Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

çin malı kasklar yasaklanmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı N_O_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynen çin malı her yerde var benim sinirimi bozuyoo
    şu anda yazdığımız bilgisayarlarımızın bile çoğu parçası çin malı bilgisayarda fena değiller fakat motosiklet ve araba sektörü gibi kaza riski olan sektörlerin ürünlerini üretmeseler daha iyi olur.

kendi motorumda çin malı fakat genel olarak konuşursak...

çinliler ne yaparsa en dandiğini yapıyor...
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa özcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx-r 600
    buralarda makul fiyata güzel kask alabiliyon ama türkiye nasil bilmiyom ben agv aldim cok güzel

maranga44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    siyah mz 301
    ben yeni sefabed diye bir kask aldım bu kask çinmalımı

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    çin malı

bendede safebed var

maranga44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    siyah mz 301
    peki bu safebedde yere atınca kırılacak cinnsten bir kaskmı

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    buradaki kasklar nasıl
    https://www.mototr.com/Default.aspx?_Args=CatSel,22

hatta bir arkadaşımda safebed vardı kask motorun üzerindeydi nasıl olduysa yere düştü ve kırıldı

mkdogday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d'elight, 2014 x max
    Alıntı yavuzk2004 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence insanlar bu konuda bilinçlendirilmeli kaliteli kaska yöneltilmeli ama kaliteli kasklarda çok pahalı, mecbur bütçe ona yetiyor, kaliteli kasklar ucuzlamalı

sana katılıom yavuz. . . ama bende çin malıda olsa kalite bir kaskta olsa kaza oldumu kaskın sizin hayatınızı kurtarıp kurtarmaması bir iğne ipline bağlı. . . yani nerde ne zmn başınıza ne biçimde bir kaza geliceği belli olmaz elimizden geldiği kadar dikkat diyorum ben

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    hayır kesinlikle yapılmıyor çin malı kaskların en sağlamı max ama yinede uzak durun derim

Avrupalılardan ucuz ve güzel bişey olsun diyorsanız cox kullanıyorum tavsiyede ederim taksitle motomaxtan 300 e aldım yarı açılıyor ve güneş vizörü var gayet kaliteli malzeme kullanılmış.

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Arkadaşlar lütfen borç harç yapın bişeyler ve ortalama bir kask alın.

1. Lazer Vertigo
    2. Nolan N61

İkiside işinizi görür ve gayet emniyetli kasklardır. Fiyatları 200 YTL civarı. Gezinmek için değil düşecekmiş gibi giyinin....
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskların çogu zaten çinde yapılmıyor mu?
    prdn yanlışlık oldu

hayır kesinlikle yapılmıyor çin malı kaskların en sağlamı max ama yinede uzak durun derim

Avrupalılardan ucuz ve güzel bişey olsun diyorsanız cox kullanıyorum tavsiyede ederim taksitle motomaxtan 300 e aldım yarı açılıyor ve güneş vizörü var gayet kaliteli malzeme kullanılmış.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sağlam olup da 150 ytl den ucuz olanı yok..Piyasada caberg diye bir marka var. Kaliteli ama çok da diiil.....Piyasada alınabilecek olanlardan birisi.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mali durumu iyi olmayanlarıda düşününce,çin malı kask takmaları hiç takmamalarından daha iyidir..
    bayramda Manisa'daydım. Şehir içinde yaklaşık 100 motosiklet gördüm birinde kask yoktu. önce bu tip kullanımların önüne geçilmeli sonra da kask güvenli güvenli değil tartışmasına. Trafik polislerine çok iş düşüyor ama Manisa'dakiler bayramlaşmaya gitmişlerdi herhalde.
    Motosiklet b,r yana bisiklet binenler bile kask takmalı. hiç birşey yapmasa güneşten, rüzgardan korur. onu bile dikkate almıyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bazıları da kask takmamak için bahane olarak kim verecek 350 euro kaska diyorlar. Kaliteli kasklar sadece 350 euroluk olan Arai, Schuberth veya Shoei gibi kasklar değil. 200 ytl civarında gayet kaliteli kasklar var. 200ytl de bazıları için çok fazla tabi ki ama bir kaza anında kaybedilenlerin yanında hiçbirşey.
    May the Force be with McLaren Mercedes

coolmekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco XcitingR 250
    cox a o kadar para vereceğinize airoh alın hemde daha hesaplı kesınlıkle kalıtesı cox tan üstün yan yana getırın vızorlerını acıp bakın camından bıle fark edılıyor

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee ne yapsınlar çin malı kask kullanmayıp? imkanı olan zaten hayatını tehlıkeye atarmı o SAFFET! ( safebet) kasklarla.. kask alıoruz 25 ytl. bende bu kaskı kullanıyorum. ben motorumu yaptırıp yurur hale getıremıyorken, nasıl 200 ytl vereyım de kullanmayacagım kaska para vereyım.. once motoru yaptırıcam. sonra o motoru yaptırırken yaptıgım borçları kapatmak ıcın 2 ay calısıcam. sonra o motor yıne bozulcak bu sureçte. .. bu boyle surup gıdıcek. ve bende kask almak ıcın para ayıramıcam.

eee ne yapayım sımdı çin malı kask takmayıp. benım sinuzitim var. motora bınmeyeyım mı?

cin malı kask takmayayım da gozume basıma sinek mi kaçsın?

cin malı kask takmayayım da onumdeki aracın fırlattıgı taşlar kafamı mı yarsın?

cin malı kask takmayayım da rüzgardan gozumden yaşlar mı aksın..

cin malı motora bınıyorum, cın malı kaskım var. onlar kardeş :D ayrılmaz ikili..
    ne zamanki japon veya ıtalyana gecerim, o zaman masrafım azalır, kalite kaskım olur. bak gordunmu orantıyı. kalite motor kalite kask.
    dandik motor dandik kask.
    bu boyle ARKADAŞ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mel-a-ku, dediğim gibi, 200ytl bile bazıları için çok fazla olabilir. Ama şu da bir gerçek ki motosiklet kazasından sonra beyin kanaması geçirirsen hayatta kalma ihtimalin sıfır. Tamam, alamıyorsun belki, ama Çin'i savunma da keşke param olsa da alabilsem de.
    Ayrıca altında 30000ytl'lik supersporta binip kask almayanları da biliyoruz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bence yasaklanmasın. Kask ın hayat kurtaracağının bilincinde olan iyisini sağlamını alır. Bilincinde olmayana da istediğin kadar anlat bir kulağından girer diğerinden çıkar.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yasaklanmasın. Kask ın hayat kurtaracağının bilincinde olan iyisini sağlamını alır. Bilincinde olmayana da istediğin kadar anlat bir kulağından girer diğerinden çıkar.
    katlıyorum. zaten cin malı nın kalıtesını bılmeyen kalmadı. halen daha nasıl mondial satış yapıyor ben anlamıyorum bu zıhnıyetı. heralde onunden gecerken tesadufen bı tane de ben alayım dıyolar. sormadan soruşturmadan. yoksa 1-2 kısıyle muhabbet etmış kimse asla almaz bu motoru.

ben şahsen oyle aldım. ailemi binbir zorlukla ıkna ettım motor almak ıcın. hangi motor, mondial...

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi deil 200 ytl 20 ytl nin hesabını yapıyorum ben öğrenciyim ve stajer maaşıyla 151rs min sorununu mu karşılayayım yoksa kask mı alayım.25 ytl lik kaskım var.Bir de ben de bu kask var yok bende şu kask var memnunum diyorsunuz ya memnun olmakla bitmiyor iş çok pahalılar çok.Ayrıca ne demek yasaklamak yahu neyi yasaklatıyorsun.Bu çin malı kötü kasklar sayesinde parasız adamlar kötüde olsa kaskla geziyor.Şimdi yasak olsunda adamlar kasksız mı gezsin yani hiç yoktan adamlar kask takıyo.Ayrıca bütçesi elveren adam zaten çin olmayan kaskı alır yasak deil diyede zorla satmıyolar ya.Güvenliğini düşünüyor ve parası varsa alır kalitelisini.Güvenlik düşünmüyor ve parası varsa en azından çin kullanıyor demesinler diye alır zaten adam.İşin bir boyutu da varki içler acısı adamın altında süpersport var mesela kendini gösterip hava atmak için parası olduu halde kask takmıyo bu da çok kötü birşey.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    kendi güvenliğin motordan önce gelir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler