Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

haberimiz olmadan bize ceza kesebilirlermi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    selam arkadaşlar, azönce sirkeciden avcılara dönüşte trafik sıkışıkken kendimi fena kaptırmışım sol şeritin solundaki beyaz çizgi ile bariyer arasında 60-80km arası hızla gelirken bir kaç ufak kaza atlattım,hatta 80km ile yandaki arabanın aynasına vurdum dengemi kaybettim bariyerede vurdum bariyerden tekrar arabaya dokundum.. çarptığım araba hiç durmadı adam aynayı bile düzeltmedi ben hızlandım arabanın yanına bi geldim baktım adam polismiş..hiç bişey demedi bende elimle selam verdim bastım gittim.. merak ettiğim şu..
    bu polis arkadaş benim plakamı almışsa bana ceza yazabilirmi..?
    sonuçta ben kaçmadım ama adam kıllık yaparda ceza keserse nasıl olacak ceza adresemi geliyor yoksa ceza yazamıyorlarmı..

ve anladımki ben trafik canavarıyım.. kaptırdımmı beter gidiyorum inanmazsınız topkapıdaki solladığım arabalar şuan hala merterdedir nasıl geldiysem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    King_Onur_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yavrum polis gıcık kaptıysa yandın

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar, azönce sirkeciden avcılara dönüşte trafik sıkışıkken kendimi fena kaptırmışım sol şeritin solundaki beyaz çizgi ile bariyer arasında 60-80km arası hızla gelirken bir kaç ufak kaza atlattım,hatta 80km ile yandaki arabanın aynasına vurdum dengemi kaybettim bariyerede vurdum bariyerden tekrar arabaya dokundum.. çarptığım araba hiç durmadı adam aynayı bile düzeltmedi ben hızlandım arabanın yanına bi geldim baktım adam polismiş..hiç bişey demedi bende elimle selam verdim bastım gittim.. merak ettiğim şu..
    bu polis arkadaş benim plakamı almışsa bana ceza yazabilirmi..?
    sonuçta ben kaçmadım ama adam kıllık yaparda ceza keserse nasıl olacak ceza adresemi geliyor yoksa ceza yazamıyorlarmı..

ve anladımki ben trafik canavarıyım.. kaptırdımmı beter gidiyorum inanmazsınız topkapıdaki solladığım arabalar şuan hala merterdedir nasıl geldiysem..
    Yazbilirler yeni ceza kanununa göre gizli kameralar yerleşecek , ceza yazılan ve kişiye teslim edilemeyen cezalar adrese gönderiliyor belli olmaz ama sen ceza için para ayır .

___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

toocold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR06
    o polis alkollu falan olabilir inip sana mudahale etse alkollu oldugunu anliycaksin diye durmamis olabilir. Sonrada senin plakani bana vurdu kacti seklinde verebilir.
    [B][COLOR="Red"]JET GÜRÜLTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİDİR.[/COLOR][/B]

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana vurdu kaçtı demesi için adamın olay yerine polis cağırıp,tutanak tutturması lazım.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Çok kafa bi polis de olabilir

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Arkadas polis arabasina carptim demiyor. Carptigim araba beni plakami bildirerek sikayet etse bir sonuc cikar mi ceza oder miyim diyor.

Cevap: Hayir.

Not: Trafikte sivil olarak araclari gozleyip polise bildiren gonulluler (Devlet tarafindan yetkilendirilmis kisiler) var. Onlardan birine denk gelmemissen sorun yok. Denkgeldigini de zannetmiyorum.

Yaa hertürlü ihtimali göze almak lazım...

Polis , kafa bir adam olabilir...
    Dalgın olup , senin aynaya çarptığını farketmeyebilir.
    Ya da arkadaşların dediği gibi alkol almış olabilir..
    Araba resmi değildir büyük ihtimal.

Onlara güvenme..

Sana bir örnek , gecenin bi saati sana polis arabası çarpıyor.Adamlar , ikaz ve uyarı işaretlerinin olduğu bir araca yol vermemekten tut da , (ışık olmayan kavşakta) ışık ihlaline kadar bütün kurallardan seni sorumlu tutup , istediklerini yapabilir...

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Plakaya ceza kesiyorlar. Babam çok yedi ordan biliyorum Plakadan adreside buluyorlar.
    Tabi adam trafik polisimi oda var.
    Okan ACAR

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bende geçen seneden duran 2 adet park cezam var ama hala eve göndermediler açtım sordum makbuz gelmeden ödeme yapmayın dediler bekliyoz serefsizler 2 tane ceza kesmiş bana aynı yerde bi hafta arayla hemde polisten izin almama rağmen gelsinde ödeyelim die bekliyoz
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    yazarlar kardeş yazarlar yeterki ellerine fırsat geçmesin

Motosikleti
    yamaha ybr250
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı
    bende geçen seneden duran 2 adet park cezam var ama hala eve göndermediler açtım sordum makbuz gelmeden ödeme yapmayın dediler bekliyoz serefsizler 2 tane ceza kesmiş bana aynı yerde bi hafta arayla hemde polisten izin almama rağmen gelsinde ödeyelim die bekliyoz
    kardes seni seviyeli olmaya davet ediyorum.

Ayrıca plakanıza yazılmış ceza olup olmadığını öğrenmek için www.iem.gov.tr adresinde ceza işlemi ile ilgili link mevcut oradan öğrenebilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler