Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

motor kıyafetleri veya kasklar neden böyle abuk fiyatlarda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı
    Halbuki devlet birton vergiyi kaldırsa , kaliteli malzemeyi ucuza verse, ya da buna imkan tanısa , herkes kaliteli motor ve malzeme alsa..

devlet dediğin hangi devlet yakında nefes almaya ve yolda yürümeye vergi alacak olan devletmi yoksa milyon dolarlara hollandadan lale ithal eden devletmi yada işciyi ağlatan emekliyi süründüren devlet yok yok senin devletin bu olamaz devlet dediğin yunanistan gibi olcak yunan gazileri hayatta olanlar 2500 usd maaş alıyo hayatta olmayanların aileleri alıyo aradaki fark ne biri denize attı biri denize atıldı yüzmeyi bilenler paşa gibi yaşıyo ya bizim dedeler...sokakta yatıp kalkıyo.. almanyada doğdum hayatımın en büyük hatasını illede vatanım diyerek buraya gelmekle yaptım resmen sömürülüyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6

Neden acaba

Alıntı serkan79 adlı üyeden alıntı
    devlet dediğin hangi devlet yakında nefes almaya ve yolda yürümeye vergi alacak olan devletmi yoksa milyon dolarlara hollandadan lale ithal eden devletmi yada işciyi ağlatan emekliyi süründüren devlet yok yok senin devletin bu olamaz devlet dediğin yunanistan gibi olcak yunan gazileri hayatta olanlar 2500 usd maaş alıyo hayatta olmayanların aileleri alıyo aradaki fark ne biri denize attı biri denize atıldı yüzmeyi bilenler paşa gibi yaşıyo ya bizim dedeler...sokakta yatıp kalkıyo.. almanyada doğdum hayatımın en büyük hatasını illede vatanım diyerek buraya gelmekle yaptım resmen sömürülüyoruz.
    Yüz ölçümü ve nüfus olarak bizim 5te birimiz veya 10 da birimiz olan ülkeler neden acaba bu kadar refah içinde de biz sürünüyoruz.adamların çalışanı değil yatanı bile neden acaba bizim doktorumuzdan fazla maaş alıyor.Allah Allah.neden acaba..biraz sağ duyulu düşünürsek anlarız neden olduğunu..
    1- o toplum insanları kendi kültürlerine her şekilde sahip çıkıyorlar
    2-kültür düzeyleri bizden yüksek(biz vapurun dış kısmında oturup yüzümüze gözümüze kaçan küllere rağmen sigara içmeye çabalarken , aynı ortamdki o insanlar kitap okuyup genel kültürünü geliştirmeye çalışıyor.)
    3-her toplumun bir özelliği ,ortak bir yeteneği var.isviçre mesela . kakao bile üretemezken çikolata da dünya ismi.biz....
    4-daha bizim babalarımız bile doğmadan önce bizim millet olarak bütün geleceğimizi bire bir etkileyecek olan yer altı kaynakları bir şekilde engellenmiş..
    hadi gelişmiş bütün develetlerin yeraltı kaynakları yok diyelim.
    bugün internet dediğimiz olayla istediğimiz bilgilerin çoğuna çok rahat ulaşabiliyoruz.bilgi olarak ne istiyorsak.
    misal önceden ben birşey alacağım zaman taktakaleye gider saatlerce okalabalıkta gezerdim.alışveriş mi eziyet mi? şimdi giriyorsun internete açık arttırma siyelerinden sanal mağazalara kadar veriyorsun siparişi kargo evine ,iş yerine kadar getiriyor.
    yani herşey daha kolay artık.bilgi edinmek ,kendini geliştirmek , çağımızda yani şu andaki herşeyden haberdar olmak daha kolay.
    not: O devletin başındaki insanlarıda biz seçtik unutmayalım!!!!
    saygılarımla..
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı serkankiyak adlı üyeden alıntı
    Yüz ölçümü ve nüfus olarak bizim 5te birimiz veya 10 da birimiz olan ülkeler neden acaba bu kadar refah içinde de biz sürünüyoruz.adamların çalışanı değil yatanı bile neden acaba bizim doktorumuzdan fazla maaş alıyor.Allah Allah.neden acaba..biraz sağ duyulu düşünürsek anlarız neden olduğunu..
    1- o toplum insanları kendi kültürlerine her şekilde sahip çıkıyorlar
    2-kültür düzeyleri bizden yüksek(biz vapurun dış kısmında oturup yüzümüze gözümüze kaçan küllere rağmen sigara içmeye çabalarken , aynı ortamdki o insanlar kitap okuyup genel kültürünü geliştirmeye çalışıyor.)
    3-her toplumun bir özelliği ,ortak bir yeteneği var.isviçre mesela . kakao bile üretemezken çikolata da dünya ismi.biz....
    4-daha bizim babalarımız bile doğmadan önce bizim millet olarak bütün geleceğimizi bire bir etkileyecek olan yer altı kaynakları bir şekilde engellenmiş..
    hadi gelişmiş bütün develetlerin yeraltı kaynakları yok diyelim.
    bugün internet dediğimiz olayla istediğimiz bilgilerin çoğuna çok rahat ulaşabiliyoruz.bilgi olarak ne istiyorsak.
    misal önceden ben birşey alacağım zaman taktakaleye gider saatlerce okalabalıkta gezerdim.alışveriş mi eziyet mi? şimdi giriyorsun internete açık arttırma siyelerinden sanal mağazalara kadar veriyorsun siparişi kargo evine ,iş yerine kadar getiriyor.
    yani herşey daha kolay artık.bilgi edinmek ,kendini geliştirmek , çağımızda yani şu andaki herşeyden haberdar olmak daha kolay.
    not: O devletin başındaki insanlarıda biz seçtik unutmayalım!!!!
    saygılarımla..
    eyvallah adaş verdiğim oylara yazıklar olsun diyorum başka bişey demiyorum şuana kadar seçilen bakanlardan başkanlardan hangisi devleti milleti için hayırlı bi iş yaptı ya 1 ya 2 ama 3 olmaz yapılan işlerde cebimizden zorla alınan paralarla yapıldı vermezsen ne olcak ? kodes. güzel iş bizim millet vapurun dış tarafında sigara içerken yüzüne gözüne kaçan küllerin farkına varmıyo cünkü aybaşını nasıl getirecegini düşünüyo aldıgı üç kurusla nasıl kira vercegini evi nasıl gecindirecegini cocuklarına nasıl gelecek saglayabilecegini düşünüyo adamın biri çıkmış 5000 usd maaşla gecinemiyorum diyo sen 5000 usd maaş alıyosan bu kadar mal varlıgını nasıl yaptın belediye başkanıyken yapmıştır heralde o adam şimdi bizim başımızda kendini yönetmekten aciz bi adam ülke yönetmeye kalkıyo sonuç böyle oluyo örnek bi ülkeyiz devletin malı deniz yemeyen keriz değil milletin parası deniz yemeyen devlet keriz Allaha şükür bizim devlet hiç keriz değil. darbe olsun yüreğim buz gibi soğur yeterki o pişik suratları göreyim haritaya baktıgın zaman yerini zar zor gördüğün kuveyt in parası bile bizimkinden kat kat degerli üstelik 6 sıfır atıldıktan sonra bile niye ? orda petrol var cıkarıyolar bizdede bor var palladium var 1 gramı 345 usd cıkarsınlar niye japonlar veya amerikalılar cıkarıyo bunu bizim ülkemizden hergün ayrı ayrı yerlerde yüzlerce kazı yapılıyo neymiş alt yapı bu saatten sonra istanbula alt yapı olmaz iş işten gecti trilyonları yere gömecegine git madenleri cıkar cıkaracak aletin yoksa makinasını al ne diye adamları ülkemize sokup kendine kazık attırıyosun ? neyse biraz daha ilerisi sakat ben bişey demedim biri okur dava açar uğraş dur sonra

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar Giyimde ve kaskta fiyatlar çok pahalı sebebi aşırı vergiler ve fahiş kar etme arzusu..Bu ülkede herşey çok pahalı gelir avrupanın 5 te 1 i ... fiyatlar avrupadan 3 kat pahalı..Türkiyemden manzaralar..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok kazanayım çabuk zengin olayım tavrı üstüne birde Y.dışından gelirse o paralara olur. Kaliteli mal pahalıdır ama bu kask, mont olayında işin cılkı çıkmış. Ucuzlarsalar yine bazılarının nefret ettiği Çinli üretimler yüzünden ucuzlarlar.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    ha ha geldik yine konunun basindaki kapitalizm meselesine)) Cok feyz aldim valla bu topic altindaki tartismalari okurken Birileri birsey dedi diye sindirilmis. Sonra o sindirilen arkadasin dedigine gelinmis forumun son birkac yazisinda...
    Demek ki neymis??? Hemen insanlar üstüne çullanmadan hosgoruyle yaklasmak lazimmis

Evet fazla kazanma hirsi ve temel piyasa ekonomisi kurallarindan biri olan arz talep eğrisi yine karsimizda. shoi'ye talep coksa fiyati yukseliyor. Bu kadar basit.

Simdi cikip biri shoi 'ye cok talep yok diyebilir ama piyasa ekonomisinde bazi urunler elit pazar oluşturur. Yani akmerkezdeki bir restoran az satayim cok kazanayim diye sadece elit musterilere hizmet verebilir fahis fiyatlarla. Bu demek degildir ki pahali restoranda daha guzel doyarsiniz.

Bakin ayni sey kopek mamasinda da vardir. İthalatci mali getirir. Yerli kopek mamasi olmadigi icin size uc kurusa aldigi mamayi 150 milyona satar. Ya gidin dandik mamalardan alin ya da pasa pasa bize para dokulun derler. Tum kopek sahipleri ithal mama almazlar, kapida kuyruk olmazlar, ama yine de bu ithalatcilar fiyati dusurmezler. Cunku pahaliya sattiklari makul miktardaki kopek mamasi ucuza satacaklari cok sayidaki üründen daha karli olabiliyor onlar icin bazen. Kapitalizm ve piyasa ekonomisinin anlamsiz fiyat dengesi boyle bir sey. Ucuza domates satmak yerine fiyatlari dusurmemek icin kamyonlarca domatesi cope atan üreticileri anımsatırım. Sacma bir denge...Ama gercek...Yapacak bir sey yok gidip pahali olani alacaksin diye bir sey diyemeyiz bu durumda.

Yani özetle piyasa ekonomisi (akademik dille kapitalizm) icinde ürünün degerini belirlemedeki tek etken üretim maliyeti degildir. Belki shoi ya da nolan'in uretim maliyeti 35 euro'dur. Onemi yok. onbin yillik tuccar mantigi mali satabildigi en yuksek fiyata satmaya calisir bu refleksle hareket eder. Tuketiciler olarak cok caremiz yok.

Bu yuzden bazi arkadaslarin dedigi gibi benzer kalitelerde ama farkli pazarlama mantigiyla piyasada bulunan ürünleri tercih etmeliyiz eger paramiz azsa.

Direk " pahali olan iyidir o halde o pahali olani alalim canimizi seviyorsak" diye bir cikarimda bulunmaya kalkmak kolayci bir yaklasimdir dusunce olarak.

Evet kabul pahali olan iyidir ama daha ucuza o iyilere en yakin ürünleri arayip bulmaliyiz marka takintimiz olmamalidir bence.

Bu tavrin bir politik yani yok sadece cüzdanimizdaki para ve aylik gelirimizle ilgisi vardir. Safebet (saffet) marka kask takmayacak kadar kendini ve ailesini seven ama shoi alacak kadar da parasi olmayan biri elbette piyasadaki ürünleri iyice incelemeli ve makul fiyat araliklarinda asgari olmazsa olmaz özellikleri tasiyan kaski almali.
    1 MAY

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4

Mont-kask-bot-eldiven-branda 5 te 1 fiyatına alman malı BU YAZIYI HERKES OKUSUN....

slm arkadaşlar mont ve pantolonum yok fiyatlar çok yüksek ( http://pdfkatalog.louis.de/cgi-bin/t...i?von=4&max=18) bu sitede fiyatlar çooooook ucuz almanca ne yazıkki bu dili bilen biri yardımcı olsada herkes nasiplense fiyatlar örneğin deri motor pantolon 39 euro-mont uzun tip 79 euro-bot 19euro-eldiven tam koruma 29 kask kalite li 39 euro arkadaşlar kaçmaz derim lütfen biri ilgilensin ingilizce olsa neyse ama almanca.. kargo ile gelebilir bence ........büyük bir firma ilgilenen arkadaşlar araştırın cevap bekliyoruz herkese KAZASIZ BELASIZ NAZARSIZ sürüşler............ Yalova dan DH 306 muhsin - DH 307serkan - DH 308 adem YALOVA'

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    arkadaşlar selamlar bende motor dünyasına yeni katılanlardanım lütfen yardım
    kendime shoei nin 500 ytl ye çeneden açılan kask aldım ama medium ile small arasında kararsıs kaldım Şu anda elimde SMALL var ama satıcı bana p.tesi günü eğer problem olursa MEDIUM ile değiştirebileceğini söyledi .

Kaskın kafama göre ufak mı veya büyük mü olduğunu nerden aNLAyacağım Püf noktası varmı

Lütfen bildirin ?? Kafam patlamasın korkuyorum herhangi büyük bi kazada çok ufaksa
    Stavros fm Istanbul

Muzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Merhaba Arkadaslar,
    inaninki haklisiniz burada cok Pahali Kiyafetler, sebebi daha önce baska arkadaslarin bildirdigi gibi Arz ve talep Meselesi. Ben kendime Almanyadan getirttim burada enaz 300 YTL olan Ceketi orda 50 Euro ya aldim.
    linki :

http://louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=207565

gerci Almanca ama enazindan Özeliklerini anlarsiniz sanirim. Ilgisi olanlar tabiiki cok fazla sayida olmamak üzere getirtebilirim. Organisasyonunu yapmam lazim. Kendim Temmuzda bi Haftaligina gitcem tekrar.

Fiyatlarda acayip ucurum var. Isterseniz diger tüm ürünlerin Fiyatlarini Kiyaslayin bi.

Saygilar

www.louis.de

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Biz niyemi sürünüyoruz Cevabı çok basit herşey vergiiii vergiii vergiiii.
    Bi Audi A3'ün fabrika çıkış fiyatının 13000 ytl olduğunu duymuştum. Ve otomotiv sektöründe çalışıyorum duyduğum %90 doğrudur. Çok vergi koyuyorlar arkadaşlar vergiylede bitmiyor toptancısı koyuyor mağazacı koyuyor .... Bizim aldığımız kasktan motordan en az 4 5 patron ekmek kazanıyor vede onun altındakiler...
    Okan ACAR

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    konu çook dağıldı başlığın açılma amacına geri dönelim isterseniz. bir motor 4000-5000 ytl mesela ki bu paraya honda yamaha da alınır. bir kask yada mont nasıl 500 -600 ytl oluyor çelişki yokmu demişti arkadaş..
    evet bencede çok pahalı ,otomobil ülkesinde yaşayan bizler otomobile alacağımız parçalarda bile nisbi oranda daha az para verirken, motordaki parça ,aksesuar fiyatları gerçekten çok yüksek.bir ayaklık (çok değişsede )50-60 dan aşağı değil, kaskı montu geçtim yani aksesuarlar yada yedek parçalarda çok yüksek. buda motorcuyu zevk için yapılan bi uğraşı gibi görüp sömürme mantıgındna geliyor bence.ülkemizde üretim yok ve nasılsa alacak mantığıyla hareket ediliyor.olan motor sevdalısı düşük bütçeliye oluyor ve para ülke dışına çıkıyor.

bu sitede şöyle bişey yapılamazmı, moderatörlere sesleniyorum. mesela her ay sezona da girilmiş bulunuyor, yenilerle toplu alımlar yapılamazmı,bir kaç yerle anlaşılır reklam laınır ve site üyelerine imkan sağlanmış olur. gecelerimizi gündüzlerimizi verdiğimiz siteden maddi bi fayda görmüş oluruz değlmi.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    walla arkadaşlar ben 35 ytl ye kask aldım 30 km hızla giderken geri geri giden minibüs çarptı bana kask kırıldı. ama bu kask kaliteli bi kask olsaydı çizik bile olmayacağına eminim. Aradaki fark arge çalışmalarının maliyetinin fazla olması.
    Adam bi kask üretiyo onu defalarca testten geçiriyo işte darbe emişini rüzgardaki sürtünmesini falan filan motor pahalı bi zevktir. Canını seviyosan parayı basıp kaliteli olanı alacaksın.(Mal canın yongasıdır)
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Toplu alim mantikli. motovizyon, ozenmotor vs. biriyle anlasilir sonra isteyen istedigi markadan alir. Belirli bir yüzde oraninda bir seferligine iyi bir indirim yapabilirler aslinda.... Zaten yuzde 10 civarinda bir indirimi her firma her musteriye yapiyor. Biz eger yuzde 20-25 civarinda bir indirimi en azindan bir seferligine koparabilirsek hepimiz icin cok guzel olur...
    ÖZellikle bir seferligine diyorum cunku firma ayni insanlarin daha sonra da ayni indirimi bekleyecegini dusunerek indirimden cekinebilir...
    1 MAY

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı stavro adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar selamlar bende motor dünyasına yeni katılanlardanım lütfen yardım
    kendime shoei nin 500 ytl ye çeneden açılan kask aldım ama medium ile small arasında kararsıs kaldım Şu anda elimde SMALL var ama satıcı bana p.tesi günü eğer problem olursa MEDIUM ile değiştirebileceğini söyledi .

Kaskın kafama göre ufak mı veya büyük mü olduğunu nerden aNLAyacağım Püf noktası varmı

Lütfen bildirin ?? Kafam patlamasın korkuyorum herhangi büyük bi kazada çok ufaksa
    YOKMU CEVAP VERECEK ARKADAŞ
    Stavros fm Istanbul

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı başına taktığında başını sıkmıyosa ve başını salladığında başın kaskın içinde kasktan ayrı dönmüyosa yani başına sağa sola salladığında çevirdiğinde kaskta başınla beraber dönüyosa kask başına idealdir bu işin pek te püf noktası yok be dostum alıyosun takıyosun başına ekipmanlarıda düşün maske tarzı şeyler kullanıyosan sıkmasın veya kapşonlu switshört tarzı kıyafetlerle motor kullanıyosan falan kafana göre takılıcan yani
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

armagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6383
    donald amca'dan 'motosiklet teorisi' , 'giyim kuşam durumları' başlığına bakabilirsiniz. ayrıca kitaptan edinseniz çok faydasını görürsünüz.

Arkadaşlar,
    Kazıklanmayalım diye araştırıp, hesaplı bir terzi bulduk ve bunu da bu topic te açıkladık :
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13218
    zahmet edip baksanız, en azından kıyafetleri ucuza getirirdiniz...

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    az bulunan şey adi bile olsa değerlidir arkadaşlar fiyatlar ucuzlasında bi yeni kask alalım diyorum artık

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    istanbulda uygun fyatlı kıyafet ve aksesuar bilen arkaaşlar yenilere yol göstersinler. hadi yaın arkadaşalar ki bizlerde kazık yemeyelim, uynıklarda uygun fiyata satmayı ve milleti kazıklamamayı öğrensinler..
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    kendi ülkemizde doğru dürüst üretim olmayınca tabiki ithallerde bizi kanırtıyorlar bu neyde böyle değilki herşeyin en pahalısı her şeyin en kazığı bize

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler