Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Bws 100 Hakkında!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    mustafa benzin işinde kimse net bişi söyleyemez çünkü zam durumları hergün değişiyor.ama motor sağlamdır.bunu unutma yani bartılı bir benzinde yakmaz bana göre ama işte şu zamlar şaşırtıyo bizi neredeyse hergün zam gelio onun için benzinde net bir cvp bekleme kimseden...
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    Alıntı gezgin290 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mustafa benzin işinde kimse net bişi söyleyemez çünkü zam durumları hergün değişiyor.ama motor sağlamdır.bunu unutma yani bartılı bir benzinde yakmaz bana göre ama işte şu zamlar şaşırtıyo bizi neredeyse hergün zam gelio onun için benzinde net bir cvp bekleme kimseden...
    Dostum ben sizden km başına ne kadar yakıyor onu istemiyorum.Sadece 100km'de kaç lt

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    BW'S 100 TEKNİK ÖZELLİKLER

MOTOR
    Motor tipi.............................Tek silindirli, 2 zamanlı, hava soğutmalı
    Silindir hacmi.........................101 cc
    Çap x Strok...........................52 X 47.6 mm
    Kompresyon oranı....................6.6 : 1
    Maks. gücü............................7.8 HP-7.000 devirde
    Maks. Tork............................0.98 kg-m-4.000 devirde
    Yağlama...............................Otomatik
    Yakıt sistemi..........................VM16SS Karbüratör
    Debriyaj tipi..........................Otomatik santrifüjlü
    Ateşleme..............................C.D.I.
    İlk Çalıştırma.........................Elektrik marşlı, ayakla
    Vites kutusu..........................Otomatik
    Tahrik.................................V-Kayış
    ŞASE
    Ön süspansiyon......................Teleskopik çatal
    Arka süspansiyon....................Hareketli ünite
    Ön teker hareket mesafesi........-
    Arka teker hareket mesafesi......-
    Ön fren...............................Tek disk, f 180 mm.
    Arka fren.............................Tambur, f 130 mm.
    Ön lastik.............................120/90-10 56J
    Arka lastik...........................130/90-10 59J
    BOYUTLAR
    Boyutlar (UxGxY)....................1.890 x 660 x 1.115 mm.
    Sele yüksekliği.......................765 mm
    İki teker arası mesafe..............1.270 mm.
    Min. Yerden yükseklik..............120 mm.
    Ağırlık................................90 kg
    Yakıt kapasitesi.....................5.7 litre
    Yağ kapasitesi.......................1.4 litre

kullandığım motor 100km de 4 lt yakıt tüketiyor.1 depoyla (5lt için)en fazla 140 km yol gidebildim,şehir içinde 120 km gidiyorum.son hızı 95 rüzgarsız düz yolda.eğimde rüzgar arkanda 105-110 yapabilirsin.uzun yolda sürekli limitlerde kullanırsan sorun yaşayabilirsin,ben ant.ıspart.yolunda yaşadım.bu değerler 2 kişilik kullanımda.elinde olanlar 0 kmde satıyor ama 2 zamnlı yeni üretim olduğunu sanmıyorum.
    http://http://www.motosiklet.net/for...5310-bwsm.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tir-acaba.html
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    kdzli
    Dostum vallahi anlamadım durumu.Yani BWSTÜRK bir depo ile 215km gittim diyor.Sen ise 140km eyer dediğin doğru ise bws'yi alma hayallerim suya düşer.

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    benim arkdaşımdan aldığım biraz önceki bilgi 4 lt ile 100 km gidiyo dedi...hala kullanıyo ona sordum....çok asabi kullanazssam dedi ...120km buluyo işte dedi....buda bir bilgi olabilir sana
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    gezgin290
    Dostum 4YTL ile 100km gidiyorsa 1 depo ile 500km gitmesi lazım.Ne demek istedğini tam anlamadım.

Motosikleti
    Alıntı mustafa01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdzli
    Dostum vallahi anlamadım durumu.Yani BWSTÜRK bir depo ile 215km gittim diyor.Sen ise 140km eyer dediğin doğru ise bws'yi alma hayallerim suya düşer.
    bws yi serilik sağlamlık dağ taş için tercih etmelisiniz,az yakıt sarfiyatı için 4 zamnlı bi motor öneririm.Kymco Agility 125 olabilir aradığınız.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    kdzli
    Zaten Suzuki AN 125 HK motosikletim var.Ben 2 zamanlı aşığıyım.2.motosiklet olarak düşünüyorum.Fakat dediğim gibi 100km'de 3lt civarı yakıyorsa hemen alırım.

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    pardon 4 lt dicektim yanlış yazmışım çok özür ya 4lt ile 100km olacak o

Motosikleti
    ewet haklısın 2 zamnlı motor kullanmak zevkli.dediğim gibi benim motor servis bakımlı performansı gayet yerinde,yerimde duramıyorum ortalama 4 lt tüketiyorum.kendimi tutarsam en az 3.5 lt ye düşürebilirim sanırım.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    Bws işi yatar .

Ahh Bws Ah 3lt Yaksan Hemen Alacağım Seni

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Vaaovv

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    2 zamanlı motorlar cok yakar az yakacak motor honda beat,activa,piaggio fly 100 gibi motorları tercih etmen lazım ama BWS gibi seri olamazlar
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    yahu ben bu milletimizi hiç anlamıyorum bi çin malını boklarlar bi japon malı 2 zamanlıları boklarlar yahu kardeşim güç istiyorsan benzinden fedakarlık yapacaksın yok az yaksın diyosan 4 zamanlı alacaksın tintin seyrine bakacaksın..

bw's 100 türünün en atik en saglam en kullanışlı motorudur yakıt konusu sehir içi sakin kullanırsan 110ykr yakar yok her ışıkta dipgaz giderim hızlı gitmeye bayılıyorum dersen 130 bilemedin 140 ykr yakar öyle ahım şahım bi yakıt tüketimi yoktur bw's yi şu an hala bw's kullananlara bi sorun motorlarından ne kadar memnun olduklarını söyleyeceklerdir benzin fiyatları dolayısı ile biraz üzüldükleri oluyor ama çin malı 150cc scooter ile aynı yakıtı yakıyor zaten örneğin benim hussar 125cc iken 90-100 yakıyordu şimdi 150cc 115-130 ykr yakıyor motorumun üzerine çok titrerim hava filitresi bujisi karbüratörü bilmem neresi herşeyine bakarım en ufak bi ses gelsin sorunu hemen hallederim yakıt konusunda pek yapabileceğiniz bişey yok sakin kullanın az yaksın bu bütün motorlarda geçerlidir..

bw's 100 ün son hızına gelince benim bi arkadaşımın modifiyeli bws motoru vardı bi gün işim düştü ve ondan motorunu istedim motorda yurt dışı çok ünlü bi markanın piston krank silindiri vardı motor düz yolda 115km görüyordu eğimli yolda 130 gördüm sonuç olarak alt motoru ayarlıydı ve deli kacıyordu son olarakta motorun ayağında 10 inch değil 13inch jant vardı motorun hızlı gitmesini istiyorsan bu gibi şeyleri yaptırman gerekli ama düz ayarsız orjinal bw's düz yolda 100km görüyor..

ve son olarak bende 2 zamanlı motor alacağım 1 aya kadar yamaha aerox 100cc 2 zamanlı bu motoru bw's kadar yaktığını bile bile alıyorum motor orjinal ayağında 13inch 5 kollu jant var bws den daha güzel ve daha aerodinamik yapıya sahip ve daha güçlü motorun şu anki sahibi 130km vurdu elinde kanıtlayacak fotolar var bu motoru bende kullandım çok harika grenajı türkiyede yok yurt dışından getirtmek lazım atl motoru zaten bws den halledilebilir bu motoru aerox a olan askım sayesinde alıyorum ben petrol zengini değilim 3 kuruşla zor geçiniyorum ama şunuda belirtmek isterimki siz çinmalı motosikletle tamirciden çıkmazken ben 20.000km tamirci yüzü görmicem zaten asla görmem hussarın piston krank silindir vesaire herşeyini kendim değiştirdim 2 zamanlı motorda subap yoktur doğal olarak motor 20.00km de bitince yeni piston silindir al ve tak bu kadar basit bi işlem olacak benim için tork lazım güç lazım benzinden biraz fedakarlık yapacagım buna ek olarak motora yag koyacam ama oda zırt pırt bitmiyor asagı yukarı 3 depoda bir yag ekliyorsun zaten kadranda yağ ikaz ışığı var o seni uyarıyor motosiklet konusunda bilgimin yettiği kadar yardımcı olmak isterim hepinize kazasız belasız bol km dilerim..

Motosikleti
    YAMAHA BWS
    bws nın cok buyuk bır sorunu var
    ıkı kısı kullanmak cok zor (selesı one dogru egımlı ve arkadakı kısı one kayıyor),olumden beter ayrıca sele gıdon arası cok kısa benım boyum 168 olmasına regmen bacakalarım sıgmıyor.ben oratalama 3 gunde bır 10mılyonluk benzın alıyorum sehır ıcınde kullanıyorum ama hıc kılometre kontrolu yapmadım.devırlı kullanınca cok yakmıyor gıbı aslında,cok serı bır scooter ama cok dengelı degıl.aslında ben bws kullanıyorum ama sıze onerım honda aktıva gıbı sır scooter.

aaaaaa bunu soylemeyı unuttum yag yakıyor.ustalar care bulamadı,bulunmuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı nuraycel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bws nın cok buyuk bır sorunu var
    ıkı kısı kullanmak cok zor (selesı one dogru egımlı ve arkadakı kısı one kayıyor),olumden beter ayrıca sele gıdon arası cok kısa benım boyum 168 olmasına regmen bacakalarım sıgmıyor.ben oratalama 3 gunde bır 10mılyonluk benzın alıyorum sehır ıcınde kullanıyorum ama hıc kılometre kontrolu yapmadım.devırlı kullanınca cok yakmıyor gıbı aslında,cok serı bır scooter ama cok dengelı degıl.aslında ben bws kullanıyorum ama sıze onerım honda aktıva gıbı sır scooter.

aaaaaa bunu soylemeyı unuttum yag yakıyor.ustalar care bulamadı,bulunmuyor
    selam siz koltuğu öne kaymasından şikayet etmişsiniz bw's lerin 1 partisinin koltuk döşemesini farklı 1 malzemeden üretmişti ve bu partideki tüm bw's lerin koltuğu kayıyor siz bu duruma süvet yada banzeri bir döşeme kaplatarak çare bulablirsiniz..

koltuğun büyüklüğünden şikayet etmişsiniz koltuk boyutları idealdir (yanlış anlamayın) siz boyunuzun kısa olması yüzünden koltuğun ucuna oturuyorsunuz bu nedenlede dizlerinizi kontak anahtarının olduğu plastik kısıma çarpıyorsunuz motorla giderken biraz geriye kayın çok rahat edersiniz..

motor aslında dengesiz değil siz tedirgin kullanıyorsunuz bi çoğunuzunda tedirgin olduğu konu küçük teker çabuk kayar düşüncesidir ben hussarla virajlara ALAH ne verdiyse dalıyorum o birazda lastiklerin kalitesinden kaynaklanıyor..

son olarak o motor 2 zamanlı o yüzden sinek gibi ses çıkarıyor (ben bu sese hayranım) 2 zamanlı motorların hepsi benzin + yağ yakar bu duruma çözüm bulunamaz bulunsa bile eskisi kadar randuman vermez çinmalı motorlar 15.000 lerde 17.000lerde motor bitiriyor (hepsi bu kadar dayanamayabilir) ve bu süre zarfında haftada birkez rahat tamirci yolunu tutyorlar bi gün burası bozuldu bigün şu parca koptu bigün aaaa bakım gelmiiş sürekli masraf yapmaktan ocağınıza incir ağacı dikiyor oysa bw's yag +benzin yakıyor onun bu müsrifliği bence normal çünkü motoru 20.000km de bitiyor 70 ytl ye rektefiye ettiriyorsun bi 10.000 küsur daha biniyorsun çinlilere bakım masrafı parca masrafı filen 1 yıl dolmadan bir motor parsı daha veriliyor cebinize yazık..

güçlü bişey istiyorsanız bw's ama yakıtı az yaksın diyorsanız beat ,activa, agilitiy,an125 vs düşünmelisiniz..

Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150
    06bluedragger
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler,heralde bws'yi normal kullansam 3,-3,5lt yakar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    ne demek görevimiz ama güç olmasın 90 km bana yeter dersen honda activa yada beat derim..

güç olsun deli gibi basarım dersen bws idealdir..

Motosikleti
    yok henüz
    merhaba! konuyla alakası yok ama bana yardımda bulunabilirmisiniz lütfen?
    motor dersi almak istiyorum acaba aranızda ders veren birileri varmıdır?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı Loli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba! konuyla alakası yok ama bana yardımda bulunabilirmisiniz lütfen?
    motor dersi almak istiyorum acaba aranızda ders veren birileri varmıdır?
    Süleyman Memnun'un kurslarına neden yazılmıyorsun?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler