerler.
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla atlantik bende senin tam tersi bi durum var gece motor sürmeye bayılıyorum etraf karanlık yolda görebildiğim sadece 5 metre ilerisine kadar önümden akan beyaz şerit çizgleri ve karşıdan gelen arabaların ışıkları buna bayılıyorum acayip bi haz uyandırıyo bende adeta kafa dinliyorum
    Kardeş, boş yolda gece sürüşü tabiki çok zevkli de "yoğun hızlı trafik + gece" birleşince korkunç bişey çıkıyor ortaya. Tavsiye etmiyorum sanada.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen nexusla yaşıyorsun bu korkuyu ya ben ne yapayım innova ile temde 120 ile sağ şetirte gidiyorum kamyon yanımdan geçiyor yada yol istiyor kaçla gidiyor bu tır bu kamyon otomobiller desen aynı sonuna kadar seni anlıyorum ve hak veriyorum o kazalar haberklerde izlediğimzi o ölümler nasıl oluyor sanıyorsunuz bizim görgüsüz insanlarımız yüzünden oluyo görgüsüz ve muzır insanlarımız
    Malesef haklısın arkadaşım. Cidden çok tehlikeli. Bir daha aynı durumda ben sağ tarafa yanaşıp çok daha fazla yavaşlicam. Onlara yetişmeye çalışmicam asla. Böylesi daha güvenli...

Alıntı pampi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Atlantic,
    Kaza sonrası seninle bunları konuşmuştuk.Gel yeni sezona birer kros yada enduro motosiklet alalım bu zevki kedere dönüştürmeden off-road yada istanbul dışı uzun yolda yaşayalım.İnan çivisi çıkmış İstanbul trafiğnin.Sana tek tavsiyem olur gece kullanmak zorunda kalırım diyosan bizim trafikte kural tanımayan milletimiz inan adam öldürmekten korkmaz polisin mavi lambasından korktuğu kadar.
    Taktır Nexusun arkasına birer mavi çakar yada dönen mavi lambalardan motorun kıçına giren sayısı oldukça azalacaktır.
    Dostum, çok doğru söylüyosunda hiç bişey farketmicek ki benim için. Yine kullanıcam çünkü. Şu mavi döner lambalardan fena olmaz aslında. Ama ceza yiyip dururuz sürekli. Mümkün olduğunca az kullanmak en mantıklısı aslında.

Alıntı kocaadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yıldan beri otomobil kullanıyordum, ufak tefek kazalar yaptım. ve inanın otomobille kaza yapmaktan hiç korkmam. 2 aydan beri motosiklet kullanıyorum, 360 derece full dikkat kesiliyorum trafikte. ödüm kopuyor. gece ve gündüz. rahatlarım, korkum geçer diye korkuyorum aslında. çünkü o korku gidince, eminim o rahatlıkla diğer sürücülere dikkat etmeyip kaza yaparım. o yüzden o korku hep olmalı bence. ama dikkatimi çeken bir saptamam var, sen şeritinde anormal yavaş gitmezsen kimse sana bulaşmıyor. özellikle kamyon şoförlerine kendine güven hissini gösterebilirsen, adam gibi gidiyorlar. sen kork ama belli etme. bendeki felsefe bu. yoksa korktuğunu belli edersen, emniyet şeridinde bile dibinden geçerler.
    Trafiği engellemeyecek hızda gittiğinde evet kimse rahatsız etmiyor. Ama ipini koparmış bazı öküzler yine de rahatsız etmiyor değil. Çok dikkat etmek lazım. Büyük her zaman haksızdır aslında ama bizim ülkemizde büyük her zaman haklıdır diyip ona göre gitmek lazım. İçindeki o korku hiç geçmesin arkadaşım. Kazasız sürüşler...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, nedense son zamanlarda bi korku aldı beni. Akşam hava karardıktan sonra çok huzursuz oluyorum motorumun üstünde.

Dün akşam saat 22:00 gibi Ümraniye'den ikinci köprü yoluna girdim, girmez olaydım. Tırlar, kamyonlar, otobüsler tam gaz gidiyor. Arabaları söylemiyorum bile. Hepsi yarışıyor sanki. Ben de onlara ayak uydurmaya çalışıyorum. 140-150 km. lere kadar çıktım ki hiç hoşlanmıyorum bu süratlerden. Hele karanlıkta... Biraz daha yavaşlasam tırlar kamyonlar tepeme çıkacak diye korktum. Okuya okuya köprüye kadar geldim, ordan da Levent ayrımından hemen E5'e kaçtım. Rüzgar da o biçimdi zaten.

Önceden bu kadar ürkmezdim, nedense kazadan sonra ve kaza haberlerinden sonra daha da korkar oldum. Korumalarım her zaman tamdır, sadece yazın pantalon giymem. Gerçi o süratte öyle bir trafikte düşsem o korumalar ne işe yarar ayrı mevzu.

Yani dün resmen ölümle yaşam arasındaki o ince çizgiyi hissettim diyebilirim. Bu korkuyu aranızda da yaşayan var mı? Sinirlerim bozulmaya başladı benim iyice. Yakında sadece aydınlıkta kullanıcam galiba motoru.

Dostum bire bir senle aynı hisleri yaşıyorum. Özelliklede Anadolu-Avrupa geçişinde ve geceleri..

Hava karardığında tüm araçlar sanki kurt adama dönüşüyor. O kadar süratlilerki.. İster istemez hızını artırmak zorunda kalıyorsun ancak buda çok riskli ve korkunu dahada artıroyır. Yavaş gidip sağdan sağdan gideyim diyorsun ancak yol bağlantılarından üzerine gelen araçlar bi taraftan, arkadan hızla gelerek sellektör yapıp seni yolun dışına atmaya çalışanlar bi taraftan...

İstanbul'da motositlet kullanmak büyük bir risk, hele hava kararınca bu risk 2 katına çıkıyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bire bir senle aynı hisleri yaşıyorum. Özelliklede Anadolu-Avrupa geçişinde ve geceleri..

Hava karardığında tüm araçlar sanki kurt adama dönüşüyor. O kadar süratlilerki.. İster istemez hızını artırmak zorunda kalıyorsun ancak buda çok riskli ve korkunu dahada artıroyır. Yavaş gidip sağdan sağdan gideyim diyorsun ancak yol bağlantılarından üzerine gelen araçlar bi taraftan, arkadan hızla gelerek sellektör yapıp seni yolun dışına atmaya çalışanlar bi taraftan...

İstanbul'da motositlet kullanmak büyük bir risk, hele hava kararınca bu risk 2 katına çıkıyor.
    Dostum bu korkuyu ya yenicez, ya da motosiklete veda edicez. Kurtadamlar gündüz güneşe çıkamadıklarından trafik daha rahat oluyorda, hava kararıp güneş çekilince sağa sola saldırır oluyolar. En güzeli sağdan yavaş yavaş gitmek gibi geliyor bana. Yol ayrımlarında da biraz hızlanıp devam etmek. Başka çare yok dostum. Allah bi daha kaza bela göstermesin. O kötü duyguyu yaşatmasın hiç birimize...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben artık gündüzleride çıkmaya korkuyorum.Hani İstanbul trafiği anlatılamayacak bir hale gelmiş bilmiyorum.Bu arada atlantic sana da tavsiyem mümkün olduğunca gece çıkmaman.Korkunun üzerine gitmek normalde iyidir de gece hakikaten çok tehlikeli.Hele hele de otoban, tem gibi yollara ben şahsen akşamları çıkmam hiç bir zaman.Yukarıda da dediğin gibi en ufak bir aksilik hadi lastiğin patlasa kurtuluşun yok.Şaka gibi
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle
    Ben sana şu kadarını söyliyeyim karşıdan gelen araçlar size sadece aydınlatmanıza göre dikkat ediyor.Arkadaşımın SYM GTS 250 ile gece zifiri karanlıkta yaptığımız yolculuklarda geniş bir hüzme yaratan farı ve güçlü sellektörü sayesinde kafa çıkarıp sollmaya kalkanlar olduğu yerde kalıyordu.Benzer önlemleri topcase in sağına soluna takılan 30-40 cm lik kırmızı ışıklı uzantılarla dikkat çekebilirsiniz.Arkadaş gelen araçlar sizin geniş olduğunuzu düşünerek çok yakınınıza sokulmayacaktır.Ama yine dingilllik yapıp bu çıkıntılara sürteceklere karşı ensek birer aparat düşünmek faydalı.Kedi misali küçücük hayvan kendini koruma iç güdüsü ile 3 katı kababarır.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Korkunun asıl nedeninin gece veya gündüz olmasından ziyade İstanbul'un lanet trafiği olduğu anlaşılıyor mesajlardan. Ben gece korkmuyorum ama alaca karanlıkta huzursuz oluyorm falan demiştim ama, belki de İstanbul'a gelsem motosiklet ile bu korkuların belki de çok daha fazlasını yaşayacağım gibi gelmeye başladı şimdi bana Korku sanırım daha ziyade trafiğin durumundan kaynaklanıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler