Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

gt250r krank kırılması hk

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @cihantavuz amacın nedir bilmiyorum ama birazdan tepkileri alıcaksın benden demesi ayrıca polemiğe girmeye hiç niyetim yok öyle diyorsan öyle olsun tabi 180 km hızla gezinti yapılıyorsa o ayrı ama bu motor reyzingdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    her 180km yi gecen motor racingmı
    burdan bunu mu anlayalım
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    yoo hayır onu demek istemiyorum tabiki sadece benzetme yaptım okadar isteyen istediğini düşünebilir saygım var ama bu motor reyzingdir onu demek istiyorum.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu enduro değilmidir ? xt 125x?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    yok
    bence değildir süpermotodur)

niye yamaha enduro modeli kısmında yayınlıyor o zaman yamaha mı salak ?

budamı super moto 125cc ?

125cc super bike yarışları oluyor onlar ss değilmi yani şimdi :S klasman olarak GT250R Racing'tir. model olarakta.

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye yamaha enduro modeli kısmında yayınlıyor o zaman yamaha mı salak ?
    Yamaha salak değil tabiki de. Fakat model yanlışlıkları sadece bunula sınırlı değil, supersport ne demek? Superbike ne demek? Neden bütün racingler her markada supersport model diye geçiyor. Önce bu yanlışla başlayıp sonra tartışmak gerekiyor.

Bence Özgür (Praetorian) haklı, neden dersen; 1000rr supersport mu? hayır değil.. 600rr supersport. Peki Honda salak mı? Hayır o da salak değil. xt125'de enduro değil bu durumda... Ortada bir anlam karmaşası var durum bundan ibaret. Doğru şekilde yazmaya kalksalar ellerinde bir sürü sınıf olur, bu da internette araştırma yapan müşterinin (özellikle motor işine yeni başlayacak) aklının karışmasına yol açabilir. Bunu engellemek için böyle yapıyorlar bence... Kolaylık olsun diye yani. cbr125r, cbr1000rr, r1, yzf125r ne kadar supersportsa xt125'te o kadar enduro, işte gerisini sen anla...

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha salak değil tabiki de. Fakat model yanlışlıkları sadece bunula sınırlı değil, supersport ne demek? Superbike ne demek? Neden bütün racingler her markada supersport model diye geçiyor. Önce bu yanlışla başlayıp sonra tartışmak gerekiyor.

Bence Özgür (Praetorian) haklı, neden dersen; 1000rr supersport mu? hayır değil.. 600rr supersport. Peki Honda salak mı? Hayır o da salak değil. xt125'de enduro değil bu durumda... Ortada bir anlam karmaşası var durum bundan ibaret. Doğru şekilde yazmaya kalksalar ellerinde bir sürü sınıf olur, bu da internette araştırma yapan müşterinin (özellikle motor işinme yani başlayacak) aklının karışmasına yol açabilir. Bunu engellemek için böyle yapıyorlar bence... Kolaylık olsun diye yani. cbr125r, cbr1000rr ne kadar supersportsa xt125'te o kadar enduro işte sen anla...
    superbike model klasmanı degıldır sadece yarıs cc klasmanıdır, moto gp * super bike karsılastırabılırsın

cbr 125 ne kadar super sportsa gt250r da o kadar super sport o zaman,

racing diye bi kategori yok, uydurmayın o zaman abi yapmayın bu motosıklet gidonuyla oturuş pozisyonuyla dha sı vb. bir çok seyle racing' tir yaw super sporttur.

Erhan'dı zannedersem. Erhancığım cc. olsun ne olursa olsun supersport değil bu motorlar onu anlatmaya çalışıyorum ama Honda, Suzuki, Yamaha, Kawasaki gibi markalar üllkemizde hepsine (aç bak sitelerine) supersport diyor.

Superbike ne demişsin? "yarış cc. klasmanıdır" demişsin e supertsport ne? o da cc. kalsmanı model değil zaten. Herneyse şimdi anlamışsındır umarım.

Yarış motorları racing oluyor işte ya da sport ya da sportive ne dersen ama supersport olmuyor. Bu şimdi yanlış bir anlatım olmuyor mu? Peki sen benim racing diye bir katagori yok dediğimi nasıl ve neresinden çıkarttın yazımın. Tabi o sözü bana istinaden yazdıysan.

Ben xt'lerin endurance yapılabilecek bir endurodan çok supermoto'ya benzediğini söyleyen Özgür'e katıldığımı bunuda firmaların kolaylık olsun çok sınıf olmasın diye yaptıklarını örnek vererek savundum.

Yoksa cbf250 ile de piste çıkar race yaparsan, yaptığın racing olur. Durum karışık biraz bence en doğrusu sport ya da spor model demek...

bu iş uzar gider hocam ya valla hiç yormayalım kendımızı inan, Herkez kendi inancıyla kalsın, ortak nokta motosiklettir olsun, işteyim konsantre olamıyorum yazamıyorum ozur dılerım

Motosikleti
    yok
    xt 125 x supermotodur
    xt 125 r endurodur..
    bu bellidir..
    zira r da daha dişli lastik varken x de yol tipi lastik vardır..
    vs vs

Şimdi Özgür'e de katılmıyorum bence xt'lerin ikisinden de enduro olmaz. Enduro deyince aklıma kelime anlamındanda dolayı dayanıklılık ve uzun yol geliyor. Uzun yol derken de her türlü asfalt (kaymak, bozuk), stabilize yol hafif arazi şartları. Xt hadi bu yollarda gitti ama kaç km. gidecek üstündekini baymadan. Yani burdan çıkıp her türlü yolda Hindistan'a baymadan gidebilecerk miyim? Hindistan abartı olduysa şunu Samsun yapalım.

Herneyse konu hakkaten karışık, ben böyle derim, Özgür öyle der sen başka türlü dersin iş gittikçe uzar bu yüzden en iyisini Yamaha yapmış hepsine enduro demiş geçmiş. Gördüğün gibi kafalar karışıyor...

He, dersenki cbr125 racing mi yarışırsan racing, enduro mu?, öyle dağ taş uzun yol yaparsan enduro, cross mu? dağlarda hoplar zıplarsan cross (tabi iki gün sonra amortisörler ne olur bilmem), Touring mi? uzun yollara vurursan touring, Naked mı? grenajlarını sökersen evet naked. Liste uzar bence.

Fakat cbr125 en iyi bu saydıklarımdan hangisine hizmet eder önce ona bakacaksın. Bence en iyi şehir içinde seni bir yerden bir yere ulaştırır bu durumda cbr125 commuter midir? Peki hyosung 250r nedir. Sana kalmış... Model, tip ve kullanım amacı birbirnden ayrıdır ama isimleri belirler. Karışık bir durum yani. Naked ismi motorlara görünüşü yüzünden verilirken enduro ismi görünüşünden değil kullanım amacından verilmiştir bence yani fakat racinglere spor dersek bu sefer kullanım amacından depğil görünüşünden bu ismi takmış oluruz. Ferrariler spor arabalardır fakat pistte yarışmazlar. Off çok karışık ya benim bile aklım karıştı.

Kalın sağlıcakla...

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    gt 250 r racing değilmiş hiç bu kadar gülmedim.racing diyince illa ki 300 km\h ulaşması mı gerekiyor.motorsikletleri hızına ve gücüne göre ayırmayın.tarzı neyse motor o'dur.ister küçük hacimli olsun ister büyük hacimli olsun.dizayn racing ise o motorsiklet racing'tir.ister 100 yapsın ister 300 yapsın.bir arkadaş SS olarak görmeyin çok seri bir makine feln değil demiş.kaç tane 250 cc motorsiklet 180 görebiliyor.sayılı saydıda gören makine var.250 cc racing sıfında gt 250 r yerini alıyor bence.daha fazla konuşmicam
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Krank kirmis ve degismisi ise sana uygun fiyattan vermeli. Artik fabrika ayarlarini yitirmis bir motor cunku. Eger indirim iyi ise al yok piyasa degerinde veriyor ie bosver.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    hocam ondan vaz geçtim gibi zaten 5500 ytl den veriyor

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 250 r racing değilmiş hiç bu kadar gülmedim.racing diyince illa ki 300 km\h ulaşması mı gerekiyor.motorsikletleri hızına ve gücüne göre ayırmayın.tarzı neyse motor o'dur.ister küçük hacimli olsun ister büyük hacimli olsun.dizayn racing ise o motorsiklet racing'tir.ister 100 yapsın ister 300 yapsın.bir arkadaş SS olarak görmeyin çok seri bir makine feln değil demiş.kaç tane 250 cc motorsiklet 180 görebiliyor.sayılı saydıda gören makine var.250 cc racing sıfında gt 250 r yerini alıyor bence.daha fazla konuşmicam

Honda CBR 125R ne kadar Racing değilse, Hyo gt250R da en az onun kadar Racing değildir.Naked modelini Kuryelerde goruyoruz zaten ortalıkda geziniyorlar.GT250 cometin grenaj dısında teknık olarak GT250R dan bır farkı yok.
    Kuryeler Racing makineyle mi geziyo oluyolar sizce.

300 km/h a cıkması racing olup olmaması konusunda kriter degil dogru soyluyorsun.Ama ara hızlanmalardada gercekten racing tepkileri vermiyorki gt250r.Valla Comet motorun ustune bi Grenaj geçirmekle o motor racing olmaz bence.Zaten dikkat ederseniz hyo almayı dusunenlerın bırcogu, Racıng gıbı gorunsun ama cokda hızlı gıtmesın dıye nıyetlenıp alıyorlar hyoyu.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bu tür 4 zamanlı motosikletlerin motorları 1 defa açıldımı bi daha dikiş tutmaz .
    Bence değil.. Motorlar düzenli olarak zaten açılır, mesela valf ayarları için..
    "AÇAN" önemli.. Yegane aleti çekiç olan bir usta açarsa, hmm dikiş zor tutabilir hakkaten -turgut

Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten krank kırması problemi yağlamadan zaten krank kranlara sorun çoğu motorundaki yağın ne olduğunu bilmez hatta zahmet edip arada bir yağlarını kontrol etmezler
    Yağ ve krankın bağlantısını çözemedim.
    Yağı azalan bir motor ÖNCELİKLE pistonların fazla ısınmasından dolayı yapışıp kalmaz mı? Krank daha da aşağıda olduğundan bence piston yapışmasından ÇOK sonra sorun çıkarır..
    -t

Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guguk sana dediklerimin bir örneğini bu arkadaşımızda sölemiş.onun ki krank kırıyorda benim ki niye kırmıyor.
    +1

Bence de zorlama ile ilgili bu iş.. Zorlamazsanız motoru, iyi bakarsanız, hiç ölmez..
    -turgut

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)