Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Şehir içinde turlamaktan gına geldi, İstanbul'a yakın potansiyel gezi yerleri?

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ağva yolu eski dediğim zaten yeniyi gösteren bir tabela yok

riva ya gitmek için şile istikametine doğru devam ediyoruz ömerli merkeze gelince soldan beykoz dönüşü var ondan sonra köy yollarından riva tabelasını takip ediyoruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Teşekkürler Babaçi... Gerçi kaybolmak ta sorun değil, maksat gezi olsun, pratik olsun. Dönüşü bulabildikten sonra
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Yavv shadow abiyy,
    hafta sonu Yalova gezisi var, takılalım işte beraber, eeii??
    Poturdak

Motosikleti
    Abi benim duyduğum 20km kadar yol yapılacakmış motorla... Ben şehir içinde yapıyorum zaten onu... Siz günü birlik pazar mı gideceksiniz?
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Abi, hanım çalıştığı için pazar gidip dönelim diyoruz. İstersen ferry ile istersen TEM den bastırıp İzmit üzerinden gidebiliriz diye düşünüyoruz. İzmit Körfez yolundan sonrası çok hoş değil ama Yorulursak dönüşte ferry olabilir. Yine de eşimin işine bağlı birazda. Nöbetler Cuma dan belli oluyor
    Poturdak

Motosikleti
    Feribot ile gitmek bana cazip gelmiyor, gidilecek yerden ziyade, gidilecek güzergah ve yol daha önemli şu an benim için. Ben sizler gibi tecrübeli olmadığımdan, bu yaz yapabildiğim kadar yol yapmak istiyorum. Otoban'da çok çekici gelmedi

Ben Pazar günü belki Şile, Ağva vs gidip gelebilirim tek başıma. Tam karar veremedim. Gün yaklaştıkça haberleşiriz, ben buradan veya ÖM atarım.

Motosikleti
    suzuki an125 kırmızı
    igneadayı tavsiye ederim gidiş geliş avrupa yakası için 600 km büyükçekmeceden çatalcadan devam subaşı tabelasına geldigin zaman sola çerkezköy saray vize pınar hisara varmadan kapaklı sapağı var gir sağa o yol seni doğu iğne adaya götürür ama dikkat et yolda asfalt çalışması var bazı yerleri çakıllı bırakmışlar dönüştede demirköy girişinden sağa dupnisa mağrasına ugramayı unutma yol çok güzel ve keyifli istersen paralı yoluda kullana bilirisin

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplamda 450km'lik gezi:"Şİle-Ağva-Kerpe-Kefken".Ortalama 80km/h'lık süratle seyredilebilen doğa harikası bir güzergah.7 saat civarında sürüyor.Kendimi ve motoru dinlendirmek,bişeyler içmek ve yemek için gereken zamanlarda dahil.Gezi başlangıcı,Altunizade sapağından Şile otobanına giriş,Şile girişindeki ışıkları 150-200 metre geçtikten sonra sağa dönüş (ufacık Ağva tabelası vardır.),Ağva'ya kadar asfaltı takip (-ki oldukça virajlı.),Ağva girişindeki Petrol ofisinden hemen önce Kandıra tabelasından sağa ayrılış ve Kandıra'ya kadar devam ediş.Kandıra'ya girişten hemen sonra Kefken-Kerpe'yi sorunki yol ayrımı çok yakın bir yerde.İlk önce Kerpe yol ayrımı var,girin oraya ve manzaranın keyfini çıkarın.Çıkın oradan,yol ayrımından geldiğiniz yöne değil sola devam edin ve Kefken'e gidin.Orası daha bi güzel yer.Tadını çıkarın.Sonrada aynı yoldan geri dönün.Haliniz kalırsa bizede yazarsınız macerayı.Hadi yolunuz açık olsun.
    Ha kaybolursanızda onun tadı daha bi başka oluyo.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    bu tarafa doğru gel.Trakya....Istrancalar...Harika.Şu sıralarda şahane bir hava...Orman...Dereler...

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Oğuz mükemmel bir rota tarif etmiş.O rotayı birarada komple yapamadım.Havalar biraz serinlesin bide yeni motorumu da alayım belkide ;) ilk işim o rotayı yapmak.Sonrada Çanakkale
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    mondial 150RE 2006
    Günübirlik ne kadar olur bilemiyorum ama, Tekirdağ yolu üzerinden Karıştıran, Şarköy sahilden tekrar İstanbul bol virajlı fakat çok yorucu bir yol tavsiye edebilirim. Bende gelmek isterdim fakat bendeki scooterla mümkün değil.

Motosikleti
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplamda 450km'lik gezi:"Şİle-Ağva-Kerpe-Kefken".Ortalama 80km/h'lık süratle seyredilebilen doğa harikası bir güzergah.7 saat civarında sürüyor.Kendimi ve motoru dinlendirmek,bişeyler içmek ve yemek için gereken zamanlarda dahil.Gezi başlangıcı,Altunizade sapağından Şile otobanına giriş,Şile girişindeki ışıkları 150-200 metre geçtikten sonra sağa dönüş (ufacık Ağva tabelası vardır.),Ağva'ya kadar asfaltı takip (-ki oldukça virajlı.),Ağva girişindeki Petrol ofisinden hemen önce Kandıra tabelasından sağa ayrılış ve Kandıra'ya kadar devam ediş.Kandıra'ya girişten hemen sonra Kefken-Kerpe'yi sorunki yol ayrımı çok yakın bir yerde.İlk önce Kerpe yol ayrımı var,girin oraya ve manzaranın keyfini çıkarın.Çıkın oradan,yol ayrımından geldiğiniz yöne değil sola devam edin ve Kefken'e gidin.Orası daha bi güzel yer.Tadını çıkarın.Sonrada aynı yoldan geri dönün.Haliniz kalırsa bizede yazarsınız macerayı.Hadi yolunuz açık olsun.
    Ha kaybolursanızda onun tadı daha bi başka oluyo.
    Çok güzel bir rota ve ayrıntılı tarif, gerçekten teşekkürler. Bunu en kısa sürede yapıp paylaşacağım sizlerle. Sadece gidiş mi 450km yoksa gidiş geliş mi onu merak ettim. Eğer sadece gidiş ise uygulamaya sokmam vakit alacak...

Tekrar teşekkürler.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir rota ve ayrıntılı tarif, gerçekten teşekkürler. Bunu en kısa sürede yapıp paylaşacağım sizlerle. Sadece gidiş mi 450km yoksa gidiş geliş mi onu merak ettim. Eğer sadece gidiş ise uygulamaya sokmam vakit alacak...

Tekrar teşekkürler.

Gidiş-geliş toplam 450 kilometre Shadow.Man!.. Dediğim gibi baya yorucu ama çok zevkli bir güzergah.Çoğunlukla köylerden geçilen geneli düzgün asfalt bir yolu var.Tavsiye ederim.

Kaiser'im Doktor'um,Shadow'ada dediğim gibi zevkli güzergah.Kalabalık gurup için zorlayabilir ama 3-5 motorluk küçük guruplar için molalı-kalmalı harika bir gezi olur.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    bu güzergahlar zannediyorum sizi kesmez..şimdi tam size göre bir rota çizeceğim(haftada 2 gün kullanırım)umarım memnun kalırsınız..orman var viraj var trafikte yok daha ne olsunistanbuldan çıkıyorsunuz çatalcaya geliyorsunuz çatalcadan saraya gidiyorsunuz bu parkur tamamen orman ve virajlı yol..sarayda vakıflar kavşagına çıkıyorsunuz vakıflarda tanrıverdi tül satış mağazasına uğrayıp hem yorgunluk gideriyor hemde bir çayımı içiyorsunuz..sonra lüleburgaz istikametine doğru gidip muratlı kavşağından tekirdağa varıyorsunuz..bundan sonra bu yol sizi kesmezse şarköye doğru yol alıyorsunuz şayet keserse tekirdağdan istanbula geldiğinizin tersi istikamette yani e5 ten istanbula dönüyorsunuz..ist.çatalca bakırköyden 40km çatalca saray 75km saray vakıflar kavşağı22km vakıflar muratlı 25 km muratlı tekirdağ 40km..ettimi size 162 km dönüşte hemen hemen aynı tutar..şarköyüde eklerseniz gidiş gelişe 200km daha eklemeniz gerekecektir..hayırlı yolculuklar dileğiyle hoşca kalın
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

Motosikleti
    Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu güzergahlar zannediyorum sizi kesmez..şimdi tam size göre bir rota çizeceğim(haftada 2 gün kullanırım)umarım memnun kalırsınız..orman var viraj var trafikte yok daha ne olsunistanbuldan çıkıyorsunuz çatalcaya geliyorsunuz çatalcadan saraya gidiyorsunuz bu parkur tamamen orman ve virajlı yol..sarayda vakıflar kavşagına çıkıyorsunuz vakıflarda tanrıverdi tül satış mağazasına uğrayıp hem yorgunluk gideriyor hemde bir çayımı içiyorsunuz..sonra lüleburgaz istikametine doğru gidip muratlı kavşağından tekirdağa varıyorsunuz..bundan sonra bu yol sizi kesmezse şarköye doğru yol alıyorsunuz şayet keserse tekirdağdan istanbula geldiğinizin tersi istikamette yani e5 ten istanbula dönüyorsunuz..ist.çatalca bakırköyden 40km çatalca saray 75km saray vakıflar kavşağı22km vakıflar muratlı 25 km muratlı tekirdağ 40km..ettimi size 162 km dönüşte hemen hemen aynı tutar..şarköyüde eklerseniz gidiş gelişe 200km daha eklemeniz gerekecektir..hayırlı yolculuklar dileğiyle hoşca kalın
    İşte süper bir güzergah daha. Teşekkürler Cemal Bey, tarif te harika olmuş, sanırım ilk sefer için 162x2 yeter gibime geliyor. Çay içmek için uğrarım mutlaka.

Trafik benim için sorun değil esasında ama işin zevkini kaçırıyor, o yüzden istemiyorum. Şehir içi trafiği zaten bıktırdı, scooter'lar gibi aradan kaçma şansım zaten yok. Otoyol da, gezi için pek güzel olmuyor, git git nereye kadar

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    6. Seçenek olarak yazdığın Tekirdağ Karıştıran yolunu yağmurlu havada tavsiye etmem. Hem otobüsler aniden çıkar karşına hem de kaygan zemin tehlikesi. Aklında bulunsun... Her yaz giderim Şarköy- Mürefte'ye yazlığımıza.

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Shadow.Man, bende benzer bir rota bakıyorum kendime. Eğer yol arkadaşı istersen bende katılabilirim. Kalmasız her program uyar bana.

çanakkaleye git fazladan bi iki yüz km yaparsın ama yol eminim çok eğlenceli olur
    www taraflihaber.com [B]FARKI TARAFINDA[/B]

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    aslına bakarsanız bende istanbuldan 1 saatlik bir güzergah istiyordum gitmek için.Kerpe ağva veya kefken şile buralara nasıl gidilebileceği hakkında bilgisi olan varmı? Ben kartalda oturuyorum ona göre bir tarif yapabilirmisiniz?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shadow.Man, bende benzer bir rota bakıyorum kendime. Eğer yol arkadaşı istersen bende katılabilirim. Kalmasız her program uyar bana.
    Bende kalmasız bir program arıyorum zaten ve yol arkadaşı her zaman için keyifli olur diye düşünüyorum. Ne kadar çok, o kadar iyi

Tek bir sorun olabilir, benim egzos modifiye bir egzos, çok ses çıkarıyor, kulak tıkacı ile gelmekte fayda var .

Ben buradan ve ÖM ile haber veririm.

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslına bakarsanız bende istanbuldan 1 saatlik bir güzergah istiyordum gitmek için.Kerpe ağva veya kefken şile buralara nasıl gidilebileceği hakkında bilgisi olan varmı? Ben kartalda oturuyorum ona göre bir tarif yapabilirmisiniz?
    Seni de bilgilendireyim çıkacağım zaman belki 3 motor (veya daha fazla katılımcı olursa daha iyi) gezi yaparız günü birlik, eğlenceli olur.

Bu Pazar kimler gelebilir günübirlik bir tura mesela?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)