Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dominar 250d 2021 yakıt katkısı sonrası ses değişti

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar

2021 model Dominar 250d liqui moly markalı 2 adet motosiklet için full system cleaner, engine performance improver ürünlerini aldım önce tam depoya full system clenaer olanı attım bir sorun olmadı depo bitmeye yakıt diğerini tam depoya dökdük ve devirli şekilde gazlarken bir anda motorsikletin sesi değişti dominarların sesi tok ve gür fakat artık o sesi alamıyorum servise götürdüm 15 bin bakımını erken yaptırdık sorunu çözemiyorum konuyla alakalı bilgisi olabilcek varsa yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Katkı kullanmanızın nedeni neydi ?

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Bu katkıları 5 ila 10 litre yakıta katmak gerekiyor. 5 litreden az yakıta kattıysanız sıkıntı yaratabilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katkı kullanmanızın nedeni neydi ?
    Aynısını ben de merak ettim, 2021 model bir araç kaç km de ki yakıt katkısı kullanılsın? Hele ki bir de benzinli ve de arabaya göre yüksek devir çeviren bir araca.
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    size sadece liqui moly firmasının teknikçileri yardımcı olabilir. direk firma ile iletişime geçin.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    liqu moly shooter kullandım bende ateşleme sistemini temizliyormus ancak 5 litre yakıta katıyorsun 1 kutuyu.sen az yakıta koymus olabilirsin.bir problem olmaz.depoyu tekrar fulle sese tekrar bak

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bu sıfır alınmış araca pasta cila yaptırmaya benziyor, boyada hiçbir kusur yok ama kusur gidermek için yapilan pasta işlemini sıfır boyaya yapıyorsunuz.

Size tavsiyem depoyu fulleyin ve bir miktar gezip geçmesini bekleyin. Umarım kalıcı bir hasar yokturda düzelir.
    Karabulut bunu beğendi.

15.000'deki motora katkı koymanın sebebi neydi ki? Sesi değişti derken tam olarak nasıl bir şey?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıt katkısı enjeksiyon temizleyicisi olduğundan biraz çözücü bir madde bu yüzden koyduktan sonra yanma daha çok oluyor. yakıt takibi yaparsan bir depo nun daha az km gittiğinide göreceksin ama tekrar yakıt doldurduğunda geçecektir. Bu ses te yanmadan kaynaklanıyor

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Ben de bir ara er-6f ye katmıştım sonra bakımda ustamla konuşurken kattığımı söylediğimde sadece kışa girerken katmamı aksi taktirde içindeki maddeler egzoza giden borularda yapışma kalıntı bırakıyormuş .Belki sebebi o olabilir sesin değişmesi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sparrow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir ara er-6f ye katmıştım sonra bakımda ustamla konuşurken kattığımı söylediğimde sadece kışa girerken katmamı aksi taktirde içindeki maddeler egzoza giden borularda yapışma kalıntı bırakıyormuş .Belki sebebi o olabilir sesin değişmesi
    Ben 2008 Er6F'ye 6-7 depoda bir Liqui Moly'nin Shooter Fuel Sytem Cleaner'ını tam dolu depoya atıyorum. Özellikle bu ürünü alıyorım ama yağ aldığımda hediye veriyorlar. Gözle görülür, fark edebileceğim bir yararını görmedim ama dediğiniz gibi zarar veriyorsa kullanmamak en mantıklısı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu tip ürünler (oktan yükselticiler hariç) yanma sonu sıcaklığını arttırıp karbon birikintilerini temizler , kopan parçacıklar subap ile sit arasına sıkışırsa bir miktar kompresyon kaybı yaşanır , hafif çekiş düşüklüğüyle beraber kulağınızın aşina olduğu seside değişik gelir , ilerleyen kilometrelerde normale dönecektir , ortalama 1000 km sonra normale dönmeyip çekiş gittikçe düşüyorsa kesinlikle daha fazla kullanmadan silindir kapağının sökülüp sitlerin fiziki olarak temizlenmesi gerek , aksi halde önce subaplar yanar sonra silindir kapağı çatlayabilir..

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Sırma saçlısın ama saç ektirmeye gitmişsin sonra elindeki saçlardanda oldun :D Kardeşim 2 yaşında motosiklet cleaner falan hikaye koy yağını benzinini gez çokda şeyapma. Ne kadar üstüne düşersen o kadar başın ağrır. Manita gibi düşün çok ilgilenirsen kaçıyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)