Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletin Modeli ve Üretim Yılı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Herkese merhabalar,
    Tecrubeli arkadaslardan bir konuda kafamda olusan soru isaretine cozum bulabilmek adina sorunumu sizlerle paylasmayi istiyorum.

Birkac gun once Ferco motor'a bagli bir yetkili bayiden yeni satin aldigim Beverly 250ie aracta yaptigim inceleme sonucunda aracin hicbir yerinde model yilina dair herhangi bir etiket vs birsey goremedim? (Hatta sele altindaki etikette 2002/xx/xxxx vs seklinde bir ibare iyiden-iyiye kafami karistirdi!) Ferco motor servis ile yaptigim gorusme sonucunda'da bu konuda tatmin edici bir cvp alamadim. Zira ferco motor, "aracin uretim/model yilinin arac uzerinde belirtilmedigini ve aracin gumrukten ulkeye giris yaptigi yila gore modelinin belirlendigi" bilgisi verildi.

Bu durum yeni almis oldugum motorun "gercekten 2007 model olup-olmadigina dair bir soru isareti olusturdu bende. 2007 model oldugu belirtilen Beverly 250ie aracin Piaggio Italy'de (fabrikada) hangi yil uretim bandindan ciktigini kesin olarak nasil, nereden, ne sekilde ogrenebilirim?

Kisaca, arac uzerinde model yilina dair piaggio tarafindan basilmis bir ibare bulunmadigindan dolayi ruhsat bilgilerine guvenmekte tereddut ediyorum. Cozum olarak aracin piaggio fabrikada hangi yil uretildigi bilgisine "bi-sekilde ulasirsam" sorunumun cozulecegini dusunuyorum.

Simdiden konu hakkinda yorum, tecrube ve tavsiyelerini paylasacak degerli arkadaslara sonsuz tesekkurlerimi iletiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ruhsat bilgileri buyuk ıhtımalle dogrudur tereddut etme

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    bu aracın üretici firmasına ingilizce mail at yeterli bilgiyi sana vereceklerdir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bahçelievlerdenmi aldın...

şu 7390 lira olan eski kasa beverly...2005 ve 2006 da ve 2007 de satılan grup...

http://www.sahibinden.com/motovizyon...XQQdisplayitem

bu 9725 e sattıklarıda 2008 kasa ...enjeksiyonlu...

http://www.sahibinden.com/beverly_s_...XQQdisplayitem

yeni kasalarda KIRMIZI renkde mevcut...eskiler karbüratörlü...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aracın üretici firmasına ingilizce mail at yeterli bilgiyi sana vereceklerdir.
    İste istedigim ve beni keisnlikle %100 tatmin edecek bir cozum! Yalniz bir sorun var hocam Piaggio italya'ya girdigimde karsima italyanca bir site cikiyor ve direk bir mail adresi yerine sayfada bir doldurulmasi gereken form seklinde birseyler cikiyor ve ben hic italyanca biilmiyorum!!

İngilizce mail olarak piaggio italya'ya nerden ulasabilirim acaba dostum?

Motosikleti
    2014 zx636r
    al güzel kardeşim şurdan devam et: http://www.piaggio.com/default.asp?lng=2
    siteye giriş yaptığında sağ üstte Italiano-English seçenekleri mevcut ama sanırım göremedin.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahçelievlerdenmi aldın...

şu 7390 lira olan eski kasa beverly...2005 ve 2006 da ve 2007 de satılan grup...

http://www.sahibinden.com/motovizyon...XQQdisplayitem

bu 9725 e sattıklarıda 2008 kasa ...enjeksiyonlu...

http://www.sahibinden.com/beverly_s_...XQQdisplayitem

yeni kasalarda KIRMIZI renkde mevcut...eskiler karbüratörlü...

Bahcelievler'den degil hocam, yeni actiklari kadikoy hasanpasa subesinden aldim. Evt 7390 olarak belirtilen asagidaki ilandan;

http://www.sahibinden.com/beverly_25...XQQdisplayitem

NAsil anlayacagim hocam motorun fabrikada 2007 yilinde uretildigini?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    harbiden zor durumda kalışın. şase numarası fabrikada kayıtlıdır ama işte bi şekilde ulaşabilsen fabrikaya. italyanca çeviri sitelerini araştırdınmı . belki faydası olur. aklıma geldi de.

Motosikleti
    dostum ne uğraşıyon İtalyayla bilmem neyle...sorunun cevabını verdim...motorun eski kasa...enjeksiyonlu değil...ama sonucta sıfır işte...İ.E değil eski kasa...sormana gerek yok...

bak ilanlarda satılanların hepsi senin kasalardan...farkı yeni olması...Ferco elde kalan son malları genelde bu Motovizyon gibi firmalara verir onlarda kampanya ile bi şekilde eritirler...mesela derbı gp 1 5990 a satılır sadece bu bayide galiba...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır aldıgına göre makinanın gümrük girişindeki asıl şase numarasının bulundugu kağıtla motordaki şaseyi karşılaştır ilk önce. ondan sonra mail yoluyla internet sitesinden ulaş yani başka bişide gelmiyor akıla.. sen neyden tereddüt ediyorsun onu anlamadım aslında ruhsatta ne geçiyorsa model olarak sen ona bak bence.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Şasi numarasına bak. Sadece üretim yılını değili, motorun hangi ülkedeki fabrikada üretildiğini bile görürsün. Bu birçok marka için böyle, büyük ihtimalle seninki de bu şekildedir. Yalnız bu bilgilerin senin motorunda nasıl kodlandığını öğrenmek için google'da biraz araştırma yapman gerekebilir

Motosikleti
    2014 zx636r
    kardeşim sana 2008 diye satıldıysa anında iade et!ruhsatına iyi bak trafiğe çıkış tarihi 2008dir tamam ama model yılı yazar 2007 diye.2008 trafiğe çıkışlı olması 2008 model olduğu anlamına gelmez.

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat bilgileri buyuk ıhtımalle dogrudur tereddut etme
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır aldıgına göre makinanın gümrük girişindeki asıl şase numarasının bulundugu kağıtla motordaki şaseyi karşılaştır ilk önce. ondan sonra mail yoluyla internet sitesinden ulaş yani başka bişide gelmiyor akıla.. sen neyden tereddüt ediyorsun onu anlamadım aslında ruhsatta ne geçiyorsa model olarak sen ona bak bence.
    arkadaşlar bu ruhsat mevzusunu çözemedim ben...ruhsat nedir...?

Trafik tescile kayıt olduğu tarih...motor 1967 model de olsa trafik tescile bugün gitseniz 2008 diye yazar...bunlar basit konular aslında...bilmeniz gerek...

ilanlarda hiçmi dikkat etmediniz...2005 model ama trafiğe 2007 çıkışlı diye vs...

kardeşim sana 2008 diye satıldıysa anında iade et!ruhsatına iyi bak trafiğe çıkış tarihi 2008dir tamam ama model yılı yazar 2007 diye.2008 trafiğe çıkışlı olması 2008 model olduğu anlamına gelmez.
    bu iade işlemi nasıl oluyor yiğidim...sen herhalde Amerikada veya Norveçde yaşıyorsun...yoğsam burası İsviçremi...iade miade burda olmaz...

motor eski kasa ben çaktım...zaten kendiside enjeksiyonlu 2008 lerin 10.000 ytl olduğunu bilerek almıştır muhtemelen... o kadar saf değil ya...bunlar stoklarda kalan eski kasalar...

Motosikleti
    al güzel kardeşim şurdan devam et: http://www.piaggio.com/default.asp?lng=2
    siteye giriş yaptığında sağ üstte Italiano-English seçenekleri mevcut ama sanırım göremedin.
    Hocam English yapsamda sayfa degismiyor ve asagidaki sekilde yine ayni sayfayla karsilasiyorum. Acilir listeden Turkey'i sectigimde yine ferco motor'a yonlendiriyor veya italya'yi sectigimde ise yine italyanca site ve italyanca o gereksiz form cikiyor karsima.

Yani direk ulasilabilecek bir mail adresi yok maalesef piaggio'nun ne yazikki suan bunu anlamis durumdayim!!!

Motosikleti
    2014 zx636r
    valla benden bu kadar.metehan abi böle bişi başıma gelse (ki gelmez o kadar kör değilim) o tükkanı gafasına yıkarm o herifin

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ne uğraşıyon İtalyayla bilmem neyle...sorunun cevabını verdim...motorun eski kasa...enjeksiyonlu değil...ama sonucta sıfır işte...İ.E değil eski kasa...sormana gerek yok...

bak ilanlarda satılanların hepsi senin kasalardan...farkı yeni olması...Ferco elde kalan son malları genelde bu Motovizyon gibi firmalara verir onlarda kampanya ile bi şekilde eritirler...mesela derbı gp 1 5990 a satılır sadece bu bayide galiba...
    Hocam gozunu seveyim ne yaptin! Motorun yaninda "250ie" ibaresi var minik. Bu ibare motorun injeksiyonlu oldugu anlamina gelmiyormu tutup kendileri yapistirmis olamazlar ya bu ibareyi? Karburatorlu modelmi aldim yani simdi ben eski model/kasa 2006, 2005 belkide 2004!

Servise giderim pazartesi ilk isim ve "acin kardesim bakin şu motora karburatormu yoksa injeksiyonmu" derim walla!!!

Motosikleti
    valla benden bu kadar.metehan abi böle bişi başıma gelse (ki gelmez o kadar kör değilim) o tükkanı gafasına yıkarm o herifin
    kanka yazıyoruz ama havaya yazıyoruz gibi geliyo...arkadaş takmış maile...burada İtalyan maxı doçenti var ama teoride arıyo cevapları...

hatta onu alacağına bu Gilera nexus 250 alsaydı efsane olurdu yollarda...8500 gayme...

http://www.sahibinden.com/moto_garag...XQQdisplayitem

Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gozunu seveyim ne yaptin! Motorun yaninda "250ie" ibaresi var minik. Bu ibare motorun injeksiyonlu oldugu anlamina gelmiyormu tutup kendileri yapistirmis olamazlar ya bu ibareyi? Karburatorlu modelmi aldim yani simdi ben eski model/kasa 2006, 2005 belkide 2004!

Servise giderim pazartesi ilk isim ve "acin kardesim bakin şu motora karburatormu yoksa injeksiyonmu" derim walla!!!
    2 saattir niye demiyon haci...temem yeni kasa işte....benim merak ettiğim o yeni kasayı nası aldın 7390 a...

i.e ler yeni kasa....

olmayanlar eski kasa...bu kader basit...

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Selam pininfarina aynı şirketten 2007 yılı kasım ayında bende 2006 model bir Beverly 250ie aldım ve aslında kaç model olduğu hiç aklıma gelmedi. Senin aldığın motosikletin bahsettiğin ilanda 2007 değil 2006 olduğu yazılı. Mete_han arkadaşımızın dediği eski ve yeni kasa uygulaması değil normal enjeksiyonlu versiyon ile spor versiyonu Beverly S 250ie farklı motosikletler. Benim bildiğim kadarıyla.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Motosikleti
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tereddutum şu hocam oncelikle amacim burada hic kimseyi, firmayi veya bir kurumu suclamak degil. Sadece ruhsatta belirtilen model yili ile motorun uretim yilinin gercekten ayni olup olmadigini bilmek/ogrenmek istiyorum hepsi bu.

Ornegin gecmis yillardan stokta kalmis (or; 2006 veya 2005 model bir motorun) 2007 yilinda satisi gerceklestirilerek ruhsat'a model olarak 2007 İSLENİP İSLENMEDİGİ BİLGİSİNE KAT-İ VE NET OLARAK ULASMAK İSTİYORUM hepsi bu hocam...

Motosikleti
    Alıntı EliteXC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam pininfarina aynı şirketten 2007 yılı kasım ayında bende 2006 model bir Beverly 250ie aldım ve aslında kaç model olduğu hiç aklıma gelmedi. Senin aldığın motosikletin bahsettiğin ilanda 2007 değil 2006 olduğu yazılı. Mete_han arkadaşımızın dediği eski ve yeni kasa uygulaması değil normal enjeksiyonlu versiyon ile spor versiyonu Beverly S 250ie farklı motosikletler. Benim bildiğim kadarıyla.

2007 nin başından itibaren gelen bu enjeksiyonlu modeller beverly için yeni kasa olarak nitelendirilir...

enjeksiyonlulardan önce enjeksiyonlulardan sonra diye...

yamaha xmaxlerdede böyle bildiğim kadarıyla...karbüratörlüler ve yeni gelen enjeksiyonlular şeklinde...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)