Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOSİKLETLERİN KALDIRIMI KULLANMASI. SİZİN FİKRİNİZ NEDİR?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o senin düşüncen.2 adım yürümekle o ilaç gecikmiş olmaz şartmı yani kaldırıma çıkması kapının önüne kadar gelmesi.??konuyu çarpıtmayalım!!!!!!!!
    çarpıtmıyorum kardeş. ben kuryeyim. eskişehirde öle an geliyorki ben saatli çalışıyorum yani müşterimin söylediği saatte orda olmalıyım. kaldıki eczacı arkadaşlarım daha çok trafikte bulunuyorlar. bi tane kaldırımda birisine aynam değmiş değil ve birisini de rahatsız etmiş değilim tamammı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Olayı saptırmayalım.. Kimseye ilacını elden teslim etmiyorum ben, kimsenin evine ilaç götürmüyorum. Depoda çalışanları kastediyorsan onlarda kaldırıma çıkmazlar. Bir yada iki kez çıktım kaldırıma. O da çooook kalabalıktı ışık. İki dk bile sürmedi. Kınayan kınasın. Herkes kendine baksın..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bende kaldırımdan giderim bazen Agility ile

Ama nasıl giderim?

Motordan inerim ve iterek götürürüm ( 2-3 km motor itmeye talimli olduğum için kaldırım zor gelmiyor)

Bırakın motoru,kaldırımda bisiklet bile giderken korkuyor insan.

Küçükken kaldırımda sürerdim mecburen dağ pisikletimi,pardon kaldırım pisikletimi

Bazen amcalar,teyzeler kızardı. Bende " e nerede sürelim" derdim.

Şimdi onlara hak veriyorum. İnsanın ödü patlıyor arkasında hızlı birşey gelince

Geçen motorlu birisi,ben kaldırımda yürürken motoru biraz bağırtarak geçti yanımdan. Elim ayağım boşaldı yeminle.

Aman dikkat edelim. Motorcuya kötü gözle bakılmasına sebep olacak bir hareket bu kaldırımda gitme olayı.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı yalniz_prens_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o türlü arkadaşlar yüzünden zaten motorculara kötü gözle bakılıyor ve trafikte görmezden geliniyor. Zira motorcularda kaldırımda yayaları görmüyorlar ya!!! Bazı densiz insanların zararını tüm motorcu arkadaşların çekmesi saçma bişi aslında...
    arkadaşım yazdıgın yorumlara dikkat etmeni rica ederim
    burda yapılan yorumlarda bazı arkadaşların kaldırımı kullanırım bazısı kullanmam diye yorum yapmışlar.herkes fikirlerini söylemekte özgürdür ama böyle densiz insanlar gibi kelimeleri kullanmanı kınıyorum

sonuçta hepimiz bu alete severek biniyoruz. motorcular kardeştir.

saygılar.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    tamam değil kardeş.kaldırımda yürülür motorlu taşıt sürülmez medeniyet ltf medeniyet!!!her ne sebepten olursa olsun bunu ihlal etmende seni haklı çıkarmaz.temel kurallar uyulması gereken bu kadar basit.
    İSTİST bunu beğendi.

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    tmm arkadaşlar sakin olun giden gider kaldırımda kfr yer gitmeyen aralardan kaçar ene kfr yer ikisinide yapmayan oturur bekler ama kardeşliği bozmıyalım ltfen nası olsa adımız 90 indiremeyiz 80 ne
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kaldırım kullanmayan herkez bir gün mutlaka kaldırım kullanacak o zaman karşısına geçip gülecem hani kaldırım kullanmıyodun diye..

malesef TÜRKİYEDE yol şartları ve otomobil sürücüleri yüzünden biz motorcular ulaşım için sürekli çeşitli yollar deniyoz (aralardan geçmek, kaldırım kullanmak, dikkatsiz arac kullanmak vs..)

aralara girsek serseri oluyoz, kaldırımdan gitsek yobaz kıro oluyoz
    otmobil gibi sıradan bi arac kullanmıyoruz tabiki motorun avantajları olmalı ama bilinçli kullanmak gerekir..

ben aralardanda gidiyom trafikte hız da yapıyom kaldırımda kullanıyom
    bunlar marifet değil ama genelleme yapmayın varsa derdi olan yüzüme söylesin..

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    ve sonra diyoryzkı BIZDE TRAFIKTE VARIZ BIZI FARKEDIN!!!!!!

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    06bluedragger festival gibisin katılmak istiyorum sana
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06bluedragger festival gibisin katılmak istiyorum sana
    valla katılım ücretsiz cnr expo yanımda halt etmiş..

rakın gogh gibisin çadır gurmak istiyom...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    kaldırımdan teker yapmayalım hiç hoş bişi deil
    gidenleri kınıyorumi kın kın kınnnnnnnn

kaldırımdan gitmişimdir bi çok kez, hatta olayı aşıp everin önüne kafelerin masalarının arasına, bisiklet yoluna, yürüyüş ve koşu parkurlarına dahi daldığım oldu biri beni durdursunnn

tabiki doğru deil...
    başta kınadık dimi
    ama yarın o kaldırım senin bu kaldırım benim

hem onu bunu bırakın ben duran trafikte arabaların etrafında dönen korna çalarak grup sürüşündeki adamları çıldırtan aynalarına tekme atan adamlar tanıyorum
    GKN MOTORS

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    hele şükür topik sayemizde sakinleşti galiba
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    kanka motor daha rodajda nasıl teker yapcez 40 - 50 mahkum gidiyoz..

motosiklet kullanıpta kaldırımdan ben hiç gitmedim diyen yalan söyler!!zira bende çok kullandım kaldırımı''tabi zarar vermeden kimseye..zaten bu zamanla alışkanlık oluyor.4km anayolda geçiyorsa 1km'side kaldırımda geçiyorallah kahretsin alışkanlık işte ne yaparsınız...

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Kaldirimda gitmek yanlis. Kilit trafik yuzunden kaldirimda gidiliyorsa dahi yayalarin arasinda makas atmak yerine yayalarin hizina uyacak sekilde "tin tin" suratle gitmek, gozleri 8 acmak yayanin birisine carpip can yakmayi onler.

Trafik lambasi kirmizi yaniyor, 30 sn. beklemeyeyim diye solugu kaldirimda almayin sakin!
    = = = Be Aprilia racer! = = =

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    öncelikle arkadaşların açık sözlülükleri hoşuma gitti kaldırıma çıkan çıktım diyo çıkmayan çıkmadım arasıra çikan arasıra dıo burya kadar güzel öz eleştiri iyidir.
    yanlız kaldırım yayalara ayit olan bir alandır fakat bazen insanı çıldırtacak trafik şartları hem sinirlerimizi hemde sabrımızı zorluyor biraz beklemektense kaçacak altarnatif yollar arıyoruz tabiki en müsait olarak YAYA kaldırımları gözümüze takılıyo ister yavaş ve güvenli gittiğimizi ister hız denemesi yaptığımızı varsayalım her ne şekilde olursa olsun yanlış çünki trafikteki kınanan eleştirilen insanların yaka silktiği sürücülerle aynı kefeye konulmaktan kendimizi sıyıramayız şunu unutmayalım altımızda'ki motosikletler markası gücü tarzı her ne olursa olsun tescil belgeleri olan motorlu taşıttır bizler kaldırımlara çıktığımız sürece aktif trafiğin içinde kalmadığımız sürece hadi canım alt tarafı motor muamelesine maruz kalacaz bizler eğer trafikte farkedilip belli bir saygınlığa erişmek istiyorsak motorlu taşıtlara ayrılmış yolları kullanalım trafikte bazen ne kadar kale alınmasakta unu yenecek olan yine bizleriz bütün motosiklet tutkunlarına kucak dolusu sevgiler
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaldırımda gitmeyi ilk defa bu başlıkta duyuyorum, istanbulda levent- beşiktaş arası 1 sene kaldım ve bu zaman içerisinde motorları hiçbir zaman kaldırımda görmedim. Trafikte bizlere diğer taşıtlar tarafından serseri gözüyle bakılıyor, birde yayalarımı kaybedelim, onlardamı lanet ve bela okusunlar arkamızdan...
    ---
    Kaldırım bana ters, yolumda giderim, toprağa geçerim, sırtıma alırım genede kaldırım ihlaline başvurmam...
    ---
    Birçok makale ve yazı okudum fakat hiçbirinde; çok sıkıştığınızda kaldırımdan gidiniz denilmiyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    kaldırımda gitmesine gidilir. çünkü o trafik çekilcek gibi değil
    ehliyetim olsa ben de doyasya korkusuz giderim. lakin 3, viteste gidilmez heralde. her şeyin bi raconu war. kaldırım insanların yürümesi için. motorlar istisna.istisnalar da bkunu çıkarmamak şartıyla ara sra olabilir. o adamın yaptığı direkt olarak ayılık.git de ufak ufak git.bişey olsa kaldırımda gitmenin mi acısını çekicek,birine vurmanın mı acısını çekicek.?...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Türkiye de ki yayalar kaldırımı kullanmayıp yolda yürüdükleri sürece evet motosikletle kaldırımdan gidilir çünkü birgün yayaların umarsızlığı yüzünden kendileriyle yakın temasa geçeceğiz... Tüm yayalar ellerini kollarını sallayarak taşıt yollarından yürüyorlar, bu durumda taşıtlarında onların kaldırımını kullanmaları kaçınılmaz oluyor.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırımda gitmesine gidilir. çünkü o trafik çekilcek gibi değil
    ehliyetim olsa ben de doyasya korkusuz giderim. lakin 3, viteste gidilmez heralde. her şeyin bi raconu war. kaldırım insanların yürümesi için. motorlar istisna.istisnalar da bkunu çıkarmamak şartıyla ara sra olabilir. o adamın yaptığı direkt olarak ayılık.git de ufak ufak git.bişey olsa kaldırımda gitmenin mi acısını çekicek,birine vurmanın mı acısını çekicek.?...
    şöyle düşünelim trafiğin kilitlendiği herhangi bir nokta ve orada motosikletin çıkıp ine ileceği bir kaldırım o kaldırımdan günde 100 tane motosiklet geçse ve herkez istisnalar kaideyi bozmaz dese o zaman istisnalar ve kaideler yer değiştirmiş olur ve illaki birileri istemeyerekte olsa bkunu çıkarır
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye de ki yayalar kaldırımı kullanmayıp yolda yürüdükleri sürece evet motosikletle kaldırımdan gidilir çünkü birgün yayaların umarsızlığı yüzünden kendileriyle yakın temasa geçeceğiz... Tüm yayalar ellerini kollarını sallayarak taşıt yollarından yürüyorlar, bu durumda taşıtlarında onların kaldırımını kullanmaları kaçınılmaz oluyor.
    herkez kendi doğrusunu savunur bırak onlar yürüsün sen haklı ol senin yolunda iken yakın temasa geçersen'ki bunu hiç birimiz istemeyiz ama haklı olan arkadaşlarımızın yanında göğsümüzü gere gere durabilelim
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)