Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köprüde gider gibi zıplıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba

Bugün gözümü kararttım ve motosikletle sahilden küçükçekmeceden Eminönü Tophane Beşiktaş yapıp geri döndüm.Arada 80-90 km hızlara çıktım.Ancak dönüşte motor ara ara 2-3 defa 3-4 saniye boğaz köprüsünde gider gibi zıpladı .

Yoldan mı oldu , lastik havası mı , rüzgar mı yoksa farklı birşey mi anlayamadım

Fikri olan var mı

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    çok ilginç motosikletler boğaz köprüsünde zıplıyor mu?
    istanbul'da boğazdan hiç geçmedim motosikletle o yüzden soruyorum.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ilginç motosikletler boğaz köprüsünde zıplıyor mu?
    istanbul'da boğazdan hiç geçmedim motosikletle o yüzden soruyorum.
    Arabayla gidince de silkeler hatta yürürken bile belli oluyor köprü sallandığı için üzerinden geçenler de sallanıyor.
    Atincozkan ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    büyük ihtimal yoldan...
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimal yoldan...
    Ben de yoldan olduğunu düşünüyorum açıkcası bişeyi gözden kaçırdığımı düşünmüyorum.Bir de yerdeki şeritler , ok işaretleri gerçekten büyük tehlikeymiş onu farkettim bugün.Yenikapı tarafında birden dönen bir yol var kenedi caddesinde(bilenler vardır mutlaka) süratli girince orası da bayağı savurdu beni

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yoldan olduğunu düşünüyorum açıkcası bişeyi gözden kaçırdığımı düşünmüyorum.Bir de yerdeki şeritler , ok işaretleri gerçekten büyük tehlikeymiş onu farkettim bugün.Yenikapı tarafında birden dönen bir yol var kenedi caddesinde(bilenler vardır mutlaka) süratli girince orası da bayağı savurdu beni
    O dediğin yerde ben ölüyordum
    tecrube0 bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Hiç avrasya maratonunda yürüyerek geçtiniz mi bilmem ama yürüyerek geçince acayip sallanıyordu hatta tvlerde haberlerden hatırlayın nasıl sallandığını. Araçlar ile de sallanma oluyor onun etkisini yaşadınız muhtemelen.
    tecrube0 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Eğer lastiğin balansından olsa belli bir hızdan sonra her yolda olur. Yalnızca bazı yollarda olup başka yollarda aynı hızda olmuyorsa lastikten değildir, yoldandır.

Motosikleti
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediğin yerde ben ölüyordum
    Dogrudur inanirim .ben donerken serit degistirdim yola degil aynaya bakiyordum insallah arkadan gelen yoktur diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç avrasya maratonunda yürüyerek geçtiniz mi bilmem ama yürüyerek geçince acayip sallanıyordu hatta tvlerde haberlerden hatırlayın nasıl sallandığını. Araçlar ile de sallanma oluyor onun etkisini yaşadınız muhtemelen.
    Sorunuz banaysa avrasya maratonuna katıldım arabayla kopru ustunde trafikte de kaldim.hizli sekilde arabayla da gectim .Ama sanirim siz konuyu yanlis anladiniz ben koprude degil duz yolda yasadim ayni etkiyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer lastiğin balansından olsa belli bir hızdan sonra her yolda olur. Yalnızca bazı yollarda olup başka yollarda aynı hızda olmuyorsa lastikten değildir, yoldandır.
    Yoldan olduguna kanaat getirdim ben de sadece orada oldu enteresan bir yoldu zaten motosikletten oldugunu dusunmuyorum artik ben benim aklima gelmeyen farkli bisey denmedi henuz sukur )

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yoldan kaynaklanıyor, bazı yerlerde araba veya motor aslfalt kaynaklı sarsılıp zıplıyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kenedy caddesinde yolun ortasindaki ok isaretlerinin uzerinden gecmeyin, hele yol islak ise yolunuzu degistirin. O isaretleri tasarlayayin, uygulayanin, denetlemeyenin, daha ne diyeyim ki.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenedy caddesinde yolun ortasindaki ok isaretlerinin uzerinden gecmeyin, hele yol islak ise yolunuzu degistirin. O isaretleri tasarlayayin, uygulayanin, denetlemeyenin, daha ne diyeyim ki.
    Açıkçası tırtıklı olmasından cesaret alıp birinin üzerinden geçtim abartmıyorum nerdeyse motorun yönünü değiştiriyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Merhaba

Bugün gözümü kararttım ve motosikletle sahilden küçükçekmeceden Eminönü Tophane Beşiktaş yapıp geri döndüm.Arada 80-90 km hızlara çıktım.Ancak dönüşte motor ara ara 2-3 defa 3-4 saniye boğaz köprüsünde gider gibi zıpladı .

Yoldan mı oldu , lastik havası mı , rüzgar mı yoksa farklı birşey mi anlayamadım

Fikri olan var mı

Teşekkürler
    https://youtu.be/dF4g2gucVdA
    cevap burada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)