Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor kıyafetleri veya kasklar neden böyle abuk fiyatlarda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu türkiyede aklı çalışan paranın rengini görmeyi hedefleyen bir yatırımcı yokmu ya tekstilde vede deride dünya liderleri arasındayız bir akıllı çıkıpta bir motor montu üretemiyomu ya korumaları öle atla deve bir malzeme deil kumaşıda kaliteli su geçirmez kumaş ya yapın yazın üstünede made in turkei bakın o piyasada 300-500 € lafı edenler nolcak yok satar valla YOKMU BİR AKILLI İŞLETMECİ
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Walla haklısında ne kadar patlar böyle bir işe girmek önce onun hesabını yapmak lazım ayrıca koruyucuların fiyatları ne.Hem yapsan bile 1 seneye kalmaz çin malı montlar girer piyasaya senin sattıgının 3 te 1 fiyatına verirler duman olursun,olmazmısın ?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çinlilerin yaptığı çin olarak kalır merak etme avrupada en tutulan tekstil ürünleri tm dir.gümrük yemediği için burda çok ucuz olur en babası inanın 150-200 ytl yi geçmez zaten bir kişi yaparsa mantar gibi yapanlar çıkacaktır tercih hep tm den olur ha kaça çıkar dersen aslında işin içinde olan birine bence fazla bir maliyeti olmaz ama sıfırdan girecek biri baya büyük yatırımlar yapmak zorunda kalır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

okanogur, 1000$ kask'ın fiyatı neden yüksek soruna biraz cavap bulman için bilgiler vereyim.

1. Kullanılan mazleme tahminimce karbon fiber veya karbon elyaf malzemedir. Çok hafif ama çelik kadar serttir. Yarış otomobillerinde, bisikletlerde, motosikletlerde, kasklarda ve daha birçok hafif ama dayanıklılık istenen yerlerde kullanılır.

2. Yüksek hızda doğru bir aerodinamik yapı sergilemesi için testlere tabi tutulmuştur. Ve çok özel hazırlanmıştır. Bunların hepsi maliyettir ve fiyata etki eder.

3. İç kısımda kullanılan koku yapmayan (antibakteriyel), yüksek darbe emme özellikli, az terleten, havalandırması iyi olan bir yapısı vardır. Burda kullanılan malzemeler çok özeldir ve pahalıdır.

4.Kullanılan vizör çizilmeye dayanıklı, hafif ama darbelere dayanımlı, belkide ışığa duyarlı olup yansıma önleyici (polarize) bir cam olabilir. Ve inan bana çok pahalı.

5.Tüm bu özellikler için testlerden (rüzgar, darbe vb) geçer bir sürü araştırma yapılır ve maliyetlidir. Buda fiyat üzerine etki eder.

6. Eğer Marka ise ekstradan imaj fiyatıda biner.

İşte fiyatını arttıran sebep bu. Sen gidipte 20milyona da kask alırsın ama yere düştüğünde kafana çok daha fazla zarar verir. Ülkemizin şartlarında en güzel fiyat ve kalite aralığı 125 - 250 euro arasındadır. Paranız varsa daha üst modellerden de alabilirsiniz tabi sizi tutan yok.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Merhaba

okanogur, diğer birşeyde giysi meselesi. Motosiklet giysilerinin en büyük özelliği korumalarından çok hava alma (soluma) ve sürütnmeye dayanıklı yapıda olmasıdır. Omuz, dirsek korumalar maliyeti çok etkilemez. En çok hava şartlarından koruma özellikleri maliyeti arttırır. Mesela -2 dereceye kadar çok iyi koruyan ve sizi terletmeden kullanabileceğiniz montlar var. Ayrıca mont içi katmanlı olup yaz - kış kullanabileceğin 4 mevsim modellerde var.

Diğer konuda sürtünmeye dayanıklılık. Üzerinizden parçalanıp giden bir giysi sizi nasıl koruyabilir? İşte bu nedenle özel kumaştan imal edilip satışa sunulur ve bu kumaşlar pahalıdır.

Koruma parçaları konusuna gelirsek genelde hafif yapılı, vücuda uygun yapıda, sağlam ama belli esneklikte malzemeden yapılır. Bunlarda maliyete etki etmekte.

Neticede umarım anlayabilmişsindir. Eldivenlerde aynı yapıalrı içerir.

Ne kadar pahalanırsa daha rahat sürüş ve daha fazla korumalı gezersiniz. Tercih sizin.

Görüşmek üzere.

agonyozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza
    Eyong, REVIT çin malı bir marka..Ama oda maşşallah fahiş fiyatlarda..
    Something in the Way..!

nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hemen cevap vereyim..
    simdi bakin japonun elindeki son model cep telefonuna
    telefondan kamera ile karsidakini gorerek konusuyor,
    cep telefonundan televizyon seyrediyor.. cep telefonundan internete baglayip
    ofisteki islerine bakiyor.. atiyorum tr 'ye boyle bir hizmet gelse 2000 YTL olur..

o cep telefonu ile ayni agirlikta altin parcasini getirseniz fiyati 1000 YTL olur.

eger 1950 de yasiyor olsa idik hakli idiniz. ama artik insan beyni ile kafasi ile para kazaniyor.
    o 1000$ 'lik kasi yapan firmanin AR-GE (Arastirma Gelistirme) faaliyetlerine ne kadar para harcadigini biliyormusunuz..

otomobildeki kaza testi icin konusayim. kullanilan kuklalarin bir tanesi (crash test dummies)
    50 - 100 bin USD arasinda degisiyor. e arabanin fiyatini da bu belirliyor. icinde ne kullanildigi degil yalnizca.

ornegin ferrari'nin bir arabasi F240 mi ne. 500k USD diyelim.. arabayi som altindan yapsan bu fiyat olmaz. ama adam demire bildiginiz metal 'e deger katiyor..
    ferrai fabrikasinda isciler kesinlikle tatil gunleri calismiyor. gunde 6 saat calisiyor.
    cok yuksek maas aliyor. imkanlari harika.. maliyeti bunlarda arttiriyor. ordaki iscinin el emegi.

simdi sen diyosun ki kurayim atolyeyi ayni kaski yapayim. nasil yapacaksin anlat bana ?
    AR-GE yapmazsan taklitci olursun, patent yasalari ile iki dakkada dukkanini kapatirlar.
    AR-GE yapmaz adamlarin buluslarindan lisans alirsan hayvan gibi maliyeti olur, disa bagimli olursun + adamlarin arge masraflarini ustlenirsin gene kaski ucuza uretemezsin.

AR-GE yapayim, guzel buluslar yapayim patent alayim adam gibi bir kask yapip turk milletine armagan edeyim diyorsan elini operim. gene yapacagin kask 100 YTL altinda hic bir sekilde olamaz ki ayni kaliteyi tutturmakta zor. 50 yil kask uretip ondan sonra ancak biseyler basarabilirsin.

umarim anlatabilmisimdir.

bu arada bir patent burosunda calisiyorum; kaskla ilgili buluslari olanlara degerlendirmelerinde yardimci olurum

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Ben motorumu yeni aldım ve giysi olayı içinde kızıltoprak ve sirkeci de her dükkana girip fiyat aldım.. Aralarında duruma ve müşterinin profiline göre fiyatını değiştiren çok kişi gördüm.. Sonra motoru aldığım yerden göztepeden aldım herşeyimi.. Kask konusuna gelince Ben HJC Sy-Max aldım 190€ gibi bir rakkama ve araştırıp baktığım kasklar içerisinde en iyi fiyat/performans a sahip kask olduğunu düşünüyorum! Herşeyden önce polikarbonat değil fiber bir kask! Havalandırması yeterli ve vizörü çizilmez, avrupa normlarına uygun bir vizör! Bence bir kask 100€ ile 300€ arasında olabilir bundan pahalısı fantazi ye girer.. Ucuzu ise cesarete!!!
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Makine +1
    umarım sorunun cevabını anlarsınız makinenin yazdıklarından
    ERASER WİLL COME BACK

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam Arkadaşlar Beni Çok bilgilendirdiniz. Kusurumada bakmayın buarada ben sadece Nedenlerini Sordum. Niyetim Tartışma Yaratmak Değildi.

bir Atelye Muhabbeti Sadece fikirdi tabi arkadaşlar sağ olsun çok güzel açıklamışlar.

Tabiki bende İyi ve Dayanıklı bir ürün almak isterim ama yinede pahalı yada ben daha önce böyle bir şeye yeltenmediğim ve fiyatlarını bilmediğimdende olabilir.

Benim Anlatmaya çalıştığım olay motora mesela hondanın cbr125 i 4.500 ytl ama bir kask. sizin dediğiniz gibi olsun 600euro İşte benim anlamadığım bu. hem kalıteli hem hızlı tamam normelinden ufak ama buda iyi bişey. kask'boyutları neki yada montun Ben Burdaki Birçok arkadaştan daha az anlarım motordan. ama motorun en az 200 - 300 parçası var. ve senin bahsettiğin bütün teslerden geçiyor. ancak adamlar. 4500 ytl mal edebiliyorlar. ama bir kask. hacmi neki boyutu neki yada test dediğin işlemleri neki yada motoru yapan işçilik ödemiyormu. sadece bir kask en fazla 10 bileşenden bi araya gelen genelde kalıp olarak cıkan içine asta yada dediğini fiber ve benzeri bir ürün üstünede çizilmez boya. oldu sana 600euro.

Bence Olmadı.

Ben Kapitalist veya başka bişey yanlısı değilim sadece bence cok Saçma

Birde Ferrariden Bahsediliyor Ona bir diyeceğim yok. bence yanlış bir Benzetme Olmuş. Boyut olarak en az ½ 1 boyutunda kask sadece. ama kask dediğin içinde Herhangibi Elektronik Alet yok. belkide Telsiz vardır. isterse termal kamera olsun yada yol bilgisayarı Ön camda Yolun gidiş hatını falan görürsün belki ozaman o fiyatlar olur. Yine Söylüyorum Sadece bir Kask.

Herkeze iyi Günler Kazasız Sürüşler dilerim.

Motosikleti
    okanogur, onuda şöyle izah edeyim hemen. Bir motor parçası üretildimi çok uzun süre üretime devam edilir. Bir kaskın modeli ise 1 senede değişir. Neticede 1 senelik bir ürünün maliyetini çıkarman gerekir. Motosiklet öyle değil. Bir sürü komplike aprça var ama aylık üretim adetleri 10bin belkide 20bin birim maliyeti düşük. bilmem anlatabildim mi? Birde ülkemizde kask satışları düşük

piyasada malin fiyatini yalnizca arge maliyeti, kullanilan malzeme maliyeti, iscilik maliyeti belirlemez.
    az cok iktisat okumus biri olarak emek deger kuraminin gunumuz ekonomi sartlarinda calismadigini da gorebiliyorum.

malin fiyatini belirleyen diger etkenlerden biri de piyasadaki arz/talep dengesidir..
    soyle soyleyeyim. eger o kaskin sartlari 5 katina cikarsa fiyati da degisir,

yalniz bu da degil. kaskin tasarimi goze hitap etme seklide onemli.

soyle dusun.. o kask 1000$ ise git baska kask al.. ama illa o kaski istiyorsan demekki adam birseyler katmis.. eger katmamis olsa zaten kimse almaz. kimse almazsa adam o kaski satamaz..

kask diyip gecmemek lazim. piyasada 100 - 300EU araliginda cok guzel kasklar var bir baska arkadasin soyledigi gibi. bunlara yonelelim.

cbr125 demissin. cbr125'in uretim ayrintilarini bilmiyorum ama 1.500 YTL 'ye de motor var.
    onun icinde de bir suru parca var.

kask ureticisi gozu ile bakalim:
    honda cbr125 'i cinde taiwanda veya yolda giderken gemi de uretiyor.. kullandigi malzemeleri dusun ne varki.. her motor gibi demir yigini.. ama guzel bir kaski aldigin zaman
    ruzgara karsi direnci, hafifligi, guvenligi, rahatligi, icinin cikartilip yikanabilmesi, vizorunun guneste renk degistirmesi, dis gorunusunun mukemmel olmasi, kursuz gecirmez olmasi, boyasinin dokulmemesi, cilasinin yillar boyu kati kalabilmesi gibi bir suru ozelliklerini kask ureten biri siralayabilir.

ozturkgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanunı tigrina

İYİDE UCUZ VE SAĞLAM YER YOKMU

ARKADAŞLAR BENDE 1 HAFTADIR KIYAFET BAKIYORUM 600 YTL DIYORLAR . NE BU FIYATLAR YA
    ANKARADA UCUZA ALABILECEĞİM AKSESUAR KIYAFET TÜRÜ SATAN BİR YER VARSA VE BILIYORSANIZ YARDIMCI OLURSUNUZ ARTIK

selam. ankarada yok parasini pesin versen bile yuzune bakmiyor saticilar

istanbul - kiziltoprak 'a bak.. tam bir cennet

ozturkgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanunı tigrina
    öyle valla bizim burda itfaiye meydanı dıye bıryer var hanı ıkıncı el borsası kaçak kuçak falan satılan bıryer
    oraya gittim sıfır kıyafetler var pazarlıga gırek dıyorum adam tınlamıyor git diyor noraml satışının yarısına verıyom dıyor ben de anlamadıgım için ptı kalıyorum
    ney se ıst. yolum dştugunde yıne yazarım

Motosikleti
    Honda X11

Re: motor kıyafetleri veya kasklar neden böyle abuk fiyatlar

Alıntı okanogur adlı üyeden alıntı
    ...çokmu zor yani valla knedime ait 20 milyarım olsa. açarım ufak bi atolye yaparım kaskları montları ondan sonra gelsin paralar...
    E herşeyin ucuzu var pahalısı var. 50 milyona kask da satıyorlar Sirkeci de. tek seçenekmiş gibi Arai fiyatı vermek niye?

Muzurkedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam 200sm

Re: motor kıyafetleri veya kasklar neden böyle abuk fiyatlar

ne yapalım hayat güvencesi ve birazda görüntüiçin bu paraları vermek zorundayız

Duncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım:(-
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Konu dışı , tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, şiddet, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrimina yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek , dini ve politik yazilar yasaktir.
    - Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.
    - Forum ortamina kisisel problemler, anlasmazliklar tasinamazlar.
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    +****************************************+

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    beyler bursa ve istambulda atres verebiliyormusunuz bana hatta site adı verin birde ben bakıyım benimde iyi bir kaska ihtiyacım var

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    ATV'nin karşısında (balmumcu) yeni açılan bir Mondial mağazası var. Orada her türlü kask, eldiven aksesuar vs var. Pahalısı da var, ucuzu da var. Ben kıyafet almayı düşünüyorum, araştırıyorum, oradan almayı düşünüyorum. Bu arada -2 dereceye kadar soğuk geçirmeyen montlar hangisi, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Yani montun altına bir t-shirt bile giyilse sıcak tutan montlar hangileri, onu araştırıyorum. Bilen varsa bilgi verirse sevinirim.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler