Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sag seritten giden motorcu serefsiz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sol şeridi motocuların kullanmaması gerektiğini düşünen sürücülere ben de bi anlam veremiyorum. Trafikte komik duruma düşüyür bazı sürücü arkadaşlar. Bana da çok oluyor, sağ şerit orta şerit doluyken sola geçiyorum hızım 80 km. Arkama yapışıyor selektörler kornalar, kaçla gidiceksin yani şehir içinde, emin olun yerimde araba olsa bu kadar selektör yapıp kornaya basmaz. Ee sonra noluyor, ben de orta şeride geçiyorum sürücü arkadaş yanıma kadar gelince hoop gazı açıyorum hadi bana güle güle. İlerde yavaşlıyorum sürücü arkadaş yine yanıma kadar geliyor, tam geçerken hooop bir daha. Tamam yaptığım yanlış birşey ama tahrik ediyolar.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırakın kardeşim yok geri kalmış laflarını...
    sinesine şerefsiz lafını çekenin beyninden şüphe ederim.
    yok psikopat yok bok yoluna gidecen bilmem ne.
    bunlara susa susa tepenize çıkarttınız be...

bu tip sürücülere susmakla kesinlikle hiçbir yere varamayız, karşı tarafa tepkimizi göstermemiz lazım.tabi bunu kaba kuvvetle değil de, insan gibi izah ederek yapmalıyız.eğer adam anlamak istemiyorsa o zaman yapıcak bişey yok

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bence bu dallamanın kendi şerefsizdir polis olsan ne olur olmasan ne polissin diye dokunulmazlığınmı var veya sivilden üstünlüğünmü var böyle adamların yaka numarasını alıp savcılığa suç duyurusunda bulunmak lazım bak bakalım di daha o artisliği yapabiliyomu kereste.....

neymiş emniyet şeridinden gitcekmişsin sanki bu densize sorucaksın yolun neresinden gideceğini allahın hanzoları.....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

serkoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    el yumruğu yemeyen, kendininkini balyoz sanarmış. hehe
    YALNIZCA ADALET...

karakartalmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    valla bençok tartıştım öğle dediğim ise........................................... sende öğle yap hele yakınında polis varsa daha çok say ve hemen polisin yanına kaç,en iyi taktik ama dedikleri gibi polisseler o zaman bilmem.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Sen yanlış anlamışsın, o sana kendisini tanıtmış
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    bence karsılık vermeden devam etmek lazım adam zaten kurallardan laftan anlamıyosa yapacak bısey yok

ya sabır deyip devam edelım
    [B]BMW R 1200 GS[/B]
    [B]O Benim Herseyim [/B][B]Başkası yalan [/B]

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    dikkat edin de geri sekmesin kask
    ben ana avrat sövüyorum ağzımı okusun

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Ben bunu yapanın polis olduğunuda sanmıyorum. En iyisi kenara çekip plakasını arabasının rengini ve modelini gittiği istikameti 154 trafik hattına bildirmek. Telefonda kayıt alan memura ben polisim seni şöyle böyle yaparım dedi polisler böylemi yapıyo bu memelekette diye sorarsanız şahsıda ilk kavşakta polisler tarafında öyle yapılırken görürsünüz.
    154 ü arayın hemen cevap veriyolar ve işlerini çok ciddiye alıyolar.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu yapanın polis olduğunuda sanmıyorum. En iyisi kenara çekip plakasını arabasının rengini ve modelini gittiği istikameti 154 trafik hattına bildirmek. Telefonda kayıt alan memura ben polisim seni şöyle böyle yaparım dedi polisler böylemi yapıyo bu memelekette diye sorarsanız şahsıda ilk kavşakta polisler tarafında öyle yapılırken görürsünüz.
    valla en mantıklısı buydu

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    valla arkadaslar goruyorumki herkez bu konuya ilgili gercekten tesekkur ederim. boyle seyler her zaman basimiza gelecek bence bu kafalar degismeden de bisi degisecegi yok. o nedenle siz kendinizi kollayin beladanda uzak durmaya calisin, benim icin her motorcu kiymetlidir.
    yolunuz acik olsun

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok dogru bence de boyle yapmaliydim ama nedense insanin aklina bu en son geliyor . buna alistirmamiz lazim kendimizi.
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı nautilus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu tarz davranışın hiçbirşeyin çözümü olamayacağını ısrarla savunuyorum.

Bunların döve döve biteceğini mi sanıyorsunuz,hadi diyelim ki öyle sanıyorsunuz peki kendinizi terminatör mü sanıyorsunuz her saçma sapan araba kullananı dövebileceğinizi nerden çıkardınız hepiniz mi 5.dan sınız anlamıyorum ki,hadi diyelim ki öylesiniz,serserinin birinin sizi bıçaklayıp b.k yoluna gitmeyeceğinizin garantisini kimden aldınız değer mi başını belaya sokmaya, nedir anlamıyorum ki?
    Ya sen hakkattten çok yumuşakmısın yoksa işgüzarlıktanmı böyle konuşuyosun. Kimse gelip senin durduk yere bam teline basmadılar heralde. Yada bastılar sen tınlamadın. Yada Hz. Süleyman sabrı var.

Aynı şekilde yarın durduk yere trafikte biri seni durdursa iki şaplak sallasa ''abi neden bööle yapıyosun. bak çok kötü bir davranış. bu senin yaptığın eğitimsizlikten kaynaklanıyo. gel seni bir eğitelim'' mi diycen. sıkıyosa de....2 şaplak olur 30...
    Eminim sende elinden gelen erşeyi yapar 3 şaplak atarsın....Haaaa hala atmazmısın o zaman o senin sorunun. erkek adam yeri geldiğinde erkekliğini gösterecek arkadaş. Gurur yoksa zaten erkek denmez. Hala güzellikten bahsedip durma......Karşında ki zaten çamur......

Ben ne mi yaparım sana söyleyim......Üst dudağıyla burnunun kesiştiği yere doğru şööle bi kafa tamam......Birilerinin cezasını vermek gerekir. ama genede enson çare olarak düşünülmeli.........Kanundan beklersek oooooo ne dayaklar yersin haberin olmaz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Banda bir kez Unkapanın'da oldu. Normal bir hızda gidiyorum. Zaten daha hızlı gitmenin bir anlamı. Kadın arkamdan çılgınca selektör atıp kormaya basıyor. Kesin o gün belesını bulmuştur. Evet arkadan gelen acemilere dikkat ama gelipte sağ şeritte tatlı tatlı giderken böyle terbiyetsizce hareketşer yapana ne yapmak gerekiyor bende bu konuda çaresiz kalıyorum. Ama galiba kask ile girimekte bence bu tip insanlara karşı en insani yaklaşım. Bana kalsa diekt gaz odası nede olsa bu tipler en fazla dünyada boş bir kütle olarak yer kaplıyor o kadar

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sen hakkattten çok yumuşakmısın yoksa işgüzarlıktanmı böyle konuşuyosun. Kimse gelip senin durduk yere bam teline basmadılar heralde. Yada bastılar sen tınlamadın. Yada Hz. Süleyman sabrı var.

Aynı şekilde yarın durduk yere trafikte biri seni durdursa iki şaplak sallasa ''abi neden bööle yapıyosun. bak çok kötü bir davranış. bu senin yaptığın eğitimsizlikten kaynaklanıyo. gel seni bir eğitelim'' mi diycen. sıkıyosa de....2 şaplak olur 30...
    Eminim sende elinden gelen erşeyi yapar 3 şaplak atarsın....Haaaa hala atmazmısın o zaman o senin sorunun. erkek adam yeri geldiğinde erkekliğini gösterecek arkadaş. Gurur yoksa zaten erkek denmez. Hala güzellikten bahsedip durma......Karşında ki zaten çamur......

Ben ne mi yaparım sana söyleyim......Üst dudağıyla burnunun kesiştiği yere doğru şööle bi kafa tamam......Birilerinin cezasını vermek gerekir. ama genede enson çare olarak düşünülmeli.........Kanundan beklersek oooooo ne dayaklar yersin haberin olmaz...
    Dostum fikirlerime katılmak durumunda değilsin tabi ki ama eleştirirken kullandığın kelimelere dikkat et istersen.

Gidip tehlikeli araç kullandığı için polise şikayet edip ceza yemesini sağlamak herkes bunu yaptığı takdirde emin ol daha etkili olacaktır.Burda o kadar insan konuşuyo da yok kafa atarım yok kask parçalarım yok bilmem ne doğru olduğunu mu sanıyosun,herkes sallıyo,erkek milletiz ya..

Mesela senden başlayalım,bana benim başıma hiç gelmediğini o yüzden böyle dediğimi sormuşsun.Bunu sorduğuna göre senin başına geldi demektir.Peki üst dudağıyla burnunun kesiştiği yere kafa attın mı?
    Attıysan eline ne geçti?senin gibi herkes doğru söylediyse kask parçalayıp korumalı eldivenlerle ağzını burnunu dağıtıyorsa bu adamlar inattan mı devam ediyorlar bu tarz araba kullanmaya?Yoksa döve döve bitiremediniz mi bunları?

Demek ki neymiş?istediğin kadar kafayı patlat adam hala devam ettiğine göre çözüm değilmiş.O zaman neden bıçkın delikanlı ayaklarını bırakıp başka bir yol denemiyorsunuz ki?Şikayet edin,yakalatın adamı ceza yesin,bir de öyle deneyin bakalım belki değişir birşeyler...

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Fırsat vermeyin

O tür hareket yapan olursa parmak [ cIı ] gösterip yoluma devam ediyorum. Adam kaç parmaktı gösterdiği, kaçın birini aldık diye hesaplarken ben ulaşacağım yere ulaşıyorum :D
    Free Motorcycle Team

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    walla kıbrısta sol şeritten gidildiği için başıma gelme olasılığ %0 gibi sayılır ama türkiyede başıma geldi aynen geçtim arkasına silerimi , flaşlarımı ve uzunlarımı aynı anda yaktım önümdeki arabanın içi lünapark kadar aydınlık oldu sonunda adam kadranını sona dayamak zorunda kaldı

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Dostum fikirlerime katılmak durumunda değilsin tabi ki ama eleştirirken kullandığın kelimelere dikkat et istersen.

Gidip tehlikeli araç kullandığı için polise şikayet edip ceza yemesini sağlamak herkes bunu yaptığı takdirde emin ol daha etkili olacaktır.Burda o kadar insan konuşuyo da yok kafa atarım yok kask parçalarım yok bilmem ne doğru olduğunu mu sanıyosun,herkes sallıyo,erkek milletiz ya..

Mesela senden başlayalım,bana benim başıma hiç gelmediğini o yüzden böyle dediğimi sormuşsun.Bunu sorduğuna göre senin başına geldi demektir.Peki üst dudağıyla burnunun kesiştiği yere kafa attın mı?
    Attıysan eline ne geçti?senin gibi herkes doğru söylediyse kask parçalayıp korumalı eldivenlerle ağzını burnunu dağıtıyorsa bu adamlar inattan mı devam ediyorlar bu tarz araba kullanmaya?Yoksa döve döve bitiremediniz mi bunları?

Demek ki neymiş?istediğin kadar kafayı patlat adam hala devam ettiğine göre çözüm değilmiş.O zaman neden bıçkın delikanlı ayaklarını bırakıp başka bir yol denemiyorsunuz ki?Şikayet edin,yakalatın adamı ceza yesin,bir de öyle deneyin bakalım belki değişir birşeyler...
    Kafanı yorma. 3 4 tansesini vazgeçirmişimdir. Yaptıklarım fazla olmasına rağmen. Neyse buda kardır. Senin yöntem le hiç sonuç alamassın ya.....
    İnsana insan olarak davranıcaksın. Başka şeylerede arzuladıkları gibi..
    Kural neyse o da bende uyucam başka çıkış yok....
    Senin gibi davranırsak sayıları hergeçen gün artar...Önüne geçemezssin...
    Eleştirilerimde kırıcı incitici bişey göremedim. Ama gönlün olsun kusura bakma hatamız varsa
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Bandit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soyleyin bakalim motorcu arkadaslar. Eger bir gun siz motorunuzla uc seritli yolda sag seritten giderken (60-70 km ile) bir araba gelir arkanizdan korna calarsa ve sonrada "serefsiz emniyet seridinden gitsene" derse ve sonrada sizi " bak ben polisim sana sole bole yaparim diye tehdit ederse siz ne yaparsiniz. valla iyi dusunseniz iyi olur hani onceden hazirlikli olun diye. her an birinizin basina gelebilir. belkide gelenler olmustur. e ben ne mi yaptim valla sadece "sensin serefsiz "dedim.

Dostum bir plaka alsaydın daha makbule geçerdi...Benim açımdan tabi...Hangi şubede merak ettim şimdi...Bence Asayişde görevli sivil polis...Kraldan çok kralcı gördü bu gözler...Ama devletin memuru vatandaşa hakaret etme cüretini gösteriyorsa bizde boş oturmayız herhalde...bişeyler yaparız...

Resmi aracla bu terbiyesizliği yapamaz...Tahmin ederim ki sivil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir topikte bir otomobil kullanıcısı adımızı kirleten motorcuları kastederek "dallama" kelimesi kullandı diye denmeyen kalmıştı. Ama görüyorum ki motorcular da çok güzel kask parçalamaktan bahsediyor.
    Bir de sol şeritte olsanız bile 50km/st'i geçmek zorunda değilsiniz. Nitekim şehir içi hız limiti 50km/st. Siz de geçemezsiniz, otomobil de (Pratikte öyle olmuyor biliyorum ama tartışmada bu gerçek sizi haklı yapar).
    May the Force be with McLaren Mercedes

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

Gidip tehlikeli araç kullandığı için polise şikayet edip ceza yemesini sağlamak herkes bunu yaptığı takdirde emin ol daha etkili olacaktır.

dostum inan ki faydası olmaz...Ha tanıdığın bir Polis başmüfettişi varsa...1.sınıf Emn.Müdürüyse ve merkezde tayin bekliyorsa daha da asabi olabiliyor...O anki psikoljisine göre 150 veya 250 km ötedeki birimlere geçici görevlendirme yapabiliyorlar...Tek çözüm budur...

Bir gün gariban babamı Havalimanında bürokratla tartıştı diye ta Gebzeye sürmüşlerdi valla...

Hırsızlık masasındaki bir akrabam ise bir olayı çözemedi diye direkt karakola masa başı yazıcı verilmişti...15 yıllık Hırsızlık masası polisiydi ...Emniyetde işler hep karışıkdır...Akıl sır ermez...Geçici görev kağıdını alan memur arkadaş için kabus dolu günler sabah 5 te kalkmasıyla başlar...Çünkü 150 200 km yolu vardır...

Yani olaylar bir telefonla bazen çözülebiliyor...sadece plaka sicil no su vs detaylar olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler