Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sag seritten giden motorcu serefsiz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mete, normal vatandaşın ihbarı kabul ediliyor mu? Ediliyorsa fahri trafik müfettişliğinin ne esprisi kalıyor? Yok, kabul edilmiyorsa o da ayrı bir saçmalık.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Watercım 155 e kimi neyi ihbar edeceksin...

Resmi aracın nesini ihbar edicen kanka...155 merkez özel frekansa geçer ve durumu amirine bildiririr/bildirmez...not alır keyfine kalır...Bunun dışında normal bir ihbarın olursa genel telsizden tüm birimlerin duyabileceği genel frekanstan ihbar değerlendirilir...Atıyorum hırsız gördün mahalende...Genel telsiz anaonsuyla ilgili merkez uyarılır...

85160 şüpheli şahıs...tamam...diye kısa anonslar yapılır...Veya suça göre özel kodlar vardır...Telsizde o denir...Bilmemne caddesinde 24 vakası var olay yerine intikal edin gibi bilindik şeyler hepiniz bilirsiniz...Ama bir ekibi veya resmi aracı şikayet etmenin bir ehemmiyeti yoktur...Çünkü o an o ekibin görev üzerinde şüpheli kovaladığı gibi varsayımlarla olayın üzerine gidilmez...Ha sadece kaza yaparsa ekip arabası rapor tutulur doğal olarak...Bu arada karakola ifade vermeye vs herhangi bir detay için gittiğinde işin düşmüs olursa bazen polis memurları arkadaşlar sana toner kartuş aldırabilirler....Şaka ama gerçek...Ya abi bir yazsam neler çıkar...Komedi hepsi tabi...Gidiyosun karakola...Arkadaş elinde ceple konuşuyo saatlerce...Beleş ya avea hattı 505 ler...Polise yapılmış en büyük kötülük bu olsa gerek....Olumsuz tarafları daha çok...

Fahri trafik müfettişi zaten az olan denetleme mekanizmasını tetiklemek veya buna benzer detaylar için var...Ama trafikte düzgün araç süren azınlık olduğu için ne makbuz yeter ne de enerji...Allah Trafik polislerine sabır versin valla...

Yollarda herkes at koşturuyor...Elleri kolları bağlı...Müdahale etseler stres etmeseler ayrı bir baş ağrısı onlar için...

Önceden yeni polisler çevük kuvette 2 yıl geçirirdi...insan ilişkilerini mesleği yavaş yavaş burada inceden öğrenirdi...

Şimdi okulu bitireni direkt trafiğe veriyorlar...bu yükün altından kalkmaz zor tabi genç polis için...Her psikoloji kaldırmıyorki...

İstanbul İzmir ankara artık şark gibi olmuş...büyükşehirden herkes kaçıyor...En güzeli Anadolu da polis olmak...

bilgilerin çoğunu sormadın ama ben yazdım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    speederbike
    Ya resmi polis otosunu geçtim. Normal sürücü hatalarını bildirsek ihbar olarak alıyorlar mı? Ceza yazıyorlar mı?

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    154 tavsiyesini veren arkadaşa teşekkürler. ama mete_han'ın dediklerine bakılırsa, 154'ü arayarak da sonuç elde etmek oldukça zor.

bu arada, nautilus'a soğukkanlı tepkisi için çok teşekkürler. hemen hemen herkesin saldırganlıktan söz ettiği bir threadde makul bir tepki telkin eden hiç değilse bir kişinin çıktığına sevindim.

ama gerçekten bu saldırganlık nedir anlamıyorum. anlayamayacağım da muhtemelen. ama yani bu "kafada kask kıranlar"ın saldırganlığıyla, hikayede anlatılan sürücünün saldırganlığı arasında pek bir fark göremiyorum.

anlayamadığım ikinci bir şey de, bazı insanlar ne kadar sabırsız, ne kadar kırılganlar ki, tanımadıkları bir kişinin "şerefsiz" demesi, adeta, bütün dünyalarını yıkıyor. gözlerini öfke bürüyor bu şekilde. yani varsın, "şerefsiz" desin, ondan sonra bassın gitsin, sizden ne eksiliyor??
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    154 tavsiyesini veren arkadaşa teşekkürler. ama mete_han'ın dediklerine bakılırsa, 154'ü arayarak da sonuç elde etmek oldukça zor.

bu arada, nautilus'a soğukkanlı tepkisi için çok teşekkürler. hemen hemen herkesin saldırganlıktan söz ettiği bir threadde makul bir tepki telkin eden hiç değilse bir kişinin çıktığına sevindim.

ama gerçekten bu saldırganlık nedir anlamıyorum. anlayamayacağım da muhtemelen. ama yani bu "kafada kask kıranlar"ın saldırganlığıyla, hikayede anlatılan sürücünün saldırganlığı arasında pek bir fark göremiyorum.

anlayamadığım ikinci bir şey de, bazı insanlar ne kadar sabırsız, ne kadar kırılganlar ki, tanımadıkları bir kişinin "şerefsiz" demesi, adeta, bütün dünyalarını yıkıyor. gözlerini öfke bürüyor bu şekilde. yani varsın, "şerefsiz" desin, ondan sonra bassın gitsin, sizden ne eksiliyor??
    Ne kadar iyisiniz......Tebrikler. Hep böyle kalmanız dileğiyle.....

Ben gururluyum arkadaş kendime yediremem..........Sizin gibi davramanam
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Valla bir çok arkadaşımın yaptığı gibi bendende kafasına kaskı yerdi.Soldan gitme,ortadan gitme,sağdan gitme nerden gidecez biz bunlar tam dayaklık
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    speederbike
    Kask kırın da o zaman tarlada sürer gibi motosikt kullanıp trafiği katledenlere "dallama" diyene de birşey demeyin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı nautilus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu tarz davranışın hiçbirşeyin çözümü olamayacağını ısrarla savunuyorum.

Bunların döve döve biteceğini mi sanıyorsunuz,hadi diyelim ki öyle sanıyorsunuz peki kendinizi terminatör mü sanıyorsunuz her saçma sapan araba kullananı dövebileceğinizi nerden çıkardınız hepiniz mi 5.dan sınız anlamıyorum ki,hadi diyelim ki öylesiniz,serserinin birinin sizi bıçaklayıp b.k yoluna gitmeyeceğinizin garantisini kimden aldınız değer mi başını belaya sokmaya, nedir anlamıyorum ki?
    yok, bitmez ama olay şuna benzer, nasıl bir dolmuşçuyla ya da taksiciyle kavga ederken bütün dolmuşçular durur da adamın üstüne giderse ve "şöförelere bulaşılmaz" kanısı oluştuysa, motosikletliler için de oluştuırulur. bıçaklanmak veya bıçaklamak konusuna gelince tamamen haklısın. elbette belaya bulaşmamak en güzelidir. adamların kaybetmeye değer bir şeyi yoksa veya varlığından habersizse zaten adam kendine sebep arıyordur. yani direk kavgayla değil, önce yol verirsin, olmadı sağa çekip beklersin, yok ısrarcı davranıyorsa ararsın 155'i verirsin plakayı. ama silifkeden dönerken nişanlım ve beni sıkıştırıp duran, üzerimize süren, konteynırsız tırın en soldan en sağa ve en sağdan en sola çivileme dalan ve yol dışına çıkartmaya çalışan ve plakası olmayanları nasıl ihber edicez. normalde silifkeden mersine yazın yol boyunca abartısız 10 - 15 polis noktası olan yolda o gün o saatte şehir merkezine kadar bir tek polis yoktu. merkezde ( mezitli yonca market önü kavşağı ve ağır vasıta giremeyen yol.) polis noktası görünce tırın önüne kırıp durdum bu sefer ama tır sağa dönüş yapıp kaçtı. peki bu durumda ne yapıcaz ????
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Salsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Storm650 DL-2006
    Geçen de buna benzer bir sıkıştırma yaptı manyağın teki. Işıklarda yanına gittim bana çarpıyordunuz farkettiniz mi dedim. Adam bir cevap verdi ve ben adamın konuşmasından yanlış bşey yaptığımı hemen anladım. Güldüm. ve peki dedim.Tam giderken A.... koyiim gibi birşey dedi. Ben hemen durdum. Beyfendi çok terbiyesizmişsiniz. Bu küfürleri aile ortamındamı öğrendiniz dedim. Tabii adam çıldırdı.Arabadan 2-3 kişi indiklerini görünce hemen kaldırımdan gazladım. Ama o benden daha sinir oldu. Valla dursan sanırım papatya gibi açılan ben olacaktım...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ne kadar çok papatya severimiz varmış

şişşt natilyus, biri sana ana avrat sövse, sağa çekip polisi mi arıyacaksın. sanmıyorum....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    speederbike
    Tırın plakası yok mu yani? Polislere plakasız bir tır şu yöne gitti demen yeterliydi, seni sıkıştırdığını söylemene bile gerek yoktu .

Ben ana avrat sövenlere birşey yapmıyorum. söven insan aciz insandır. Elinden sövmekten başka birşey gelmediği için sövüyordur. Karşılık verirseniz adam yerine koymuş olursunuz. Bilakis cevap vermemeniz adamı kaale almadığınızı gösterdiği için daha da çok sinirlenir. Bunu da daha fazla küfretmesinden anlayabilirsiniz. Oysa ona bir cevap vermeniz aradığı tatmin duygusunu yaşatacak, üstelik sizin de sinirinizi bozacaktır.

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    gurur manevi hastalıktr
    kask parcalama vs. tamamen sacma ben gururluyum bana kimse küfredemez fln da sacma bence eger o insan senn içn önemliyse onun dediğini kaale almalısın yoksa nolacak ya sana küfretsin senden ne eksilecek

nautilus bence cok mantıklı düsünüosun

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tırın plakası yok mu yani? Polislere plakasız bir tır şu yöne gitti demen yeterliydi, seni sıkıştırdığını söylemene bile gerek yoktu .

Ben ana avrat sövenlere birşey yapmıyorum. söven insan aciz insandır. Elinden sövmekten başka birşey gelmediği için sövüyordur. Karşılık verirseniz adam yerine koymuş olursunuz. Bilakis cevap vermemeniz adamı kaale almadığınızı gösterdiği için daha da çok sinirlenir. Bunu da daha fazla küfretmesinden anlayabilirsiniz. Oysa ona bir cevap vermeniz aradığı tatmin duygusunu yaşatacak, üstelik sizin de sinirinizi bozacaktır.
    watercolours kesinlikle haklısn

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    yuru be kaan kım tutar senı bı tel bende gelım yardımına beraberhalledelım şşş.....ri

Motosikleti
    CRF 250 L
    walla ben sağ şeritteyken yol mol vermiyorum canı isterse sollasın banane emniyet şeridinde gitmek zorunda değilim ümraniyeden levente hergün işe gidiyorum kar yağmadıkca biniyorum şağ şerit zaten düşük süratte gidenler içindir

Motosikleti
    speederbike
    İşte bilinçli kullanıcı. Tebrikler. Sağdayken kimseye yol vermek zorunda değilsiniz, sizin önünüzde gideni yol vermesi için zorlayamazsınız.

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok, bitmez ama olay şuna benzer, nasıl bir dolmuşçuyla ya da taksiciyle kavga ederken bütün dolmuşçular durur da adamın üstüne giderse ve "şöförelere bulaşılmaz" kanısı oluştuysa, motosikletliler için de oluştuırulur.
    ????
    Zaten böyle bir şey var dostum.Bu sitede defalarca açılmış olan topikleri bir hatırlayın derim.Neden bizi adam yerine koymuyorlar?Neden motorculara serseri gözüyle bakıyorlar?Burada serseri tiplerin davranışlarına aynı serserilikle cevap vermeyi destekledikten sonra bize serseri gözüyle bakmalarına bizler izin vermiş olmuyor muyuz?Bundan şikayet etme hakkımız var mı?

Durduk yer de kimse kimseye ana avrat küfür etmez.Adam kızar yolunu kapattığımızı düşünerek ona göre emniyet şeridinden gitmemiz gerektiği için bağırır çağırır belki ama ana avrat gitmesi için ona aynı tarzda cevap verip daha fazla sinirlendirmek gerekir.Benim bütün sorum burda işte.Ne gerek var?İstediği kadar dellensin,kendi başını yesin.Onun benim hakkımda söylediği hiçbirşeyin benim kendi bireysel değerime olumsuz bir etkisi olamaz. o serseri öyle söylediği için ben öyle olmam.

Sonuç olarak ben hayatımın her aşamasını kaliteli yaşamak için çaba sarfediyorum.Bu tarz kalitesiz tiplerle ne zaman nerede karşılaşırsam oradan uzaklaşmak benim tercihim.Aksi takdirde o kalitesiz adamı adam yerine koymuş olup,kalitesiz bir davranış şekli göstermem gerekir ki bu benim tarzım değil.Yoksa ondan bundan korktuğum için değil.

Aslında herkes hayatında bu kaliteyi istiyor ama nedense zaman zaman gerekeni yapamıyoruz.Aslında yapılacak şey o kadar basit ki.

O serseriyi adam yerine koymayın olsun bitsin.

Kazasız belasız güvenli sürüşler herkese

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    adama bi bakarım.dövebileceksem biraz söverimkenara çekilince ağız burun dalar hemen tüyerim.polis falan görmeden
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    Alıntı nautilus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında herkes hayatında bu kaliteyi istiyor ama nedense zaman zaman gerekeni yapamıyoruz.Aslında yapılacak şey o kadar basit ki.
    sevgili nautilus, işte muhtemelen şu yukarıdaki varsayımında yanılıyorsun. ne yazık ki herkes bu tür kaliteli bir yaşam istemiyor. birçoklarının pek de hoşuna gidiyor kavga etmek, hır çıkartmak. ve ya belki, her insanının kalite anlayışı, beklentileri farklı da denebilir.

burada da görebileceğin gibi o kavgadan, tatsızlıktan uzaklaşmak bir yana, arıyor insanlar zaten. küfürleşmeyi bilhassa yapıyorlar. o arkadaki şöför de zaten aynı kafada. benim de trafikte insanlara kızdığım çok oluyor, ama kafamı çıkarıp "şerefsiz" demiyorum.

ama işte o adam kavga aradığı için diyor o lafı. eh işte, o hıyar şöför ile muhattab olan motorcu da, ya "siktir ulan" deyip basıp gidiyor/yol veriyor, ya da "sensin şerefsiz" deyip işi uzatmaya karar veriyor.

bu tamamen herkesin ne kadar kaliteli bir hayat yaşamak istediğine bağlı.
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    ya bu arabalar motorları arac yerıne koymuyorlar ya hızlı gıdıon yedıremıyolar serserı oluyosun yawas gıdıon korna selektor yapıyorlarr bun lar tam dayaklıkk ya

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    [QUOTE=bud;472593]sevgili nautilus, işte muhtemelen şu yukarıdaki varsayımında yanılıyorsun. ne yazık ki herkes bu tür kaliteli bir yaşam istemiyor. QUOTE]

Emin ol dostum yanılmıyorum,belki yanlış ifade ettim,o başka.

Şöyle düşün;kafada kask kırmak isteyenler neden bunu istiyorlar?Çünkü trafikte sıkıştırılıp hiç bir suçları olmadığı halde üzerine üstlük bir de hakaret işittikleri için değil mi?

Peki onların istediği ne?
    trafikte sıkıştırılmamak,bir hata da olursa eğer hakaret işitmemek.

İşte kaliteden bahsettiğim bu zaten.Trafikte kaliteli bir şekilde yol almak.Peki herhangi bir kalitesizlikle karşılaşıldığı zaman (suç bizde olmasa dahi)bu kaliteyi iyice bozmanın alemi var mı,bize ne kazandıracak?

Başımdan geçen bir olayı anlatayım;

E-5'in en sıkışık zamanında en sağ şeritteyim.Trafik durmuş ve ben de bir arabanın arkasındayım.Arkamdaki araba kornaya basıp duruyor.Kafamı çevirdim baktım.Eliyle sağ şeride geçmemi işaret ediyor ve bağırarak bişeyler anlatıyor,kaşları çatılmış bir şekilde.Dymuyorum tabi arabanın içinden konuştuğu için.El kol hareketlerini gördüğüm zaman kaskımın vizörünü kaldırdım 5 sn kadar baktım ve vizörü indirip kafamı önüme çevirdim ama yerimden hiç kımıldamadım.

Ne oldu şimdi,ne kaybettim ben?
    İşte bütün söylemeye çalıştığım bu,başka hiçbirşey değil.Motordan inip ne diyosun ulan ne bağırıyosun desydim muhtemelen daha da sinirlenecekti başlayacaktı küfür etmeye birbirimize girecektik.Kime ne faydası vardı bunun?İnsanlar şu mantığı öne sürüyorlar;kaskı kafasında kırarsam öğrenir bir motorcuya bulaşmamaya.

Peki ya beyzbol sopasıyla kaskı kafama yapıştırırsa o zaman aynı mantıkla ben motorcunun hakkından gelebiliyorum nasılsa o zaman bu şekilde davranmaya devam etmemde bir sakınca yok demesi gerekmiyor mu?

Onu bir türlü öğrenemedim zaten bütün motorcular yakın dövüş ustalarından mı seçiliyor,uzak doğu sanatlarını bilmeyenler motorcu olamıyor mu nedir bu saçmalık?Derler ya hani başkasınınkini görmeyenler kendisininkini piyade tüfeği zannedermiş o hesap işte.

İnsan olalım elimizden geldiğince adam gibi davranalım bence en güzel cevap bu,kim ne derse desin b en bu şekilde vizörümü açıp ne diyosun kardeşim şeklinde bakıp vizörümü indirip önüme bakmaya devam edecem...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler