Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaz geliyor ekipmanlar çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu sürücü yapıyor bunu.
    Yazlik da olsa o montlar kısa mesafede işkence oluyor.

Yazın nasıl koruma sağlıyorsunuz? Mont yerine çözümünüz var mi
    Ben sırt koruma ve dirseklik takan gördüm mesela
    Vidos bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    fileli montu olanlara da ben sorayım işe yarıyor mu aşırı sıcakta?
    geçen gün dört mevsim montta kollarındaki fileyi açtım(sadece kolda var)
    bir de ön açık gittim. gayet iyi esti ama hava da çok sıcak değildi. asıl çok sıcakları merak ediyorum.

en anlayamadığım nokta da millet diyor kışın kullanmıyorum yazın kullanıyorum. asıl yazın kullanmak boktan.
    kış ne güzel iyi giyinirsek rahat rahat gidiyorsun.

yazın kafan kaskın içinde terliyor, vücudun terliyor düşüncesi bile mide bulandırıcı. bakalım ben motoru bırakırım ama ceket giymeyi bırakmam. nasıl başlarsan öyle gider bir kez tişörtle bindim mi o motora devamı gelir o yüzden her zaman ceket
    ferhatkars ve espresso bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    temmuz sıcağında çıplak bile sürsen kafanda kask olduğu sürece trafik içinde pişiyorsun.

ama benim aldığım mont tam yazlık olduğu için normal sıcakta iyi sonuç veriyor.
    trafiğe girmeden gezeceksem yada uzun yola gideceksem ektra bişey yapmıyorum.

ama biryere gidip orada takılacaksam. arkadaşlarla buluşacaksam yada ona benzer bişeyler yapacaksam.
    kaskımı motora bağlamak için kilit, çantaya büyük poşette normal ayakkabımı koyuyorum.
    motordan indikten sonra normal ayakkabımı giyip çizmeleri büyük poşetle çantaya ve montumu çantaya koyuyorum. kaskı motora kitliyorum. sonra günlük bir insan olarak yapacağımı yapıyorum. he birde pantolondaki korumaları çıkartıyorum. hoş çıkarmasamda belli olmuyor neredeyse
    espresso bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Spor motor sürerken, güneş tepede ve yoğun trafikte bile tulum bot eldiven giyiyordum, o kadar yanıyordum ki eve geldiğimde suyu en soğuğa getirip 15 dakika altında titreyene kadar durmadan kendime gelemiyordum. Terden kaç kilo verdim hiç bilmiyorum ancak yaptığım talihsiz bir kazada resmen telafi ettim o yanmaları, kiloları kaybetmeleri. Tam ekipman şart her zaman. Yoksa bir kazada totodan, koldan, bacaktan vereceğiniz kilolar vücuttaki çeşitli yanmalarla resmen hayat alacağını geri alıyor ve yüzlerce kat acılı bir şekilde.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    mevzu odur ki temmuz sıcağını tattıktan sonra eminim ki yazları motor binme devri başladığı gibi biter benim için.
    çekemem bu iğrenç çileyi şahsen. gözünden öpeyim kış

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazın Burdur ve Antalya'nın sıcağında şapır şapır terlememe rağmen kask mont eldiven kullanıyorum,kan akacağına ter aksın daha iyidir bence . . .
    espresso bunu beğendi.

Johnny05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Kan akacağına ter aksın mantığına sonuna kadar katılıyorum. Yazın gene full ekipman gezip çantada yedek t-shirt taşıma taraftarıyım.
    File mont, yazlık kısa eldiven, yazlık kısa bot, yazlık kevlar pantalon ile nispeten daha az terlersiniz ve belirli bir seviyede de koruma sağlar.
    espresso ve karayel90 bunu beğendiler.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Fileli mont öf püfür püfür tabii aşırı sıcaklarda yani asfalttan fön gibi sıcak hava vurduğunda anlamıyorsun ama ilk fileli mont giydiğimi hatırlıyorumda ohh be demiştim dünya varmış. Şimdi piyasada geniş çok uygun bütçelere var. Düşük bütçe ile uygun fiyatlı bir fileli mont alıp korumaları değiştirilerek kullanılabilir. Bu arada bende hep tam ekipman geziyorum. Yazın bile botlarımı giyiyorum. Sol ayağımda spor ayakkabı ile kullandığım zamanlardan kalan hatırlatıcı iz var. Bknz. Fibula ve Talus
    espresso bunu beğendi.

Fileli acik renkte yazlik mont kullanıyorum. Hareket halindeyken gayet serin oluyor. Duran trafikte gecmis olsun : ))

Bana göre gunesli sicak havalarda koruma saglamanin yaninda montun en büyük avantaji amele yanığı olmaktan kurtulmaktir.

Sahsi yorumum.Yazlik mont Olmazsa olmazdir.Zorunludur.

esas soru hariç herşeye cevap gelmiş :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    O montlar işkence olsa da giyilecek.
    Yaz için riderdenim'in fileli montları hem rahat hem yeterli korumalı göründü gözüme. 4 mevsim montum var yazın sırtım fena terliyor ama giyiyorum.
    Tabi montun sırt koruması cebine sırt koruması takınca o sırt terleyecek çare yok. Yazın motor sürmeyi fazla kilolardan terleyerek kurtulma fırsatı olarak görmek lazım. Bütçeyi toparlarsam riderdenim'e uğrayıp fileli montlardan alacağım.

Ayaktaki bottan kafadaki kaska kadar ekipman bir bütündür, bölünemez. Ekipmanı eksik giyip bölücülük yapmayın en ufak kazada bedeniniz bölünür.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Wind Blocker uzerine dirsek koruma takarak deneyebilirsin, bende bir tane wind blocker var ama gunluk kullaniyorum, aldigimdan beri motosiklet uzerinde hic kullanmadim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaz-kış kask dışında ekipman kullanmıyorum. kışın sadece decathlondan aldığım mont ve eldiveni kullanırım. sürekli motosiklet kullanan biri olarak 10 dakikalık mesafede birkaç km yol yapacam diye yarım saat o o ekipmanı giy çıkar uğraşamam. daha doğrusu kimse uğraşamaz eğer "her gün" motosikletin tepesindeyse. sadece uzun yolda mont ve dizlik kullanırım en fazla. şükür 50 bin km'dir kazam yok ama kaskı takmadan asla motosiklete binmem. 100-200 metre olsa dahi...

direk amacım ceket yerine alternatif bulmak.

Yok yani sıcak. Olmıyor ceketle. Ne kadar ince fileli desende olmuyor. Sırt koruma + dirsek koruma tarzı birşey mi taksam diye düşünüyorum.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu sene Scoyco-am03 aldım bunun üstüne biraz bol gömleklerim var onları giyip kullanmayı planlıyorum.
    Tabi ki sürtünmeden ödün vermiş olacağım ama benim gibi aşırı terleyen bir insan için umarım kurtarıcı olur.
    Benim sorunlarımdan en büyüğü Top Case sevmediğim için montu çıkardıktan sonra koyacağım bir yerin olmaması.
    Scoyco-am03 ün en güzel yönü katlayıp sırt çantama atabilmem.
    Birkaç kere işe geliş gidişte kullandım çok sıcakları bekliyorum gerçek avantajını görmek için.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LS2 breeze beyaz renk mont kullanıyorum. Tabi durduğunda pişiyorsun ama hareket ettiğinde ferahlık oluyor. Sırt koruma taktığım için sırtım terliyor tabi.

Yazlık çizme, held'in bilek korumalı yazlık eldiveni ile aslında ben pek şikayetçi olmuyorum motor üstündeyken. Bir yere oturunca vs bunların hepsi yük oluyor sinirimi bozan tek yanı bu.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıcak bir bölgede yaşıyorsanız yazın ortasında file mont bile çok işe yaramıyor maalesef esen rüzgar bile sıcak oluyor. Ben genelde öğle sıcağında trafiğe çıkmamaya çalışıyorum. Öğle sıcağında çıkınca kevlar kot vs. çok yakıyor. En güzel akşamüstü sürmek. Buna ek olarak ben motosiklet çizmesi hariç tüm ekipmanlarımı giyiyorum. Yanım yedek tişört alıyorum çok terlersem değiştiriyorum. Aslında delikli deri ceket almıştım fakat bu havada giymesi yalan olur sanırım gerçekten aşşırı sıcak. Deri ceket baharda çok güzel oluyor fakat artık bahar kalmadı maalesef küresel ısınma sağ olsun Aydın'da bahar 1 hafta sürdü veya sürmedi şu an yaz sıcağı var resmen . Son olarak ne olursa olsun çizme hariç hepsini seve seve giyiyorum. Çizme giymememin sebebi de su geçirmez membranı var hiç hava almıyor. Para biriktirip yazlık versiyonunu aldığım zaman giyeceğim inşş

pek çözüm bulamayacagım gibi. bu zımbırtıyı kullanan var mı
    cok ferah duruyor

Venom Cargo Mesh Yazlık Motosiklet

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pek çözüm bulamayacagım gibi. bu zımbırtıyı kullanan var mı
    cok ferah duruyor

Venom Cargo Mesh Yazlık Motosiklet

https://www.feyizoglu.com/images_buy...kl_51277_3.jpg
    Bu ceketin sürtünmeye en çok maruz kalacağı alan fileden, daha az maruz kalacağı yer normal kumaştan yapılmış . Şahsi fikrim omuz ve dirsek kısımları tamamen sürtünmeye dayanıklı kumaş olan, göğüs kısmı file olan bir ceket seçmeniz. Bu ince detay lowside da çok işinize yarar. Buna ek olarak sırt kısmının da kapalı olması güzel olur ama genelde sırt kısmıyla çok sürüklenmeyiz. Bu yüzden yazlık file ceketlerin sırt kısımları da tamamen file olur. He belki tek teker yaparken düşersek bir ihtimal sırt kısmı denk gelir ama onda da kocaman sırt koruması oluyor genelde. Sırt korumasının da bir miktar sürtünmeye karşı koruyacağını söyleyebiliriz.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Ne kadar terlesem de bunalsam da ekipman candır. Motorun üstünde yaşlanmayı planlamıyorsanız iş değişir tabii. Ayrıca yazlık montun tek özelliği korumalı olması değildir. Direkt olarak rüzgardan ve güneş ışınlarından da korumasıdır.
    Alternatif olarak Riderdenim’in korumalı kot gömleği vardı, bir inceleyin derim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)