Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF, motosiklet tutkunlarını kan bağışına davet etti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızılayı savunan, hükümeti savunan birisi değilim.
    Ama o kanı satması normal. Çünkü o kanı alıp stok etmesi transfer etmesi bedava olmuyor. Çalışanların maaşı, alet herdevat bedava değil. Bir ünite kanın belirli bi maliyeti var. Ve doğal olarak kızılay bunu talep ediyor. Eger sen SGK lı isen ne özel hastane ne de devlet hastanesinde kan için para ödemezsin. SGK karşılar. Ama SGK yoksa tabiki cebinden ödemek zorundasın o ayrı bi konu.

Ha eğer 1 ünine kat ın maliyeti kızılaya 20 tl olup, gidip sgk ya 100 tl ye satıyorsa zıkkım haram olsun tabiki.
    kaç tl ye mal edip kaç tl ye sattığı konusunda bir bilgiye sahip değilim bir bilgi de nette bulamadım.

Not: bi üstteki mesajımı okursan göreceksin bedava aldım bana lazım olduğunda kimseden de gidip bağış yaptırmamı istemediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

SGK özel hastaneye değil, Devlet hastanesine de parayla satıyor zaten. SGK varsa senin, ne develetten e de özel hastanede senden para talep etmiyorlar.

para istemelerinin sebebini üstteki mesajda anlattım.
    Siz parayı zaten SİGORTA PİRİMİNİZLE yatırıyorsunuz paşa paşa ama farkında değilsiniz sanırım?

Özetle özel sigorta dediğimiz şey ile SGK'nın çalışma mantığı aynı. Kimin daha çok üyesi var?

2013 sonunda el bileğimi trafik kazasında kırdım. Alçıya alındı vs. Ameliyat edilmeyecektim. Scaphoid kırık, bilek dağılmış ve orta parmakta hem çıkık hem kırık var.

Kocaeli Ünv. Hst.'de adam araya koyup ameliyat ile platin takılacaktı ama 10 gün sonra. Eh bu sırada kaynayan kemik nasıl kaynayacak belli değil.

2 gün içinde kendi paramla özel hastanede ameliyat oldum. 2 gün de malzeme tedariki vs. yüzünden.

1 gece hastanede kaldım, kontrolden ben sıkıldım. Parayı veren düdüğü çalar misali.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    1.kan torbası
    2.bağışçıya ikram
    3.tahlil
    4.ayrıştırma
    5.saklama
    6.personel
    7.ulaşım maliyetleri
    ve sayamadığım onlarca kalem gider.
    Versinler özele bak kaç paraya satıyor kanı.
    Daha önceden bağışın varsa senden ne para, nede yerine kan talep eder. Stoğunu belli miktarlarda tutabilmek adına kan grubuna bakmaksızın kan talep edilir. Bir iki kere kan vermeye gitseniz durumu anlarsınız zaten. Hele Ramazan'da kapısında yalvaran insanları gördüğünüzde zaten isteyerek bağış yaparsınız. İnsan canı bu siyasetle alakalı değil. Valla eldeki tek kurum bu. Buradaki herkeste motor sürmeyen kişilere göre potansiyel kan ihtiyacı duyacak kişiler. Yani senin bugün vereceğin kan yarın bana veya diğer motorcu arkadaşına lazım olabilir. Kızılay kötüdür iyidir, kan olayı başka konudur. Sağlıklı kalın.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz parayı zaten SİGORTA PİRİMİNİZLE yatırıyorsunuz paşa paşa ama farkında değilsiniz sanırım?

Özetle özel sigorta dediğimiz şey ile SGK'nın çalışma mantığı aynı. Kimin daha çok üyesi var?
    Yani? problem ne burda?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani? problem ne burda?
    Problem şu:

Siz kan için ve diğer işlemler için zaten para yatırıyorsunuz. Daha sonrasında ise hastanede yapılan işlemler için SGK'ya fatura çıkarılıyor. Zaten parasını ödediğiniz şey kapsamında örnek kan için yine fatura var. Zaten bedavaya verdiğiniz şey üzerinden para kazanılıp abuk sabuk vakıflara para aktarılıyor sonra adına vergiden kaçınmak deniliyor. İster istemez bütün bu oyuna alet oluyorsunuz. Sizce bir problem yoksa devam edin.
    yamtareroglu bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan konusu göreceli.

Google'ladıgınızda "kesinlikle kan satışı yoktur" ile "sonradan hastanelere fatura ediliyor" arasında 2 çelişkili gazete haberleri var.
    Hastaneye Fatura ediliyor ise de bu para sizin cebinizden cıkmıyor sanmayın.

Özel de ameliyat oluyor isek kan parası normal, eğer kızılay özele kanı bedava verseydi emin olun kan ticareti tam anlamıyla bir sektör haline dönüşür idi

Yurtdışına kan sattı tartışması vardı bi ara, o da belirsiz.

Kızılay yozlaşmış bir kurumdur. TÜRK ibaresinden rahatsız olan, kendi bağışlarını ENSAR gibi onun bunun cocuklarına yönlendiren, yönetim katında aile şirketi gibi davranılan ki Kızılay başkanının maaşı ve köşk kiralama tantanası gibi unsurlar ile kızılay mevcut düzen tekrar Atatürk ilke ve inkılablarına döndüğünde baştan yapılandırılmalıdır.

Kan konusunda öyle ya da böyle, cebe parayı indiriyorlarsa da görevlerini bir şekilde yapmaları gerekiyor yoksa cok göze batarlar.

Kan bağışı önemlidir, ne olursa olsun satılıyor olsa dahi birisinin hayatını kurtacak ise bağışlamak ya da en olmadı kan aranıyor yayınlarına cevap vermemiz gerekir.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Problem şu:

Siz kan için ve diğer işlemler için zaten para yatırıyorsunuz. Daha sonrasında ise hastanede yapılan işlemler için SGK'ya fatura çıkarılıyor. Zaten parasını ödediğiniz şey kapsamında örnek kan için yine fatura var. Zaten bedavaya verdiğiniz şey üzerinden para kazanılıp abuk sabuk vakıflara para aktarılıyor sonra adına vergiden kaçınmak deniliyor. İster istemez bütün bu oyuna alet oluyorsunuz. Sizce bir problem yoksa devam edin.
    Güzel kardeşim, Elma ile armutu karıştırıyorsun. Beğensen de beğenmesen de bu ülkede kan ihtiyacını kızılay karşılıyor. Kızılay şu anda yozlaşmış ve saçma sapan vergi kaçınma olayları yüzünden bende çok rahatsız oluyorum. Ama iki tane yöneticiye kızdık diye masun vatandaşın acil kan ihtiyacına kulak mı asacaz?

Burda konu hepimizin kan bağışında bulunmamız gerektiği, ama bu kızılayı haklı çıkarttığı kızılaydaki bu yozlaşmış düzeni düzeltmemiz gerekmediği anlamına gelmez!

Umarım hiç acil kana ihtiyacın olmaz.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Anons yapıldığında hastanede doğrudan kan verebildiğimiz sürece tek yol Kızılay değil.
    Kızılay kan bağışını arttırmak istiyorsa kurumun itibarını düzeltsin.
    ero__ bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Öncelikle ben hiçbir kurumun karşısında veya yanında değilim sadece durum tespiti yapıyorum. Ortada bir hata varsa söyleyeceğiz tabii ki. Haa sen zamanlama manidar dersin bilemem ben gördüm de belirttim, siyasi bir kaygım yok böyle toplara da girmem oy vermiyorum vermem de kimseye çünkü hiçbir şeyi değiştireceğine inanmıyorum.

Konuya dönersem; Kardeşim bahsettiğin konu iki tane yönetici değil, kurum politikası yıllardır uygulanan şey. Bak önce inkar ediyorsun, sonra karşı çıkıyorsun sonra da önemsizleştirmeye çalışıp birlik olalım mesajı veriyorsun. Birileri de çıkıp olay kan almakla bitmiyor diyor, işte personel gideri, işlem parası, faturası, makinesi vs. Arkadaş, Kızılay ın 1 asırdır sayısız döner sermayesi var, vergiden muaf, sayısız hibe mülkünden kira geliri var, maden suyundan bilmemne suyuna kadar diğer rakiplerine oranla (vergi muafiyeti ve kendine ait araçları sebebiyle) elde ettiği astronomik paralar var. Ayrıca dünya kadar bağış var vs. Bunu şunun için söylüyorum, öne sürdüğünüz argümanlar anlamsız, çalışanının maaşı çerez parası bile değil.
    Bir diğer husus; senin hastanede kanla hiç işin oldu mu bilemem; mesela benim rahmetli babam defalarca ameliyat oldu, her ameliyat öncesinde kan vermek zorunda kaldık, tabii ki vereceğiz o ayrı da yani sen kanı vermezsen hastana kan falan vermiyorlar. Yani önce kan vereceksin şartını koşuyor, sonra senin hastana kan veriyorlar. Biz burada işkembe-i kübradan atacak değiliz, on defa yaşadığımız olayı söylüyoruz daha ne diyelim.
    Kızılay ın kanı fatura etmesini Kızılay da kabul ediyor, hastane biz parayla Kızılay dan alıyoruz o yüzden bunu talep ediyoruz diyor. Yani bu bir hastane politikası filan değil.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Umarım birgün kan ihtiyacınız olmaz da hayatınız boyunca herşeye böyle devam edersiniz.

Bir yakınınıza kan lazım olduğunda ( inşallah olmaz) belki küçük ihtimal dahi olsa buraya yazdiklarinizdan utanirsiniz.

Motosikleti
    Güzel kardeşim sanırım yazılanı okumuyorsun, zaten yakınının kan ihtiyacı olduğunda sen kan vermek zorunda kalıyorsun. Kan vermezsen hastana kan vermiyorlar diyorum. Türkçe konuşuyoruz, pardon ne diye utanalım ? Umarım sizin başınıza böyle bir şey gelmez çünkü var olan şeyi (sırf siyasi nedenlerle) yokmuş gibi savunmaktan utanırsınız o zaman.

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim sanırım yazılanı okumuyorsun, zaten yakınının kan ihtiyacı olduğunda sen kan vermek zorunda kalıyorsun. Kan vermezsen hastana kan vermiyorlar diyorum. Türkçe konuşuyoruz, pardon ne diye utanalım ? Umarım sizin başınıza böyle bir şey gelmez çünkü var olan şeyi (sırf siyasi nedenlerle) yokmuş gibi savunmaktan utanırsınız o zaman.
    hah işte bende bi sayfa önce bunu çözmeye calısıyordum. bizimde başımıza geldi nedenini hatırlayamamıştım.

Yandaşlarının yaptıgı tüm kusurları görmezden gelip eleştirince vatan haini muamelesi görüyor insanlar.

Kızılayın elbette yardım ettiği bircok kişi var, ancak karşılıksız etmediği de birçok kişi var.

Olması gereken bir kurum mu? Evet
    Yozlaşmış mı? Evet
    yamtareroglu bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım birgün kan ihtiyacınız olmaz da hayatınız boyunca herşeye böyle devam edersiniz.

Bir yakınınıza kan lazım olduğunda ( inşallah olmaz) belki küçük ihtimal dahi olsa buraya yazdiklarinizdan utanirsiniz.
    rahmetli dedem için 2 kere, annem için 2 kere arkadaşlarımı toplayıp kan verdirdim, samatya ssk hastanesinde ameliyat olacaklardı.

cerrahpaşa da bir arkadaşın arkadaşı için gece 1 de kan vermeye gittim.

çapada iş arkadaşımın çocuğu kanser tedavisi görürken plazma gerekli oldu, çok arkadaşı taşıdım motorla çapaya kan vermesi için.

Yani bir yakınımıza kan lazım olduğunda kızılay diyorki yakınlarınızdan alın kanı.

Siz inşallah bir gün sabit bakışlardan kurtulur buraya yazdıklarınızdan utanırsınız.
    Thracian bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kaba konuşacağım. Üstüne alınanda alınsın. Artık umrumda değil...

Neredeyse her konuda, bilmeden, okumadan, yırtık dondan çıkar gibi ortaya dökülüp, üstüne karşısındakini salak yerine koyup, devlet tarafındaymış gibi takiyye yapıp, aslında aqp yardakçılığı yapılmasından çok özür dileyerek iğrenmeye başladım. Şunu bilesinizki bu durumdan benim gibi iğrenen her yaştan milyonlar var.

İstanbul ölçeği için konuşursak,
    16 adet kan merkezi var. Bunlardan sadece bir tanesi Kızılaya ait.

2.5 ay önce validem, kan merkezi bulunan bir devlet hastanesinde 3 gün acilde yattı. 2 ünite kan gerekli oldu. Benden 24 saat içerisinde 2 ünite kan verecek donör bulmamı istediler. O sırada aklıma sürekli Kızılaya kan veren iş arkadaşım geldi. Doktora bahsettim durumdan. "Bize Kızılay'dan bahsetmeyin, lütfen kan verecekseniz devlet hastanelerinin kan merkezlerini tercih ediniz" dediler.

2 ünite kanı verdiler. "Lütfen sizde, arkadaşlarınızda kan merkezi/bankası bulunan devlet hastanelerine kan veriniz. Devlet hastaneleri kan bankaları birbiriyle sürekli iletişim halindedir. Sizden acil bağışçı istemiyoruz, bunu duyurmanız yeterlidir. Mutlaka bağışçı çıkacaktır" diye belirttiler.
    İşin özü doktorlar bile bu kızılaydan yaka silkmiş intibaına kapıldım o gün

Kulaktan dolma değil. Eski bir olay değil. Bizzat 2.5 ay önce yaşadığım hadise. İstanbul kan bankası bilgileride 2 tıkla internetten görülebilecek bir bilgi...

Lütfen artık devletçilik kisvesi altında iktidar yardakçılığı yapmayı bırakınız.

Farkındaysanız öğürüyoruz artık...
    izzmarit bunu beğendi.

Motosikleti
    3 kardeş devamlı kan bağışı yapardık. Toplamımız 150 ünite üzerindedir. Oradaki bir kişi Allah razı olsun dese yeter.
    1999 senesinde yaptığımız bağışları göstererek rahmetli babam için 56 ünite taze donmuş plazmayı çapadaki Kızılay kan merkezinden 1 lira para vermeden yerine kan vermeden aldık.
    2013 senesinde rahmetli kardeşim içinde çapanın kan merkezinden (Kızılay değil Çapa tıp fakültesinin) gene yüklü miktarda kan ve kan ürünü aldım.
    Burada şöyle bir sorun var kan bağınız olan kişilerden size kan verilemiyor. Sizde oradakilerle değiş tokuş yapıyorsunuz veya eş dostunuza işçinize arkadaşlarınıza başvuruyorsunuz. Birde bir bayan vardı özellikle kan kanseri hastalar için facebook ta grubu vardı. Neyse kardeşim Allah kan verenden de vermeyenden de razı olsun. İçinizden birine yardım etmek geçiyorsa kan çok güzel bir hediye, inanın özellikle kanser hastaları yakınlarının yalvardıklarını biliyorum. Özellikle plazma için. 3 saate yakın sürüyor işlem. 2 saat test, 1 saat plazma alımı. Ayda bir tekrar verilebiliyor. Boş verin iyiyi kötüyü siyaseti ihtiyacı olana yardım etmek kadar güzel bir şey varmı?

Motosikleti
    Şimdi bu itham ve muğlaklık üzerine, bir hekim dostuma telefon ettim. Devlet hastanelerinde uygulanan güncel kan fiyatlarını aldım.

Trombosit 400 TL
    Eritrosit (ERT) 260 TL
    Donmuş plazma (TDP) 70 TL

Saygılarımla.

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kardeş devamlı kan bağışı yapardık. Toplamımız 150 ünite üzerindedir. Oradaki bir kişi Allah razı olsun dese yeter.
    1999 senesinde yaptığımız bağışları göstererek rahmetli babam için 56 ünite taze donmuş plazmayı çapadaki Kızılay kan merkezinden 1 lira para vermeden yerine kan vermeden aldık.
    2013 senesinde rahmetli kardeşim içinde çapanın kan merkezinden (Kızılay değil Çapa tıp fakültesinin) gene yüklü miktarda kan ve kan ürünü aldım.
    Burada şöyle bir sorun var kan bağınız olan kişilerden size kan verilemiyor. Sizde oradakilerle değiş tokuş yapıyorsunuz veya eş dostunuza işçinize arkadaşlarınıza başvuruyorsunuz. Birde bir bayan vardı özellikle kan kanseri hastalar için facebook ta grubu vardı. Neyse kardeşim Allah kan verenden de vermeyenden de razı olsun. İçinizden birine yardım etmek geçiyorsa kan çok güzel bir hediye, inanın özellikle kanser hastaları yakınlarının yalvardıklarını biliyorum. Özellikle plazma için. 3 saate yakın sürüyor işlem. 2 saat test, 1 saat plazma alımı. Ayda bir tekrar verilebiliyor. Boş verin iyiyi kötüyü siyaseti ihtiyacı olana yardım etmek kadar güzel bir şey varmı?
    Siz para vermediğinizi mi sanıyorsunuz?

Halen neden anlamamakta ısrar eder insanlar gerçekten artık hakaret falan mı etmek lazım acaba yazıların arasında yazı geneline dikkat çekmek için bilemiyorum.

Sizin cebinizden para zaten PEŞİN olarak vergi vergi çıkıyor. Ha yok vergi kaçırıyorum, faturasız iş yapıyor peşin parayı cukkalıyorum ama MÜSLÜMANIM diyorsanız o başka!

Ancak ödenen vergi ve SGK primleri bunun için VAR.

Üstüne verdiğiniz kan sadece hak olarak görünüyor. Ancak ihtiyaç varsa o plazmayı zaten bulmak ZORUNDALAR!

Bana ya da diğer arkadaşlara inşallah kan ihtiyacınız olmaz falan gibi saçma atıflarda bulunanların kan ile ilgili ihtiyacı hiç olduğunu zannetmiyorum. Siz kan ihtiyacınız olduğunda tekrar dönüp buraya yazdıklarınızı okuyabilecek misiniz bakalım?

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu itham ve muğlaklık üzerine, bir hekim dostuma telefon ettim. Devlet hastanelerinde uygulanan güncel kan fiyatlarını aldım.

Trombosit 400 TL
    Eritrosit (ERT) 260 TL
    Donmuş plazma (TDP) 70 TL

Saygılarımla.
    hocam fatura hastaneye mi ediliyor yoksa birey sigortalı olsa bile bu fiyatları kendi nakit mi ödüyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Siz para vermediğinizi mi sanıyorsunuz?

Halen neden anlamamakta ısrar eder insanlar gerçekten artık hakaret falan mı etmek lazım acaba yazıların arasında yazı geneline dikkat çekmek için bilemiyorum.

Sizin cebinizden para zaten PEŞİN olarak vergi vergi çıkıyor. Ha yok vergi kaçırıyorum, faturasız iş yapıyor peşin parayı cukkalıyorum ama MÜSLÜMANIM diyorsanız o başka!

Ancak ödenen vergi ve SGK primleri bunun için VAR.

Üstüne verdiğiniz kan sadece hak olarak görünüyor. Ancak ihtiyaç varsa o plazmayı zaten bulmak ZORUNDALAR!

Bana ya da diğer arkadaşlara inşallah kan ihtiyacınız olmaz falan gibi saçma atıflarda bulunanların kan ile ilgili ihtiyacı hiç olduğunu zannetmiyorum. Siz kan ihtiyacınız olduğunda tekrar dönüp buraya yazdıklarınızı okuyabilecek misiniz bakalım?
    Tamam tamam sen anlama daha sen paranla istediğin kadar kan yaparsın. Hatta ben peşin ödedim ver dersin. Kan bu, ağaçta yetişmiyor. Yapay olanıda yok. Para versen de vermesen de kan bağışı yoksa, milyarda versen kan yoksa yok. Ayrıca işi niye dine bağlama ihtiyacı hissettin anlamadım. Ben insan olarak sana iyi dilekte bulundum.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam tamam sen anlama daha sen paranla istediğin kadar kan yaparsın. Hatta ben peşin ödedim ver dersin. Kan bu, ağaçta yetişmiyor. Yapay olanıda yok. Para versen de vermesen de kan bağışı yoksa, milyarda versen kan yoksa yok. Ayrıca işi niye dine bağlama ihtiyacı hissettin anlamadım. Ben insan olarak sana iyi dilekte bulundum.
    Ne oldu ki? Bu seferde ben dine bağlayayım dedim. Hep AKP'liler mi bağlayacak? Umarım zoruna gitmemiştir.

Kan bağış yerine peşin peşin parasını verseler bak nasıl kan doluyor ülke.

Adam gibi atıyorum 3 ayda 1 (olması gereken!) 50 TL karşılığı kanınızı verebilirseniz deseler gıkım çıkmaz. Ama bedavaya aldığın şeyi parayla satmak?!?

Hırsızlıkta yok bu risksiz kazanç... (yoksa var MI???)

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam fatura hastaneye mi ediliyor yoksa birey sigortalı olsa bile bu fiyatları kendi nakit mi ödüyor
    Kızılay hastaneye fatura ediyor, hastane tedavi giderleri içinde Emekşi sandığı/SGK'dan tahsil ediyor. Eğer sosyal güvenliğiniz yoksa hastaneye siz ödüyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)