Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletin Modeli ve Üretim Yılı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Ornegin gecmis yillardan stokta kalmis (or; 2006 veya 2005 model bir motorun) 2007 yilinda satisi gerceklestirilerek ruhsat'a model olarak 2007 İSLENİP İSLENMEDİGİ BİLGİSİNE KAT-İ VE NET OLARAK ULASMAK İSTİYORUM hepsi bu hocam...

Sevgili pininfarina öncelikle motosikletin hayırlı olsun ve kazasız belasız uzunca bir süre kullanırsın ve bol bol keyf alırsın.
    Bende 250ie 2006 model aldım ruhsatıda kendim çıkardım ve ruhsatımda motosikletin faturasındada yazdığı gibi 2006 model olduğu yazıyor. yani 2005 model bir motosikleti 2008'de alan bir kişi ruhsata 2008 model yazdıramaz. (Faturada kaç model yazıyor ise ruhsatta'da aynısı yazar)
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka yazıyoruz ama havaya yazıyoruz gibi geliyo...arkadaş takmış maile...burada İtalyan maxı doçenti var ama teoride arıyo cevapları...

hatta onu alacağına bu Gilera nexus 250 alsaydı efsane olurdu yollarda...8500 gayme...

http://www.sahibinden.com/moto_garag...XQQdisplayitem

2 saattir niye demiyon haci...temem yeni kasa işte....benim merak ettiğim o yeni kasayı nası aldın 7390 a...

i.e ler yeni kasa....

olmayanlar eski kasa...bu kader basit...
    Laf aramizda ilanda 7390 yaziyor ama %22 ötv, vergiydi, şuydu-buydu vs derken 8.200'e geldi alet hocam ve + 400ytl 2008 model yeni arka cantasi ile birlikte total 8.600ytl bayildim! Sedigim gibi sadece motor hersey dahil 8200ytl hocam.

Yeni kasa diyorsun demek ha hiimmm... Ama ben yinede emin olmak icin yukarida bir arkadasin bahsettigi gibi google'dan arastirma yaparak aracin sase no'sunu desifre edip incigini-cincigini her seyi ortaya dokmeyi dusunuyorum. Biraz zor olacak bu is ama en azindan İCİM RAHAT EDECEK VE DERİN BİR OHH CEKİCEM!!

EDİT; Bu arada araci satin aldigim bayide @ erhan isimli yetkili arkadas cok ilgili, alakali ve hepsinden ote anlayisli bir arkadas. Subede bir kopek var mesela ve ben kopeklerden cok korkarim, cekinirim + alerjim vardir. Bu arkada sagolsun her gittigimde kopegi odasina alarak uzaklastirdi ve anlayis gosterdi benim bu konudaki hassasiyetime. Bu tarz seyler %100 musteri memnuniyrti cerceversinde bence oldukca onemli detaylar.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu ruhsat mevzusunu çözemedim ben...ruhsat nedir...?

Trafik tescile kayıt olduğu tarih...motor 1967 model de olsa trafik tescile bugün gitseniz 2008 diye yazar...bunlar basit konular aslında...bilmeniz gerek...

ilanlarda hiçmi dikkat etmediniz...2005 model ama trafiğe 2007 çıkışlı diye vs...
    abi ruhsat tescil belgesi tmm benım motorunda trafiğe çıkışı 15 ekim 2007 ama modeli 2006 yazıyor tescile bakmaz olay modele bakar dedim bende değişik bişi sölemedim ki.. ben tescile bakma model neyse odur dedim
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yeni kasa baba zorlama...tabi için rahat etmeli haklısın...ama enjeksiyonluysa son modeldir zaten...çok fark yok...inan buna...

şu nexus 250 ye ne diyosun...olan olmuş ama şu an geriye dönme şansın olsaydı değişirmiydi fikrin...nexus 250 kasasının nexus 500 den daha çekici olduğunu bilirmisin...sadece üzerine binmen lazım...

Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ruhsat tescil belgesi tmm benım motorunda trafiğe çıkışı 15 ekim 2007 ama modeli 2006 yazıyor tescile bakmaz olay modele bakar dedim bende değişik bişi sölemedim ki.. ben tescile bakma model neyse odur dedim
    pardon beyler yanlış anlamışım...herşeyi biliyom ya ben...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

abi sen gene bi şekilde fişeklendin =) evet anket açıyorum metehan banlansın diyenler el kaldırsın =)))

Motosikleti
    Alıntı EliteXC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ornegin gecmis yillardan stokta kalmis (or; 2006 veya 2005 model bir motorun) 2007 yilinda satisi gerceklestirilerek ruhsat'a model olarak 2007 İSLENİP İSLENMEDİGİ BİLGİSİNE KAT-İ VE NET OLARAK ULASMAK İSTİYORUM hepsi bu hocam...

Sevgili pininfarina öncelikle motosikletin hayırlı olsun ve kazasız belasız uzunca bir süre kullanırsın ve bol bol keyf alırsın.
    Bende 250ie 2006 model aldım ruhsatıda kendim çıkardım ve ruhsatımda motosikletin faturasındada yazdığı gibi 2006 model olduğu yazıyor. yani 2005 model bir motosikleti 2008'de alan bir kişi ruhsata 2008 model yazdıramaz. (Faturada kaç model yazıyor ise ruhsatta'da aynısı yazar)
    Gidip firmadan aracin faturasinimi isteyecegim yani?

faturada yazcağından emin değilim ama gümrük giriş belgesinde yazarki o belge mutlaka vardır bayiide ÖTV sini öderkende o gerekiyor zaten

Motosikleti
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faturasını almadıysan sana pek diyeceğim birşey yok pininfarina benim elimde faturam var fakat İzmir'de olduğum için fatura, uygunluk belgesi vs. belgeleri daha önce gönderip motosiklet gelmeden plaka işlerini hallettmem için zaman kazandırdı Erhan Bey. Normalde fatura konusunun nasıl işlediğini bilmiyorum.

Müşteri memnuniyeti konusunda bende 100 üzerinden 100 veririm Erhan Bey'in ilgi ve alakasına.

Motosikleti
    yeni kasa baba zorlama...tabi için rahat etmeli haklısın...ama enjeksiyonluysa son modeldir zaten...çok fark yok...inan buna...

şu nexus 250 ye ne diyosun...olan olmuş ama şu an geriye dönme şansın olsaydı değişirmiydi fikrin...nexus 250 kasasının nexus 500 den daha çekici olduğunu bilirmisin...sadece üzerine binmen lazım...

pardon beyler yanlış anlamışım...herşeyi biliyom ya ben...
    Nexus ilk basta cekici gibi gozukmus olsada gozume sonradan benim kriterlerime uymadigi icin onu eledim hocam. Soyleki;

1- Yedek parca, kullanici ve yetkili servisinin bir vespa veya piaggio kadar kolay bulabilir olmamasi.

2- Beverly'ye gore kucuk olan jant capi. Benim icin once guvenlik + konfor gelir ve sport bir surus en son planda kalir. Bu yuzden 16" teker capina sahip olan beverly'nin yol tutus konusundaki ustunlugu (viraj kabiliyeti, ıslak yol perfonmansı, bozuk yol ve genel surus konforu vs ile cok daha cazip bir secenek.

3- Cogu zaman yalniz motora binsemde artci misafirlerim sık sık oluyor. Bu yuzden arkada oturan kişi icin genis ve kalin selesi ve yuksek oturus pozisyonu
    ile nexus'un arkasına gore beverly bir salon koltugundan farksiz konfor sundugunu soylemeliyim.

4- Beverly'yi secmemde daha bircok onemli etken var. Ancak suan bunlari burada tek-tek yazmak yerine asıl konunun cozumu kafami daha fazla kurcaliyor @metehan dostum...

Motosikleti
    Alıntı vasco1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen gene bi şekilde fişeklendin =) evet anket açıyorum metehan banlansın diyenler el kaldırsın =)))
    erken coştum..

şaka değil dimi bu...faturasız mal nası alıdın orayada takıldım şimdi...2.el değil bildiğim kadarıyla...vergilerine kadar ödediğine göre sıfır aldın dimi...ilk mesajlarını dikkatli oudum 0 dı galiba...faturasız mal satmakda suç almak zaten hatalı...elinde fatura yokmu...

Nexus ilk basta cekici gibi gozukmus olsada gozume sonradan benim kriterlerime uymadigi icin onu eledim hocam. Soyleki;

1- Yedek parca, kullanici ve yetkili servisinin bir vespa veya piaggio kadar kolay bulabilir olmamasi.

2- Beverly'ye gore kucuk olan jant capi. Benim icin once guvenlik + konfor gelir ve sport bir surus en son planda kalir. Bu yuzden 16" teker capina sahip olan beverly'nin yol tutus konusundaki ustunlugu (viraj kabiliyeti, ıslak yol perfonmansı, bozuk yol ve genel surus konforu vs ile cok daha cazip bir secenek.
    3- Cogu zaman yalniz motora binsemde artci misafirlerim sık sık oluyor. Bu yuzden arkada oturan kişi icin genis ve kalin selesi ve yuksek oturus pozisyonu
    ile nexus'un arkasına gore beverly bir salon koltugundan farksiz konfor sundugunu soylemeliyim.

4- Beverly'yi secmemde daha bircok onemli etken var. Ancak suan bunlari burada tek-tek yazmak yerine asıl konunun cozumu kafami daha fazla kurcaliyor dostum @metehan dostum...

temem ben konuları fazla uzattım hemen kızma...

lastik ebadı konusunda haklısın...segmentinin en büyük inc lastiği beverlyde...bende 2005 de lıberty 200 kullandım...büyük lastik konusunda haklısın..saygı duyarım...ama nexusda çizgiler diğer hiç bir motorda yok inan...nexus 250 yi görmelisin...ihtişamlı bir kasası var...düşünmesi bile heyecanlandırıyor beni...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Faturasını almadıysan sana pek diyeceğim birşey yok pininfarina benim elimde faturam var fakat İzmir'de olduğum için fatura, uygunluk belgesi vs. belgeleri daha önce gönderip motosiklet gelmeden plaka işlerini hallettmem için zaman kazandırdı Erhan Bey. Normalde fatura konusunun nasıl işlediğini bilmiyorum.

Müşteri memnuniyeti konusunda bende 100 üzerinden 100 veririm Erhan Bey'in ilgi ve alakasına.
    Hocam henuz ruhsat islemleri tamamlanmadi pazartesi alicam ruhsat'i ve faturayi'da vereceklerdir. Benim sorguladigim konu ruhsatta yazan model yili bilgisine koru-korune guvenip/guvenmememiz sorusu? Akabinde aracin fabrika uretim yili bilgisine nereden, nasil ulasabilecegimizin yolu ve yontemi?

lastik ebadı konusunda haklısın...segmentinin en büyük inc lastiği beverlyde...bende 2005 de lıberty 200 kullandım...büyük lastik konusunda haklısın..saygı duyarım...ama nexusda çizgiler diğer hiç bir motorda yok inan...nexus 250 yi görmelisin...ihtişamlı bir kasası var...düşünmesi bile heyecanlandırıyor beni...
    Sevgili @Metehan,

İmaj hicbir seydir guvenlik + konfor ise hersey. Bu yuzden hala ve israrla Bevery

Motosikleti
    Bu konuları çok kafana takmaman gerekir bence çünki aldığın motosiklet scooter'ın yaratıcısının yani bir Vespa Piaggio Çin malı değil, ithalatçı Ferco Motor işlerini ciddiye alan bir firma. Bunlar bana yeterince güvenilir geld.

Dediğin gibi fabrika üretim tarihini bende araştırayım kendi motosikletimde eğer bulabilirsem yöntemini seninlede paylaşırım. Eğer sen bulabilirsen burada bizlerle paylaşabilirsin.

Motosikleti
    Bu konuları çok kafana takmaman gerekir bence çünki aldığın motosiklet scooter'ın yaratıcısının yani bir Vespa Piaggio Çin malı değil, ithalatçı Ferco Motor işlerini ciddiye alan bir firma. Bunlar bana yeterince güvenilir geld.

Dediğin gibi fabrika üretim tarihini bende araştırayım kendi motosikletimde eğer bulabilirsem yöntemini seninlede paylaşırım. Eğer sen bulabilirsen burada bizlerle paylaşabilirsin.
    Evt hocam bu yontemi desifre edersek cok iyi olur. Zira ferman gibi o uzun numarada bircok bilginin gömülü oldugunu biliyorum.

Motosikleti
    http://www.fercomotor.com.tr/vespa/a..._documents.asp

bu sayfada SERVİS EKİPMANLARI 09.01.2008 zip dosyasını indir ve içindeki Web Elektronik katalog sifresi dosyasını bul o sana yol gösterecek. Gizli bir bilgi olsaydı sanırım bunu sitelerinde açıkca paylaşmazlardı

Motosikleti
    http://www.fercomotor.com.tr/vespa/a..._documents.asp

bu sayfada SERVİS EKİPMANLARI 09.01.2008 zip dosyasını indir ve içindeki Web Elektronik katalog sifresi dosyasını bul o sana yol gösterecek. Gizli bir bilgi olsaydı sanırım bunu sitelerinde açıkca paylaşmazlardı
    Servis ekipmanlari dosyasina baktim ve isime yarayacak pek bişii bulamadim. KOSKOCA PİAGGIO'NUN KONU HAKKINDA MAİL ATACAK BİR ADRESİ YOK WEB SAYFALARINDA OLACAK İŞ DEGİL!!

Sen buldunmu sasi no ile uretim yili bilgisine ulasabilecegimiz baska bir yontem?

Motosikleti
    Hocam vespa'nin sayfasi burasi bana Piaggio lazim motor beverly cunku. Akabinde servis ekipmanlari dosyasina baktim ve isime yarayacak pek bişii bulamadim? Sen buldunmu sasi no ile uretim yili bilgisine ulasabilecegimiz baska bir yontem?
    Aşağıda sana linkini verdiğim dosyadaki faydalı bilgiler. Sende biraz araştırmacı ol bence herşeyi hazır bulmak zor maalesef. Bu arada Vespa ve Piaggio aynı fabrikada üretiliyor ve tek firma.

Vespa Elektronik katalog sayfasi Bayi ve Servis sifreleri

Sayfa:
    http://importer.dealerarea.piaggio.com

Username: FERCO

Password: 1JASP

Bundan sonra solda aftersale service tiklaniyor.
    Acilan yeni sayfanin sag tarafinda "Catalogo ricambi" NEW olmayan tiklaniyor
    Acilan yeni sayfanin ingilizceye cevrimi icin yada arac secimi icin solda veicolo tiklaniyor.
    Lingua acilarak inglese seciliyor
    Daha sonra Model yazan yerden arac seciliyor
    Sectikten sonra Market altindaki Ok tiklaniyor.
    Tikladiginiz araca ait yedekparca katalogu icindesiniz.
    Soldaki kisimdan bolum secerek parca numaralarini bulabilirsiniz.
    Parca numaralarini bulduktan sonra mutlaka www.vespaturkiye.com sitemizin satis sonrasi bolumunde bulunan stok durumu sayfasinda arama yaparak bu kod numarasinin olup olmadigini ve fiyatini kontrol ediniz.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepsini okudum.bravo iyi iz sürmüşsünüz sonucuda yazın bari bizde merakta kalmayalım.
    bu arada hayırlı olsun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Aşağıda sana linkini verdiğim dosyadaki faydalı bilgiler. Sende biraz araştırmacı ol bence herşeyi hazır bulmak zor maalesef. Bu arada Vespa ve Piaggio aynı fabrikada üretiliyor ve tek firma.

Vespa Elektronik katalog sayfasi Bayi ve Servis sifreleri

Sayfa:
    http://importer.dealerarea.piaggio.com

Username: FERCO

Password: 1JASP

Bundan sonra solda aftersale service tiklaniyor.
    Acilan yeni sayfanin sag tarafinda "Catalogo ricambi" NEW olmayan tiklaniyor
    Acilan yeni sayfanin ingilizceye cevrimi icin yada arac secimi icin solda veicolo tiklaniyor.
    Lingua acilarak inglese seciliyor
    Daha sonra Model yazan yerden arac seciliyor
    Sectikten sonra Market altindaki Ok tiklaniyor.
    Tikladiginiz araca ait yedekparca katalogu icindesiniz.
    Soldaki kisimdan bolum secerek parca numaralarini bulabilirsiniz.
    Parca numaralarini bulduktan sonra mutlaka www.vespaturkiye.com sitemizin satis sonrasi bolumunde bulunan stok durumu sayfasinda arama yaparak bu kod numarasinin olup olmadigini ve fiyatini kontrol ediniz.
    Sevgili @EliteXC,
    Oncelikle konuya olan yakin ilgin ve çaban icin binlerce tesekkurler.

Ancak gordugum kadariyla beni biraz yanlis yorumlamissin. Gondermis oldugun cozum yontemini fazlasiyla ve detayli olarak inceledim, bana "araca ait yedek parca katalogu degil", PİAGGİO'YA MAİL ATARAK KONUYU İFADE EDEBİLECEGİM, ŞASİ VEYA SERİ NO BİLGİLERİ İLE ARACIN URETİM YILI HAKKINDA BİLGİ ALABİLECEGİM BİR MAİL/İLETİSİM ADRESİ VS LAZIM.

Zira "araca ait yedek parca katalogu" suan isime yarayacak bir konu degil dostum.

Saygilarimla...

Motosikleti
    Sevgili @EliteXC,
    Oncelikle konuya olan yakin ilgin ve çaban icin binlerce tesekkurler.

Ancak gordugum kadariyla beni biraz yanlis yorumlamissin. Gondermis oldugun cozum yontemini fazlasiyla ve detayli olarak inceledim, bana "araca ait yedek parca katalogu degil", PİAGGİO'YA MAİL ATARAK İLE KONUYU İFADE EDEBİLECEGİM, ŞASİ VEYA SERİ NO BİLGİLERİ İLE ARACIN URETİM YILI HAKKINDA BİLGİ ALABİLECEGİM BİR MAİL/İLETİSİM ADRESİ VS LAZIM.

Zira "araca ait yedek parca katalogu" suan isime yarayacak bir konu degil dostum.

Saygilarimla...
    inan 2006 da olsak sana şöyle yardımcı olurdum...Ferconun o zamanki satış koordinatörü Murat Güzel di...kendisisyle epey samimiydik...durum netleşirdi...ayrılalı çok oldu... artık İstinye Fercoya gittiğimde robot gibi tipler görüyorum...robocop edasıyla motoru tanıtıyorlar...

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    ithalatçı firmaların gümrüğe vermiş oldukları faturalarda üretim tarihi yazmaz.Dolayısıyla model yılıda belli olmaz.Ancak ithalatçı firmanın gümrük beyannamesine beyan ettiği model yılıdır.Ulaştırma Bakanlığı 01 Ağustosdan sonra beyan edilen taşıtların bir üst model olduğunu kabul eder. Yani 01.08.2007 yılında beyan edilen taşıt 2008 model sayılır.Dolayısıyla sana kestiği fatura bu tarihten önceyse 2007 model sonra ise 2008 olarak trafik tescile işlenir.

Trafik idaresi aracın girişi ile ilgili bilgileri gümrükten sorar ve faturada beyan edilen bilgilerle karşılaştırır.Anormallik varsa gereğini yazar.Yani kesilen fatura doğru olmak zorundadir.Faturanın üzerinde Gümrük beyannamesinin numara ve tarihi vardır.O tarih aracın Türkiyeye giriş tarihidir.Sen onu esas al.

Şase numaralarının başlangıc numaraları aracı model yılını veya üretim yılını belirler ama her firma ayrı kodlama yaptığından o firmanın kodlama sistemini bilmek lazım.

Örnek BMW marka mototsikletlerde şase numarası 2008......... diye başlar

Kendine güvenmeyen hiçbir firma bu bilgiyi kolay kolay dışarı vermez Dolayısıyla üretim tarihini öğrenmen çok zordur.

Kolay gelsin
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)