Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

çin malı kasklar yasaklanmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    wiwi + safebet out
    zeus inn
    bütçesi kısıtlı olanlar için gerçekten ideal bi kask

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    çin malıda olsa iş yapıyor arkadaşlar
    10 ytl den başlamıyormu bunların fayatları
    ama yinede kabahat bizde
    ucuz olsun iyi olsun demiyormuyuz?

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    tabe tabe iş yapıor ama ne iş yapıor polisten kurtarıyor başka ne işe yarar hiçç karpuzun kabuğu daha sağlam bee

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Bence

1-) İnsan güvenliği herşeyden önce gelir
    2-) Motorunu 2-3 ay kullanmayıp bundan kıstığın benzin parasınla çok rahat güzel bir kask alabilirsin
    3-) Bu ülkede yaşıyorsan şartlarına katlanacaksın. Herkes aynı parayı veriyor gelirler farklı ama gerçekten istenirse biraz ordan biraz burdan kısıp iyi bir kask alınabilir

Çin malları gerçekten karpuz kabuğu gibi

Shoei olacak diye şart yok bence 200 ytl civarı fiyat aralığında da güzel kasklar var.
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NOLAN Matrix - 130 Euro
    NOLAN Genesis 110 Euro

Ve bunlar süper kasklar , 200 milyon biriktir , koy cebe en kralından kaskın olsun
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    wallaha 3 adet kaskım var 2 si safebed 1 tanesi helmetss yazlık safebed ile düştüm kafamı da çarptım bişi olmadı GÖRÜNÜRDE, yine safebed kask 40 ytl almıştım oto draglar için kullanıordum camını sökTÜM hatta 1 kere çok sinirlenip yere vurdum kaskı boya çizildi başka bişi yok GÖRÜNÜRDE suan ki kaskım HELMETS çok güzel duruor ve malzemesi çok kaliteli gibi 90 ytl idi pazarlıkla 80 ytl aldım

UNUTMAYALIM Kİ HER MARKA HER MODEL KASK YERE DÜŞTÜĞÜ ANDAN İTİBAREN KORUMA ÖZELLİĞİNİ YİTİRDİ OLARAK KABUL EDİLMELİ DİR ÇÜNKÜ KASK TA OLUŞACAK KILCAL ÇATLAK ÇOK ÇABUK BÜYÜR NE MARKA OLURSA OLSUN 1 DEFA YERE DÜŞSÜN OO KASK TAN PEK HAYIR GELMEZ BUNUDA İŞİN EHLİ OLAN TÜM MOTORCULAR SÖLER

Fiyatlar

Scuter fiyatına kasklar var arkadaşlar,ayıptır ya,koca motor ile minicik kaskın maliyeti kıyaslanır mı.Bence çin malı kasklar çoğalmalı,motor fiyatına kask satanlar bir tane bile satamamalı ki adam olsunlar.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    myko33 haklılık payın var ama ama o 20 liralık kasklara da güvenilmez. çoğu, yere düşünce kırılır sizi korumaz.
    peki o, çok pahalı kasklar, fiyatları oranında sağlammıdırlar? bence değiller.
    bu konuya daha önce de mesaj yazdım ucuz kask alacaklar için max var. harika bir kask diyemem ama sağlam ve fiyatı da uygun, 80-90 lira civarı. imkanınız varsa daha iyi kasklar da mevcuttur tabi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scuter fiyatına kasklar var arkadaşlar,ayıptır ya,koca motor ile minicik kaskın maliyeti kıyaslanır mı.Bence çin malı kasklar çoğalmalı,motor fiyatına kask satanlar bir tane bile satamamalı ki adam olsunlar.
    En pahalı kasklar en güvenilir kasklar değiller her zaman, ama belli bir standardın üstündeler. Buna karşılık, 20ytl'lik Çin malı kasklar her zaman en kötüleridir. Pahalı kaskların maliyetini arttıran faktörler vardır. Bunların fiyata katkı oranını bilmiyorum ama temel olarak bir malzeme (termoplastikten karbon kevlara gidene kadar artıyor), ikincisi de ar-ge (o kaskları daha sessiz, daha ergonoik yapmak için adamlar artık rüzgar tünellerinde test ve 3d programlar kullanıyorlar -ki sadece rüzgar tüneli testleri bile epey pahalıdır-. İşin özüne dönerseniz 600 dolarlık işlemci devreleri de silikondan yapılıyor. Maliyeti arttıran Ar-Ge'dir.

Bir de kask fiyatına scooter olması daha anormal bir durum bence. Kaliteli kaskları kaliteli scooterlarla, çin kasklarını çin scooterlarıyla orantılayın bari. Sonuçta boğazda yalı fiyatına da otomobiller var.
    May the Force be with McLaren Mercedes

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Çin malı kask elimden yere düştü kırıldı yaaa
    kafamızı koruyalım arkadaşlar tek sermayemiz. Ama ben biraz ayrı kalınca bu işlerden çok değişmiş. İyi kasklar nelerdir, markalara yabancıyım, özellikle görüş açımı engellemeyenleri merak ediyorum, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım
    Poturdak

Motosikleti
    speederbike
    Görüş açısı genişliği bakımından HJC ve Arioh derim. Kalite bakımından ise en üst sınıf belli: Arai, Schuberth, Shoei. Peşine Nolan, HJC, vs geliyor.

"Ride'ın mayıs ayı 2005 sayısında güvenlik ve konfor açısından test ettiği 28 kask arasından 350 Euroluk Shoei Raid II birinci olurken, yaklaşık 150 Euroluk HJC CL12 yedinci sırayı aldı, yani fiyat herşey demek değil."

Arkadaşlar yukarıda ki yazı Motor On'un Eylül 2006 sayısından alıntıdır.

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    bizim avcılarda satılıyor motor bayisinde çogu motor uzak dogudan kask fiyatı 10 ytl

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    motor için parayı ögrenci oldugum için resmen yememden vs. keserken bi kaska ölsem 40ytlnin üstünde vermem(bjk de 8 kumpir parası eder o )

bence ceket daha önemli ölürsen ölüp gidersn olan ailene olur sakat kalırsan hem kendin hem ailen sewdiklern vs. mahvolur

bende lise üni bitmis olsa elimin altında para olsa tabi ki almam çin malını hem kumpirimi yerim hem kaskımı alırım
    (bu mesajı yazarken actım kusura bakmayın )

Motosikleti
    speederbike
    En fazla 40 ytl verirsen, Allah göstermesin, ölme ihtimalin kuvvetli zaten. Sanırım bu işin ciddiyetini hala algılayamıyorsunuz. Kaskınız adi olunca kafanıza dikiş atılmıyor, ölüyorsunuz.

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En fazla 40 ytl verirsen, Allah göstermesin, ölme ihtimalin kuvvetli zaten. Sanırım bu işin ciddiyetini hala algılayamıyorsunuz. Kaskınız adi olunca kafanıza dikiş atılmıyor, ölüyorsunuz.
    water
    herhalde ben ne demek istediimi anlatamdım
    ölmek sakat kalmaktan daha ii bence
    o yüzden asıl mont önemli

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Arkadaşlar unutmayalım ki insanın yedek parçası bulunmaz

Sanırım bu yeterli olmuştur
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250

kimse ucuza aldım diye sevinmesin kask alırken

ucuza aldım diye hayatınızı ucuza sattıgınızı unutmayım milyarları motora veriyorsunuz kaska gelince para mı bulamıyorsunuz o zaman hiç motora binmeyin derim ben ilk motorumun kaporasını verdim ve hiç fiyat araştırayım ucuzunu bulurum demeden paraya kıyıp kasklarımı aldım motora genelde tek kişi biniyorum ama arkama binen kişide sonuçta bana emanet onun için artçımada kaliteden ödün vermeden aldım kaskı.kafanızdan değieli değilya cebinizdeki para o para cebinizde durarak sizi koruyamaz mutlaka kafanız da durmalı saygılar.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    selamlar arkadaşlar,

geçtiğimiz çarşamba akşamı ilk defa girdiğim yanyolda yavaş giden kamyonu sollamaya başladım fakat ne hikmettir ki başta yavaş giden kamyon benimle yarışırmışcasına hızlandı. bende arada kalmamak için hızlandım bu süre zarfında sola dönen bir yol ve hafif bir sol viraj çıktı karşıma ve ben bunu kamyonun sola dönmek için yavaşlamasıyla farkettim. Dönmeye çalışırken virajın dışına taştım ve kenardaki mıcırlardan dolayı motorum önden kayarak bariyerlere vurdu. çarpamnın etkisiyle bensağ omzum ve kafamın üstüne düştüm. üstümde normal bir deri mont ve Çin malı kask vardı. kaskın asfaltta sürünürken çıkardığı ses hala kulaklarımda

motoumdaki hasar;

ön tekerlek komple disk hariç hasarlı(lastik dahil)
    ön çamurluk,
    ön çatal,
    ön far,
    sol sinyal,
    km saati,
    sol ayak pegi,

ben de ise sadece omzumda ufak bir kırık.

uzattım ama burda anlatmak istediğim.

çin mlaı kask hiç kask olmamasından daha iyidir.

temizlerken kaskımın esnediğini farketmiştim. kendi kendime sormuştum bu beni nasıl koruyacak diye ama gerçekten görevini yaptı.

herkese kazasız sürüşler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    CBR 600F

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler