Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gt250r krank kırılması hk

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajı düzgün bir GT250R, Redline' a girmeden düz yolda 160 km görür.
    gt250 bile redline girmeden bu hızı görür

bunu bir arkadaşımız video ile ispatlamıştı

gt 250r da 165-170 km/h arası yapabiliyor red line görmeden
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de ilk motor olarak gittim 70 YTL taksitle 24 ay vadeli Mondial 125 ZN aldım. Satarken de 1680 YTL' ye gelen motoru 1000 YTL' ye sattım. Kullandığım yanıma kar kaldı ve bunu düşünmedim.
    Sonuçta "0 km." aldığın bir motoru satarken zarar edeceğin zaten malum. Yani buna para bağlamak sorun olmuyor da, 2. el alınan ve geçiş motoru olarak düşünülen ya da son motor olarak da düşünülebilir hiç farketmez; Çin mallarından da daha kaliteli olduğu belli bir mala para bağlamak mı sorun oluyor, ben bunu anlayamıyorum.
    tamam zararda haklısın fakat ne kadar ekmek o kadar köfe lafına tabiri caizse eşit bu dediklerin işte, ben bu motosıkletı kullanmak ıcın aldım keyfi bi mal için herturlu para baglarsın, 1 mılyara telefon alırsın gene paranı baglarsın ama kullanırsın, kalıtelı bı kıyafet alırsın bağlarsın ama sonuc ne ? kullanırsın...

Kullanmadıgın kenarda yatan birşeye para harcamışsan o zaman para bağlamış olursun
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    %100 katılıyorum.redline sokmadan 155-160 felan görebiliyorum

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

orj egzos ile görmüştür onu.performans için 500 ytl civarında egzoslara para veriyoruz ama sesten başka işe yaramıyor.egzos takınca gt 250 r'lar hızları azda olsa düşüyor(5.vitesde) bunu bizzat denedim ve 10larca kez şahit oldum.hyo tam performans almak istiyorsan orj egzos ile gezeceksin
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

19000 km. kullandım bu mereti ben

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam zararda haklısın fakat ne kadar ekmek o kadar köfe lafına tabiri caizse eşit bu dediklerin işte, ben bu motosıkletı kullanmak ıcın aldım keyfi bi mal için herturlu para baglarsın, 1 mılyara telefon alırsın gene paranı baglarsın ama kullanırsın, kalıtelı bı kıyafet alırsın bağlarsın ama sonuc ne ? kullanırsın...

Kullanmadıgın kenarda yatan birşeye para harcamışsan o zaman para bağlamış olursun

Bu durumda zaten aynı şekilde düşünüyoruz.

Bu da, Hyosung' a para bağlanmaz diyen arkadaşlara kapak olsun o zaman

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu durumda zaten aynı şekilde düşünüyoruz.

Bu da, Hyosung' a para bağlanmaz diyen arkadaşlara kapak olsun o zaman
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Öncelikle şu zorlanmadan dolayı krank kırılıyo kısmına bi açıklık kazandırmak istiyorum.şu anda 2007 model gt250r kullanıorum daha önce 2006 sını kullandım fakat 2006 yı hiç ZORLAMAMAMA karşın (max9bin devir çeviriyodum) krank kırıldı.yani bu krank olayının öle R modelini çok zorluyolarda kırılıyo gibi bi hikayesi yok.2006 larda problem olduğuna inanıyorum.
    Gelelim 2007 ye 2.el aldım bnden öncede zorlanmış bir makina ve bnde sürekli zorluyorum redline a abone oldum()diyebilirm.ama krank fln kırılmadı.ve daha şu ana kadar 2007 hyo nun krank kırdığını hiç dumadım..
    Zaten dikkat ederseniz 2006 daki bütün hataları 2007 de düzeltmişler krankta bunlardan bi tanesi..

Ayrıca merak edenler için 2006 daki krank problemini 1 hafta içinde garantiden hallettiler.bunun için global motora teşekkür ediyorum, yapmaları gerekeni yaptılar hiç problem yaşamadım..
    caddeci

wrcyusuf Diyelimki senin dediğin gibi .....Aynı motoru kullanan comet ve aquillada neden krank kırma vakası hiç görülmedi ...

Gelelim 2007 ye 2.el aldım bnden öncede zorlanmış bir makina ve bnde sürekli zorluyorum redline a abone oldum
    Eli kulağındadır merak etme krank kırmaz , motor kitler, piston delininir ama illa bişiler olur.

2007 de krank kolunun kuvvetlendirildiği bilgiside doğrudur. Fabrikada kırılmanın aşırı zorlanmadan kaynaklandığını türkiye distrübütörüne kırılan parçayı inceleyip belirtmiştir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Hyosung GT250R

benim motor duzlukte 177 gordu .. rampa asağıy inerken 184 gordu o arkadasina bi sor bakalım 184 ten fazla yapar mı acaba ben cok denedim olmadı
    HER GÜNÜN SON GÜNÜN OLACAKMIŞ GİBİ YAŞA ÇÜNKÜ BU GÜNLERDEN BİRİSİ SON OLACAKTIR... :bounce:

benim motor duzlukte 177 gordu .. rampa asağıy inerken 184 gordu o arkadasina bi sor bakalım 184 ten fazla yapar mı acaba ben cok denedim olmadı
    video ile kanıtlarsan inanırız

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    resim olmaz mı :p.. gel anlasalım
    HER GÜNÜN SON GÜNÜN OLACAKMIŞ GİBİ YAŞA ÇÜNKÜ BU GÜNLERDEN BİRİSİ SON OLACAKTIR... :bounce:

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı gözde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı gözde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim olmaz mı :p.. gel anlasalım
    İddia yok mu bu defa işin içinde; kim anıracak, kim meleyecek?
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İddia yok mu bu defa işin içinde; kim anıracak, kim meleyecek?
    olcan138 nolursun aramıza girme

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    En arada kalmak istemediğim konular bunlar; nereden bir anırma, nereden bir parmak geleceği belli olmuyor..
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En arada kalmak istemediğim konular bunlar; nereden bir anırma, nereden bir parmak geleceği belli olmuyor..

hem sen nasıl yaziyosun cevrm dışı gorunuyosun

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    wrcyusuf Diyelimki senin dediğin gibi .....Aynı motoru kullanan comet ve aquillada neden krank kırma vakası hiç görülmedi ...

Eli kulağındadır merak etme krank kırmaz , motor kitler, piston delininir ama illa bişiler olur.

2007 de krank kolunun kuvvetlendirildiği bilgiside doğrudur. Fabrikada kırılmanın aşırı zorlanmadan kaynaklandığını türkiye distrübütörüne kırılan parçayı inceleyip belirtmiştir.
    O kadar da abartmıyoruz tabiki,motorcuyuz bişeler bilioruz yani..
    caddeci

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Evet aynen oyle bendede comet var bende yavas kullanmıyorum ama 10000 rpm de 160 yapıyor onun ıcın redlıne gerek duymuyorum şekil olarak gogsume vuran ruzgardan yelken gıbı sallandıgımı dusunursek gerek de yok
    Hasan..

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Adam gibi kullanılırsa krank fln kırmaz bu motor.
    Millet ısıtmadan gazlıyor, yüksek devir çeviriyor, devir kesici olmadığı halde redline' da uzun süre kullanıyor, sonra krank kırılınca da motor suçlu oluyor.
    Bilinçsiz kullanıcıların bu şekilde hor kullanımına rağmen kırılmayan krankı, o adamın kafasında kırmak caizdir bence..

Zaten krank kırdığına göre o motorun düzgün kullanılmadığı belli. Bence sen yıpranmamış bir Hyo al, için rahat olsun.
    ben de hyo kullanıcısıyım şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım.ayrıca sana katılıyorum.gt250r sonuçta 250 cclik makina .600cc lik makina muamelesi yapmanın anlamı yok. motorun bakımlarını zamnında yaptırmazsan,motor ısınmadan yüksek devirlere çıkarsan,soğuk motoru zorlarsan krankı da eline alırsın motoru da.rodajı tamamlanmış bir gt250 r ın çıkabileceği hız (redline a girmeden )max 165- 170 civarı. hem 250 cclik makine olsun hem de 200- 250 km hız yapsın. .hız isteyen arkadaşlar 600 rr alsın.
    Drift Religion

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    arkadaşlar zaten 160-170 km hızlar gerçekten ciddi hızlardır daha üstüne çıkmanın veya zorlamanın hiçbir anlamı yok bu hızlarda zaten tüm arabaları çok rahat geçebiliyorsunuz malum yollarda delik deşik olduğunu düşünürseniz abartıp basmanın hem bize hem motora zararı olur

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aynı motor, aynı şanzıman, aynı diş sayısı ve çaptaki ön ve arka zincir dişlilerine sahip bütün motorlar, "aynı devirde" aynı hızı yapar. Bu işin rodajla falan alakası yoktur.

Krank kırılması olayı redline içerisinde gerçekleşşe bile çok normal karşılanamaz. Tahminimce belirli sayıda krank mili hatalı üretilmiş ve Hyosung da olayı kontrol altına alamayıp müşteri dönüşlerini peşinen kabul etmiş. Yanılıyor olabilirim ama problemin yaşandığı motorların birbirine yakın dönemler içerisinde üretildiğini düşünüyorum.

Motorlarını sürekli redline içerisinde kullanan arkadaşlara hayret ediyorum. Neden böyle birşey yapılır acaba ? İnsanın motosikletine bilerek zarar vermesi çok garip. Bu tip kullanıcıların ve rodajın motoru sonuna kadar zorlamak olduğuna inananların sayısının çokluğunu gördükçe ikinci el motosikletlere kesinlikle güvenilmemesi yönündeki inancım artıyor.

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyata sen reyzing bul onu alayım ozaman
    Arkadaşlar HYO iyi bir motor ama racing diil maalesef bunu hepimiz biliyoruz kullananlarda.Lutfen Racing deyip durmayın su motora.Racing gorunumlu normal gezinti motoru cunku.Saglamlık konusunda olumlu ama racing makineden beklenen Performans+ara hızlanma sozkonusu diil.Sonuc olarak zorlama bir SS.SS kasasına alısmak için baslangıc kullanıcılarına ideal gelebılecek bir motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)