Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

kanuni motosiklet kullanıcılarından memnun olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250
    Furkan merhaba,

Kanuni Tiger kullanıcısıyım motorum suanda 7bin kmde hic bir sorun yasamadım suana kadar.. Kullanımdan dolayı sorun yaşayabilrsn servisle gorusup bilgi almanı tavsiye ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    ben tigrina 100 kulllanıyorum o da çin ama diger çinlerden bayağı bir farklı sağlamlığına gelince dökülüyo denmez normal bi motor neyse bu da o bazen çin olduğu konusunda tereddüd bile ediyorum

kanuni ye noldu denilince sanırım cevabını biliyorum (babamla sohbetlerimizden)

kanuni yani mz alman adı mz türkiyede kanuni

mz bmw nin bi kategorisiymiş sonra bmw den farklı hale gelmiş mz adında mütürlar üretilmiş tabi alman malı alman kalitesiyle sonra türkler mz i olduğu gibi türkiyeye getirmişler. y,ne aynı kalite fakat ilerleyen zaman ve çinin vazgeçilmez karına yenik düşüpevrim geçirmiş aslında kanuni (mz) ağır ve kaliteli motorlar üretirdi fakat türkiyede piyasaa sürebilmesi için küçültüp basitleştirip ekonomik bir hale getirmesi gerekiyordu öyle de yaptı ama artık mondiallerden haojin asya çin çan çon larından ayrı tutulmuyor
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Arkadaşlar sakın ama sakın kanuni tiger almak gibi bir hata yapmayın. Üç ay kadar önce o km tiger s aldım. Aldığıma alacağıma pişman oldum. Sıralıyorum arkadaşlar. 1. Eksos arızalı çıktı çifti değişti 2. sinyallere kumanda eden alet bozuldu değişti 3. Amortisör fabrikasyon hatalı çıktı oda üç gün önce değişti. 4. Benzin deposu benzin kaçırmaya başladı (alttan) 5. Sol taraftaki nikelajlı kapağın nikalajı attı değişti. 6. Bazen depo kapağından benzin terleme yapıyor. 6. Deponun içinde hafif oksitlenmeler görülüyor. 7. Gece ışıkları kesinlikle çok yetersiz asla gece uzun yol gidemezsiniz. Ben yarım saatlik yolu zor tamamladım. Yukarıdaki parçaları değişti değişti yazdım ama o kadar kolay değişmedi. Kuralkanı en az 20 kere aradım ne meiller attım dikkate alınıp ilgilenilmedi. İnanması zor ama motora iki kişi binince kasislerde arka teker çamurluğa sürtüyor. Servis arızasını tespit etiği halde siparişi bir haftada veriyor. Motor asla uzun yola gidecek bir güven vermiyor. Düşünsenize uzun bir tura çıktınız depo delindi. Yaşadığım faciaları buraya sığdırmak inanın mümkün değil. Sakın sakın bu motordan uzak durun. Bikere 0 km alacakların hepsinin amortisörü değişmesi gerekecek çünki amortisör olması gerekenden kısa. Ama bunu sorunu ben kendim bulmak zorunda bırakıldım. En üst düzey yöneticisine kadar aradım aynı zamanda hemşerimdir. Son zamanlarda bana cevap bile vermedi. Almadan öncede danışmıştım kendisine al hemşerim sonuna kadar arkasındayız biz demişti. Ama muhatap bile olmadı. Motora ayıracak fazla vaktim olmadığı için sorunsuz olsun dedim 0 km olsun dedim ama şimdi işi gücü bıraktım motor peşinde geziyorum. Birazda benim gibi biraz titizseniz helal paranızı bu zımbırtıya sakın vermeyin. Sorusu olan irtibata geçebilir g.ozturk1978@hotmail.com
    İllada alacaksanız ikiye ikibuçuğa ikinci el alıp hevesinizi alın. Hiç olmazsa benim gibi toplamda 6 bin ytl ye maledipte içiniz yanmasın 4400 motora verdim çantası demiri camı şusu busu 1500 ytl verip en iyisinden taktırdım ama söksen kimin ne işine yarar... Sakın arkadaşlar sakın... Hele hele sıfır km sakın sakın sakın...
    15.07.2008 Ek. Arkadaşlar inanmayacaksınmız değişen amortisör hafta sonu bartın gezisinde patladı yağ kaçırıyor. Bartın servisi tekrar isteyeceğiz dedi. Böyle bişey varmı ya... 0505 835 96 03

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    tek kelime ile berbat bı hızmet popcorn denılen scouter varken bende azmı yolda kaldım 5 -6 km yuruuyup servıse az mı gıttım kanunı en son alacagım motor
    ::gleam::Bugünü dünüme yarınıma değişir giderim
    Zaten bu kafada değil seni, evi bile zor bulurum::cheeeeer::

Arkadaşlar sakın ama sakın kanuni tiger almak gibi bir hata yapmayın. Üç ay kadar önce o km tiger s aldım. Aldığıma alacağıma pişman oldum. Sıralıyorum arkadaşlar. 1. Eksos arızalı çıktı çifti değişti 2. sinyallere kumanda eden alet bozuldu değişti 3. Amortisör fabrikasyon hatalı çıktı oda üç gün önce değişti. 4. Benzin deposu benzin kaçırmaya başladı (alttan) 5. Sol taraftaki nikelajlı kapağın nikalajı attı değişti. 6. Bazen depo kapağından benzin terleme yapıyor. 6. Deponun içinde hafif oksitlenmeler görülüyor. 7. Gece ışıkları kesinlikle çok yetersiz asla gece uzun yol gidemezsiniz. Ben yarım saatlik yolu zor tamamladım. Yukarıdaki parçaları değişti değişti yazdım ama o kadar kolay değişmedi. Kuralkanı en az 20 kere aradım ne meiller attım dikkate alınıp ilgilenilmedi. İnanması zor ama motora iki kişi binince kasislerde arka teker çamurluğa sürtüyor. Servis arızasını tespit etiği halde siparişi bir haftada veriyor. Motor asla uzun yola gidecek bir güven vermiyor. Düşünsenize uzun bir tura çıktınız depo delindi. Yaşadığım faciaları buraya sığdırmak inanın mümkün değil. Sakın sakın bu motordan uzak durun. Bikere 0 km alacakların hepsinin amortisörü değişmesi gerekecek çünki amortisör olması gerekenden kısa. Ama bunu sorunu ben kendim bulmak zorunda bırakıldım. En üst düzey yöneticisine kadar aradım aynı zamanda hemşerimdir. Son zamanlarda bana cevap bile vermedi. Almadan öncede danışmıştım kendisine al hemşerim sonuna kadar arkasındayız biz demişti. Ama muhatap bile olmadı. Motora ayıracak fazla vaktim olmadığı için sorunsuz olsun dedim 0 km olsun dedim ama şimdi işi gücü bıraktım motor peşinde geziyorum. Birazda benim gibi biraz titizseniz helal paranızı bu zımbırtıya sakın vermeyin. Sorusu olan irtibata geçebilir g.ozturk1978@hotmail.com
    İllada alacaksanız ikiye ikibuçuğa ikinci el alıp hevesinizi alın. Hiç olmazsa benim gibi toplamda 6 bin ytl ye maledipte içiniz yanmasın 4400 motora verdim çantası demiri camı şusu busu 1500 ytl verip en iyisinden taktırdım ama söksen kimin ne işine yarar... Sakın arkadaşlar sakın... Hele hele sıfır km sakın sakın sakın...
    15.07.2008 Ek. Arkadaşlar inanmayacaksınmız değişen amortisör hafta sonu bartın gezisinde patladı yağ kaçırıyor. Bartın servisi tekrar isteyeceğiz dedi. Böyle bişey varmı ya... 0505 835 96 03

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı furkankyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhhhhhh ahhhhhhhh nelere yanmayım ben kafamı taşlara vura vura bi hal yol oldum
    Orgazma Dudak Büktürür

bence yalan soyluyor

yukarıda onca arıza yaptını soyleyen arkadas kesınlıkle yalan soyluyor ınanmıyorum ben karalama yapıyor ımkansız denecek arızalardan bahsedıyor ben sana 10 tane tıger kullanıcısını dızerım buraya senın bahsettıgın arızaların hıc bırını bırak gormeyı duymamıstır bıle aynen burada soyluyorum yalan soyluyorsun o motoru bana ulastır gormek ıstıyorum arkadasım tanıdıgım cok ıyı servısler var bana maıl adresını ver ulastır o motoru..

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    1,5 sene deer 152 kullandım 20,000 km geçtim.çok memnundum.tabi zamanla büyüttük motorsikleti.fakat yinede aşığım deer'a
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

thunderace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    emin ellerde
    banada biraz karalama gibi geldi. hadi titresim var diyenleri anladık ufak tefek sorunları anladık ama kesinlikle soylenen sekilde buyuk caplı arızalar gormedim duymadım. 2005 modele biniyrz halen biniyrz en buyuk masrafım kmteli kopmustu o oldu baskada sikayetim yok lastik patlaması dısında hiç yolda kalmadım. parası olan daha iisini alsın
    ya tozu dumana katacaksın, yada tozu dumanı yutacaksın!

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende kanuni kullanıyorum ....
    Gaytette memnunum ....
    SAdece bir kez yolda kaldım . Oda KRANK kestiği için
    (KRANK kesen her makine uolda kalır zati )

İlk makinem giraz hor kullandım ama sonuçta benim makinem.(yani motosikletim)

arastıralarım sonucu bısey farkettım tigerın motoruyla kanunu atv 300 zun motorları neredeyse hemen hemen aynı hatta sılındır ust kapagı bıle bırbırının aynısı dusundum 300 cc olan atv 300 zun sılındır ve pıstonu tıgere uymazmı bunu servısle gorusucem eger boyle bısey yapabılırsem tıgerı 300cc ye cıkarabılırsem en kral 250 yı yolda toz ederım

bırde su adamın uste yazdıklarınanın yalan oldugu nerden bellı 1500 ytl vermıs tıgerın aksesuarlarına arkadasım yamaha drag sıtarın aksesurlarından mı bahsedıyosun sen en babası toplasın tıgerın butun modıfıye aksesuarları 500 ytl eder yalan soyleyıp durma hngı fırmanın servısısın yada adamısın bellı degıl...

popcorn hussar ve seyhan sağlam,bobcat i saymama gerek yok.geri kalanı 5 para etmez...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Nedense kendi motoru (bence şansına) sağlam çıkan herkes, motoru arıza yapanları yalancılık, karalama ve başka markanın adamı olmakla itham ediyor, çok ilginç.

Geçenlerde kayıt dışı (off-the-record) olarak Kanuni'den cidden üst düzey bir yetkiliyle görüştüm, Kanuni hakkında demediğini bırakmadı, o adamın söylediklerini buraya yazsam dava yerim Adam bana Kanuni'nin üretim bantlarını, montaj yapanların yetersizliğini, firma mentalitesini ayrıntılarıyla anlattı; ki bunları söyleyen alelade bir servis olsa bir gram ciddiye almazdım.

bırakın bunları adam gıbı kullanırsanız hıc bısey olmaz servıs calısanları arkadaslarım o kadar gıdıyorum bı tane tıger gormedım servıse gelen daha hıc motor acmamıslar kac sefer bındınız bu motora yok arkadasımda var yok ben bırınde gordum ayaklarıyla olmaz bu ısler alıcan kullanıcan honda cbf gordum yolda aynı cbf onu cekıyodu bı tane kanunı servısıne getırmısler segman kırmıs bu motorun tek sorun cıkaracagı yer aku konjektor adam gıbı kullandıktan sonra hıc bısey olmaz adamlar bas bas bagarıyo suzukı gn 250 motoru ustundekı gıttım suzukı servısıne onlarda dogruladı arkadasımdada var ne yollara vurdu bu motoru ben vurmuyorum kesınlıklede o vuruyo resımlerı koyımde buraya gorun...benımkıne neden bısey olmuyo cunku ben profesyonelım 9 yasndan berı var bende motor hıc motora bınme sen gıt al tıgerı ondan sonra motor dandık hıkayeleı anlat..

yok kanunının yonetıcısı oyle demıs yok bılmem ne bı bın ustune kullan en az bı sene ondan sonra yorum yap senın kullanmadıgın bı seye yorum yapma hakkın bıle yok arkadasım

Motosikleti
    Alıntı kartepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırakın bunları adam gıbı kullanırsanız hıc bısey olmaz servıs calısanları arkadaslarım o kadar gıdıyorum bı tane tıger gormedım servıse gelen daha hıc motor acmamıslar kac sefer bındınız bu motora yok arkadasımda var yok ben bırınde gordum ayaklarıyla olmaz bu ısler alıcan kullanıcan honda cbf gordum yolda aynı cbf onu cekıyodu bı tane kanunı servısıne getırmısler segman kırmıs bu motorun tek sorun cıkaracagı yer aku konjektor adam gıbı kullandıktan sonra hıc bısey olmaz adamlar bas bas bagarıyo suzukı gn 250 motoru ustundekı gıttım suzukı servısıne onlarda dogruladı arkadasımdada var ne yollara vurdu bu motoru ben vurmuyorum kesınlıklede o vuruyo resımlerı koyımde buraya gorun...benımkıne neden bısey olmuyo cunku ben profesyonelım 9 yasndan berı var bende motor hıc motora bınme sen gıt al tıgerı ondan sonra motor dandık hıkayeleı anlat..

yok kanunının yonetıcısı oyle demıs yok bılmem ne bı bın ustune kullan en az bı sene ondan sonra yorum yap senın kullanmadıgın bı seye yorum yapma hakkın bıle yok arkadasım
    Hele bir soluklan yeğenim

Tiger'de GN-250 motoru falan yok, ya uydurmuş arkadaşın ya da motordan anlamıyor. Kanuni kullanmadığımı kim söyledi onu çok merak ediyorum, Kanuni'nin etkinliklerine de katıldım, ATV'sinden Cross'una, Enduro'suna kadar bir sürü aracını da kullandım; değil CBF ilk Titan'lar bile Kanuni'nin Çinlilerinden daha iyi. Ayrıca CBF'im daha 1000 bakımı ve yağ değişimi hariç servise girmedi, en ufak bir soru bile çıkartmadı, boşver CBF'e laf atmayı sen.

Kanuni "markası" için ne derseniz deyin, benim gözümde beş para değeri yok. İsteyen alsın binsin, kimseye Kanuni kullanıyor diye laf etmem, kullanana saygı duyarım; ama bedavaya verseniz biraz kullanır, ya titreşimden sıkılınca ya da bozulduğu yerde bırakır Honda'ma binerim, hiç de uğraşmam.

Marka fanatiği olmayın, olacaksanız da adam gibi bir markanın fanatiği olun

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    bende ankaradayım 1 hafta önce antalyadan geldim kanuni tiger ile hiç sorun çıkarmadı ama genel olarak pişmanım motor kısmına diyecek yok ama diger kısımları biraz kötü ama benim kullanmama başka motor bukadar dayanırmıydı bilmiyorum ama motor kısmı bence çok güzel tiger genel olarak diger aksamlarda sorun çıkarıyo

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    kanuni kendi markasını basmış motora ama hepsi çin malı tıgır 2008 model 3 cü amartisörde patladı kanunicilere sabır versin allah yamaha honda zamanı artık üç kuruş ucuza alalım derken 5 kuruş zarar ediyoruz ben servisliğini bile bıraktım bahçe motorcusuna verdiler servisliğini saygılar

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense kendi motoru (bence şansına) sağlam çıkan herkes, motoru arıza yapanları yalancılık, karalama ve başka markanın adamı olmakla itham ediyor, çok ilginç.

Geçenlerde kayıt dışı (off-the-record) olarak Kanuni'den cidden üst düzey bir yetkiliyle görüştüm, Kanuni hakkında demediğini bırakmadı, o adamın söylediklerini buraya yazsam dava yerim Adam bana Kanuni'nin üretim bantlarını, montaj yapanların yetersizliğini, firma mentalitesini ayrıntılarıyla anlattı; ki bunları söyleyen alelade bir servis olsa bir gram ciddiye almazdım.
    sen ingilizmisin(off the record).kardeşim bırakın bu şunla görüştüm şöyle dedi palavra larını.ben seni kanuni yazan her forumda karalama kampanyasının içinde görüyorum.siz ne kadar çatlasanızda kanuni türkiyede en çok satan marka yani bir numara yani (number one (ingilizler anlasındiye))

sana ıspat ederım gn 250 oldugunu acar motorun cogu parcasında gn 20 yazıyor karburatorune bakın made ın japan yazıyr sen ne anlatıyosun paran varsa ne alırsan al bızene ama bılmedıgın bınmedıgın motoru karalama arkadasım hodrı meydan butun servslere gıdelım kac tane tiger motoru acmıslar arıza cıkaran yerlerı bellı trıska yerler gn 250 oldugunu gormuyomusun kor musun sen gıt bak bı tane gn 250 nın motoruna bıde tıgerınkıne bak tıpa tıp aynı gel uzun yola cıkalım ıstedıgın yere gıdelım ama sen acemıysen davara bıner gıbı bınersen motora motor ne yapsın haa yukarıdakı arkadasımın dedıdı gıbı pılastık parcaları aksesuarları bıraz dandık ama motoru kesınlıkle 10 numara sana motor begendırmek zorunda degıl adamlar gıt honda al benden 10 km re daha hızlı dıye gıdıpte cbf 250 ye 8 kusur lıra verıceme yarı fıyatını verırım gosterıs olarakta daha gosterıslı bı motora bınerım senın sokaga atılıcak 8 bın lıran varsa o baska evet benı sadece 10 km bı farkla gecebıldı ben bayır asagı degıl duz yolda bu motora 140 yaptırıyorum cbf nn gecmesıde hafıf olması tekerleklerının ınce olması bu motorda 140 kılo olsaydı toz ederdı cbf yı bf nın motorunda sorun yokmu var evet ondada var tıpık egzantırıkten ses gelme problemı var cogunda hemen motorumu kotulemek lazım sen profesyonel bınıcı degılsın ıse marka acısından bakıyosun oyle bakmayada devam et

bu yenı mod olan amortusor patlaması ısınıde ılk defa duyuyorum bu arada ben 95 kıloyum arkamada 80 kıloluk arkadasımı alıyorum bırak patlamayı en ufk bı sorun cıkmadı hıc bı tıger kullanandanda boyle bır arıza duymadım sallayın bakalım tutarsa

hala tıtresımden bahsedıyolar o kadar karalama burumusku adaların gozunu kac sefer cozumunu yazmama ramen gormezlıkten gelıyolar usenmıyorum gene yazıyorum ıyı oku bı seyler ogren tıtresımın sebebı on zıncır dıslısının kucuk olması ne oluyo kucuk olunca motor cekıs bakımından fazla guc uretıyor tabırı caıse 5 vıtesen sonra bıle vıes ıstıyo ıste bu guc tıtresıme sebep oluyo on dıslı 15 lık takıldıgında motor vıtes gecıslerı uzuyor moor fazla guc uretmıyor hızlanıyor rahatlıyor tıtresımde ortadan kalkıyor bu teknık bılgıler senın kafana ne kadar gırer bılmem ama ısın ozetı bu gel benım motora bın tıtrıyomu..

bu kadar ınsan enayı bı sıs akıllınısız adamlar dızel motorsıklet yapmıs deneme asamasında turkıyede 3 marka var ıpı gogusleyen honda yamaha kanuni

hndanın tıtan modelı dunyanın en saglam motoru cbf onun yanına yaklasamaz segman kırmıs motor hala servıste duruyor meydan okuyorum cbf ne 2 kısı gecemessem senı bu motoru yakarım ben apacı dedıgın cını toz edıyo onu yolda bı suru para verıcem 3 kurusluk dedıın cınlı yanımdan gececek yok oyle salata

Motosikleti
    Alıntı derya_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ingilizmisin(off the record).kardeşim bırakın bu şunla görüştüm şöyle dedi palavra larını.ben seni kanuni yazan her forumda karalama kampanyasının içinde görüyorum.siz ne kadar çatlasanızda kanuni türkiyede en çok satan marka yani bir numara yani (number one (ingilizler anlasındiye))
    Kanuni'yi karalayarak kazanacağım hiç bir şey yok. Bu forumda da çok kişi beni tanır, yalan söyleyecek bir adam değilim. Bu arada Türkçe'de yeterince yaygın olmayan bir terimin ingilizcesini parantez içinde vermeme laf edecek konuma geldiysen yazacak pek bir şey bulmıyorsun demektir.

Site yöneticilerinden olcan138'in Kanuni Tiger 250 testinde titreşim hakkında yazdıkları:

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Daha sonraki günlerde Tiger'la aldığımız yolları uzatmaya başladıkça artan hız değerleri de gelmeye başladı. Düz yolda Tiger alışılmışın dışında bir hıza çıktığınızı hissettirmeden ve çok da uğraşmadan 140-150 km/h gibi hızlara ulaşıyor. Bu hıza çıktığınızı ise titremesi rahatsız eden gidondan anlıyorsunuz. Her hızda ve her devirde var olan vibrasyon özellikle yüksek hızlarda verdiği rahatsızlığı artırarak dayanılmaz bir el bırakma isteğini de beraberinde getiriyor. Titreşimli dediğim kardeşi Enduro'dan sonra Tiger bu hızlarda titreşim nedir gösteriyor ve Enduro 200'ün titreşimini arattırıyordu. Ama hız sınırları içerisinde keyifli bir yolculukta, bu derece rahatsızlık hissetmeden ani hızlanma ve sollamalarda ise son derece rahatça altınızdaki gücü kullanarak seyredebiliyorsunuz.
    2006 Türkiye Motosiklet Satış Rakamları:

Ülkemizde en çok satılan motosiklet modelleri:
    001 - MONDİAL - 104 302
    002 - KANUNİ - 26 442
    003 - RAMZEY - 22 283
    004 - HONDA - 19 013
    005 - YAMAHA - 18 892 adet ile ilk beş sırayı alırken diğer bilinen modellerden ise;
    074 - BMW - 623
    087 - KAWASAKI - 361
    064 - SUZUKİ - 881
    110 - HARLEY – 135

2007'ye ait veri bulunmuyor.

Bu konuya yazacağım son cevap büyük olasılıkla budur. Kanuni bayileri istediklerini yazsınlar.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler