Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

tvs raider 125 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Merhabalar. şuan ki motorum mondial extreme max200i bunu satıp cross olmayan bir motosiklet almak istiyorum boyum 1.78 olduğu için pek rahat edemedim ayrıca şehir içi çok zor oluyor hiç araziyle işim yok.

araştırma yaparken hint malı olan tvs raider 125 e rastladım hoşuma gitti diyebilirim. teknik özellikleri falan da fena değil. ama sizin fikrinizi de almak istiyorum sonradan pişman olmayayım. genel olarak şehir içi kullanıyorum, okul ve işe git gel için alacağım. bütçem buna kıl payı yetiyor.

yedek parça durumu üzer mi, servisi nasıldır özellikle izmirde tecrübe eden arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

drift l de bir seçenek ama şekli şemali hiç hoşuma gitmiyor. varsa başka önerileriniz, bu fiyat bandında değerlendirmek isterim.

şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Forumumuzda alan 2 yada 3 kişi var.
    Konu başlığını gördüklerinde mutlaka yorum yapacaklardır.
    Motobike fuarında incelemiştim ve hoşuma gitmişti. Almaya çok sıcak bakıyordum
    Ama satışa çıkması biraz uzayınca 2.El Hunk aldım
    Mevcut piyasa koşullarında bence makul bir seçenek

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. şuan ki motorum mondial extreme max200i bunu satıp cross olmayan bir motosiklet almak istiyorum boyum 1.78 olduğu için pek rahat edemedim ayrıca şehir içi çok zor oluyor hiç araziyle işim yok.

araştırma yaparken hint malı olan tvs raider 125 e rastladım hoşuma gitti diyebilirim. teknik özellikleri falan da fena değil. ama sizin fikrinizi de almak istiyorum sonradan pişman olmayayım. genel olarak şehir içi kullanıyorum, okul ve işe git gel için alacağım. bütçem buna kıl payı yetiyor.

yedek parça durumu üzer mi, servisi nasıldır özellikle izmirde tecrübe eden arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

drift l de bir seçenek ama şekli şemali hiç hoşuma gitmiyor. varsa başka önerileriniz, bu fiyat bandında değerlendirmek isterim.

şimdiden teşekkürler.
    aslında şuan çok kararsızım. şimdi motorumu satınca 90 bin tl kadar bütçem var. 2.el motosiklet almak ne kadar mantıklı bilmiyorum. hiç anlamıyorum açıkcası çevremde anlayan birisi de yok model falan da çok bilmem. her türlü tavsizenizi alabilirim

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Kardeşim 2023 rtr 200 düşünebilirsin bende bayiye 125 cc için gittim 200cc için sözleştik depo üstündeki grenaj kırılmış o değişence teslim alıcam

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 2023 rtr 200 düşünebilirsin bende bayiye 125 cc için gittim 200cc için sözleştik depo üstündeki grenaj kırılmış o değişence teslim alıcam
    benim bütçemi aşıyor abi o. ben de çok beğendim ama ne yazıkki çok zorluyor.

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    Sahibi olmadım ama kullanma fırsatım oldu tam şehir içi motoru hafifliği, yakıtı, gidişi, gaz tepkisi ve start stop olması beni memnun etmişti. Bu bütçelerde sıfır olarak başka motora bakmana gerek yok bazı bayilerden 66.000-70.000tl civarına taksitle alabilirsin.

Ben yakın zamanda aldım, 2. Motor olarak şehir içinde kullanıyorum. Motorum henüz rodajda.
    Genel olarak kullanımı rahat, hafif ve yeteri kadar ekonomik bir motor.
    Ön ve arka sele oldukça geniş ama sert, yakıt tüketimi 2lt, cbs fren var ancak ben hiç sevmedim cbs özelliğini. Genel olarak frenleme zayıf geldi bana.
    Eco ve power diye 2 farklı sürüş modu var.
    Stop-start sistemi eco modda aktif, power modda devre dışı oluyor.
    Göstergede yakıt menzili ve ortalama yakıt tüketimi ayrıca vites göstergesi ve vites değiştirme uyarısı mevcut.
    Rtr200 ile arasında tam 30kilo fark var ancak rtr200 kaldırmalı debriyaj, çift kanal abs gibi gerçekten üstün özelliklerle donatılmış. Ben ön amortisörün ayarlı olmasını çok sevdim, bozuk yolda yumuşak ayara getiriyorum süper oluyor. Titreşimi de yok denecek kadar az, Raider de titreşim az da olsa mevcut.
    Eğer imkan varsa kesinlikle rtr200 tavsiye ederim.
    Ancak 70bin TL ile sıfır motor alacağım diyorsanız Raider bu parayı hakeden bir motor.
    Hayırlı olsun şimdiden.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakın zamanda aldım, 2. Motor olarak şehir içinde kullanıyorum. Motorum henüz rodajda.
    Ön ve arka sele oldukça geniş ama sert, yakıt tüketimi 2lt, cbs fren var ancak ben hiç sevmedim cbs özelliğini. Genel olarak frenleme zayıf geldi bana.
    Göstergede yakıt menzili ve ortalama yakıt tüketimi ayrıca vites göstergesi ve vites değiştirme uyarısı mevcut.
    Rtr200 ile arasında tam 30kilo fark var ancak rtr200 kaldırmalı debriyaj, çift kanal abs gibi gerçekten üstün özelliklerle donatılmış. Ben ön amortisörün ayarlı olmasını çok sevdim, bozuk yolda yumuşak ayara getiriyorum süper oluyor. Titreşimi de yok denecek kadar az, Raider de titreşim az da olsa mevcut.
    Ancak 70bin TL ile sıfır motor alacağım diyorsanız Raider bu parayı hakeden bir motor.
    Hayırlı olsun şimdiden.
    2.el rtr200 bulursam temiz bu fiyatlara almayı düşünüyorum.

BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    2.el rtr200 bulursam temiz bu fiyatlara almayı düşünüyorum.
    istanbulda 2023 led farlı kasa 94600 senin bütçede 90000 lira üstün ekle git al

Bence imkan varsa rtr200 daha mantıklı, raider kendi sınıfında makul bir seçim olacaktır.
    Açıkçası sürüş moduna artı puan veremiyorum çünkü zaten fındık kadar motor, sürüş modu çok elzem değil. Alıştığımız kill switch butonu ile sürüş modu seçiliyor. Motoru stop etmek için sadece kontak anahtarı kullanılıyor.

Beğenmediğim bir özelliği de sesi; egzozu çok sesli, şehir içinde kullanılacak böyle modern bir motorun daha sessiz olmasını tercih ederdim. Belki gençler daha çok sever ama ben gürültü buluyorum.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda 2023 led farlı kasa 94600 senin bütçede 90000 lira üstün ekle git al
    şuan aşırı kararsızım ayrıca benim motorum daha satılmadı. sanırım yeni yılda alacağım. bakalım fiyatlar değişecek mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Bence imkan varsa rtr200 daha mantıklı, raider kendi sınıfında makul bir seçim olacaktır.
    Açıkçası sürüş moduna artı puan veremiyorum çünkü zaten fındık kadar motor, sürüş modu çok elzem değil. Alıştığımız kill switch butonu ile sürüş modu seçiliyor. Motoru stop etmek için sadece kontak anahtarı kullanılıyor.

Beğenmediğim bir özelliği de sesi; egzozu çok sesli, şehir içinde kullanılacak böyle modern bir motorun daha sessiz olmasını tercih ederdim. Belki gençler daha çok sever ama ben gürültü buluyorum.
    benim motor satılana kadar bekliyeceğiz. umarım yeni yılda fiyatlar artmaz.

Bir de kontak yuvası ile gidon biribine çok yakın ve kontak yuvası biraz aşağıda kalmış. Kontak anahtarı, kilit anahtarı ve topcase anahtarlarını bir arada kullanınca sıkışıyor, kontağı rahat çeviremiyorsunuz.

Alınır, miss gibi binilir. Parasına göre çok güzel motor. Ekonomik, pratik, teknolojik, gösterişli, yakışıklı ve TVS sağlamlığı.. daha ne olsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Motor rodajda olduğu için çok zorlamıyorum ancak deneme amaçlı 6bin devirdeki hızına baktım 80km/h yapıyor.
    Rtr 200 aynı devirde sabit giderken 85 yapıyor. Bu devir bölgesinde titreşim hissedilmiyor.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alınır, miss gibi binilir. Parasına göre çok güzel motor. Ekonomik, pratik, teknolojik, gösterişli, yakışıklı ve TVS sağlamlığı.. daha ne olsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Motor rodajda olduğu için çok zorlamıyorum ancak deneme amaçlı 6bin devirdeki hızına baktım 80km/h yapıyor.
    Rtr 200 aynı devirde sabit giderken 85 yapıyor. Bu devir bölgesinde titreşim hissedilmiyor.
    arka teker çok ince görünüyor. biraz geniş bir lastik taksak sorun olur mu sizce.

Abartmadan yapılırsa sorun olmaz elbet.
    Arka lastik ölçüsü:100/90
    yani taban genişliği 100mm (10cm)
    yanak yüksekliği ise tabanın %90'ı kadar, o da 9cm yapıyor.
    Yeni takacağımız lastikte yanak yüksekliği eski lastik ile aynı olmalı, eğer piyasada aynısını bulamıyorsak en yakın ölçüdekini tercih etmeliyiz ki tekerin toplam çevre boyu fazla değişmesin.

Gelelim sadede;
    Eğer 110/80 takarsanız yanak yüksekliği 88mm olur, hem de lastiğiniz 1cm genişlemiş olur. Fazlasını tavsiye etmem şahsen.
    Facebook grubunda 120/80 takan arkadaşlar vardı ancak o ölçüde biraz sırıtıyor gibi, yine de seçim sizin.
    Zaten 17 inç janta uygun 120/70 lastik pek bulunmuyor. Bulunsa bence bu ölçü daha iyi görüntü verir.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Abartmadan yapılırsa sorun olmaz elbet.
    Arka lastik ölçüsü:100/90
    yani taban genişliği 100mm (10cm)
    yanak yüksekliği ise tabanın %90'ı kadar, o da 9cm yapıyor.
    Yeni takacağımız lastikte yanak yüksekliği eski lastik ile aynı olmalı, eğer piyasada aynısını bulamıyorsak en yakın ölçüdekini tercih etmeliyiz ki tekerin toplam çevre boyu fazla değişmesin.

Gelelim sadede;
    Eğer 110/80 takarsanız yanak yüksekliği 88mm olur, hem de lastiğiniz 1cm genişlemiş olur. Fazlasını tavsiye etmem şahsen.
    Facebook grubunda 120/80 takan arkadaşlar vardı ancak o ölçüde biraz sırıtıyor gibi, yine de seçim sizin.
    Zaten 17 inç janta uygun 120/70 lastik pek bulunmuyor. Bulunsa bence bu ölçü daha iyi görüntü verir.
    sabah bobber lastiği takan bir adam gördüm bu motosiklete. Çok güzel görünüyordu yanımdan geçip gitti soramadım. sizce sorun olur mu bobber lastik. şehir içinde herhangi bir sorun yaratır mı acaba?

sabah bobber lastiği takan bir adam gördüm bu motosiklete. Çok güzel görünüyordu yanımdan geçip gitti soramadım. sizce sorun olur mu bobber lastik. şehir içinde herhangi bir sorun yaratır mı acaba?
    Bilemiyorum abim, ne desem yanlış olur. Hiç görmedim .

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Hayırlı olsun şimdiden.
    Çok iyi yazmışsınız. Bana da faydası oldu. Böyle 'motor yaptık ama birşeyler eksik, bilginize' gibi hissettiren bir model olmuş tvs raider. Önde bir kafa var mesela bence tasarımı bajaj ın o yere bakan kafasına on çeker, ekran var mesela, bajaj'ın 2x pahalı motorunda yok ama sonra biraz geliyorsun cbs fren sistemi, biraz daha geliyorsun karbüratör, biraz daha diyorsun ama gelemiyorsun. Çünkü yok. Bu. Bu kadar. O kafa tasarımı ve ekranı yansıtan bir fren sistemi -çelik hortumlu belki de- sonra bir abs koysan; o kırmızı rengi alev alacakken.. olmuyor.

Bir de bu madem bir commuter, o zaman şu commuter'e bir çanta demiri ekleyin. Commuter kullanıcısının en büyük harcaması gıdadır. Pazara gider, poşeti gidona mı asalım? Asarsak, Motora yaptığın o tasarımı o poşet bitirecek. Pazara giden müşterin de memnun olur hem.

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi yazmışsınız. Bana da faydası oldu. Böyle 'motor yaptık ama birşeyler eksik, bilginize' gibi hissettiren bir model olmuş tvs raider. Önde bir kafa var mesela bence tasarımı bajaj ın o yere bakan kafasına on çeker, ekran var mesela, bajaj'ın 2x pahalı motorunda yok ama sonra biraz geliyorsun cbs fren sistemi, biraz daha geliyorsun karbüratör, biraz daha diyorsun ama gelemiyorsun. Çünkü yok. Bu. Bu kadar. O kafa tasarımı ve ekranı yansıtan bir fren sistemi -çelik hortumlu belki de- sonra bir abs koysan; o kırmızı rengi alev alacakken.. olmuyor.

Bir de bu madem bir commuter, o zaman şu commuter'e bir çanta demiri ekleyin. Commuter kullanıcısının en büyük harcaması gıdadır. Pazara gider, poşeti gidona mı asalım? Asarsak, Motora yaptığın o tasarımı o poşet bitirecek. Pazara giden müşterin de memnun olur hem.
    Kesinlikle haklısınız varolan kadar olması gerektiği halde olmayan özellikleri de var.
    Orijinal bir çanta demiri çok güzel olurdu mesela. CBS fren sistemine falan çok yapacak birşey yok ama en azından diğer modellerde olan arka iç çamurluk falan koysalar iyi olurdu, motor hem bize hem de kendine çamur sıçratıyor. Sonra, vites pedalını mile bağlayan aksam çok basit ve fazlaca esnek, rtr200 deki gibi nispeten daha rijit ve sağlam bir düzenek olsa güzel olurdu. Bu haliyle vites geçişlerinde olumsuz etki yapıyor.
    Mesela aküsü çok zayıf, 4Ah akü koyacaklarına 6Ah koysalar iyi olurdu zira usb şarjda telefon unutan bir arkadaş akünün bittiğini yazmıştı.
    Sonuç olarak commuter işte; düşük bütçeli motorlarda her zaman böyle olmuştur. Hem ağırlığı düşürmek hem de maliyeti azaltmak için biraz konfordan, biraz kaliteden kısıyorlar.

Ayrıntı olarak belirteyim bizim motor karburatörlü değil enjeksiyonlu, karburatörlü modeller Hindistan'da satılan bs5 yani euro4 modeller diye biliyorum.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    TVS RAİDE 125 eşimle beraber almayı düşünüyoruz. Hero x pulse 200 e bütçemiz yetmiyor. Yetiyor fakat borç ödemekten gezemeyeceksek anlamı yok garajda yatmasının. O yüzden bu motoru benimsedim. Test motoru varmı. Eşimle beni 80 90 km hızla kısa mesafe belki biraz uzun gezilere götürür diye düşündüm.(sırasıyla cg-mhdrift-r25-cbr600f-rc390)sahibiydim. Bajaj çok plastik gözüktü. Bu daha derli toplu görünüyor. abilerim düşünceleriniz neler.(honda yamaha demeyin boşuna o paraları vermem)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler