Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ybr zaten bana hiç yaramamıştı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hava olabilir servise gidip kontrol ettirin ve disk balatanın içinde dönüyor o yüzden yine ısınır ona yapacak birşey yok, diskin aralarında havalandırma delikleri var o delikleri de tel kürdan gibi malzeme ile temizlemeyi deneyin veya diş fırçası da olur toz topluyor buda ötmeye neden olabiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava olabilir servise gidip kontrol ettirin ve disk balatanın içinde dönüyor o yüzden yine ısınır ona yapacak birşey yok, diskin aralarında havalandırma delikleri var o delikleri de tel kürdan gibi malzeme ile temizlemeyi deneyin veya diş fırçası da olur toz topluyor buda ötmeye neden olabiliyor.
    tamamdır yarın motoru yıkayacaktım zaten,yıkadıktan sonra bunuda yaparım yine düzelmezse artık tekrardan servisle iletişime geçerim.Teşekkürler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    50kmlik tecrübem.
    alıştım motora akıp gidiyorum dar alanlardan rahat dönüş yapıyorum sadece motorun izin verdiği kadar. önceden de belirttiğim gibi gidon dönüş açısı çok sınırlı. ybr sahiden hayvani dönüş açısına sahipmiş. neredeyse 1 metrelik alandan dönebilecek seviyedeydi. sallıyorum ama o derece.

bugün 2-3 kez motor stop etti. düşük hızlarda 5-30 falan arası debriyaj bastığım an stop ediyor. rahatsız edici. ve arkamda artçı varken problem yaratabilecek bir şey. umarım öyle kötü bir deneyim yaşamam. 500kmde soracam hiç araştırmadım ama çok kişi yaşıyordu düzelen bir şey mi bilgim yok.

diğer olay ise bacaklarım yere yetişmiyor. ayak ucuyla tutuyorum motoru. sol ayak ucu yetiyor zaten denge problemim yok ama beni şaşırtan dominarda bile ayak ucuyla tutuyorsam enduro hayalim çöp demektir.
    enduro tarzı seven biriyim galiba o tarz motor süremem.
    boy 177 ancak bacak boyum kısa. ah ulan hayat. ah ulan acımasız hayat.

tatlı panda gibiyim.
    geçen parmaklarım kısa kavramaya yetişmiyor demiştim.
    şimdi de bacaklarım.

kısalar fazla gözünüzde canlanmasın her yerim kısa değil. tatlı panda yavrusu gelebilir aklınıza.
    neyse böyle bir deneyimdir benimki. motor kıvrak duran trafikte ybr ile ne yapıyorsam bunda da yapıyorum. dar yerlerden de çok rahat geçiyor gidon dar olduğu için.
    bu başlığa daha edit amaçlı yazı yazmicam bu da böyle sonlanmış olsun.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50kmlik tecrübem.
    alıştım motora akıp gidiyorum dar alanlardan rahat dönüş yapıyorum sadece motorun izin verdiği kadar. önceden de belirttiğim gibi gidon dönüş açısı çok sınırlı. ybr sahiden hayvani dönüş açısına sahipmiş. neredeyse 1 metrelik alandan dönebilecek seviyedeydi. sallıyorum ama o derece.

bugün 2-3 kez motor stop etti. düşük hızlarda 5-30 falan arası debriyaj bastığım an stop ediyor. rahatsız edici. ve arkamda artçı varken problem yaratabilecek bir şey. umarım öyle kötü bir deneyim yaşamam. 500kmde soracam hiç araştırmadım ama çok kişi yaşıyordu düzelen bir şey mi bilgim yok.

diğer olay ise bacaklarım yere yetişmiyor. ayak ucuyla tutuyorum motoru. sol ayak ucu yetiyor zaten denge problemim yok ama beni şaşırtan dominarda bile ayak ucuyla tutuyorsam enduro hayalim çöp demektir.
    enduro tarzı seven biriyim galiba o tarz motor süremem.
    boy 177 ancak bacak boyum kısa. ah ulan hayat. ah ulan acımasız hayat.

tatlı panda gibiyim.
    geçen parmaklarım kısa kavramaya yetişmiyor demiştim.
    şimdi de bacaklarım.

kısalar fazla gözünüzde canlanmasın her yerim kısa değil. tatlı panda yavrusu gelebilir aklınıza.
    neyse böyle bir deneyimdir benimki. motor kıvrak duran trafikte ybr ile ne yapıyorsam bunda da yapıyorum. dar yerlerden de çok rahat geçiyor gidon dar olduğu için.
    bu başlığa daha edit amaçlı yazı yazmicam bu da böyle sonlanmış olsun.
    Valla bende bugün servisle konuştum,ötme sesi için bariz bir şekilde diskin yamuldugu belliydi garantiden disk ve balata talep ettiler umarım sizde ki sorun TPS sensör arızası değildir 23 kasalarda o sorunu giderdik demişlerdi bendede 500km oldu yaşamadım öyle bişey.Umarim sorun çıkmaz ikimizin tarafinda da

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende bugün servisle konuştum,ötme sesi için bariz bir şekilde diskin yamuldugu belliydi garantiden disk ve balata talep ettiler umarım sizde ki sorun TPS sensör arızası değildir 23 kasalarda o sorunu giderdik demişlerdi bendede 500km oldu yaşamadım öyle bişey.Umarim sorun çıkmaz ikimizin tarafinda da
    ötme derken? bugün ben de baya uğultu duydum garip tam otoparka girerken hatta ses de var.
    umarım problem yoktur her ikimizde de. 500 olsun ben de bir gideyim

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    ötme derken? bugün ben de baya uğultu duydum garip tam otoparka girerken hatta ses de var.
    umarım problem yoktur her ikimizde de. 500 olsun ben de bir gideyim
    Arka taraftan ses geliyordu aynı kapı gıcırtısına başlayan bir ses fren yapayım yapmayayım vardı bende 100-120km den sonra başladı,başta dikkatli bakmadım ancak sonradan dikkatli bakınca arka diskin %75lik kısmının dairesel şekilde cizildigini ancak dış tarafta olan %25lik kısmının ise 90°lik bir açıyla dışa doğru cizildigini gördüm.Servise gidip durumu açıkladım,onlarda haklı olduğumu ve balatayla,disk talep edeceklerini söylediler.Yarin olmadı detaylı bir fotoğraf atarım bakarsınız sizdede mi öyle.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Arka taraftan ses geliyordu aynı kapı gıcırtısına başlayan bir ses fren yapayım yapmayayım vardı bende 100-120km den sonra başladı,başta dikkatli bakmadım ancak sonradan dikkatli bakınca arka diskin %75lik kısmının dairesel şekilde cizildigini ancak dış tarafta olan %25lik kısmının ise 90°lik bir açıyla dışa doğru cizildigini gördüm.Servise gidip durumu açıkladım,onlarda haklı olduğumu ve balatayla,disk talep edeceklerini söylediler.Yarin olmadı detaylı bir fotoğraf atarım bakarsınız sizdede mi öyle.
    vallah çok sevinirim ben de bu akşam tam motoru kapatırken otopark sessizken fark ettim. baya gıcırtılı ses geliyordu. yarın incelerim diye çıktım. ben de bir inceleyeyim madem diski. video da çekerim yarın aynı sesi alırsam sabah

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    vallah çok sevinirim ben de bu akşam tam motoru kapatırken otopark sessizken fark ettim. baya gıcırtılı ses geliyordu. yarın incelerim diye çıktım. ben de bir inceleyeyim madem diski. video da çekerim yarın aynı sesi alırsam sabah
    https://www.hizliresim.com/kp5xpkt

Fotoğraf burda mevcut bana göre en azından dış taraftaki dışa doğru olan çizikler bir sorun

Motosikleti
    domicik 400 ug
    https://www.hizliresim.com/kp5xpkt

Fotoğraf burada mevcut bana göre en azından dış taraftaki dışa doğru olan çizikler bir sorun
    çok sağ ol kardeşim düşüncen için paylaşımın için.
    bugün pek inceleyemedim ama benim de tekrar dikkat ettiğimde motordan gelen ses siren sesine benziyor kapatınca kontağı 1 saniye devam ediyor bildiğin sesli siren gibi ama durduğum yerde geldiği için aynı şey değildir. neyse düzelsin de ikimiz de mutlu ola ola sürelim şu aletleri

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Arka disk ve balata için değişim talep etmiştim garantiden,ret cevabı gelmiş çok olumlu yaklaşıyordum makinaya ama birden soğudum.Kuralkana mail attım şimdi bide bakalım nolcak

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)