Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Çok Önerdiğiniz Marka Hangisidir ?

Katılımcı sayısı
37. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Mondial

12 32.43%
  • Kanuni

21 56.76%
  • Asya

4 10.81%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Kanunimi Çin Malımı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    kanuni çin malı parçaların türk malı fabrikada vidalanmış motorlarını satmaktadır.
    kanuni fanatiklerinin söylediklerine göre yerli hiç bir şeyi ekonomik olarak üretecek ekonomik seviyede değiliz.
    kanuni mi mondial mi diye düşünecek olursam ben mondial derim mondialin parçaları kanuniden daha uygun fiyata. model olarak zat önermem en küçük arızada bi kavanoz vida çıkıyor. başlangıç olarak 150 cc modellerinden 150 RF olabilir yada 150 ZC modeli 150 ZC arka disk fren olduğu için balata değişimi daha kolay. fren balatalarının 2000 -3000 km de bir değiştiğini düşünürsek kampana frenlerin balatalarını değiştirmek daha zahmetli.
    bakımlarının düzenli ve gereği gibi yapılması durumnda motorların sık olarak arıza vereceğine inanmıyorum. genellikle 150 cc scooterden 500 cc race performası beklenildiğinde sorunlar çıkmaya başlıyor.
    motosiklerin kaderi sürekli olarak gereksiz gaz açarak kullanılmalarından dolayı sıklıkla arıza çıkarmaları.
    en iyi motor sahip olduğun ve kontrol edebildiğindir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarıldım gülmekden maximum hız 220 km. yazmışlar

http://www.kubamotor.com/tr/SJ150-23.htm

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Ülkemizde, şu kadar Çin malı motor peynir ekmek gibi satılırken, Kanuni Çin malı mı Türk malı mı diye tartışmak abesle iştigal etmekten başka bir şey değil.

Kesene göre hareket et arkadaşım.Paran var ise git BMV,Honda,Yamaha vs.vs. al. Yok ekonomik davranacaksan, Kanuni'yi al güle güle kullan.Servislerinde bir problem yok, merak etme.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    kanuni mi çin motoru mu diye bir şey yoktur.
    kanuni zaten başlı başına çin motorudur.çinlinin ta kendisidir.türk malı falan hikaye anlayacağın.
    kanuninin yaptığı bir motorun mesela sırf aynasını yada başka 2-3 parçasını daha üretip üstüne biz ürettik damgası basarak insanları yanıltmaktır.
    bu zihniyetle devam etmeye de niyetli görünüyorlar...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

yahu paran varsa bmw yamaha honda yoksa cin malına bın dıye bırsey yok ya motordan anlamıyosanız yorum yapmayın yanıltmayın ınsanları. 2500 ytlye hondanın yamhanın hangı scooterı varmıs yaa varda bızmı bılmıyoz fıyatları ucuk bu fırmaların alacak arkadasında parası kısıtlı eee daha ne yahu. cın malına 1500 verecegıne 2500 e kymco al bak benı dınle yoksa pısman olursun. kymco scooter konusunda en profesyonel uretıcılerdendır 100.000 km garantısıne sahıptır( hala degısmedıyse) kım verebılıyor bu garantıyı soyleyın bakım. sana arastır dedım forumda arastırmamıssın. agility 125 yada kymco kullananlara sor. bws sakın alma bu devırde 2 zamanlı motor alınmaz. gercek motordan anlayan adamlara sor kymco honda ve yamaha kalıtesındedır cok cıddıyım.çin degıl tayvan malıdır ve mondıal kanunı bu tıp motorların yanında ısmının anılması bıle cok yanlış.scooter alacak olsam hıc dusunmeden kymco alırım. benden bu kadar kım ne ıstıyorsa onu alsın ama unutma cın malı alırsan dagılısını ızlersın servısten cıkamazsın.cin mallarında denge yok bısey yok ınsanın canı paradan once gelır bunu unutmayın bınmek ıcın motora bınılmez

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Arkaşlar Vitesliden şaşmayin Hiç Kullanmadiysaniz Yari Otomatik Alin Scooterin Bakimi Zor Bide Kibar......bence Vitesli Alin Tabi Ki Karar Sizin Ben Daha Toprak Yola Girmedim Asfalttan Başkasi Scootere Haram Ama Vitesli Ve Büyük Tekerleklilerde Sorun Yok

Motosikleti
    satıdı yeni alcam ....
    abim türk malı yoktur hepsi çin malı bunların üretim dedikleri parçalar çinden gelinip montajını türkiyede yapıolar ve hiç bir işe yaramıo

Motosikleti
    tiger 250
    arkadaşlar nben bir yıl önce kanuni tiger 250 aldım almaz olaydım motoralarına binmez olaydım yarısı yerli falan hikaye herseyi çin malı beş para etmez kaç kere yolda bıraktı beni...bence ybr 150 almak lazımmıs o fiyata mahvoldum hala binemiyorum yok konjektör aküyü bitirir yok flaşör çalısmaz vs vs ve müthiş bir titreme var motorda kesinlikle tavsiye etmiyorum satmaya kalksanız elinizden çıkartamazsınız bende patladı...şunu ögrendim ya bu işi yapacaksan tam yapacaksın ya da hiç bulaşmayacaksın...isterseniz alın deneyin yaaa çamurlukları bile incecik fiberden yapılmış daha ne diyeyim ben sizeeee

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    dostum tıger harbı uzuldum sagdan soldan gusel dıyorlardı ama anlasılan cok kotuymus tıtresımde yok dıyorlardı ama meyer varmıs vala gecmıs olsun zaten tıtresım olmadan olamaz o motorda tek sılındırlı. aynen beyler yerlı malı dıye bısey yoktur kımse sacmalamasın sadece bazıların montajı burda yapılıyor

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    @asome_67
    Bu zamanda niye 2 zamanlı alınmaz bizi engin bilgilerinle bilgilendir misin?Alınmıyacak olsa aprilia,derbi,yamaha,ktm,vs... gibi firmalar neden üretsin?
    Basma kalıp laflar var motor çabuk yıpranır,çok benzin yakar vs... gibi evet benzin çok yakıyor ama bws çokta yakmaz.30 senelik jawalar var alanyada hala millet dağ bayır onlarla geziyor.Bakımı 2 zamanlı motorların çok daha ucuzdur,performansı 4 zamanlıya göre açık ara gider,ha dersen kardeş ben çevreciyim egzozla havayı kirletiyor o konuda seninle hem fikirim ama bu halk arasında yaygınlaşmış 2 zamanlı motor hikayelerini lütfen pişirip pişirp ortaya koymayalım...Bws de alınır ama son tercih senindir git kardeşim otur bütün beğendiğin scooterların üzerine imkanın varsa test et servis fiyatlarını bakımlarını,yedek parça fiyatlarını araştır,mümkün olduğu kadar az bayiilere git fikir danış çünkü onlar elimdeki malı satarken seni ferrari alıyomuşun gbi hisettirmelerine izin verme...Nacizane fikirlerim

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    EVET ARKADASLAR KANUNIYE O KADAR PARA BAGLANMAZ EGER ILLEDE SCOOTER DIYORSANIZ MONDIAL 150 HS VEYA 151 RS SI SIZE TAVSIYE EDERIM SAGLAM VE DAYANIKLI MOTORLARDIR FIYATI UYGUN AYRICA BOL YEDEK PARCASI VAR BENDE MONDIAL KULLANIYORUM VE MEMNUNUM AYRICA HER YERDE SERVISI VAR BENDEN SIZE TAVSIYE

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    merhaba arkadaşlar kanuni rokko yu 40 gün önce aldım siyahına vuruldum.motor güç olarak çok iyi çok seri görünüşü süper.fakat ön düzenden ses yapıyo ve yakıt sarfiyatı fazla.fakat japon alamıyosan alıncak bi motor en azından yedek parçaları ucuz.bu paraya bu kadar oluyo

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Bence Asayamotor a bak 150 T1 sanırım ön arka disk firen Keeway de var bu markada iyi çin degil macar deselerde çinde üretiliyor

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    bence böle saçma sapan topikler kapatılsın ondan sonra plomıkler yaşanıyor çünkü...

superzzt

sole aydınlatayım kardesım sen 2 zamanlıların en kalıtelısını almıssın bu arkadasta okadar para yok. 2zamanlı motor hızlı gıdebılır ama tek avantajı hızlı gıtmesıdır. ben motora bınerken arkamdan beyaz duman cıksın ıstemem yakıtı cok yaksın ıstemem yakıta yag karıstırmayla yada ayrı yerde duran yag bolemesıne zırt pırt yag koymakla ugrasmam. 2 zamanlı motorun omru 4 zamanlıya gore daha azdır cok serı oldugu ıcın yıpranma daha cabuk görülür. bı cok kısıde 2 zamanlının bu dezavantajları yuzunden asla almaz ama senın motorun gusel bws ıle kıyas edılmıcek bı motor. o parayı bws vermek bence cok mantıksız.2 zamanlının bakımı ucuzda 4 zamanlının pahalımı bence deıl sor 4 zamanlı motosıklet kullananlara bakalım kac ytl oduyorlar. en basıtınden sana ybr 125 ı ornek gostereyım 3000 den 3000 e yagını degıstır baska bısı ıstemez. bu kadar saglam motor omrumde gormedım yag degısmesınede verecegın para 30 ytl dıyelım en fazla. 100.000 km hıc motor arızası vermeden deviren o kadar cok ybr varkı yanı motor yaptırma dıye bı sıkıntın yok. 4 zamanlı her yonden ıyıdır ama tabıkı zevkler ve renkler tartısılmaz. yamahanın scooterlarıda genelde sorunsuzdur ama dusuk fıyatta alınabılecek en ıyı scooter kymcodur cunku adamlar scooterda doktora yapmıslar resmen.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    evet kanunı çin malının anası.....yerli merli değil yanı sadece montaj türkiyede yapılıyor.
    MT ANTALYA

xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ne kanuni ne mondial al bi tane 2 el temiz yamaha ybr 125,için rahat senelerce kullan.

Arkadaşım ben de yaklaşık bir yıldır kanuni popcorn kullanıyorum. Motorumdan gayet memnunum şimdiye kadar bir sorun verdiğini görmedim. Ayrıca cin mallarının servis ve yedek parça sorunu var emin ol ki bu konuda biraz araştırma yapınca bana hak vereceksin. Ayrıca şehir içinde kullanacaksan sana kaçırma derim. Çok tasarruflu 155 km 'yi 14 ytl gibi cüzzi bir fiyatla gidebiliyorsun. Motorun tek sorunu hız 90 km olunca motor hafif olduğu için sallanıyor.

Şimdiden hayırlı olsun.....

Arkdaşlar
    Ben bu formlarda aynı şeyleri yazmaktan ve okumaktan bıktım diyebilirim.
    Honda Çin'de üretim yapıyor, Yamaha Çinde ve Brezilya'da üretim yapıyor.
    Biz bu saatten sonra % 100 Japon motorunu unutalım. Kanuni ve Mondial % 100 yerli üretim olmadığını Honda ve Yamaha'nın %100 japon Olmadığını aslında hepimiz biliyoruz.
    Parası olan gitsin Yüksek kalitesi Honda,Yamaha,Piaggo,Suzuki alsın.
    Orta ve ucuz sınıfa ait motora ancak parası yeten kişi oturduğu yerde servisi varsa ve yedek parçasını kulaylıkla ve ucuza buluyorsa girsin kendi tercih ettiği markayı alsın.
    Bakımları düzenli olarak yapılırsa ve limitler fazla zorlanmazsa Kanuni'de Mondial'de sorunsuz kullanılıyor.
    Başkalarını bilmem ama benim şahsen pahalı motor alacak kadar maddi gücüm yok.
    Herkese Selamlar

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    Bak dostum, ben ilk motor alacağım zaman para sınırım yoktu, kredi kartında 5.000ytl limit vardı, ben ilk olarak kanuni lider motora gittim ve modelleri inceledim. Kanuni nin scooter ları çok zayıf yani beygir gücü çok düşük, adam 150 lik motora 7 beygir diyor, hiç böyle saçmalık olurmu? ayrıca diğer 100 lük ve 125 lik motorlara filan baktım inceledim hiçbirini beğenmedim, örneğin analog göstergeler berbat ve bayağı(adi) bir elektronik kol saatini saat olarak takmış ve sanki alay etmişler tüketici ile.
    Benim o an ki düşüncem, türk işadamları veya ithalatçılarının kesinlikle motosikletten anlamadığı ve motosiklet sevdası olmayışından dolayı ve birde türk insanına eşşeği motor diye satsan alır mantığını protesto ettim ve almadım.
    Bakın bu sözde en büyük delilim satıcının deneme sürüşü yapma isteğimi şiddetle red etmesidir! ve sattıktan sonra kesinlikle geri almayacağını söylemesidir.
    Bundan sonra gittim Konşuk motora ve kaliteyi buldum, hayatımın motorunu aldım, verdiğim 3000 ytl helal olsun. 15 000 km de en küçük bir arıza olmadı, 0 lira masrafla yola devam, eğer ben kanuni alsaydım o motora bir o kadar daha masraf ederdim.

Eğer birisi 150 lik motor almak istiyorsa honda nın 16 beygir gücündeki Dylan modelini alsın 5,500 ytl. ben şahsen kanuniyi veya mondiali tavsiye etmem, veya asya motor. çünkü geçen gün bi asya motor gördüm hani şu klasik modeli 125 lik, adam 1000 liraya satiyim diyor daha 150 km.de motor yatıyor garajda, bir baktım direksiyon ve diğer kromaj kaplı demir aksamları çürümüş

Alıntı savtunemir_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar
    Ben bu formlarda aynı şeyleri yazmaktan ve okumaktan bıktım diyebilirim.
    Honda Çin'de üretim yapıyor, Yamaha Çinde ve Brezilya'da üretim yapıyor.
    Biz bu saatten sonra % 100 Japon motorunu unutalım. Kanuni ve Mondial % 100 yerli üretim olmadığını Honda ve Yamaha'nın %100 japon Olmadığını aslında hepimiz biliyoruz.
    Parası olan gitsin Yüksek kalitesi Honda,Yamaha,Piaggo,Suzuki alsın.
    Orta ve ucuz sınıfa ait motora ancak parası yeten kişi oturduğu yerde servisi varsa ve yedek parçasını kulaylıkla ve ucuza buluyorsa girsin kendi tercih ettiği markayı alsın.
    Bakımları düzenli olarak yapılırsa ve limitler fazla zorlanmazsa Kanuni'de Mondial'de sorunsuz kullanılıyor.
    Başkalarını bilmem ama benim şahsen pahalı motor alacak kadar maddi gücüm yok.
    Herkese Selamlar
    ne honda nede yamaha hatta suzukinin çinde en ufak bir parça bile üretimi yoktur, bunu belge ile ıspat etmelisin, sözle olmuyor, benim motorumun üretim yeri endonezya, üstünde yazıyor ge beraber bakalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)