Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bayan sürücülere birkaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum kız arkadaşım motosiklet kullanmayı istediği için..Kesinlikle başka bir amacı yoktur yanlış anlaşılmasın..Bayan sürücülerimiz trafikte çok sıkıştırılıyor mu ? Kaza anında ne hissediyolar ? Kazadan sonra psikolojik bi korku oluyor mu içinde? Beni bi aydınlatırsanız
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    ne farkedecek korku olacaksa vermeyecek misin motoru?? ayrıca kişiden kişiye farklıdır tepkiler bi bayandan beklenmeyecek soğuk kanlılık kız arkadaşınızda olabilir.. ya da bi erkekten beklenmeyecek heyecan, korku herhangi bi erkekte olabilir
    diyeceğim o ki.. öğret müsait bir yerde sonra ehliyetini alsın kendine güvendiğinde çıksın trafiğe.. gerisi ona bağlı
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

kaskı takınca bağyan oldukları bile belli olmuyo

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    var yha bişi olmaz zaten 10 km giderşaka bi yana geçen bi programda dinledim kadın 600 rr kullanıyo.bu bizim çakallar sıkıştırıyomuş bile bile
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı takınca bağyan oldukları bile belli olmuyo
    oluyo abi oluyo

aha bu sabah beni öldürüyordu biri,otobanda en sağdan en sola bi geçti ön lastiği çarpmama rağmen yinede düşmedim.tahmin ettim zaten... sinirle üzerine gidince gördüm bayan olduğunu.benim üzerine gittiğimi görünce kaçtı hemen.

kimse alınmasın gücenmesin,bayanların araç kullanmasına karşı değilim ama öyle hatalar yapıyorlar ki,özür bile demeden kaçıyorlar.iki defa başıma geldi oradan biliyorum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oluyo abi oluyo

aha bu sabah beni öldürüyordu biri,otobanda en sağdan en sola bi geçti ön lastiği çarpmama rağmen yinede düşmedim.tahmin ettim zaten... sinirle üzerine gidince gördüm bayan olduğunu.benim üzerine gittiğimi görünce kaçtı hemen.

kimse alınmasın gücenmesin,bayanların araç kullanmasına karşı değilim ama öyle hatalar yapıyorlar ki,özür bile demeden kaçıyorlar.iki defa başıma geldi oradan biliyorum
    walla bana öle bişi yaparda ben düşmezsem onun aynasını kırmadan peşini bırakmam
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bizi erkek halimizle sıkıştırmayan kalmıyor kaldı ki geçen adamın biri ışıklarda arkamdan kalkışına hasatayım diye bağırıyordu ki anlayamadım amacı neydi =/ suratımda bir karışta sakal war halbuki..yollar maganda dolu sen bilirsin..

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    tek başına sürmez se pek de büyük sorun olmaz..
    şaka bi yana bizim insanlarımızın çogu hasta ruhlu..bizim bile erkek olmamıza ragmen başımıza gelmeyen kalmıyor..bu her zaman olacak bundan kaçış yok..motor sürmese de bi gün araba sürecek elbet..aynısı o zaman da başına gelecek..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Arkadaslar bisey söylemek istiyorum, aracların sıkıştırmasından şikayetci olduğunuzda acaba onların sizi görmelirini sağlamak icin ne yaptınız? Trafikte kapladığımız yer malum, buna akşam sürüşlerinde insanların yorgun eve döndüklerini ve daha dikkatsiz olduklarını, sabahları ise iş stresinden ve aceleden dikkatsiz sürdüklerini düşünürseniz burda iş birazda bizlere düşüyor. Farlarınızı yakın, kornanınızı kullanmaktan çekinmeyin, fosforlu yeleğinizi giyin, ve aynalarınızı kontrol etmeyi unutmayın, en önemlisi bayan sürücülerden, tofaşın kuş serisinden ve doblo kango gibi ticari araclardan hızla uzaklasın

pierid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bıdı bıdı bıdı bi bayan bayan sürücü tutturmuşunuz gidiyo sanki sizden de şaşkalozlar çıkmıyo yaa motor kullanmak istiyosa panik olmayacak soğuk kanlı olacak bak işte kız arkadaşının huyunu suyunu biliyosun yapabilir mi özeniyo mu haa kaza sonrası psikoloji yapılan kazaya ve kişiye bağlıdır ayrıca araba kullanırken sıkıştırıyolar da motor üstünde bay/bayan ayrımı mı yapıyo bizim oduncuklar ....

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    oluyo abi oluyo

Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

walla bana öle bişi yaparda ben düşmezsem onun aynasını kırmadan peşini bırakmam
    Babaçi bir kere yanlışlıkla seni görmeyip üstüne kırdıysa bile durup özür dileyemez. Bak ferkan gibi ayna kırmaya meraklı insanlar var bu memlekette. Hatta aynayla falan hırsını alamayıp insanı evire çevire döverler.
    Şunuda söylemek istiyorum insanlar görmeyip bizi sıkıştırabilirler tehlikeli durumlara yol açabilirler. Ancak unutmayın sonrada üstüne gidip kovaladığınız insanın görmedim diye bir mazareti var. Sizin mazaretiniz ne peki onu kovalayıp trafikte ikinci bir tehlike yaratırken?

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    oluyo abi oluyo

emniyet şeridinde yakmış dörtleri dururken birden bire yola cıktı camdan içeri giriyordum manevra yapmasam sonrada ben sizi görmedim dedi abi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bayan çok tehlikeli Allah korusun kaza yapmaz yaptırır..trafikte kendilerine değil hep karşıyadır tehlikeleri.tamam istemeden yapıyorlar belki maganda değiller ama çok tehlikeliler..siz siz olun uzun saçı görünce kaçın kaybolun oralardan..bayanlara bir kinimiz yok ama bu bir gerçek ne yapalım?öyleler çoğunlugu tabi war erkeklerden iyi kullananlarıda ama çok nadir..bu konu tartışma götürmez

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    Bi kere sorular çok ilginç geldi yaw, aynı reha muhtarın sorularına benzettim kaza yaptığınızda ne hissediyorsunuz??? pisikolocik sorun yaşanıp yaşanmadığı ???bayanlar zuzaylı değil arkadaşım onlarda olaylar karşısında bazı duygu ve düşünceleri olaya bağlı olarak gelişir. Sıkıştırma konusuna gelirsen oohoo kallabi erkekleri sıkıştırıyorlar bayanları sıkıştırmazlarmı. Ama bu karar tamamen motor kullanacak kişinin verebileceği bir karardır cesareti varsa yapar elbette sen yeterki destekle ve işi teknik açıdan bir güzel öğrenmesini ve ehil ellerden almasını sağlarsan sorun olmaz. Kaza olma olayını ben şöyle düşünüp rahatlıyorum istanbulda yaşamak için zaten cambaz olmak lazım hırsızı ,ursuzu, sapığı supuğu her bişeyi var zaten. Bazen tesadüf yaşadığımızı düşünüyorum başına gelecek birşey varsa öyle değilse bile bir şekilde zaten gelir seni bulur. Allah kimseye kaza bela vermesin diyorum hoşçakalın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkanda otururken sürekli şurdan git, sağa dön ,yanına baksana ,yeşil yandı gibi şeyler söylüyor ve senin sürüşünü beğenmediği oluyorsa rahat rahat kullanır .

Motosikleti
    askerden sonra
    yok canım onlar kullanamaz onlar uzaylı kardeşim tır kullanan kadın gördüm motorda neyki o 16 lastik bu iki lastik ne var yani bide kendine güveniyorsa kullanabilir kendi fikrim
    ...ÖLÜM HAYALLERİ BEKLEMEZ...DEMİRKÖYLÜ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bayanların erkeklerden daha dikkatli olduğunu biliyorum.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    hepsi bir olmamakla beraber.
    birileri mutlaka aynaların sadece makyaj yaparken kullanılmadığını söylesin lütfen...
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    Alıntı taylo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere sorular çok ilginç geldi yaw, aynı reha muhtarın sorularına benzettim kaza yaptığınızda ne hissediyorsunuz??? pisikolocik sorun yaşanıp yaşanmadığı ???bayanlar zuzaylı değil

ben zaten uzaylı yada kullanamazlar demedim sadece kadınların trafikte ki korkusu özgüveni bize göre daha düşük oluyo bizi biri sıkıştırdığında çek sağa lan diyebiliyoruz (yani ben diyorum en azından) onlar off napcam nası kurtulurum diyor..Ayrıca çok sağlam motor kullanan bayanlar gördüm bi kere 1000 rr la tamirciye gelmişti bi tanesi..ben kullanamazlar demiyorum..Ayrıca maşşallah bayanlara diye yazdım erkekler her türlü muhabbette

Saygılar herkese..
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pierid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıdı bıdı bıdı bi bayan bayan sürücü tutturmuşunuz gidiyo sanki sizden de şaşkalozlar çıkmıyo yaa motor kullanmak istiyosa panik olmayacak soğuk kanlı olacak bak işte kız arkadaşının huyunu suyunu biliyosun yapabilir mi özeniyo mu haa kaza sonrası psikoloji yapılan kazaya ve kişiye bağlıdır ayrıca araba kullanırken sıkıştırıyolar da motor üstünde bay/bayan ayrımı mı yapıyo bizim oduncuklar ....
    +1

kız kardeşim benden önce motorcu oldu daha 17sini doldurur doldurmaz ehliyetini alıp hem scooter hem racinglerle istanbul yollarında dolaşmaya başladı.. kendisiyle artçı olarak da seyir ettim defalarca, tekniğine müdahale edebilmek için.. trafikte motorcunun bayan olduğu farkedilince erkeklere oranla çok daha dikkatli hareketler yapıyor odun sürücülerimiz.. fakat blaklava kullanan bayanlar ve giyimi kendini belli etmeyen bayanların erkek mi bayan mı olduğu vizöründen bakıncaya kadar belli olmuyor bile..

bu yüzden kendini belli etsin bayan olduğu konusunda şahsi fikrimdir.. pembe kask gibi basit detaylar bile yeterli..

soğuk kanlılık çok önemli husus burada, çünkü bayan olduğu farkedilince genellikle eş hıza düşüp baştan aşağı bir süzme moduna giriyor sürücü.. eğer tedirgin davranışları varsa kız arkadaşınızın böyle bir olayda panikleyip kontrolü kaybedebilir..

zaten yoğun trafiğe çıkmadan önce sizinle beraber bir artçılı seyirde hareketlerini takip edin sahil yolu veya tenha kesimlerde.. size de güven hissettirebiliyorsa, hiçbir zorlanması olmayacaktır..

yapılacak en büyük hata ise kaza anında (devrilmeler dahil) hiçbir bayana motoru hakkında soru sormayın, nasıl olduğunu sorun ona telkinlerde bulunun bunun normal birşey olduğu kusurun kendisinde olmadığı vs. yoksa beceremediğini sanıp ümitsizliğe kapılır, ve hatta ciddi anlamda motordan bile soğuyabilir artçı bile olmaya.. zor bir dönemdir.. her zaman motoru asla düşünme senin sağlığın önemlidir diyip motoru tutamayacak gibi olursa asla zorlamadan bırakmasını söyleyin, bırak devrilsin diye bunu benimsetin kendisine.. öğrenme aşamasında isterse parçalasın motoru asla ses etmeyin! tecrübeyle sabittir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)