Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

savcılığa dillekçe nasıl yazılır. motorum kayıp..

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Arada herhangi resmi merci ile alinmis bir karar yada vekalet olmadigini soyluyorsun , savciliga suc duyurusunda bulunmak istiyorsun , yukarida vermis oldugun ornek ile yasal sureci baslata bilirsin , lakin adli tatil ve yasal prosedurlerin isleyisi nedenlerinden dolayi epey bir zaman kaybedebilecegine eminim bizzat buna benzer bir yakin cevremde bir arkadas yasadi ve adli surec inanilmaz uzun surdu.Dogru olan tabiki senin savcilik kanali ile suc duyurusunda bulunmam , ama kimse bu tip bir neden'den dolayi bu yazi motosikletinden ayri kalarak gecirmek istemez diye dusunuyorum.Ara Motosikletini alan sahsi bu gun itibari ile calinti ihbari veriyorum tepkisini ölç ve ona gore onlem al.

Saygilar gecmis olsun.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    geçmiş olsun tayfur inşAllah alırsın motorunu :(

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offf

Yahu Ferrari!
    Sana bunlar az bile ama nedense seviyorum seni.

Başına gelen şeylerin bir çoğunu hak ettiğinin farkındasın umarım.
    Neyse.

Hemen güvendiğin bir arkadaşa borç senedi ver.
    Arkadaşın icra dairesinden motorunu bağlatsın.
    Savcılıkla filan uğraşma.
    Motorun bulunduğu adresi icra dairesine versin.
    Bir kaç günde alırlar motorunu.
    Polisin alamadığını icra memurları alır.

Tarafımdan denenmiş ve kesin sonuç alınmış bir yöntemdir....

Tabii inşallah motor senin üzerine kayıtlıdır.
    Değilse kayıtlı olan kişi senedi versin....

Geçmiş olsun.
    Bi daha da buraya danışmadan kendi başına iş yapmaya kalkışma.
    Türkiye'ye gelince ilk işim kulağını çekmek olacak..
    motosikletin bulunduğu adresi bilmiyorum, telefonla konuşuyorum adamla ama adres vermiyor aynı zamanda motosikleti alan kişi polismiş.
    ben bugün bu söylediklerini bir uygulayayım, ama adamın adresini bilmediğimiz için bir sorun yaşarmıyız, adamı arıyorum ben paramı almadan motor teslim etmem diyor adres vermiyor, tamirciden parasını alacak, tamirci ise parayı başka biyerde kullanmış elime para bugün geçecek yarın geçecek..
    3 haftadır aynı olayı anlatıyor.
    bu arada ruhsat benim üstüme.

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada herhangi resmi merci ile alinmis bir karar yada vekalet olmadigini soyluyorsun , savciliga suc duyurusunda bulunmak istiyorsun , yukarida vermis oldugun ornek ile yasal sureci baslata bilirsin , lakin adli tatil ve yasal prosedurlerin isleyisi nedenlerinden dolayi epey bir zaman kaybedebilecegine eminim bizzat buna benzer bir yakin cevremde bir arkadas yasadi ve adli surec inanilmaz uzun surdu.Dogru olan tabiki senin savcilik kanali ile suc duyurusunda bulunmam , ama kimse bu tip bir neden'den dolayi bu yazi motosikletinden ayri kalarak gecirmek istemez diye dusunuyorum.Ara Motosikletini alan sahsi bu gun itibari ile calinti ihbari veriyorum tepkisini ölç ve ona gore onlem al.

Saygilar gecmis olsun.
    yasal süre işte en çok düşündüğüm düşündükçe strese girdiğiö nokta, resmen bu yazı motosikletsiz geçireceğim kesin gibi.
    çalıntı ihbarı veremiyorum motor çalınmadı çünki. sadece anlaşmazlık var

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    ßüyük geçmiş oLsun ama anLamadığım Konu senin buradaki karın ne adam senin motoru satıcak parayı cebe atıcak ?
    sana para verdimi veya takasdan bahsetmişsi yerine bir motor vferdimi ?
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Abi sakinliğine hayran kaldım bu arada ,tebrik ederimmm,soğuk kanlı olman çok güzel,ben olsam şimdiye çoktan kan beynime sıçramıştıİşlenen suç bence gasp kapsamına girer,iyi bi avukatla görüş kardeşim....
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bence çalıntı ihbarı yaparsan polisler hemen bulur diye düşünüyorum, sana burda güzel bir tezgah kurmuşlar, kimsye acıma. Git polise bence
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı ShyTan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ßüyük geçmiş oLsun ama anLamadığım Konu senin buradaki karın ne adam senin motoru satıcak parayı cebe atıcak ?
    sana para verdimi veya takasdan bahsetmişsi yerine bir motor vferdimi ?
    benim kaar'ım bana takasla verilecek olan motosiklet olacaktı, onun kaar'ı ise zaten hem benim motosikletten kaar yapacak hem bana vereceği motordan kaar yapacaktı. bana para tabiki vermedi, bana motor verecekti ama olmadı ne motor ne para gerçi parayı istemiyorum motorumu istiyorum.

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sakinliğine hayran kaldım bu arada ,tebrik ederimmm,soğuk kanlı olman çok güzel,ben olsam şimdiye çoktan kan beynime sıçramıştıİşlenen suç bence gasp kapsamına girer,iyi bi avukatla görüş kardeşim....
    kan beynime geldi gelmesine patlamaya az kaldı zaten.. inan kazanın ardından 1 aydan fazla oldu bu tamircinin dükkanına neredeyse hergün gidiyorum.

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polismiymiş adam. İsmini cismini öğren polis arkadaşlar yardımcı olur sana.

Motosikleti
    R1_8
    Murat gergerli abimize bi sor o daha iyi bilir,ve elinden geleni yapar emin ol...Geçmiş OLSUN

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı swalbard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polismiymiş adam. İsmini cismini öğren polis arkadaşlar yardımcı olur sana.
    adam polismiş ama adres vermiyor sadece adını biliyorum soyadı desen bilmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    dostum adam polisse polis.sen adamı ara ben sana motorumu satmadım kimse benim adıma motorumu satamaz getir motoru de getirmezsede çalıntı ihbarı ver.bak adam dükkanı taşır kaçar o zaman ne yapcaksın.tamam ruhsat senin üstüne ama adam polis diye elin kolun bağlımı oturcaksın.git bi avukatla düşün.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    polis bile olsa nedemek ya mazeret mi bu.Direk icra olayına gir daha önceden başıma geldi çokta güzel oluyor o zaman adam paşa paşa motorun devrini alıyor veya geriveriyor.Bnmde arabamla böyle bir olay gelmişti daha beteri durmadan trafik cezası ödedim.Çok paniklemek yersiz ancak icra-haciz bile olsa hemen olmuyor.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    dostum motor satışı ruhsat la yapılır, sen çalıntı ihbarını ver çünkü motorun resmen tamirci tarafından çalınıp satılmış, o poliste bile bile çalıntı malı kullanıyor, motorla kaza yapsa ne olacak, nasıl geri alacakasın o zaman ? ruhsat sendeyse, motor senin üzerineyse başka biri senden izinsiz motoruna binemez bence ara uyar güzelce dinlemezse git şikayetini yap, sonra o adamla tamirci uğraşsın para için
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Burada gecirdigin her dakika sende islenen suca dahil oluyorsun , motosikletine binen sahsin hangi meslek grubundan oldugu cokda onem tasimiyor ama polis'olusuna istinaden soyluyorum yaptigi dupeduz suc su anda , kendisi yasal prosodurleri bildigi icin sana istersen savcilik kanali ile al motosikleti demis,ama senin adina bulunan bir tasiti x bir kisi kullaniyor bu insan kazaya belaya karisir basinin simdidikden daha da fazla agriyacagini sende biliyorsun onun icin zaman kaybetme ve ver calinti ihbarini bundan sonrasini onlar dusunsun.
    First Day Of My Life

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kimse sormamış, peki motorun ruhsatı nerde şimdi? Sende mi?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Valla çok üzüldüm inşallah halledersiniz.Babamın bir arkadaşının arabasıyla başka birisi yayaya çarpmış, öldürmüş.Yıllardır mahkemelerle uğraşıyodu.
    Çok kötü bi durumSizin de başınıza gelmeden biran önce çalıntı ihbarını verip motorunuzu geri alın bence.Parayla falan ikisi uğraşsın

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı khazid-hea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motor satışı ruhsat la yapılır, sen çalıntı ihbarını ver çünkü motorun resmen tamirci tarafından çalınıp satılmış, o poliste bile bile çalıntı malı kullanıyor, motorla kaza yapsa ne olacak, nasıl geri alacakasın o zaman ? ruhsat sendeyse, motor senin üzerineyse başka biri senden izinsiz motoruna binemez bence ara uyar güzelce dinlemezse git şikayetini yap, sonra o adamla tamirci uğraşsın para için
    Aynen katılıyorum
    Senin emaneten bıraktığın malına suistimal etmek ya da gaspederek (senin yazılı bir rızan da yok) motosikleti satmış....Poliste olsa alan daha da büyük bir suç işliyor çünkü kanun ve kuralların nasıl işlediğini senden benden daha iyi biliyor bilmek zorunda...
    Aç davanı ayıklasınlar pirincin taşını....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum
    Senin emaneten bıraktığın malına suistimal etmek ya da gaspederek (senin yazılı bir rızan da yok) motosikleti satmış....Poliste olsa alan daha da büyük bir suç işliyor çünkü kanun ve kuralların nasıl işlediğini senden benden daha iyi biliyor bilmek zorunda...
    Aç davanı ayıklasınlar pirincin taşını....
    + ilaveten
    az önce arkadaşlarla konuştum senin emniyeti suistimal yoluyla çalıntı ihbarı yapman gerekiyormuş.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    R1_8
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + ilaveten
    az önce arkadaşlarla konuştum senin emniyeti suistimal yoluyla çalıntı ihbarı yapman gerekiyormuş.

bak dediğime geldin dimi canımm

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ya abi adam isterse hakim olsun bakan olsun.Ortada ruhsatı senin üzerine olan bir motor var.Polis olsa ne yazar.Git şikayetlerini yap.Hatta şikayet yaptığın yerin yanından da adamı ara.Dinleyip yer tespiti ne bileyim başka bir şey yapsınlar.Böyle saçma şey mi olurmuş canım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)