Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

tvs raider 125 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdaki motora neden subap ayarı yapıyorlar? Bir de o subap ayarının motor tam soğukken yapılması gerekiyor, öyle 1-2 saat beklesin hadi subap ayarı yapalım olmaz.
    Hocam 1600 km de ikinci rodaj bakımı var o zaman dediler bilmiyorum bende başka ustaya sorarım yine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarı gerekmesi bana da tuhaf geldi, bence başka bir servise daha gösterin motoru.

900TL servis ücreti normal diyelim hadi, 1600km bakımı nedir yahu? Kullanma kılavuzunda 6000km de bir ( evet altı bin kilometre) bakım yazıyor, hadi 4bin yapın, 3bin yapın adamı her 1000km sonunda bakıma çağırmak ticari ahlak ile uyuşmaz, devamını söylemeyelim.
    Kitapçıkta 800/1600 gibi bir şey yazıyordu yanlış anlamış olabilirim servisteki satışta çalışan kişilere o şekilde anlattım belki ondan öyle demiş olabilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

https://cdn.discordapp.com/attachmen...f82da429dcce4& kitapçıkta bu şekilde acaba ben mi yanlış anladım ve anlattığım için 1600 de tekrar bakıma çağırdılar? Kullanan arkadaşlar beni aydınlatabilir mi lütfen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu çinli markaların yetkili servisleri işi biliyor. Motorlar ucuz olduğundan bol bol 1.el satışı yapılıyor. Bakımını bizde yaptırmazsan garantiden çıkar diyip ele mahkum ediyorlar. Bi bakmış hergün 10 tanesi kapıda bakım yaptırmaya gelmiş. Sonra bin kilometrede bir yapıştır, başka tamir falan yapmaya gerek bile yok, böyle geçinirsin. Ha yaptıklarıda bişey yok, çırağa yağ değiştirtip bide frenlerini kontrol et tamam. Ama asıl ibnelik sırf garantide kalsın diye zırt pırt bakıma getirip güzelce kazıklanan vatandaşın motorunda gerçekten bir kusur çıktığında(motorlar o kadar dandikki mutlaka bol bol çıkacak) bi bahane bulup katiyen garanti dışı bırakmaları. Allah kimseyi türk esnafının eline düşürmesin amin.
    mars0009, DağSevenAdam, abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ben global siteden orijinal kullanım kılavuzunu indirip oradan bakıyorum. Motorla Beraber gelen basılı kullanım kılavuzu hem çok hatalı bilgi içeriyor hem de eksik. Orijinal kılavuz 90 küsür sayfa olduğu halde çeviri kılavuz 50 civarı

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben global siteden orijinal kullanım kılavuzunu indirip oradan bakıyorum. Motorla Beraber gelen basılı kullanım kılavuzu hem çok hatalı bilgi içeriyor hem de eksik. Orijinal kılavuz 90 küsür sayfa olduğu halde çeviri kılavuz 50 civarı
    Rodaj konusunda beni aydınlatabilir misin sanırım sadece 800 müş.

Alıntı mars0009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj konusunda beni aydınlatabilir misin sanırım sadece 800 müş.
    Rodaj diğer birçok Hint malı motorda olduğu gibi ilk 500km ve İlk 2000km diye iki aşamalı olacak şekilde verilmiş. Yine kullanım kılavuzunda detayları var ama hatırladığım kadarıyla orada 50kmh hızı geçmeyin falan gibi yazıyor.
    Bu işin Türkçesi ve benim de uyguladığım şöyle; ilk 500km boyunca motoru 5bin deviri geçmeden sakince kullanıp mecbur kalmadıkça artçı bindirmemek, uzun yola gitmemek, sık sık motoru kompresyona sokarak ve vites değiştirerek, ani hızlanmalardan kaçınarak sürmek.
    500km bakımı yapıldıktan sonra ise 6bin deviri geçmeden yukarıda belirttiğim konularda yine dikkatli davranarak bir üst seviyede devam ettirmek.
    1800km civarına gelince rodajı bitmiş gibi sürüyorum. Ancak bugüne kadar fark ettiğim durum; genelde motorlar 4-5 bin km dolduktan sonra bir bakım daha yapılınca tam kapasitesine ulaşıyor yani gaz tepkileri, hızlanması, son hızı falan bir tık daha iyileşiyor.

ben yetkili servislerden illallah dedim. garanti için rodaj bakımına götürdüm. servisten eve dönünce, koydukları yağı boşaltım scooter a koydum, motora da *orjinal hint kitabında bahsedildiği gibi* 10w30 tam sentetik yağ koydum.

bu arada TR kitabı ile orjinal hint kitabı farklı. hatta TR kitabını nereden kopyaladılar ise motorda olmayan özellikler koymuşlar bi tarafında yağ filtresi falan varmış, kick start ile çalışıyormuş falan filan

bu arada yağ muhabbeti dipsiz kuyu, her kafadan bir ses çıkar. herkesin fikrine kimse karışamaz deyip köşeye geçiyorum.. bakımlarını da kendim yapıyorum.
    ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı valkyrie4194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yetkili servislerden illallah dedim. garanti için rodaj bakımına götürdüm. servisten eve dönünce, koydukları yağı boşaltım scooter a koydum, motora da *orjinal hint kitabında bahsedildiği gibi* 10w30 tam sentetik yağ koydum.

bu arada TR kitabı ile orjinal hint kitabı farklı. hatta TR kitabını nereden kopyaladılar ise motorda olmayan özellikler koymuşlar bi tarafında yağ filtresi falan varmış, kick start ile çalışıyormuş falan filan

bu arada yağ muhabbeti dipsiz kuyu, her kafadan bir ses çıkar. herkesin fikrine kimse karışamaz deyip köşeye geçiyorum.. bakımlarını da kendim yapıyorum.
    Elinize 10-30 alıp gitseydiniz keşke. Boşa oradan oraya aktar falan.

dışarıdan yağ almıyorlarmış. motoru da arkaya götürdüler, ne yaptıklarını ne koyduklarını görmedim bile. zincire basmışlar yağı, eve gelene kadar yağ sıçrattı her yere

Arkadaşlar ben motorun bakımı yapılırken yanında duruyorum. Bunu kabul etmeyen servise de hiç gitmiyorum. Sizin beklemenizi istemeyen usta, bilmek istemeyeceğiniz şekilde çalışıyor olabilir.

Geçmişte motorumu servise rodaj bakımı için bırakmıştım. Bana ısrarla beklememe gerek olmadığını, işin uzun süreceğini, akşama doğru gelip alabileceğimi söyledi usta. Ben de bu zaman zarfında işlerimi halleder, uzun bir zaman kaybına uğramam diye düşündüm.
    Ancak motoru bıraktıktan sonra 1 saat geçmemişti ki gidip bir bakayım dedim ne durumda olduğuna. Bir de ne göreyim adam uzun dediği işi bitirmiş hatta motoru yıkamış bile.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V

Kuyruğu böyle olup düzeltebilen var mı? Çok sorun değil ama göze takılıyor maalesef sinek misali.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Açtığım topigi (hevesle açtığım) bulamadım, silmiş biri sanırım. Kime ne zarar verdik allah bilir, onca topik dururken bizimkisi bir şekilde negatif oldu demek ki. Çok sorun değil, Ben yinede diğer topikte ufaktan bahsettiğim yan canta projemi elimden geldiğince paylaşacağım. İllaki yararlanan olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Daha önce bir alet çantası almıştım, arkasındaki menteşe çıkıntıları sebebiyle olmamıştı, bu "super bag" se tam olacak yan demire...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Demir biraz içeride kalıyor, 2 cm dışarı çıkması gerekiyordu, sanayide spacer amaçlı 3 parça boru kestirdim. Ayrıca orjinal civatalar kısa geleceği için 2 cm uzun 3 adet inox civata da aldım. Yarına Çanta üzerinde modifikasyonlar yapacağım hava müsait olursa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açtığım topigi (hevesle açtığım) bulamadım, silmiş biri sanırım. Kime ne zarar verdik allah bilir, onca topik dururken bizimkisi bir şekilde negatif oldu demek ki. Çok sorun değil, Ben yinede diğer topikte ufaktan bahsettiğim yan canta projemi elimden geldiğince paylaşacağım. İllaki yararlanan olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

https://i.hizliresim.com/tb15eox.jpg

Daha önce bir alet çantası almıştım, arkasındaki menteşe çıkıntıları sebebiyle olmamıştı, bu "super bag" se tam olacak yan demire...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

https://i.hizliresim.com/o0inuh6.jpg

Demir biraz içeride kalıyor, 2 cm dışarı çıkması gerekiyordu, sanayide spacer amaçlı 3 parça boru kestirdim. Ayrıca orjinal civatalar kısa geleceği için 2 cm uzun 3 adet inox civata da aldım. Yarına Çanta üzerinde modifikasyonlar yapacağım hava müsait olursa.

Cb125f e rakip oldugu icin pasif e cekmistim.madem hevesle actin, tekrar aktif yapiyorum.

https://www.motosiklet.net/forum/mot...r-125-a-3.html

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Sen moderatör müsün yoksa espri mi bu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Hevesle açtımdan kasıt, topiği hevesle açmak degildi. Motoru yeni almıştım, onun hevesini kastettim. Ti ye mi alınıyoruz "heves" kelimesi üzerinden ..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Dostum, benimle ilgili bir sorun varsa gelme dersin gelmem. Forumla başlamadım motora, forumsuzda birşekilde devam edebilirim sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sen moderatör müsün yoksa espri mi bu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Hevesle açtımdan kasıt, topiği hevesle açmak degildi. Motoru yeni almıştım, onun hevesini kastettim. Ti ye mi alınıyoruz "heves" kelimesi üzerinden ..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Dostum, benimle ilgili bir sorun varsa gelme dersin gelmem. Forumla başlamadım motora, forumsuzda birşekilde devam edebilirim sanırım.
    Saka yaptim yav.benim moderator olmam mumkun mu

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Valla bu forumda hersey mumkun. Sasırmam. Herneyse...

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Çantamızın modifikasyonu, montajı bitmiştir, Yarın bir iki yerinde düzeltme yapacağım, fosforlu bantlarla süsleyeceğim ama genel hatlarıyla işlem tmmlandı. Bilgi isteyen ilgilenen olursa özelden yazabilir. Nasıl yaptığımı alenen paylaşmama kararı aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

erensel ve mertowski bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çantamızın modifikasyonu, montajı bitmiştir, Yarın bir iki yerinde düzeltme yapacağım, fosforlu bantlarla süsleyeceğim ama genel hatlarıyla işlem tmmlandı. Bilgi isteyen ilgilenen olursa özelden yazabilir. Nasıl yaptığımı alenen paylaşmama kararı aldım.
    https://i.hizliresim.com/k8yx4kb.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

https://i.hizliresim.com/95yw1z2.jpg
    Emeğinize sağlık gayet güzel duruyor.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Çok teşekkürler.��️

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler